Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin 2:1. Marco Terrazzino odmienił wynik i losy meczu

Jacek Główczyński
6 listopada 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin 2:1. Ostatni gwizdek

Lechia Gdańsk pokonała Zagłębie Lubin 2:1 (0:1) w meczu 14. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Zwycięstwo zapewniły dwa gole Marco Terrazzino, który wszedł na boisko w 54. minucie. Wówczas trener Tomasz Kaczmarek dokonał trzech zmian równocześnie, które odmieniły grę jego drużyny. Wcześniej biało-zieloni mieli duże kłopoty i strata jednego gola była najniższą karą za kiepską postawę.

Zwoliński

Rezerwowi: 1 Alomerović, 2 Pietrzak, 5 Kopacz, 8 Kryeziu, 10 Diabate, 11 Haydary, 33 Terrazzino, 36 Makowski, 88 Kałuziński

Zajic

Rezerwowi: 89 Bieszczad, 9 Daniel, 13 Podliński, 20 Żigulew, 21 Pieńko, 27 Kłudka, 31 Pakulski, 32 Soler, 36 Sławiński
  • 54' 9 Zwoliński Zmiany 33 Terrazzino
  • 54' 6 Kubicki Zmiany 8 Kryeziu
  • 54' 79 Sezonienko Zmiany 2 Pietrzak
  • 74' 20 Conrado Zmiany 10 Diabate
  • 64' 18 Starzyński Zmiany 20 Żigulew
  • 64' 7 Żivec Zmiany 9 Daniel
  • 69' 11 Zajic Zmiany 36 Sławiński
  • 78' 17 Szysz Zmiany 21 Pieńko
  • 78' 14 Żubrowski Zmiany 31 Pakulski
  • 84' Terrazzino
  • 90+4 Terrazzino
  • 6' Starzyński karny
  • 83' Maloca
  • 40' Żubrowski
  • 74' Hładun
  • 83' Sławiński

Wspólna radość piłkarzy i kibiców Lechii Gdańsk po zwycięstwie nad Zagłębiem Lubin 2:1

w ostatniej kolejce ekstraklasy Lechia zwolniła trenera Warty Poznań

Przeczytaj o "zabijaniu" Lechii w 2 minuty

zmiana zaszła też w sztabie szkoleniowym Lechii

Sprawdź, co będzie robić Jarosław Bieniuk po odejściu z Lechii Gdańsk

w ataku Paixao i Zwoliński potwierdzili, że służy im ustawienie preferowane przez trenera Kaczmarka, a które narodziło się na podstawie analizy... nagrań z treningów

Przeczytaj, jak Lechia Gdańsk pogodziła Flavio Paixao i Łukasza Zwolińskiego?

jako że Flavio obsadził "10" jeszcze mniej miejsc do grania jest w "11" dla środkowych pomocników

Egzon Kryeziu - na co liczy w Lechii Gdańsk? Przeczytaj wywiad?

w porównaniu z ostatnim meczem trener Kaczmarek dokonał dwóch zmian. Do "11" wracają po: kontuzji Maloca, a po pauzie za kartki Sezonienko

Warta Poznań - Lechia Gdańsk 0:2. Przeczytaj relację oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

przed meczem Lechia pozyskała eToro, która to firma otrzymała od klubu miano partnera premium

Poznaj bliżej nowego sponsora Lechii. Czy się zajmuje?

sytuacja w tabeli i rozkład 14. kolejki PKO BP Ekstraklasy sprawia, że Lechia po zwycięstwie nad Zagłębiem obejmie prowadzenie w tabeli. Po niej grać będzie dotychczasowy przodownik - Lech, który mecz w Łęcznej rozpocznie o 20
Zagłębie w ostatniej kolejce zremisowało z Górnikiem Zabrze 0:0. W porównaniu z tym meczem trener Żuraw dokonał dwóch zmian w "11". Do gry weszli: Żubrowski i Bartolewski
dla Zagłębia to pierwszy z dwóch meczów, które w tym miesiącu rozegra w Trójmieście

