Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin 3:1. Kibice dopingowali pod stadionem

Rafał Sumowski
5 kwietnia 2021 (artykuł sprzed 3 lat)

Lechia zaczęła strzelanie goli już w 6. minucie za sprawą Łukasza Zwolińskiego. Później zdobyła jeszcze dwa. Lechia zaczęła strzelanie goli już w 6. minucie za sprawą Łukasza Zwolińskiego. Później zdobyła jeszcze dwa.

Lechia Gdańsk pokonała Zagłębie Lubin 3:1 (2:1) w pierwszym meczu po przerwie reprezentacyjnej. Biało-zieloni prowadząc 2:0 dostali bramkę do szatni, tuż przed przerwą, ale wygraną po zmianie stron przypieczętował Żarko Udovicić. Pierwszego gola w sezonie zdobył obrońca Mario Maloca. Przez część meczu spod stadionu dopingowali zespół kibice, którzy ostatecznie rozeszli się w asyście policji.

Podliński
  • 62' Gajos Zmiany Kubicki
  • 85' Paixao Zmiany Saief
  • 85' Makowski Zmiany Fila
  • 90+1 Udovicić Zmiany Żukowski
  • 46' Baszkirow Zmiany Drazić
  • 70' Stoch Zmiany Mraz
  • 70' Podliński Zmiany Poręba
  • 85' Starzyński Zmiany Kruk
  • 85' Żubrowski Zmiany Łakomy
  • 6' Zwoliński
  • 22' Maloca
  • 64' Udovicić
  • 45+1 Szysz
  • 37' Oko
  • 47' Balić
  • 54' Biegański
  • 86' Drazić
  • 88' Kruk

138 wniosków o ukaranie kibiców dopingujących pod stadionem

Zobacz jak kibice dopingowali Lechię spod stadionu.

Kibice rozeszli się w asyście policji.

Przed przerwą Lechia przegrała w Szczecinie z Pogonią 0:1. Wcześniej biało-zieloni zaliczyli jednak serię sześciu meczów bez porażki w ekstraklasie.
W meczach rozgrywanych bezpośrednio po przerwie reprezentacyjnej, Lechia nie ma ostatnio dobrej passy. Biało-zieloni przegrali dwa poprzednie mecze, który odbywały się zaraz po kadrze. Wcześniej przez ponad dwa lata w sześciu kolejnych takich meczach zaliczyli serię sześciu bez porażki.

Lechia musi odzyskać patent na mecze po przerwach reprezentacyjnych

W dalszym ciągu poza składem jest Michał Nalepa. Podstawowy stoper z powodu naderwania mięśnia dwugłowego, opuścił cztery poprzednie spotkania. Do gry wróci najwcześniej na kolejny mecz 10 kwietnia ze Śląskiem Wrocław. Ze względów zdrowotnych pod znakiem zapytania stała obecność w meczowej kadrze Josepha Ceesaya i Omrana Haydarego. Obu zabrakło dziś w meczowej kadrze.

Piotr Stokowiec: Niwelować braki systemem i taktyką

W stosunku do ostatniego meczu z Pogonią, trener Stokowiec zdecydował się na dwie zmiany personalne. Kubickiego zastąpił Makowski (LECHIA Gdańsk), a Pietrzaka Udovicić (LECHIA Gdańsk).
Ławka rezerwowych Lechii: 1 Alomerović - 2 Pietrzak, 6 Kubicki, 15 Saief, 17 Żukowski, 19 Fila, 32 Vikri, 78 Musolitin, 88 Kałuziński

Ławka rezerwowych Zagłębia: 12 Forenc - 15 Crnomarković, 27 Jończy, 74 Kruk, 77 Bartolewski, 21 Bednarczyk, 8 Poręba, 95 Drazić, 11 Mraz
1'
Od środka rozpoczęła mecz Lechia
2'
Dla Udovicicia (LECHIA Gdańsk) to pierwszy w tym sezonie mecz w wyjściowym składzie jeśli chodzi o rozgrywki ekstraklasy
2'
Złe dośrodkowanie Conrado (LECHIA Gdańsk)
4'
Pierwsze minuty to ataki Lechii i nieudane próby dośrodkowań
5'
Dobry odbiór Kopacza (LECHIA Gdańsk), ale Żubrowski (Zagłębie Lubin) przerywa jego akcję faulem
6'
[1:0] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Zwoliński.

