• Filip Mladenović
  • Mateusz Cholewiak
  • Karol Fila
  • Karol FIla

Lechia Gdańsk przegrała u siebie z Legią Warszawa 0:2 (0:0) w meczu 25. kolejki ekstraklasy. Goście umocnili się na czele tabeli, a ich sukces na Stadionie Energa mógł być nawet wyższy. Biało-zieloni przez większą część meczu skupiali się na obronie, a i tak przy pierwszym golu pozwolili się skontrować, a asystę drugiego stopnia, po stracie na połowie rywali zaliczył... Rafał Pietrzak. Miejscowym tego dnia nie udało się oddać żadnego celnego strzału, a w doliczonym czasie stracili drugą bramkę, gdyż zostali zaskoczeniu po rozegraniu wrzutu z autu.

12 Kuciak - 19 Fila, 77 Kobryń, 23 Maloca, 22 Mladenović - 2 Tobers - 8 Haydary, 6 Kubicki, 7 Gajos, 4 Pietrzak - 28 Paixao
Sędziowie: Musiał (Kraków) oraz Mucha, Gajda
Widzów: 13 055
1 Majecki - 29 Vesović, 55 Jędrzejczyk, 4 Wieteska, 14 Karbownik - 7 Antolić, 8 Gvilia - 22 Wszołek, 82 Luquinhas, 18 Novikovas - 20 Kante
  • 58' 6 Kubicki Zmiany 36 Makowski
  • 63' 4 Pietrzak Zmiany 35 Saief
  • 76' 19 Fila Zmiany 17 Ze Gomes
  • 71' 18 Novikovas Zmiany 99 Slisz
  • 80' 20 Kante Zmiany 9 Pekhart
  • 89' 82 Luquinhas Zmiany 17 Cholewiak
  • 57' Wszołek
  • 90+6 Cholewiak
  • 90+3 Haydary
  • 90+3 Mladenović
  • 49' trener Vuković
  • 74' Wszołek
  • 74' Cierzniak
  • 82' Jędrzejczyk
  • 90+3 Vesović

Doping podczas meczu Lechia Gdańsk - Legia Warszawa, 4 marca 2020 roku, w 25. kolejce ekstraklasy

Lechia wygrała w ostatniej kolejce z Koroną, ale trener Stokowiec nie mógł wystawić tej samej "11". Za kartki pauzuje Nalepa

Korona Kielce - Lechia Gdańsk - relacja, możliwość wystawiania ocen piłkarzom i trenerowi

trener Stokowiec dokonał więcej korekt w defensywie. Na środek z prawej obrony przesunął Kobrynia, a na bok defensywy wrócił Fila

Piotr Stokowiec: Gdzie jest sufit, a gdzie podłoga?

po przerwie z powodu kontuzji po raz pierwszy w "11" Kubicki (LECHIA Gdańsk), który w tej roli nie grał od 23 listopada
z lewej strony boiska w "11" pomieszczeni zostali Mladenović i Pietrzak

Rafał Pietrzak i Filip Mladenović mogą zagrać razem w "11"

ławka rezerwowych Lechii: 1 Alomerović, 9 Lipski, 11 Mihalik, 17 Ze Gomes, 20 Conrado, 24 Zwoliński, 32 Urbański, 35 Saief, 36 Makowski
Legia wystawia tę samą "11", która w ostatniej kolejce wygrała z Cracovią 2:1 i powiększyła przewagę nad wiceliderem do 6 punktów
ławka rezerwowych Legii: 33 Cierzniak, 9 Pekhart, 16 Rocha, 17 Cholewiak, 31 Pyrdoł, 34 Ventura, 39 Rosołek, 77 Praszelik, 99 Slisz
liczna grupa kibiców gości i ona próbuje wulgarnego dopingu
kibice Lechii zagłuszają to pozytywnym dopingiem
piłkarze wychodzą na prezentację. Lechia biało-zielone koszulki i białe spodenki. Legia zielone koszulki, czarne spodenki
równolegle relacjonujemy także drugi mecz ekstraklasy

