Lechia Gdańsk - Sandecja Nowy Sącz 1:1. 13. miejsce , pożegnanie 7 piłkarzy, kibice przeciw prezesowi

19 maja 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Transparent, który wywiesili kibice Lechii.

Lechia Gdańsk zremisowała z Sandacją Nowy Sącz, która już nie miał szans na utrzymanie, w ostatnim meczu sezonu 1:1 (0:1) i zakończyła ekstraklasę na 13. miejscu. W czasie gry sędzia trzy razy używał VAR i zmieniał pierwotną decyzję. W przerwie spotkania, specjalnym filmem wyświetlonym na telebimie, pożegnano siedmiu piłkarzy: Marco Paixao, Grzegorza Kuświka, Simeona Sławczewa, Jakuba Wawrzyniaka, Sebastiana Milę, Olivera Zelenikę i Mato Milosa. Wszystkim kończą się kontrakty lub wypożyczenia. Natomiast kibice wywiesili transparent wymierzony w Adama Mandziarę. Poza tym wielokrotnie ubliżali prezesowi biało-zielonych.

Sandecja Nowy Sącz Sandecja Nowy Sącz
1 Kuciak - 77 Kobryń, 25 Nalepa, 5 Vitoria, 20 Chrzanowski - 31 Schikowski, 16 Borysiuk - 17 Haraslin, 9 Lipski, 21 Peszko - 29 Żukowski
Sędziowie: Dobrynin (Łódź), Obukowicz, Hankiewicz
Widzów: 12 080
16 Radliński - 77 Bartosz, 4 Benga, 5 Szufryn, 22 Mraz - 20 Danek, 28 Piter-Bucko, 33 Kasprzak, 29 Ksonz - 10 Trochim - 26 Piszczek
  • 46' 31 Schikowski Zmiany 6 Sławczew
  • 52' 29 Żukowski Zmiany 28 F. Paixao
  • 77' 17 Haraslin Zmiany 96 Oliveira
  • 73' 26 Piszeczk Zmiany 8 Małkowski
  • 84' 33 Kasprzak Zmiany 66 Sovsic
  • 90' 10 Trochim Zmiany 55 Maślanka
  • 56' 28 F. Paixao
  • 29' 10 Trochim
  • 51' 25 Nalepa
  • 53' Kobryń
  • 20' 22 Mraz

Lechia ma za sobą udaną walkę o utrzymanie, a to sprawia, że trener Piotr Stokowiec już teraz zaczyna okres przygotowawczy do nowego sezonu. Może, a wręcz musi dokonać selekcji piłkarz. Dobrym sprawdzianem ku temu jest mecz ze zdegradowaną już Sandecją Nowy Sącz
W składzie na przyszły sezon na pewno nie zobaczymy Sebastiana Mili. Pomocnik biało-zielonych poinformował w piątek, ze zawiesza buty na kołku i... wybiera się na mistrzostwa świata do Rosji, gdzie będzie komentatorem TVP

MILA KOŃCZY KARIERĘ, ALE W SOBOTĘ NIE ZAGRA. PRZECZYTAJ CO POWIEDZIAŁ
W tygodniu stworzyliśmy listę tych, którzy latem powinni pożegnać się z Lechią. Natomiast trener Stokiwiec przyznał, że grupa takich piłkarzy będzie oscylować wokół 10

SPRAWDŹ, KTO PO SEZONIE ODEJDZIE Z LECHII GDAŃSK ORAZ DO KIEDY OBOWIĄZUJĄ KONTRAKTY I KTO JEST NA WYPOŻYCZENIACH
O konieczności odchudzenia kadry mówił także prezes Lechii Adam Mandziara

ADAM MANDZIARA: BUDŻET W OKOLICACH 45 MLN ZŁ I BRAK SPEKTAKULARNYCH TRANSFERÓW
Gdańszczanie zapewnili sobie utrzymanie na boisku. Ich grę w przyszłym sezonie ekstraklasy potwierdziła Komisja Licencyjna

