Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław 3:2. Conrado odwrócił losy meczu

Jacek Główczyński
20 listopada 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

Conrado od wyniku 0:1 strzelił gola, a potem zaliczył jeszcze dwie asysty, które przesądziły o wygranej Lechii Gdańsk nad Śląskiem Wrocław 3:2. Conrado od wyniku 0:1 strzelił gola, a potem zaliczył jeszcze dwie asysty, które przesądziły o wygranej Lechii Gdańsk nad Śląskiem Wrocław 3:2.

Lechia Gdańsk pokonała u siebie Śląsk Wrocław 3:2 (0:1) w zaległym spotkaniu 8. kolejki PKO BP Ekstraklasa. Biało-zieloni przez cały mecz mieli optyczną przewagę, ale do przerwy przegrywali, gdyż mieli kłopoty ze stwarzaniem sytuacji podbramkowych. Piłkarzem, który odwrócił losy meczu był Conrado. Brazylijczyk sam wyrównał, a przy dwóch kolejnych golach asystował. Tym samym podopieczni Piotra Stokowca awansowali na 4. miejsce w tabeli.

Piasecki
  • 69' 15 Saief Zmiany 9 Zwoliński
  • 85' 11 Mihalik Zmiany 8 Haydary
  • 86' 20 Conrado Zmiany 17 Żukowski
  • 90+1 88 Kałuziński Zmiany 4 Tobers
  • 66' 25 Zylla Zmiany 10 Pawłowski
  • 73' 11 Piasecki Zmiany 9 Esposito
  • 73' 28 Sobota Zmiany 31 Pałaszewski
  • 77' 8 Praszelik Zmiany 24 Samiec-Talar
  • 77' 7 Pich Zmiany 6 Makowski
  • 56' Conrado
  • 66' Paixao
  • 82' Zwoliński
  • 20' Pich
  • 79' Pawłowski
  • 19' Kopacz
  • 37' Saief
  • 77' Nalepa
  • 63' Celeban

trener Stokowiec nie ukrywa, że po trzytygodniowej przerwie spowodowanej koronawirusem, skład obecnie konsultuje ze sztabem medycznym

Piotr Stokowiec o meczu ze Śląskiem Wrocław

dzięki meczowi w Grudziądzu trener Stokowiec wprowadził trzech zawodników, którzy w tym sezonie jeszcze nie grali w "11", a kilku sprawdził na innych pozycjach niż zwykle

Lechia Gdańsk awansowała i poszerzyła pole personalnego manewru

w porównaniu z meczem z Olimpią szkoleniowiec Lechii dokonał czterech zmian.

Olimpia Grudziądz - Lechia Gdańsk 0:1 - relacja, możliwość wystawienia ocen piłkarzom i trenerowi

po raz pierwszy w ekstraklasie w "11" w tym sezonie zagrają: Alomerović (LECHIA Gdańsk) i Kałuziński (LECHIA Gdańsk), a miejsce w składzie odzyskali: Paixao (LECHIA Gdańsk), Pietrzak (LECHIA Gdańsk), Nalepa (LECHIA Gdańsk) i Mihalik

Trener przygotowania motorycznego Lechii Gdańsk zapewnia: Będziemy gotowi do gry - wywiad

ławka rezerwowych Lechii: 12 Kuciak - 4 Tobers, 7 Gajos, 8 Haydary, 9 Zwoliński, 10 Urbański, 17 Żukowski, 23 Maloca, 32 Vikri
Śląsk w ostatnim meczu bezbramkowo zremisował z Górnikiem. W porównaniem z tym meczem w "11" trzy zmiany. Do gry wchodzą: Stiglec (Śląsk Wrocław), Zylla (Śląsk Wrocław) i Piasecki (Śląsk Wrocław)
ławka rezerwowych Śląska: 22 Szromnik - 2 Cotugno, 6 Makowski, 9 Exposito, 10 Pawłowski, 17 Pawelec, 18 Musonda, 24 Samiec-Talar, 31 Pałaszewski