Live: Piast Gliwice - Arka Gdynia

minuta ciszy na cześć Jerzego Klockowskiego

Jerzy Klockowski - sylwetka

1'
mecz od środka rozpoczęła Legia
3'
optyczna przewaga Legii, ale na razie bez spięć podbramkowych
3'
doping kibiców Lechii przy użyciu m.in. klubowych flag
5'
pierwszy rzut rożny dla gości
5'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu z narożnika boiska Novikovasa (Legia Warszawa)
6'
spiker apeluje o kulturalny doping, bo wulgarnie z obu stron
8'
nadal przeważa Legia, Lechia wycofana całą drużyną na własną połowę
10'
kolejny rzut rożny dla gości
10'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Gvilii (Legia Warszawa)
11'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) pewnie broni strzał Luquinhasa (Legia Warszawa) sprzed pola karnego
13'
gwizdek spalony, oznajmiający spalonego Novikovasa, przerwał kolejny atak gości
13'
posiadanie piłki 80:20 na korzyść Legii
14'
teraz dopiero Lechia stara się dłużej utrzymać przy piłce, ale to ma miejsce na jej połowie
15'
Karbownik (Legia Warszawa) poślizgnął się na linii pola karnego przy próbie dośrodkowania
16'
pressing Legii już na połowie Lechii. Goście praktycznie przechodzą do ustawienia 1-4-4-2, gdyż Luquinhas (Legia Warszawa) dołącza do Kante (Legia Warszawa)
17'
rzut wolny po faulu na Novikovasie (Legia Warszawa) około 20 metrów od bramki Lechii
18'
techniczny strzał Gvilii (Legia Warszawa), ale za lekki, by Kuciak (LECHIA Gdańsk) miał problemy. Pewna interwencja bramkarza Lechii
19'
próba kontry Mladenovicia (LECHIA Gdańsk), ale jego intencji nie zrozumieli koledzy i skończyło się stratą piłki
21'
atak Lechii zakończony przed polem karnym rywali
21'
Gajos (LECHIA Gdańsk) zablokował strzał Gvilii (Legia Warszawa)
22'
Fila (LECHIA Gdańsk) faulem przerwał kontrę Luquinhasa (Legia Warszawa). Na razie ustna reprymenda od sędziego
23'
Lechii trudno się gra, bo ma sporo niecelnych podań przy wyprowadzeniu piłki
24'
Kante (Legia Warszawa) próbował strzelać po wślizgu, ale Kuciak (LECHIA Gdańsk) pewnie łapie piłkę
25'
statystyki Ekstraklasa SA. Dokładne podania gospodarzy to tylko 69 procent
27'
masażyści Legii na boisku. Pomocy potrzebuje Luquinhas
29'
gdy Legia grała w "10", Lechia zdobyła rzut rożny, ale goście już w komplecie
29'
Tobers (LECHIA Gdańsk) skakał do piłki dośrodkowanej z narożnika boiska, ale nie zdołał oddać strzału
30'
Lechia jeszcze bez strzału na bramkę. Legia 4 uderzenia, w tym 3 celne. Inna rzecz, że przy żadnym Kuciak (LECHIA Gdańsk) nie musiał się uciekać do swoich najwyższych umiejętności
31'
zablokowany strzał Luquinhasa (Legia Warszawa)
32'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) na 14. metrze od własnej bramki wybija piłkę w aut spod nóg Kante (Legia Warszawa)
32'
"W Wolny Mieście..." - z trybun
w Gliwicach od 29. minuty Arka przegrywa z Piastem 0:1