LECHIA OTRZYMAŁA LICENCJĘ WRAZ Z NADZOREM I OGRANICZENIAMI FINANSOWYMI. POZNAJ CAŁE ORZECZENIE KOMISJI DS. LICENCJI W SPRAWIE KLUBÓW EKSTRAKLASY
W wyjściowej "11" mamy debiutanta i wychowanka AP Lechii Gdańsk, Rafała Kobrynia (LECHIA Gdańsk), który zagra na lewym skrzydle obrony
Natomiast na szpicy zagra 16-letni Mateusz Żukowski (LECHIA Gdańsk). W poprzedniej rundzie debiutował on na boiskach ekstraklasy. Wszedł w końcówce zremisowanego 2:2 meczu z... Sandecją
W wyjściowym składzie mamy także niespodziewanie Schikowskiego (LECHIA Gdańsk), z którego Stokowiec wcześniej nie korzystał
Na ławce Lechii siedzą: 71 Woźniak - 22 Mladenović, 30 Nunes, 26 Augustyn, 6 Sławczew, 96 Oliveira, 28 Paixao
Natomiast ławka rezerwowych Sandecji prezentuje się następująco: 1 Gliwa, 6 Krachunov, 38 Gric, 66 Sovsic, 8 Małkowski, 31 Nowak, 55 Maślanka
Równolegle relacjonujemy mecz ostatniej kolejki z Gdyni