Adam Musiał, jeden z "Orłów Górskiego" - sylwetka

1'
od środka mecz rozpoczął Śląsk
3'
próby ataków z obu stron, ale na razie niedokładne
5'
po raz kolejny w tym meczu Saief (LECHIA Gdańsk) schodzi do lewego skrzydła i szuka dośrodkowania, ale na razie te zagrania są blokowane
6'
zablokowany strzał Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) przez Celebana (Śląsk Wrocław). Będzie rzut rożny
6'
po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) piłkę podbił Piasecki (Śląsk Wrocław), a głową uderzał Nalepa (LECHIA Gdańsk). Nie trafił w bramkę
7'
ostre wejście Stigleca (Śląsk Wrocław) w Filę (LECHIA Gdańsk). Piłkarz Lechii wypadł aż za linię boczną
8'
długa piłka od Fili (LECHIA Gdańsk), ale Conrado (LECHIA Gdańsk) się z nią "nie zabrał"
9'
seria niezbyt dobrych prób strzałów Lechii
10'
już wyraźna przewaga Lechii
10'
Śląsk cofnięty, mimo że trener Lavicka przy linii bocznej wymownie pokazuje podopiecznym ręką, by przesunęli grę do przodu
13'
posiadanie piłki 65:35 na korzyść Lechii
13'
Celeban (Śląsk Wrocław) nie pozwolił dośrodkować Pietrzakowi (LECHIA Gdańsk)
16'
Kubicki (LECHIA Gdańsk) sygnalizował, że było zagranie piłki ręką przed polem karnym Śląska, ale sędzie nie zareagował
17'
piłka w siatce Lechii, ale sędzia gola nie uznaje. Po zablokowanym strzale Zylli, Piasecki pomógł sobie ręką, aby opanować piłkę, a potem dopiero skierował ją do bramki
19'
Żółtą kartką został ukarany Kopacz (LECHIA Gdańsk) po faulu na Pichu
19'
do dośrodkowaniu Celebana (Śląsk Wrocław) źle główkował Zylla (Śląsk Wrocław)
20'
Alomerović (LECHIA Gdańsk) złapał piłkę po strzale z woleja Sttigleca, który starał się wykorzystać zbyt krótkie wybicie Fili (LECHIA Gdańsk)
20'
[0:1] Śląsk Wrocław STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Pich. Szybki przechwyt gości. Praszelik zagrał piłkę do Picha, który potężnie uderzył z narożnika pola bramkowego. Alomerović dotknął piłki, ale wyraźnie nie spodziewał się uderzenia w zw. krótki róg swojej bramki
21'
Lechia miała przewagę przez kwadrans, ale w ostatnich minutach raz po raz gubiła się pod własną bramką, niejako prosząc się o stratę gola
22'
rzut rożny dla Śląska
22'
i jeszcze jeden korner dla Śląska
23'
najpierw wrocławianie rozegrali krótko rzut rożny, a przy kolejnym było dośrodkowanie, ale żadne z tych rozegrań nie zaskoczyło Lechii
25'
niecelny strzał Soboty (Śląsk Wrocław)
26'
Lechia jeszcze bez celnego uderzenia na bramkę, Śląsk ma dwa takie strzały
28'
Lechia stara się ponownie osiągnąć przewagę, ale Śląsk gra znacznie wyżej pressingiem niż na początku spotkania, gdy czekał na własnej połowie
29'
zablokowany w polu karnym Piasecki (Śląsk Wrocław), bo akcji aktywnego dziś w ofensywie lewego obrońcy - Stigleca (Śląsk Wrocław)
30'
dwa dośrodkowania Mihalika i dwukrotnie piłkę głową wybił Tamas (Śląsk Wrocław)
31'
i jeszcze raz dośrodkowanie Mihalika. Tym razem w powietrznym pojedynku Conrado (LECHIA Gdańsk) faulował Celebana (Śląsk Wrocław)
32'
Zylla (Śląsk Wrocław) w polu karnym Lechii sfaulował Nalepę (LECHIA Gdańsk)
33'
Paixao (LECHIA Gdańsk) nie doszedł do dośrodkowania Conrado (LECHIA Gdańsk)
33'
Putnocky złapał piłkę po dośrodkowaniu Mihalika, czyli w akcji dwaj Słowacy
36'
niecelnie strzelał Piasecki (Śląsk Wrocław)
37'
Żółtą kartką został ukarany Saief (LECHIA Gdańsk) po faulu na Praszeliku
38'
po rzucie wolnym rzut rożny dla Lechii
39'
Alomerović (LECHIA Gdańsk) łapie piłkę po strzale po ziemi zza pola karnego Picha (Śląsk Wrocław)
41'
jest pierwszy celny strzał Lechii. Uderzenie Conrado (LECHIA Gdańsk) z dystansu, z lekkim rykoszetem obronił Putnocky (Śląsk Wrocław)
43'
Conrado (LECHIA Gdańsk) faulowany około 25 metrów od bramki Śląska
44'
zbyt mocne dośrodkowanie z rzutu wolnego Kubickiego (LECHIA Gdańsk). Conrado (LECHIA Gdańsk) nie opanował piłki w boisku