35'
Vesović (Legia Warszawa) próbował rzut wolny w pobliżu pola karnego, ale o faulu Mladenovicia (LECHIA Gdańsk) nie było mowy. Sędzia nakazał grać dalej
36'
nieźle zapowiadająca się akcja Gajos (LECHIA Gdańsk) -Paixao (LECHIA Gdańsk) -Kubicki (LECHIA Gdańsk), ale ostatecznie niecelne podanie w pole karnego tego ostatniego
39'
kontra 3 na 3. Mladenović (LECHIA Gdańsk) popędził lewym skrzydłem, ale niecelnie dośrodkował
39'
Majecki (Legia Warszawa) przejął piłkę po dośrodkowaniu Gajosa (LECHIA Gdańsk)
40'
Novikovas (Legia Warszawa) na spalonym
42'
Haydary (LECHIA Gdańsk) pada w polu karnym. Sędzia nakazał grać dalej, uznając, że wślizg Gvilii był czysty
42'
jeszcze dośrodkowanie Kubickiego (LECHIA Gdańsk), ale Majecki (Legia Warszawa) łapie piłkę
44'
niecelnie główkował Wszołek (Legia Warszawa) po dośrodkowaniu Vesovicia (Legia Warszawa)
45'
2 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+1
słupek ratuje Lechię po strzale Kante (Legia Warszawa)
45+2
Kuciak (LECHIA Gdańsk) złapał piłkę po dośrodkowaniu Luquinhasa (Legia Warszawa)
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA GDAŃSK - LEGIA WARSZAWA 0:0
Lechia z bardzo dużym respektem podeszła do meczu z Legią. Goście mają zdecydowaną przewagę optyczną. Gospodarze czekają na rywali na własnej połowie i tutaj próbują rozbijać ich ataki. Nawet jak to im się udają, to mają kłopoty ze składnym wyprowadzeniem piłki. Zbyt dużo w ich grze jest nerwowości i niecelnych podań.
Legia przewagi w polu nie potrafi przekuć na groźne sytuacje podbramkowe. Najgroźniejszą okazję na gola stworzyła dopiero w doliczonym czasie gry, gdy Kante (Legia Warszawa) strzelił w słupek. Wcześniej Kuciak (LECHIA Gdańsk) bez problemów bronił strzały i przejmował piłki po dośrodkowaniach przyjezdnych.
Mimo że gdańska defensywa gra w eksperymentalny ustawieniu to kilka razy popisała się zgraniem, łapiąc przeciwników na spalonych.
w przerwie konkurs dla kibiców. Na środku boiska rozłożone jest koło na którym niczym na planszy do darta wytyczone są pola o różnej liczbie punktów. Kibice kopią piłkę z linii "16". Wygra ten który pośle ją najbliżej środka koła
Spiker podał oficjalną frekwencję - 13 055 kibiców
46'
drugą połowę rozpoczęła od środka Lechia
46'
obie drużyny bez zmian w składach
46'
"Lechijko wygraj mecz, 3 punkty musisz mieć" - śpiewają kibice
47'
na razie jednak drużyny ustawiają się tak jak przed przerwą, czyli Lechia wycofana na własną połowę, a Legia w ataku pozycyjnym
48'
nieco chaosu w poczynaniach defensywy Lechii, ale Maloca (LECHIA Gdańsk) wybija piłkę poza własną bramkę
48'
tym razem krótko rozegrany korner przez gości
48'
Luquinhas (Legia Warszawa) sygnalizuje, że trafił w rękę Fili (LECHIA Gdańsk). Sędzia każe grać dalej
49'
teraz gra przerwana, gdyż faulowany był Kuciak (LECHIA Gdańsk) przez Wieteskę
49'
Żółtą kartką został ukarany trener Vuković (Legia Warszawa)
51'
kapitalnie Kuciak (LECHIA Gdańsk) odbił piłkę po strzale Kante (Legia Warszawa)
51'
kontra Lechii, ale Paixao (LECHIA Gdańsk) na spalonym
52'
już po raz drugi w tym meczu, gdy z trybun są wulgaryzmy, to spiker w tym czasie podaje wynik meczu Piast - Arka