LIVE: ARKA - ŚLĄSK
My wierzymy... - śpiewają kibice Lechii
Mandziara, wyp... - skandują fani w stronę prezesa Lechii
1'
ZACZYNAMY MECZ. Lechia od środka
1'
Spotkanie rozpoczęło się z małym opóźnieniem, ponieważ wszystkie spotkanie grupy grającej o utrzymanie musiał wystartować w tym samym czasie
2'
Sporo podań w środku pola
3'
Piłka w rękach Kuciaka (LECHIA Gdańsk)
3'
Taki transparent wywiesili kibice Lechii. A jest on skierowany do prezesa Adama Mandziary
4'
Wciąż mamy głównie grę w środku pola
6'
Peszko (LECHIA Gdańsk) lewą stroną, rywal blokuje jego dośrodkowanie
7'
Błąd gości, Peszko (LECHIA Gdańsk) przejmuje bezpańską piłkę, wpada w pole karne, ale daje się dogonić rywalowi i zdobywa tylko rzut rożny
8'
Bez zagrożenia po rożnym dla Lechii
9'
Chrzanowski (LECHIA Gdańsk) do Lipskiego (LECHIA Gdańsk), ten do Peszki (LECHIA Gdańsk), reprezentant Polski wypuszcza sobie piłkę, ale zostaje wypchnięty przez rywala za linię boczną i traci futbolówkę
11'
Za mocne podanie do Haraslina (LECHIA Gdańsk)
12'
Strzał Borysiuka (LECHIA Gdańsk), broni Radliński (Sandecja Nowy Sącz)
13'
Borysiuk zdecydował się na długi przerzut w pole karne, Słowak ściął do środka boiska i strzelają lewą noga po długim rogu dając prowadzenie gospodarzom
14'
Mamy VAR, sędzia sprawdza, czy gol został zdobyty prawidłowo
15'
Okazuje się, że na linii strzały stał Żukowski (LECHIA Gdańsk), który był na pozycji spalonej. Bramka nie zostaje uznana
17'
Lechia dzisiaj gra - śpiewają kibice
18'
Lechia spokojnie w ataku pozycyjnym
19'
Haraslin (LECHIA Gdańsk) biegnie z piłką prawym skrzydłem, podaje wzdłuż linii bramkowej, dwóch biało-zielonych mija się z piłką, trafia w nią Peszko (LECHIA Gdańsk), ale tak, że nie jest w stanie skierować jej do siatki...
20'
Żółtą kartką został ukarany Mraz (Sandecja Nowy Sącz), który fauluje wychodzącego z kontrą Haraslina
22'
Drybling Haraslina (LECHIA Gdańsk) przed polem karnym, strzał, ale zbyt słaby, żeby zagrozić Radlińskiemu (Sandecja Nowy Sącz)
22'
Tym razem Peszko (LECHIA Gdańsk) z lewego skrzydła schodzi do środka, strzela sprzed "16" ale także w ręce Radlińskiego (Sandecja Nowy Sącz)
25'
Tym razem Sandecja stara się zbudować akcję w ataku pozycyjnym
26'
Kibice po raz kolejny w stronę prezesa Lechii w niecenzuralnych słowach
27'
Gdańszczanie przerywają akcję Sandecji po lewym skrzydle
29'
[0:1] Sandecja Nowy Sącz STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Trochim. Błąd Schikowski, który wycofuje piłkę do Trochima, ten dobiega z nią przed pole karne, zwodem gubi obrońców i strzela z "16" metra tuż przy słupku bramki Kuciaka
31'
Chrzanowski (LECHIA Gdańsk) zamiast do Peszki (LECHIA Gdańsk) podaje w aut
33'
Trochim (Sandecja Nowy Sącz) dostaje piłkę w polu karnym, drybluje, strzela, tym razem Kuciak (LECHIA Gdańsk) wybija piłkę na rzut rożny
34'
Benga (Sandecja Nowy Sącz) strzela po dośrodkowaniu z rogu, ale nieczysto, Kuciak (LECHIA Gdańsk) spokojnie łapie piłkę
35'
Kolejne dziwne podanie Chrzanowskiego (LECHIA Gdańsk)
36'
Danek (Sandecja Nowy Sącz) ogrywa Chrzanowskiego (LECHIA Gdańsk), dośrodkowuje w pole karne, ale żaden z jego kolegów nie dochodzi do piłki
36'
Ponownie Trochim (Sandecja Nowy Sącz) w polu karnym Lechii, strzela płasko, ale daleko od słupka
38'
Gdańska Lechia - śpiewają kibice
38'
Żukowski (LECHIA Gdańsk) stara się przejąć piłkę, ale fauluje Bengę (Sandecja Nowy Sącz)
39'
Lipski (LECHIA Gdańsk) kontra sześciu rywali, traci piłkę, ale zza jego pleców wyskakuje Peszko (LECHIA Gdańsk), dobiega do futbolówki, strzela po ziemi... za słabo
41'
Żukowski (LECHIA Gdańsk) ponownie fauluje Bengę (Sandecja Nowy Sącz)
42'
Żukowski (LECHIA Gdańsk) świetnie odgrywa do Peszki (LECHIA Gdańsk), ten pędzi na bramkę rywali, przed polem karnym dobiega do niego obrońca, przewraca pomocnika Lechii, ale sędzia nie gwiżdże faulu
43'
Zamieszanie w polu karnym Lechii, do piłki dopada Kasprzak (Sandecja Nowy Sącz), strzela w siatkę, ale po złej stronie bramki Kuciaka (LECHIA Gdańsk)
44'
Dośrodkowanie gości wylatuje za linię końcową
45'
Sędzia dolicza minutę
45+1
Kobryń (LECHIA Gdańsk) dostaje piłkę na prawe skrzydło, dośrodkowuje w pole karne, ale za plecy Lipskiego (LECHIA Gdańsk)
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
Tak jak się można było spodziewać widowisko nie porywa. Na lewej stronie stara się być aktywny Peszko (LECHIA Gdańsk), ale gdy tylko dobiega do pola karnego traci moc. Tej nie stracił Haraslin (LECHIA Gdańsk), kiedy w 13. min trafił do bramki rywali. Niestety Żukowski (LECHIA Gdańsk) był wtedy na linii strzału i na pozycji spalonej - sędziemu wskazał to VAR. Później więcej zagrożenia stwarzała Sandecja. Z obrońcami biało-zielonych radził sobie jak chciał Trochim (Sandecja Nowy Sącz), który zresztą strzelił jedną bramkę w pierwszej połowie. Poza Haraslinem (LECHIA Gdańsk) i Peszką (LECHIA Gdańsk) wyróżnia się 18-letni Żukowski (LECHIA Gdańsk). Reszta piłkarzy jakby zamurowana, czy na zwolnionych obrotach
Na telebimie wyświetlono zawodników, którzy żegnają się z Lechią, to: Marco Paixao, Kuświk, Sławczew, Wawrzyniak, Mila, Zelenika i Milos
Oficjalna frekwencja na dzisiejszym mecz wynosi 12 080
46'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Schikowski, w jego miejsce wchodzi Sławczew.
46'
ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ. Od środka Sandecja
46'
Lipski (LECHIA Gdańsk) prawym skrzydłem i mamy rzut rożny
47'