Zwoliński zbiegł z prawej strony do środka po podaniu Biegańskiego i z dwoma rywalami na plecach przymierzył zza pola karnego na dalszy słupek. Kompletnie zaskoczył Hładuna. Pierwszy strzał na bramkę i od razu gol!
7'
Przypomnijmy, że choć teoretycznie Zwoliński (LECHIA Gdańsk) gra na skrzydle, jego zadaniem jest schodzić do środka obok Paixao (LECHIA Gdańsk), a z prawej strony wyżej podłącza się Conrado (LECHIA Gdańsk).
9'
Starzyński (Zagłębie Lubin) groźnie uderzył z dystansu, ale na posterunku był Kuciak (LECHIA Gdańsk).
11'
Zwoliński (LECHIA Gdańsk) w pole karne do Flavio, ale zdążył wyjść Hładun (Zagłębie Lubin).
12'
Daleka wrzutka Udovicicia (LECHIA Gdańsk) z lewej strony do wbiegającego w szesnastkę Zwolińskiego (LECHIA Gdańsk), ale piłkę przechwycił Hładun (Zagłębie Lubin).
15'
Aut dla Zagłębia na wysokości pola karnego Lechii, ale goście nie stworzyli zagrożenia z tej sytuacji, gdyż sędzia odgwizdał błąd przy wyrzucie
17'
Prostopadłe, za mocne podanie gości. Od bramki Kuciak (LECHIA Gdańsk)
21'
Zagłębie częściej przy piłce, ale nie potrafi przekuć tego na konkrety. Lechia nie pozwala na wejście w swoje pole karne
22'
Szybka akcja Conrado (LECHIA Gdańsk) i Makowskiego (LECHIA Gdańsk), ale zablokowane dośrodkowanie Udovicicia (LECHIA Gdańsk). Rzut rożny dla Lechii
22'
[2:0] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Maloca.

Gol po stałym fragmencie gry. Dośrodkowywał Gajos, Paixao strącił piłkę a przy dalszym słupku głową akcję zamknął Maloca
22'
Dla Malocy (LECHIA Gdańsk), który jeszcze niedawno trenował z rezerwami, to pierwszy gol dla Lechii od czasu powrotu do niej z SpVgg Greuther Fürth po sezonie 2018/19
22'
Pod stadionem dopingują piłkarzy kibice Lechii, którzy wedle obecnych przepisów, nie mogą wejść na trybuny. Jest tam kilkaset osób. Odpalono też środki pirotechniczne.
24'
Na miejscu pojawiła się także policja
28'
Conrado (LECHIA Gdańsk) blokuje Starzyńskiego (Zagłębie Lubin), rzut rożny dla Zagłębia
29'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) na posterunku
30'
Wrzutka Udovicicia (LECHIA Gdańsk), wyskoczył do piłki Zwoliński (LECHIA Gdańsk), ale sędzia odgwizdał faul piłkarza Lechii
30'
Dalekie podanie gości. Niedokładne i piłka ponownie w rękach Kuciaka (LECHIA Gdańsk)
33'
Biegański (LECHIA Gdańsk) sfaulował Starzyńskiego (Zagłębie Lubin) przed polem karnym.
34'
Wrzutka Starzyńskiego (Zagłębie Lubin) i uderzenie Oko (Zagłębie Lubin) przy dalszym słupku, ale wysoko nad bramką Kuciaka (LECHIA Gdańsk)
35'
Nad stadionem zaczął padać śnieg
37'
Rzut rożny dla Lechii. wrzucał Udovicić (LECHIA Gdańsk), niemal wprost na głowę Paixao (LECHIA Gdańsk). Zabrakło centymetrów, aby Portugalczyk trafił w piłkę i skierował ją w stronę bramki
37'
Żółtą kartką został ukarany Oko (Zagłębie Lubin) za faul na Paixao.
39'
Dobry odbiór Makowskiego (LECHIA Gdańsk) w polu karnym Lechii
41'
W starciu ucierpieli Simić (Zagłębie Lubin) i Paixao (LECHIA Gdańsk), przerwa w grze
42'
Dośrodkowanie w pole karne Zagłębie, ale nie sięgnął piłki głową Zwoliński (LECHIA Gdańsk)
44'
Stoch (Zagłębie Lubin) zdecydował się na uderzenie z dystansu, obok bramki Kuciaka (LECHIA Gdańsk)
44'
Starzyński (Zagłębie Lubin) uprzedzony przez Malocę (LECHIA Gdańsk) w polu karnym Lechii
45'
Coraz mocniej sypie śnieg, sędzia doliczył minutę gry do pierwszej połowy
45+1
Strzelał Simić (Zagłębie Lubin), ale nastrzelił Tobersa (LECHIA Gdańsk). Rzut rożny dla Zagłębia
45+1
[2:1] Zagłębie Lubin STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Szysz.