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA GDAŃSK - ŚLĄSK WROCŁAW 0:1
Lechia ma przewagę, prowadzi 61:39 w posiadaniu piłki, ale w tej najważniejszej statystyce - goli - prowadzi Śląsk. Optyczna przewaga gdańszczanie nie przekładała się na sytuacje podbramkowe. Był tylko jeden celny strzał Conrado (LECHIA Gdańsk), a najlepsza sytuacja była po rzucie rożnym, gdy głową przestrzelił Nalepa (LECHIA Gdańsk).
Śląsk ruszył do zdecydowanego ataku tylko przez kilka minut, po zakończeniu inauguracyjnego kwadransa. Gola Piaseckiego (Śląsk Wrocław) sędzie jeszcze nie uznał, ale po atomowym uderzeniu Picha (Śląsk Wrocław) Alomerović (LECHIA Gdańsk) został zaskoczony.
Lechia po przerwie musi dodać w ofensywie swojej grze szybkości, nieprzewidywalności, by rozerwać dobrze zorganizowaną defensywę rywali. Być może potrzebne jest przejście do gry dwoma napastnikami, ale ewentualne zmiany trener Stokowiec musi wyważyć, aby wypełnić także obowiązek gry młodzieżowca. W pierwszej połowie takim piłkarzem był Kałuziński (LECHIA Gdańsk). Na ławce z graczy z tej kategorii wiekowej są jeszcze: Urbański i Żukowski.
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia
46'
obie drużyny bez zmian w składach
47'
niecelny strzał z dystansu Piaseckiego (Śląsk Wrocław)
49'
rzut rożny dla Lechii
49'
Mihalik uderzył nad bramką, gdyż to do niego trafiła piłka wybita po dośrodkowaniu z narożnika boiska Pietrzaka (LECHIA Gdańsk)
51'
w drugiej połowie tak jak i w pierwszej - optyczna przewaga Lechii
51'
niecelnie główkował Paixao (LECHIA Gdańsk) po dośrodkowaniu Conrado (LECHIA Gdańsk)
53'
rzut rożny po tym, gdy Praszelik (Śląsk Wrocław) był blokowany w polu karnym, gdy dośrodkowywał Stiglec (Śląsk Wrocław)
54'
z narożnika boiska dośrodkował Mączyński (Śląsk Wrocław), a gdy piłka wróciła do niego, kapitan Śląska był już na spalonym
55'
indywidualna akcja Conrado (LECHIA Gdańsk), pada przed polem karnym, ale sędzia nakazał grać dalej
56'
Śląsk w drugiej połowie na razie głównie broni się na własnej połowie
56'
[1:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Conrado. Brazylijczyk dopadł do piłki, którą zbyt krótko odbił Tamas po dośrodkowaniu Fili. Mocne uderzenie Conrado z około 10 metrów znalazło drogę do siatki
57'
zasłużone wyrównanie Lechii, Śląsk płaci za bierną grę po przerwie
59'
kończy rozgrzewkę Zwoliński
60'
obraz gry się nie zmienia, nadal Lechia gra piłką na połowie Śląska
61'
Conrado (LECHIA Gdańsk) zdobył rzut rożny, bardzo aktywny po przerwie Brazylijczyk
61'
Saief (LECHIA Gdańsk) z rzutu rożnego przed pole karne do Pietrzaka (LECHIA Gdańsk), a Rafał dośrodkował w pole bramkowe, gdzie główkował Nalepa (LECHIA Gdańsk). Z trudem piłkę odbił Putnocky (Śląsk Wrocław)
63'
Żółtą kartką został ukarany Celeban (Śląsk Wrocław) po faulu na Saiefie
64'
po zdobyciu wyrównania trener Stokowiec najwyraźniej wstrzymał zmianę, do której przygotowywał się Zwoliński
64'
Piasecki (Śląsk Wrocław) zagrał w pole bramkowe Lechii, a tam Fila (LECHIA Gdańsk) w ostatniej chwili ubiegł Celebana (Śląsk Wrocław) i wybił piłkę w aut
65'
Zylla (Śląsk Wrocław) spudłował z pola karnego po rozegraniu przez Śląsk piłki po wrzucie z autu
66'
[2:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Paixao. Kapitalna asysta Conrado. Zagrał piłkę w pole bramkowe, gdzie Flavio tylko dostawił nogę i zdobył gola
66'
Śląsk Wrocław przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zylla, w jego miejsce wchodzi Pawłowski.
67'
pierwszy kontakt z piłką Pawłowskiego (Śląsk Wrocław) i mógł zdobyć gola, ale kończy się rzutem rożnym
67'
Mączyński (Śląsk Wrocław) krótko z narożnika boiska do Stigleca (Śląsk Wrocław), ale to nie zaskoczyło Lechii
69'