Dobre dośrodkowanie Lipskiego (LECHIA Gdańsk), przedłużenie piłki, Haraslin (LECHIA Gdańsk) strzela głową będąc 3 metry od bramki gości, piłkę odbija Radliński (Sandecja Nowy Sącz), Haraslin (LECHIA Gdańsk) poprawia leżąc i ponownie Radliński (Sandecja Nowy Sącz).
48'
Faul na Sławczewie (LECHIA Gdańsk)
49'
I faul na Borysiuku (LECHIA Gdańsk)
50'
Tym razem w środku pola fauluje Żukowski (LECHIA Gdańsk)
51'
Żółtą kartką został ukarany 25 Nalepa (LECHIA Gdańsk), który po stracie piłki faulował pod własnym polem karnym rywala. Rzut wolny dla Sandecji
51'
Trochim (Sandecja Nowy Sącz) z wolnego w mur
52'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Żukowski, w jego miejsce wchodzi F. Paixao.
52'
Długie podanie od Sławczewa (LECHIA Gdańsk) przecina Benga (Sandecja Nowy Sącz)
53'
Żółtą kartką został ukarany Kobryń (LECHIA Gdańsk), za faul na połowie rywala na Kasprzaku
54'
Złe dośrodkowanie Lipskiego (LECHIA Gdańsk)
55'
Radliński (Sandecja Nowy Sącz) wybija piłkę, Lipski (LECHIA Gdańsk) go blokuje, ale piłka wylatuje na aut
56'
Zderzenie głowami Haraslina (LECHIA Gdańsk) i Mraza (Sandecja Nowy Sącz), faul zawodnika gości
56'
[1:1] Dośrodkowanie Lipskiego (LECHIA Gdańsk), Peszko (LECHIA Gdańsk) przedłuża głową, piłka dociera do F. Paixao (LECHIA Gdańsk), ten pakuje piłkę do bramki, ale wcześniej był na pozycji spalonej. Po analizie VAR sędzia jednak uznał bramkę dla Lechii. Nie było pozycji spalonej
58'
To już 50. bramka na boiskach ekstraklasy Portugalczyka
59'
Sandecja ruszyła do przodu i wywalczyła rzut rożny
60'
Piszczek (Sandecja Nowy Sącz) strzela po ziemi sprzed pola karnego, ale niecelnie
61'
Mraz (Sandecja Nowy Sącz) ponownie fauluje HIaraslina i kolejny rzut wolny z opcją wrzutki w pole karne
62'
Lipski (LECHIA Gdańsk) dośrodkowuje mocno na Sławczewa (LECHIA Gdańsk), piłka odbija się jednak od jego głowy i wylatuje za boisko
63'
Świetne zagranie do F. Paixao (LECHIA Gdańsk), ten drybluje w polu karnym gości, strzela w kierunku dalszego słupka, ładna interwencja Radlińskiego (Sandecja Nowy Sącz), do piłki dobiega Haraslin (LECHIA Gdańsk) i... nie trafia do pustej bramki
64'
Potężne uderzenie Borysiuka (LECHIA Gdańsk) z ponad 30 metrów, z trudem broni Radliński (Sandecja Nowy Sącz)
65'
Borysiuk (LECHIA Gdańsk) zatrzymuje strzał gości
65'
Kolejny zablokowany strzał Sandecji, ale goście mają rzut rożny
66'
Sandecja ma piłkę w polu karnym Lechii, ale nie może zakończyć akcji strzałem
68'
Trochim (Sandecja Nowy Sącz) wpada w pole karne Lechii, pada na murawę po kontakcie z Koryniem, sędzia wskazuje na rzut karny
68'
Sędzia po raz trzeci w meczu korzysta z VAR
70'
VAR wskazuje, że najpierw było zagranie ręką u piłkarza Sandecji więc nie ma rzutu karnego
70'
Haraslin (LECHIA Gdańsk) dośrodkowuje, ale Peszko (LECHIA Gdańsk) źle przyjmuje piłkę
71'
Borysiuk (LECHIA Gdańsk) dostaje piłkę w pełnym biegu, strzela sprzed pola karnego, ale zostaje zablokowany
72'
Lipski (LECHIA Gdańsk) z wolnego, w polu karnym przewraca się Nalepa (LECHIA Gdańsk), ale sędzia pozostaje niewzruszony
73'
Sandecja Nowy Sącz przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Piszeczk, w jego miejsce wchodzi Małkowski.
74'
W kontrze F. Paixao (LECHIA Gdańsk) podaje w pole karne do Peszki (LECHIA Gdańsk), ale ten nie doskakuje do piłki, a do tego fauluje rywala
75'
Bartosz (Sandecja Nowy Sącz) potrzebuje pomocy medycznej
77'
Rzut rożny dla Sandecji
77'
Po rzucie rożnym w polu karnym Lechii leży Benga (Sandecja Nowy Sącz)
77'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Haraslin, w jego miejsce wchodzi Oliveira.
78'
Potrzebne są nosze, aby Benga (Sandecja Nowy Sącz) opuścił boisko
79'
Zderzenie w powietrzu i faul na Vitorii (LECHIA Gdańsk)
80'
Głębokie dośrodkowanie Peszki (LECHIA Gdańsk) z wolnego, piłkę łapie Radliński (Sandecja Nowy Sącz)
80'
Peszko (LECHIA Gdańsk) przewrócony pod linią końcową, ale nie ma faulu
80'
Kibice Lechii bez przerwy dopingują swój zespół
82'
Dwie dobre interwencje Vitorii (LECHIA Gdańsk)
83'
F. Paixao (LECHIA Gdańsk) strzela sprzed pola karnego przewrotką. Nie trafił w bramkę, a przy okazji faulował rywala
84'
Sandecja Nowy Sącz przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kasprzak, w jego miejsce wchodzi Sovsic.
84'
F. Paixao (LECHIA Gdańsk) w polu karnym Sandecji, ale nie ma bramki
86'
Fatalne przyjęcie piłki przez Lipskiego (LECHIA Gdańsk) i aut dla Sandecji
88'
Sprint Oliveiry (LECHIA Gdańsk) ratuje piłkę przed wyjściem na aut, ale już nie zapobiega wyjściu za linię końcową
89'
Faul Nalepy (LECHIA Gdańsk) na Trochimie (Sandecja Nowy Sącz)
89'
Strzał gości obok bramki KUciaka
90'
Sandecja Nowy Sącz przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Trochim, w jego miejsce wchodzi Maślanka.
90'
Goście wybijają piłkę na rzut rożny
90+1
Sędzia dolicza 4 minuty
90+1
Lipski (LECHIA Gdańsk) dogrywa z rożnego na głowę Paixao, ten strzelam, ale obok bramki
90+4
Lispski z rożnego, strzela Vitoria (LECHIA Gdańsk), ale bardzo lekko i spokojnie roni Radliński (Sandecja Nowy Sącz)
90+4
Peszko (LECHIA Gdańsk) lewym skrzydłem dziubnął piłkę, ale w bramkarza gości
90+5
Lechia, Lechia - śpiewają kibice
90+5
KONIEC MECZU
W drugiej połowie gdańszczanie przeważali i dzięki temu strzelili wyrównującego gola. Zdobył go wpuszczony na boisko po przerwie Paixao. Choć początkowo sędzia pokazał pozycję spaloną, to po analizie VAR zmienił zdanie. VAR był także potrzebny do tego, aby anulować rzut karny dla gości, który najpierw wskazał arbiter. Lechia kończy sezon na 13. miejscu