Gol do szatni! Wrzutka z rożnego i niepilnowany, wbiegający Szysz trafia przy dalszym słupku. Nie zdołał zablokować go Gajos, który był najbliżej
45+1
Koniec I połowy. Lechia prowadzi z Zagłębiem 2:1.
To Zagłębie więcej grało piłką, a Lechia wymierzała ciosy. Dwa celne strzały, dwie bramki - to bilans biało-zielonych. Najpierw z dystansu zaskoczył Hładuna (Zagłębie Lubin) Zwoliński (LECHIA Gdańsk), a później po rzucie rożnym trafił Maloca (LECHIA Gdańsk). Było jeszcze kilka groźnych okazji po dośrodkowaniach, ale gdańszczanie zatrzymali się na dwóch golach. A szkoda, bo tuż przed przerwą ze stałego fragmentu gry, goście zdobyli bramkę kontaktową.
46'
Zagłębie Lubin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Baszkirow, w jego miejsce wchodzi Drazić.
46'
Zagłębie rozpoczęło II połowę
47'
Żółtą kartką został ukarany Balić (Zagłębie Lubin) za faul na Zwolińskim.
49'
Paixao (LECHIA Gdańsk) zablokowany przez Oko
49'
Maloca (LECHIA Gdańsk) wślizgiem zablokował strzał Starzyńskiego (Zagłębie Lubin)
51'
Rzut wolny i wrzutka Starzyńskiego (Zagłębie Lubin), ale na spalonym Stoch (Zagłębie Lubin)
54'
Żółtą kartką został ukarany Biegański (Zagłębie Lubin).
54'
Zagłębie prowadzi grę i próbuje sforsować obronę Lechii
55'
Dobrze w obronie Makowski (LECHIA Gdańsk), ale faulował go Starzyński (Zagłębie Lubin)
57'
Niecelny strzał Simicia (Zagłębie Lubin)
60'
Zamieszanie w polu karnym Lechii, ale gdańszczanie wybijają piłkę. Głęboko do defensywy wrócił nawet Paixao (LECHIA Gdańsk)
62'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gajos, w jego miejsce wchodzi Kubicki.
64'
[3:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Udovicić.