Poznaj pary 1/8 finału Fortuna Puchar Polski

piłkarze wychodzą na murawę. Lechia w wyjazdowym komplecie koszulek, czyli biało-zielono-szare, Zagłębie białe stroje
sektor gości pusty, doping dla Lechii, o frekwencji tradycyjnie poinformujemy w przerwie, gdyż wówczas na tym obiekcie ogłaszane są oficjalne dane w tym względzie
1'
od środka mecz rozpoczęła Lechia
3'
już po jednym faulu z obu stron
3'
dośrodkowanie Conrado (LECHIA Gdańsk), ale nie doszło do napastników Lechii wbiegających w pole karne
4'
sędzia dyktuje rzut karny dla Zagłębia, uznając że Durmus faulował Żivca
4'
sytuacja będzie zapewne jeszcze analizowana przez VAR, którym dziś zarządza sędzia Dobrynin
4'
fizjoterapeuci Zagłębia na boisku, gdyż Żivec potrzebuje pomocy
5'
decyzja o karnym utrzymana
6'
[0:1] Zagłębie Lubin STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Starzyński z rzutu karnego. Pomocnik gości uderzył w lewy róg bramki, Kuciak rzucił się w prawy
7'
wulgarnie z trybun pod adresem gości
7'
zablokowany strzał Starzyńskiego (Zagłębie Lubin) przed polem karnym
8'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) z kłopotami łapie piłkę po strzale Żivca
10'
Lechia przejmuje inicjatywę, Zagłębie cofa się na własną połowę
10'
Kubicki (LECHIA Gdańsk) podbiegł do linii bocznej. Trener Kaczmarek przekazuje pomocnikowi wskazówki
11'
Hładun (Zagłębie Lubin) złapał piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Gajosa (LECHIA Gdańsk)
11'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) musiał interweniować poza własną "16", by przeszkodzić Zajicowi
12'
sędzia przerywa grę, gdyż we własnym polu karnym przewrócił się Nalepa (LECHIA Gdańsk) i ręką zasygnalizował uraz
13'
obrońca Lechii może kontynuować grę
14'
na spalonym Zwoliński
14'
dobra interwencja Malocy (LECHIA Gdańsk). We własnym polu karnym powstrzymał Szysza (Zagłębie Lubin)
15'
kłopoty Lechii w organizacji gry w destrukcji, gdy Zagłębie wejdzie z piłką na miejscową połowę
16'
"Lechia Gdańsk" - skandowanie z trybun
17'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) przejmuje zbyt mocno zagrywaną piłkę przez rywali
18'
Lechia jeszcze bez strzału w kierunku bramki Zagłębia, ale za to z 62-procentowym posiadaniem piłki
18'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę po strzale Starzyńskiego (Zagłębie Lubin). A goście, po stracie Kubickiego (LECHIA Gdańsk) wyszli z kontrą 3 na 2
19'
Gajos (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę po dośrodkowaniu Starzyńskiego (Zagłębie Lubin) z narożnika boiska
20'
Conrado (LECHIA Gdańsk) rozpoczął akcję i mógł ją zakończyć po odebraniu piłki przez Sezonienko (LECHIA Gdańsk), ale obrońcy gości nie pozwolili Brazylijczykowi na oddanie strzału
22'
wulgarnie z trybun, apel spikera o "gorący, ale kulturalny doping"
23'
obraz gry się nie zmienia. Lechia ma duże kłopoty w ataku pozycyjnym, a Zagłębie po przechwycie stara się konstruować szybkie akcje
24'
na razie 3 celne strzały w tym meczu, wszystkie gości
24'
i jest pierwsze niecelne uderzenie gości. Bartolewski (Zagłębie Lubin) z dystansu posłał piłkę obok bramki
25'
przechwyt Sezonienki (LECHIA Gdańsk), zagrał w pole karne do Zwolińskiego, ale Łukasz został zablokowany przez Panticia
26'
Conrado (LECHIA Gdańsk) zatrzymał we własnej "16" Chodynę (Zagłębie Lubin) i był jeszcze przez niego faulowany
27'
po dośrodkowaniu Paixao (LECHIA Gdańsk) piłka nie dotarła do Durmusa (LECHIA Gdańsk)
28'
a teraz Hładun (Zagłębie Lubin) złapał piłkę, którą z drugiego skrzydła dośrodkował Durmus (LECHIA Gdańsk)