LECHIA Gdańsk przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Saief, w jego miejsce wchodzi Zwoliński.
69'
mimo prowadzenia odważna zmiana trenera Stokowca, bo napastnik wszedł za pomocnika
71'
teraz Zwoliński (LECHIA Gdańsk) najbardziej wysuniętym piłkarzem Lechii, za nim ustawiony Paixao (LECHIA Gdańsk)
72'
nadal przeważa Lechia
73'
Śląsk Wrocław przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Piasecki, w jego miejsce wchodzi Esposito.
73'
Śląsk Wrocław przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sobota, w jego miejsce wchodzi Pałaszewski.
73'
podwójna zmiana Śląska, roszady w ataku i na środku pomocy
73'
niecelny strzał Paixao (LECHIA Gdańsk)
74'
zablokowany strzał Paixao (LECHIA Gdańsk), będzie rzut rożny
75'
bez zagrożenia dla Śląska po zagraniu z narożnika boiska Pietrzaka (LECHIA Gdańsk)
76'
Puerto (Śląsk Wrocław) spudłował głową po dośrodkowaniu Stigleca (Śląsk Wrocław) z rzutu wolnego
76'
i znów dwie zmiany w Śląsku równocześnie
77'
Śląsk Wrocław przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Praszelik, w jego miejsce wchodzi Samiec-Talar.
77'
Śląsk Wrocław przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pich, w jego miejsce wchodzi Makowski.
77'
Żółtą kartką został ukarany Nalepa (LECHIA Gdańsk) za zagranie ręką przy strzale Pawłowskiego. Rzut wolny dla Śląska około 20 metrów od bramki
77'
dla Nalepy (LECHIA Gdańsk) do 4. żółta kartka. Oznacza to, że w następnej kolejce, w Gliwicach musi pauzować
79'
[2:2] Śląsk Wrocław STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Pawłowski. Rezerwowy Śląsk podkręcił piłkę, przeszła ona obok muru i wpadła w prawą stronę bramki Lechii, gdy Alomerović był ustawiony w lewym rogu bramki
79'
Pawłowski (Śląsk Wrocław) cieszy się z gola. Nie zastosował reguły, aby powstrzymać się z radością przy bramce, którą strzela się byłemu klubowi
82'
[3:2] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Zwoliński. Conrado zagrał na 6. metr od bramki, gdzie z pierwszej piłki uderzył rezerwowy napastnik gospodarzy
82'
Conrado (LECHIA Gdańsk) ma udział przy wszystkich golach dla Lechii. Pierwszego sam strzelił, a przy dwóch kolejnych asystował
84'
Paixao (LECHIA Gdańsk) zablokowany na linii pola karnego
85'
LECHIA Gdańsk przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Mihalik, w jego miejsce wchodzi Haydary.
85'
roszada na prawej pomocy Lechii
86'
LECHIA Gdańsk przeprowadza trzecią zmianę. Boisko opuszcza Conrado, w jego miejsce wchodzi Żukowski.
86'
tym razem roszada na lewym skrzydle
90'
90'
3 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kałuziński, w jego miejsce wchodzi Tobers.
90+2
Alomerović (LECHIA Gdańsk) przejął piłkę, uprzedzając Celebana (Śląsk Wrocław)
90'
na zejście młodzieżowca Kałuzińskiego (LECHIA Gdańsk) trener Stokowiec teraz sobie może pozwolić, bo wcześniej posłał na boisko innego młodzieżowca - Żukowskiego (LECHIA Gdańsk)
90+3
KONIEC MECZU. LECHIA GDAŃSK - ŚLĄSK WROCŁAW 3:2
Lechia w drugiej połowie poszła po zwycięstwo jak "po swoje". Już nie tylko dominowała jak przed przerwą, ale i większe posiadanie piłki potrafiła zamieniać na podbramkowe sytuację. Piłkarze, który odmienił losy meczu był Conrado (LECHIA Gdańsk). Brazylijczyk gola i asystował przy dwóch kolejnych. Strzelali je Paixao (LECHIA Gdańsk) i Zwoliński (LECHIA Gdańsk), co też jest nagrodą, ale też i zachętą na przyszłość dla trenera Stokowca, że warto grać odważnie i stawiać na tych dwóch zawodników nawet jak wynik jest korzystny. Dziś obaj napastnicy pojawili się na boisku, gdy było już 2:1.
Śląsk po przerwie oddał tylko jeden celny strzał, gdy z wolnego wyrównał Pawłowski (Śląsk Wrocław), były gracz m.in. Lechii. Jednak skoro w posiadaniu piłki było aż 63:37 dla gdańszczan to remis nie mógł być sprawiedliwym rezultatem nawet w meczu przyjaźni kibiców.