53'
niecelny strzał Novikovasa (Legia Warszawa)
54'
od kilku minut wulgarnie z trybun
55'
Gvilia (Legia Warszawa) przed polem karnym Lechii szukał miejsca do strzału, ale go nie znalazł
56'
za statystykami Ekstraklasa SA posiadanie piłki Legia 63, Lechia 37
57'
[0:1] Legia Warszawa STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Wszołek. Lechia dała się skontrować, gdy przy własnym ataku wycofała piłkę. Pietrzak podał ją pod nogi Liquinhasa. Ten zagrał ze środka boiska do wbiegającego przed obrońców Lechii skrzydłowego. Wszołek został wyprowadzony sam na sam z Kuciakiem i strzelił pomiędzy nogami wychodzącego z bramki Słowaka
58'
LECHIA Gdańsk przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Kubicki, w jego miejsce wchodzi Makowski.
58'
zmiana na środku drugiej linii
59'
zobaczymy, czy niekorzystny wynik zachęci Lechię do odważniejszej gry, gdyż na razie jej ofensywa praktycznie nie istniała
61'
szykowana jest druga zmiana. Rozgrzewa się Saief
63'
nieudane dośrodkowanie Gajosa (LECHIA Gdańsk)
63'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pietrzak, w jego miejsce wchodzi Saief.
63'
zmiana na lewym skrzydle Lechii powinna przyczynić się do odważniejszej gry, gdyż Saief (LECHIA Gdańsk) jest skrzydłowym, a Pietrzak (LECHIA Gdańsk) to nominalny obrońca
64'
słupek ratuje Lechię od straty drugiego gola po bardzo szybkiej akcji gości. Po rajdzie Vesovicia strzelał Kante
66'
Lechia nadal nie potrafi przejąć inicjatywy, a Legia nie zamierza odpuszczać. Nadal dwóch piłkarzy gości atakują wyprowadzających piłkę gdańszczan na ich połowie
67'
Gvilia (Legia Warszawa) ma pretensje do Novikovasa (Legia Warszawa), bo uważa, że był lepiej ustawiony w polu karnym niż niecelnie strzelający Litwin i powinien dostać podanie
69'
Legia przygotowuje pierwszą zmianę
70'
wyśmienity strzał Mladenovicia (LECHIA Gdańsk) z dystansu. Piłka po poprzeczce opuściła jednak boisko
71'
Legia Warszawa przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Novikovas, w jego miejsce wchodzi Slisz.
71'
defensywna zmiana w Legii na środku rozegrania. Dla Slisza (Legia Warszawa), wykupionego ostatniego dnia okna transferowego z Lubina za ok. 1,5 mln euro, to debiut w nowych barwach
73'
kibice Lechii nadal wierzą, krzyczą z trybun o zwycięstwie, ale na boisku nadal częściej przy piłce Legia
74'
gdy z trybun wulgaryzmy, spiker przypomniał wynik... Arki z Gliwic
74'
Żółtą kartką został ukarany Wszołek (Legia Warszawa), który faulował Mladenovicia
74'
Żółtą kartką został ukarany również Cierzniak (Legia Warszawa), rezerwowy bramkarz gości
75'
będzie ostatnia zmiana w Legii, rozgrzewa się Ze Gomes
76'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Fila, w jego miejsce wchodzi Ze Gomes.
76'
trener Stokowiec stawia wszystko na jedną kartę, bo też nie ma też już czego bronić. Napastnik wszedł za obrońcę
76'
Lechia przeszła do ustawienia 1-4-4-2, na prawą obronę cofnięty Makowski (LECHIA Gdańsk), a Ze Gomes (LECHIA Gdańsk) z Paixao (LECHIA Gdańsk) w ataku
79'
rzut rożny dla Lechii po akcji Haydary'ego
79'
bez zagrożenia dla Legii po dośrodkowaniu z narożnika boiska Gajosa (LECHIA Gdańsk)
80'
Legia Warszawa przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Kante, w jego miejsce wchodzi Pekhart.