28'
znów fizjoterapeuci Zagłębia na boisku. Pomocy potrzebuje Chodyna, który wypadł we własnym polu karnym
28'
goście na razie w "10"
29'
była szansa na kontrę Lechii, ale Zwoliński stracił piłkę
29'
Chodyna (Zagłębie Lubin) wraca na boisko
30'
"Lechijko wygraj mecz" - z trybun
30'
Conrado (LECHIA Gdańsk) wywalczył rzut rożny
31'
i Gajos (LECHIA Gdańsk) po raz drugi z narożnika boiska
31'
gajos mocno wkręcił piłkę w kierunku bramki. Hładyn z najwyższym trudem ją wybił, a nie było nikogo do celnej dobitki
32'
kolejne zamieszanie w polu bramkowym gości, ale ostatecznie Hładun (Zagłębie Lubin) przejął piłkę spod nóg Paixao (LECHIA Gdańsk)
34'
"Lechijko trzy punkty musisz mieć" - śpiewy z trybun
34'
kolejny korner dla gospodarzy
34'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu z narożnika boiska Durmusa (LECHIA Gdańsk)
35'
Durmus (LECHIA Gdańsk) technicznym strzałem sprzed pola karnego próbował pokonać Hładyna, ale posłał piłkę nad poprzeczką
35'
lepsze minuty Lechii, wreszcie potrafiła zmusić Zagłębie do obrony
36'
ale już próba kontry gości. Starzyński (Zagłębie Lubin) stracił piłkę dopiero w "16" Lechii
37'
dobrze Conrado (LECHIA Gdańsk) w obronie. Zabrał piłkę Szyszowi (Zagłębie Lubin)
38'
strata Sezonienki (LECHIA Gdańsk) w środku pola, ale sędzia, choć z opóźnieniem, odgwizdał faul na młodzieżowcu Lechii
39'
Żivec (Zagłębie Lubin) łatwo minął Żukowskiego (LECHIA Gdańsk), ale jego dośrodkowania nie opanował Zajic
40'
Żółtą kartką został ukarany Żubrowski (Zagłębie Lubin) po faulu na Paixao
41'
Paixao (LECHIA Gdańsk) zagrał piłkę w pole bramkowe, ale Zwoliński nie zdążył dostawić nogi
42'
"Gdańska Lechia najlepsza jest" - z trybun
43'
nieudane dośrodkowanie Żukowskiego (LECHIA Gdańsk). Sezonienko (LECHIA Gdańsk) nie miał szans dojść do tej piłki
43'
Durmus (LECHIA Gdańsk) faulowany niespełna 30 metrów od bramki. Można próbować bezpośredniego strzału z rzutu wolnego
44'
dobry strzał Gajosa (LECHIA Gdańsk) z rzutu wolnego, ale tuż obok słupka
45'
wulgarnie z trybun
45'
2 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+1
trener Kaczmarek jeszcze próbuje podopiecznych pobudzić do walki o wyrównanie w tej połowie
45+2
sporo chaosu z obu stron w środku boiska
45+2
"Lechia gol" - z trybun
45+2
Nalepa (LECHIA Gdańsk) zablokował strzał Żubrowskiego (Zagłębie Lubin)
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA GDAŃSK - ZAGŁĘBIE LUBIN 0:1
Mecz ustawił szybko strzelony gol przez Zagłębie. Jeśli goście mieli zmuszać Lechię do ataku pozycyjnego i czatować na kontry, to taki początek meczu jeszcze bardziej utwierdził ich w tej taktyce. Gdańszczanie długo mieli kłopoty, aby przeprowadzić dynamiczną, składną akcję. Często odnosiło się wrażenie jakby byli wolniejsi od doskakujących do pressingu rywali. Pod bramką Hładuna (Zagłębie Lubin) "zakotłowało" się dopiero po pół godzinie gry, ale lubiński bramkarz wychodził obronną ręką z opresji.
Natomiast Zagłębie dobrze przechodziło do kontr i Starzyński (Zagłębie Lubin) miał doskonałą okazję, aby poprawić wynik, ale na to nie pozwolił mu Kuciak (LECHIA Gdańsk).
Po przerwie Lechia musi podkręcić tempo, zagrać bardziej zdecydowanie, a mniej schematycznie.
Oficjalna frekwencja - 6416 kibiców
brawa dla Jurka, kibica Lechii, który po wyjściu ze szpitala jest ponownie na stadionie. Brał on udział w wypadku samochodowym w drodze na mecz do Łęcznej, w którym jeden z kibiców biało-zielonych stracił życie