Znakomita akcja Kopacza, który z prawej strony minął trzech rywali, podał do Kubickiego, a ten wrzucił na długi słupek, gdzie strzałem z pierwszej piłki akcję zamknął Udovicić.
64'
Żółtą kartką został ukarany Udovicić (LECHIA Gdańsk) za częściowe zdjęcie koszulki przy celebracji bramki
68'
Atak Zagłębia rozbija się o Malocę (LECHIA Gdańsk)
68'
Kibice Lechii dopingowali, odpalili pirotechnikę, ale ostatecznie rozeszli się w asyście policji.
70'
Zagłębie Lubin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Stoch, w jego miejsce wchodzi Mraz.
70'
Zagłębie Lubin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Podliński, w jego miejsce wchodzi Poręba.
71'
Błąd Oko (Zagłębie Lubin) i na strzał zdecydował się Udovicić (LECHIA Gdańsk), ale obok słupka
72'
Drazić (Zagłębie Lubin) przed polem karnym "nawinął" Malocę (LECHIA Gdańsk), który dwukrotnie wchodził wślizgiem, ale jego strzał zablokował Tobers (LECHIA Gdańsk)
73'
Prostopadłe podanie Conrado (LECHIA Gdańsk) do Paixao (LECHIA Gdańsk), ale niecelne
74'
Biegański (LECHIA Gdańsk) ucierpiał po starciu z Porebą
75'
Fantastyczna, niska wrzutka Udovicicia (LECHIA Gdańsk) w pole karne do nadbiegającego Zwolińskiego (LECHIA Gdańsk), a ten z pierwszej piłki uderzył nad bramką
77'
Kolejna wrzutka Udovicicia (LECHIA Gdańsk), ale tym razem niedokładna
78'
Kubicki (LECHIA Gdańsk) w pole karne do Paixao (LECHIA Gdańsk), ale zatrzymali go obrońcy. Lechia ewidentnie nie zadowala się trzema golami
80'
Aż trzech piłkarzy Lechii musiało powstrzymywać Starzyńskiego (Zagłębie Lubin), choć był jeszcze na swojej połowie
80'
Kopacz (LECHIA Gdańsk) świetnie podłączył się do akcji ofensywnej, ale zakończył akcję fatalnym dośrodkowaniem
84'
Szysz (Zagłębie Lubin) sam na sam z Kuciakiem (LECHIA Gdańsk) po podaniu Balicia (Zagłębie Lubin) trafił w poprzeczkę!
85'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Paixao, w jego miejsce wchodzi Saief.
85'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Makowski, w jego miejsce wchodzi Fila.
85'
Zagłębie Lubin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Starzyński, w jego miejsce wchodzi Kruk.
85'
Zagłębie Lubin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Żubrowski, w jego miejsce wchodzi Łakomy.
86'
Żółtą kartką został ukarany Drazić (Zagłębie Lubin) za faul na Saiefie
88'
Żółtą kartką został ukarany Kruk (Zagłębie Lubin).
90'
Rzut wolny dla gości na 20. metrze
90'
Przed murem położył się Biegański (LECHIA Gdańsk)
90'
Uderzenie zablokowane, sędzia doliczył 3 minuty
90+1
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Udovicić, w jego miejsce wchodzi Żukowski.
90+2
Lechia już w defensywie, broni wyniku
90+3
W polu karnym strzelał Kruk (Zagłębie Lubin), ale nie zaskoczył Kuciaka (LECHIA Gdańsk)
90+3
Strzał Saiefa (LECHIA Gdańsk) przy słupku, broni Hładun (Zagłębie Lubin)
Koniec meczu. Lechia pokonała Zagłębie 3:1
Lechia była dziś do bólu konkretna i wykorzystywała błędy Zagłębia. Lubinianie częściej byli przy piłce i przeprowadzili sporo składnych akcji, ale jedynego gola zdobyli p ostałym fragmencie gry. Kontaktowa bramka tuż przed przerwą dodała "Miedziowym" wiatru w skrzydła, ale po zmianie stron "zgasił" ich Udovicić (LECHIA Gdańsk). Biało-zieloni dużo atakowali po wrzutkach ze skrzydeł, ale asystę przy jego bramce dał Kubicki, który dał znakomitą zmianę w drugiej połowie. Zagłębie mogło jeszcze wrócić do walki o punkty, ale w 84. minucie w poprzeczkę sam na sam z Kuciakiem trafił Szysz.

16 Stal Mielec 22 4 7 11 24:39 19
Rozgrywki trwać będą przez 30 kolejek systemem każdy z każdym mecz i rewanż. Nie będzie rywalizacji w drugiej fazie, w grupach. Zdegradowana zostanie tylko najsłabsza drużyna, bo od kolejnego sezonu ekstraklasa zostanie powiększona do 18 zespołów.
Cracovia rozpoczęła sezon z pięcioma ujemnymi punktami.
Tabela wprowadzona: 2021-04-09

Wyniki 23 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Zagłębie Lubin 3:1 (2:1)
  • Wisła Płock - Piast Gliwice 0:1 (0:0)
  • Cracovia - Lech Poznań 2:1 (1:1)
  • Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 4:2 (4:0)
  • Górnik Zabrze - Warta Poznań 1:2 (0:1)
  • Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 0:1 (0:1)
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała- Wisła Kraków 2:0 (1:0)
  • Stal Mielec - Raków Częstochowa (odwołany z powodu zakażeń koronawirusem w drużynie gości)