80'
goście wymienili napastników
81'
Paixao (LECHIA Gdańsk) faulował Wieteskę (Legia Warszawa) przy walce o piłkę po dośrodkowaniu Gajosa (LECHIA Gdańsk) z rzutu wolnego
82'
Żółtą kartką został ukarany Jędrzejczyk (Legia Warszawa).
83'
Majecki (Legia Warszawa) nie sięgnął piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Gajosa (LECHIA Gdańsk), ale lechistom nie udało się oddać strzału
84'
rykoszet po dośrodkowaniu Haydary'ego (LECHIA Gdańsk). Piłka w rękach Majeckiego (Legia Warszawa)
85'
Lechia przeważa coraz mocniej
86'
o krok od samobójczej bramki. Niepewna interwencja Majeckiego (Legia Warszawa) i Wieteski (Legia Warszawa)
86'
sędzia jeszcze czeka na podpowiedź VAR, czy nie było zagrania ręką
86'
Sędzia Musiał zezwala na wykonanie rzutu rożnego
87'
po dośrodkowaniu Mladenovicia (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska bez zagrożenia dla Legii
87'
od kilku minut Lechia atakuje, ale nadal pozostaje bez celnego strzału w tym meczu
88'
po dośrodkowaniu Mladenovicia (LECHIA Gdańsk) na linii pola karnego Legii faulowany Gvilia (Legia Warszawa)
89'
LEGIA Warszawa przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Luquinhas, w jego miejsce wchodzi Cholewiak.
89'
kolejna zmiana na zabezpieczenie przede wszystkim własnej bramki. Cholewiak (Legia Warszawa) głównie grywał na lewej obronie, a wszedł na pozycję lewoskrzydłowego
90'
Haydary (LECHIA Gdańsk), Paixao (LECHIA Gdańsk) i Ze Gomes (LECHIA Gdańsk) wbiegli w pole karne, ale żaden nie zdołał złożyć się do strzału
90'
4 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
Kuciak (LECHIA Gdańsk) biegnie do wykonania rzutu wolnego ze środka boiska
90+2
sędzia Musiał idzie do monitora, by obejrzeć sytuację, bo dochodzi do przepychanek między piłkarzami
90+3
arbiter wraca na boisko
90+3
Żółtą kartką został ukarany Haydary (LECHIA Gdańsk).
90+3
Żółtą kartką został ukarany Vesović (Legia Warszawa).
90+3
Żółtą kartką został ukarany Mladenović (LECHIA Gdańsk), który zdaniem sędziego próbował wymusić karnego
90+3
dla Filipa (LECHIA Gdańsk) to już 12. ligowa kartka w tym sezonie. Będzie pauzować
90+4
legioniści jak mogą zwalniają grę
90+6
[0:2] Legia Warszawa STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Cholewiak. Lechia dała się zaskoczyć po rozegraniu piłki po wrzucie z autu. Kuciak odbił strzał Pekharta, ale wobec dobitki z pola bramkowego Cholewiaka był bezradny
90+6
po golu sędzia nie wznawia już gry
90+6
KONIEC MECZU. LECHIA GDAŃSK - LEGIA WARSZAWA 0:2
Legia umocniła się na szczycie tabeli. Na drugą drużyną ma już 9 punktów, a nad zajmującą 7. miejsce Lechią aż 14. Sukces gości w Gdańsku był w pełni zasłużony. Rozmiary zwycięstwa mogłyby być nawet wyższa, gdyż Kante (Legia Warszawa) dwukrotnie na przeszkodzie stanął słupek, a raz kapitalnie po jego strzale interweniował Kuciak (LECHIA Gdańsk).
Pod koniec spotkania Lechia, która przez większą część gry czekała na to co zrobią rywale, zaatakowała, ale kończy mecz bez choćby jednego celnego strzału. Najbliżej powodzenia był Mladenović (LECHIA Gdańsk), po którego uderzeniu piłka po poprzeczce wyszła za bramkę. Tym bardziej szkoda, że Serb będzie musiał pauzować za nadmiar żółtych kartek.