Zwycięstwo w cieniu tragedii

piłkarze wracają na boisko
"Lechijko, tylko zwycięstwo" - z trybun
46'
drugą połowę rozpoczęło Zagłębie
46'
obie drużyny bez zmian w składach
46'
"W Wolnym Mieście..." - z trybun
46'
zablokowany strzał głową Żivca. Rzut rożny dla gości
46'
zbyt mocne dośrodkowanie Starzyńskiego (Zagłębie Lubin) z narożnika boiska
47'
Starzyński (Zagłębie Lubin) założył "siatkę" Conrado (LECHIA Gdańsk), ale po chwili podał niecelnie
48'
Żukowski (LECHIA Gdańsk) dobrze spychał Starzyńskiego (Zagłębie Lubin), nie pozwalając mu się złożyć do strzału. Akcja przerwana ostatecznie, bo sędziowie dopatrzyli się spalonego
49'
na razie po przerwie gra głównie na połowie Lechii
50'
Szysz (Zagłębie Lubin) otrzymał doskonałe podanie od Poręby (Zagłębie Lubin), co prawda miał ostry kąt, ale i pustą bramkę przed sobą. Strzelił w boczną siatkę
52'
Conrado (LECHIA Gdańsk) zdobył rzut rożny
52'
nieco zamieszania w "16" gości po dośrodkowaniu Durmusa (LECHIA Gdańsk) z rzutu rożnego, ale ostatecznie piłka trafiła do Hładuna (Zagłębie Lubin)
53'
szybka odpowiedź Zagłębia. Starzyński (Zagłębie Lubin) pudłuje głową po dośrodkowaniu Poręby (Zagłębie Lubin)
53'
Lechia musi jak najszybciej "wyjść" na drugą połowę, bo może za chwilę przegrywać 0:2. Że tak nie jest, to efekt nieskuteczności rywali, którzy łatwo przechodzą pod bramkę Lechii
54'
rzut rożny dla Zagłębia
54'
będzie potrójna zmiana w Lechii
54'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zwoliński, w jego miejsce wchodzi Terrazzino.
54'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kubicki, w jego miejsce wchodzi Kryeziu.
54'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sezonienko, w jego miejsce wchodzi Pietrzak.
55'
niecelny strzał głową po rozegraniu rzutu rożnego przez gości
57'
Hładyn obronił strzał Terrazzino (LECHIA Gdańsk). Będzie rzut rożny, a była doskonała okazja do wyrównania
59'
zmiany ożywiły Lechię. Gospodarze w natarciu. Są też zmiany w ustawieniu. Conrado przesunięty na lewe skrzydło, bo na lewej obronie Pietrzak, Paixao przeszedł na środek ataku, a za jego plecami operują Terrazzino i Kryeziu
60'
Żukowskiemu (LECHIA Gdańsk) nie udało się zdobyć rzutu rożnego. Od bramki Hładun (Zagłębie Lubin)
63'
Paixao (LECHIA Gdańsk) pada przed pole karnym, protestuje, ale sędzia nie widzi faulu
64'
Zagłębie Lubin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Starzyński, w jego miejsce wchodzi Żigulew.
64'
Zagłębie Lubin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Żivec, w jego miejsce wchodzi Daniel.
65'
rzut rożny dla Lechii
65'
seria główek po dośrodkowaniu z narożnika boiska Gajosa (LECHIA Gdańsk), ale Zagłębie oddala piłkę poza własną "16"
66'
nieudane dośrodkowanie, a być może i była to próba strzału Durmusa (LECHIA Gdańsk). Piłka podkręcona, ale przeszła kilka metrów obok słupka
67'
Zagłębie, najwyraźniej poczuło respekt przed Lechią, gdyż wycofało swoich dwóch czołowych graczy z ofensywy, a w ich miejsce wprowadziło zawodników, którzy lepiej czują się w odbiorze piłki
69'
Zagłębie Lubin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zajic, w jego miejsce wchodzi Sławiński.
69'
zmiana napastnika w Zagłębiu
70'
Durmus (LECHIA Gdańsk) zdobył rzut wolny na wysokości pola karnego gości
70'
po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) będzie jeszcze korner dla Lechii
71'
i jeszcze jeden rzut rożny
71'
tym razem Zagłębie wybija piłkę po dośrodkowaniu Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska
71'
w rzutach rożnych przewaga Lechii 8:3
72'
72'
zderzenie Hładuna (Zagłębie Lubin) i Paixao (LECHIA Gdańsk), ale piłka w rękach bramkarza gości
73'
po dokonaniu trzech zmian przez trenera Kaczmarka Lechia niemal cały czas w ataku
73'
ale szykuje się kolejna roszada
74'
Żółtą kartką został ukarany Hładun (Zagłębie Lubin) za opóźnianie gry