16 Sandecja Nowy Sącz 37 6 15 16 34:54 33
* Lechia Gdańsk została 14.12.2017 roku pozbawiona jednego punktu za naruszenie przepisów Podręcznika Licencyjnego dotyczące kryterium F.09 mówiącego o braku przeterminowanych zobowiązań

*Po 30 kolejce podział na grupę mistrzowską (8 najlepszych drużyn) i grupę spadkową (8 kolejnych) z zaliczeniem wszystkich, dotychczasowych punktów. Drużyny zagrają w grupie każdy z każdym, ale bez rewanżów.
Tabela wprowadzona: 2018-05-20

Wyniki 37 kolejki

• grupa o miejsca 9-16
  • ARKA GDYNIA - Śląsk Wrocław 0:1 (0:1)
  • LECHIA GDAŃSK - Sandecja Nowy Sącz 1:1 (0:1)
  • Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 4:0 (2:0)
  • Cracovia - Pogoń Szczecin 1:4 (1:2)
  • grupa o miejsca 1-8
  • Lech Poznań - Legia Warszawa 0:3 walkower (mecz przerwany w 77. minucie z powodu wtargnięcia na murawę pseudokibiców przy wyniku 2:0 (1:0) dla Legii)
  • Górnik Zabrze - Wisła Kraków 2:0 (1:0)
  • Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 2:1 (1:1)
  • Korona Kielce - Zagłębie Lubin 0:2 (0:1)

Opinie (260) ponad 20 zablokowanych

• ) (14)

Podsumowanie sezonu Lechii.Sukcesów w lidze-brak.Puchar Polski-odpadnięcie.Pozyskanie wartościowych graczy-brak.Ikony-po sezonie w końcu odchodzą ale dobre 10 mln wyrzucone w błoto.Wychowankowie-brak.Puchary-tylko w Delicjach)Kibice-dzisiejszy transparent mówi sam za siebie.Prognozy na przyszłość....jak będą na 10/12 miejscu będzie to sukces....

• 131 20

• sukcesem jest utrzymanie, gdyż spadek, porażką.

• 15 3

• Sven alias thebill , forum radunia itd zdążył jako pierwszy dać wpis w obu meczach co za gość :) (3)