16 ŁKS Łódź 25 5 5 15 25:43 20
W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Po 30 kolejkach nastąpi podział na grupę mistrzowską i spadkową, a w każdej zagra po 8 drużyn. Wszystkie punkty zostaną zaliczone, a w drugiej fazie w obu grupach każdy zagra z każdym, ale już bez rewanżów.
Z ekstraklasy zdegradowane zostaną 3 ostatnie drużyny. Mistrz Polski zagra w eliminacjach Ligi Mistrzów, a dwie kolejne drużyny w eliminacjach Ligi Europy.
Tabela wprowadzona: 2020-03-04

Wyniki 25 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Legia Warszawa 0:2 (0:0)
  • Piast Gliwice - ARKA GDYNIA 1:0 (1:0)
  • Lech Poznań - Górnik Zabrze 4:1 (1:1)
  • Wisła Płock - Raków Częstochowa 0:2 (0:1)
  • Cracovia - Wisła Kraków 0:2 (0:0)
  • Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 1:2 (0:1)
  • ŁKS Łódź - Zagłębie Lubin 3:2 (2:1)
  • Śląsk Wrocław - Korona Kielce 2:1 (1:0)

Opinie (320) ponad 20 zablokowanych

Wszystkie opinie

• Panie Stokowiec (13)

Dlaczego Lechia nie mogła grać całego meczu w taki sposób jak ostatnie 10 minut, co stoi na przeszkodzie żeby drużyna była usposobiona bardziej ofensywnie? Zero celnych strzałów. Again

• 153 6

• Jeżeli przy 1:0 dla Legii wprowadza Makowskiego za Kubickiego to czego oczekujesz. Filozofia utrzymania wyniku (1)

I nie ważne czy przegrywamy czy nie ważne by utrzymać wynik. Wyciągną wnioski - ale takie by jeszcze kolejnego defensora dołożyć bo było za mało. Tymczasem w rezerwach gra sobie taki Peszko i Wolski a pensje trzeba płacić. Madziara to dyzma biznesu.

• 28 2

• Niestety takie geny ma trener.

• 15 2

• Ludzie. Stokowcu. Ze Gomes na atak a Flavio dac na "10". Będzie ogień z przodu.

• 21 3

• Bo Nie mają tyle siły na cały mecz (3)

Proste

• 15 2

• Proste to jest to dzbanie ze lechia sie do pchania karuzeli tylko nadaje (2)

• 6 5

• Uwazaj zebys Ty karuzelą nie został

• 7 3

• Świadomy Wyborca

Nie Lechia tylko " grajki z kąłczem "

• 1 0

• Bo ostatnie 10 min Legii się nie chciało?

• 9 6

• Geny , boi się i taki zostanie

• 13 1

• Stokowiec ma jedna wade.nie potrafi dobrac zawodnikow.

• 15 1

• Brak przygotowania motorycznego.

Po polsku, brak kondycji. Nie daliby rady.

• 4 1

• (1)

dlatego ze Legia im nie pozwoliła, myslicielu wierzący w bajki o wielkiej lechii

• 1 4

• Śledziu zajmij się swoją siarkądynia,

która jest w Wielkiej Trójce do spadku.

• 2 1

• Pogromu nie było (4)

Przy takiej grze każdy inny wynik niż wysoka porażka to sukces. Zmiany były niezłe, może coś jeszcze będzie z tego składu, trzymamy kciuki!

• 29 47

• Zmiany były niezłe, heheh dobre. Makowski to dobra zmiana? (2)

• 13 5

• Dlatego napisałem, że "nie złe" (1)

a nie "dobre" czy "rewelacyjne" :)
        Na nic więcej w tej chwili zespołu nie stać a pójście do przodu z takim zgraniem i jakością dałoby wynik typu 4:1 czy 5:1. Agresji czy desperacji też nie było widać, ten mecz bardziej przypominał trening defensywy niż wydarzenie piłkarskie - pewnie trener założył, że będziemy ćwiczyć obronę i tyle.