16 Stal Mielec 9 1 2 6 8:20 5
Rozgrywki trwać będą przez 30 kolejek systemem każdy z każdym mecz i rewanż. Nie będzie rywalizacji w drugiej fazie, w grupach. Zdegradowana zostanie tylko najsłabsza drużyna, bo od kolejnego sezonu ekstraklasa zostanie powiększona do 18 zespołów.
Cracovia rozpoczęła sezon z pięcioma ujemnymi punktami.
Tabela wprowadzona: 2020-11-21

Wyniki 9 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Śląsk Wrocław 3:2 (0:1)
  • Stal Mielec - Warta Poznań 0:1 (0:0)
  • Cracovia - Jagiellonia Białystok 3:1 (1:1)
  • Legia Warszawa - Lech Poznań 2:1 (0:1)
  • Raków Częstochowa - Wisła Kraków 0:0
  • Górnik Zabrze - Piast Gliwice 1:2 (0:1)
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zagłębie Lubin (przełożony na 24.11)
  • Wisła Płock - Pogoń Szczecin (przełożony na 2.12)
  • Mecze awansem z 10. kolejki:
  • Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 0:0
  • Pogoń Szczecin - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 (0:1)

Opinie (132) ponad 50 zablokowanych

Wszystkie opinie

• dobrze się skończyło (2)

i to najważniejsze. po przygodach covidowych liga jest nieprzewidywalna i nie wiadomo w jakiej formie są piłkarze. Cieszy zwycięstwo!!!

• 105 2

• (1)

Obstawiałem tradycyjne 1:1. Dobrze się to oglądało z perspektywy trybun. Pozdrawiam

• 1 6

• Też obstawialem 1:1, a skończyło się porażką.

Martwię się też, tak jak ty się smucisz, że nasza arka leci do drugiej ligi.

• 5 2

• Brawo Lechia Najlepszy Klubie na Pomorzu (5)

Trójmiasto do Lechii Należy !!!!!!
    My Tworzymy historie, w Gdańsku się dzieje!!!!!!!!

• 116 15

• Co do Kogo należy w/g rozumowania fanatyka? (4)

Trójmiasto należy do Rakowa (1:3) i Pogoni (0:1), a do Lechii należy Kraków (3:1 z Wisłą) i Poznań (1:0 z Wartą) i ostatnio także Grudziądz do Lechii należy. Pasuje Ci?