74'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Conrado, w jego miejsce wchodzi Diabate.
74'
Paixao (LECHIA Gdańsk) posłał piłkę nad bramką
76'
rzut rożny dla gości
77'
krótko rozegrany korner przez Zagłębie nie zaskoczył miejscowych
77'
"Ten mecz musimy wygrać" - z trybun
78'
strzał Durmusa (LECHIA Gdańsk) nad poprzeczką
78'
będzie podwójna zmiana w Zagłębiu
78'
Zagłębie Lubin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Szysz, w jego miejsce wchodzi Pieńko.
78'
Zagłębie Lubin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Żubrowski, w jego miejsce wchodzi Pakulski.
79'
Diabate (LECHIA Gdańsk) nie zdążył dołożyć nogi do piłki, którą w pole bramkowe zagrał Terrazzino (LECHIA Gdańsk)
80'
rzut rożny dla Lechii po rykoszecie po strzale Gajosa
80'
Maloca (LECHIA Gdańsk) próbuje pomóc wstać piłkarzowi Zagłębia, który wyraźnie gra na czas. Ten reaguje nerwowo
81'
81'
kontra gości zakończona niecelnym strzałem Poręby (Zagłębie Lubin)
82'
zablokowane dośrodkowanie Gajosa (LECHIA Gdańsk)
83'
Żółtą kartką został ukarany Sławiński (Zagłębie Lubin).
83'
Żółtą kartką został ukarany Maloca (LECHIA Gdańsk).
84'
[1:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Terrazzino. Żukowski dobrze asystował, podając z prawej strony, a Marco, będąc w polu karnym, uderzył z pierwszej piłki, po ziemi w prawy róg bramki Zagłębia
84'
to pierwszy gol Terrazzino (LECHIA Gdańsk) w barwach Lechii
85'
Diabate (LECHIA Gdańsk) pada w polu karnym. Sędzia nie reaguje
85'
"Jeszcze jeden" - z trybun
87'
Diabate (LECHIA Gdańsk) główkował po dośrodkowaniu Durmusa (LECHIA Gdańsk). Zbyt lekko, by pokonać Hładuna (Zagłębie Lubin)
88'
dobra interwencji Malocy (LECHIA Gdańsk). Będzie rzut rożny dla gości
89'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) odbił piłkę po strzale Poręby (Zagłębie Lubin), do którego z narożnika boiska zagrał Daniel (Zagłębie Lubin)
90'
zablokowany strzał Terrazzino (LECHIA Gdańsk)
90'
niecelnie główkował Paixao (LECHIA Gdańsk) po dośrodkowaniu Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska
90'
4 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
Lechia cały czas w ataku
90+1
"Lechio..." - z trybun
90+1
Hładun (Zagłębie Lubin) złapał piłkę po strzale z dystansu Kryeziu (LECHIA Gdańsk)
90+2
Kuciak (LECHIA Gdańsk) interweniuje wślizgiem poza własnym polem karnym
90+4
Diabate (LECHIA Gdańsk) zablokowany przed polem karnym
90+4
[2:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Terrazzino. Kapitalny strzał z pierwszej piłki w okienko bramki Zagłębia z 17. metra i Marco zostaje bohaterem meczu. Diabate dobiegł z piłką niemal do końcowej linii i wycofał ją. Trafiła ona do Paixao, który wystawił ją do Terrazzino
90+4
KONIEC MECZU. LECHIA GDAŃSK - ZAGŁĘBIE LUBIN 2:1
szalona radość na trybunach i na boisku
piłkarze cieszą się razem z kibicami. Skandowanie "Lechia Gdańsk"
Lechia Gdańsk jest obecnie liderem ekstraklasy. Utrzyma to miejsce, jeśli Lech, który rozpocznie mecz o godz. 20, przegra w Łęcznej. Jeśli tak się nie stanie, na dwutygodniową przerwę w rozgrywkach biało-zieloni udadzą się jako wiceliderzy.
Do 54. minuty meczu z Zagłębiem Lechii niewiele wychodziła. Tylko nieskuteczności gości zawdzięczała że nie przegrywała wyżej. Gdańszczan odmieniły dopiero trzy zmiany, których dokonał trener Kaczmarek. To w 54. minucie na boisko wszedł m.in. Terrazzino (LECHIA Gdańsk), który stał się bohaterem biało-zielonych. Jego dwa gole dały wygraną!

18 Górnik Łęczna 14 1 5 8 11:31 8
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Trzy najlepsze zespoły zdobędą prawo gry w europejskich pucharach. Gdy Puchar Polski zdobędzie drużyna z pierwszej "3", to na międzynarodowej arenie zagra także 4. zespół tabeli. Natomiast zdegradowane zostaną trzy najsłabsze drużyny.
Tabela wprowadzona: 2021-11-08