ŁKS Łódź - Arka Gdynia 1:2. Wykorzystane prezenty. Marcus wyrównał rekord

16 kwietnia 2021 (artykuł sprzed 3 lat)

Marcus wyrównał historyczny rekord Arki Gdynia w licznie strzelonych goli oraz wspólnie z Maciejem Rosołkiem (obaj na zdjęciu) przesądził o zwycięstwie nad ŁKS w Łodzi. Marcus wyrównał historyczny rekord Arki Gdynia w licznie strzelonych goli oraz wspólnie z Maciejem Rosołkiem (obaj na zdjęciu) przesądził o zwycięstwie nad ŁKS w Łodzi.

Arka Gdynia wygrała na wyjeździe z ŁKS Łódź 2:1 (0:1) na otwarcie 25. kolejki w Fortuna I liga. Żółto-niebiescy odwrócili losy meczu w ciągu zaledwie 4 minut, strzelając oba gole po prezentach, które otrzymali od rywali. Po wybiciach piłki przez bramkarza Arkadiusza Malarza, przed jego polem karnym do strzałów doszli Maciej Rosołek i Marcus. Dla 37-latka jest to 62. bramka w historii klubu, co oznacza, że wyrównał rekord Stanisława Gadeckiego.

Rosołek
  • 73' 20 Pirulo Zmiany 10 Dominguez
  • 77' 24 Tosik Zmiany 22 Sekulski
  • 87' 37 Janczukowicz Zmiany 26 Sajdak
  • 87' 16 Trąbka Zmiany 11 Nawotka
  • 32' 7 Aleman Zmiany 25 Ł.Wolsztyński
  • 46' 15 Kasperkiewicz Zmiany 8 Marcus
  • 80' 77 Żebrowski Zmiany 24 R.Wolsztyński
  • 90' 16 Deja Zmiany 18 Sasin
  • 42' Ricardinho
  • 69' Rosołek
  • 73' Marcus
  • 34' Wolski
  • 35' Dąbrowski
  • 44' Tosik
  • 45+2 Klimczak

natomiast dojdzie do rywalizacji byłego trenera Arki - Mamrota, prowadzącego obecnie ŁKS z jego następcą w Gdyni - Marcem. O porównanie drużyn poprosiliśmy Marka Chojnackiego, który w przeszłości pracował w obu klubach

Na kogo stawia Marek Chojnacki?

Arka postara się znów przechylić wahadło nastrojów w drugą stronę. Po entuzjazmie związanym z awansem do finału Pucharu Polski, przyszło rozczarowanie remisem z Odrą Opole, mimo ponad pół godziny gry 11 na 10.

Dlaczego Arka nie wygrała?

rywalem Arki w finale będzie Raków, a mecz rozpocznie się 2 maja o godz. 16. Nim jednak w Gdyni zaczną myśleć o boju w Lublinie, nastawiają się na zdobycie jak najwięcej punktów w I lidze

Nie będzie meczu przyjaźni w finale Pucharu Polski

w porównaniu z meczem z Odrą w Arce dwie zmiany w "11". Do gry wracają: Aleman i Żebrowski

Arka Gdynia - Odra Opole 1:1 - relacja, foto, video, wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

ławka rezerwowych Arki: 30 Krzepisz - 4 Hosek, 8 Marcus, 18 Sasin, 21 Skóra, 23 R.Wolsztyński, 25 Ł.Wolsztyński, 28 Ślesicki, 35 Łabojko
ŁKS w ostatniej kolejce przegrał w Rzeszowie 0:1. W porównaniu z tym meczem trener Mamrot dokonał trzech zmian w "11". Do gry wchodzą: Wolski (ŁKS Łódź), Ricardinho (ŁKS Łódź) i Moroz (ŁKS Łódź).
do Łodzi zimą przeniósł się Marciniak, kapitan Arki. Jednak w piątek nie zagra, gdyż pauzuje za kartki

Adam Marciniak o meczu ŁKS Łódź - Arka Gdynia wywiad

z byłych piłkarzy Arki w barwach ŁKS w "11" jest tylko Klimczak (ŁKS Łódź)
ławka rezerwowych ŁKS: 99 Arndt - 2 Sobociński, 10 Dominguez (ŁKS Łódź), 11 Nawotka, 17 Gryszkiewicz, 22 Sekuski, 26 Sajdak, 29 Rozwadowicz (ŁKS Łódź), 42 Srnić
oba kluby w poprzednim sezonie spadły z ekstraklasy i teraz za cel stawiają sobie powrót do elity. Na razie jednak są poza pierwszą "2", czyli miejscami dającymi bezpośredni awans na koniec rozgrywek
piłkarze wychodzą na boisko. Arka żółte koszulki, niebieskie spodenki, ŁKS białe koszulki z czerwonym pasem po przekątnej i czerwone spodenki
kapitanami Marcjanik (ARKA Gdynia) i Malarz (ŁKS Łódź)
mecz toczyć się będzie w deszczu
1'
od środka mecz rozpoczął ŁKS
1'
Kajzer (ARKA Gdynia) doskonale broni po strzale Pirulo (ŁKS Łódź). Gdynianie zaskoczeni akcją lewym skrzydłem i dograniem w pole karne Janczukowicza
3'
Ricardinho (ŁKS Łódź) nie opanował piłki w "16" Arki
5'
w Arce zmiany w ustawieniu. W ataku z Rosołkiem Aleman (ARKA Gdynia). Żebrowski (ARKA Gdynia) atakuje z lewego skrzydła. Ustawienie 1-4-4-1-1
7'
Arka stara się przejąć inicjatywę, a przynajmniej dłużej utrzymać się z piłką na połowie ŁKS
7'
Malarz (ŁKS Łódź) przejął piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Deji (ARKA Gdynia). Przy linii bocznej faulowany był Hiszpański przez Klimczaka
8'
zablokowany strzał Trąbki (ŁKS Łódź) przez Dancha (ARKA Gdynia). Będzie rzut rożny dla gospodarzy
9'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowania z narożnika boiska Rygaarda (ŁKS Łódź)
12'
na razie dużo walki, trochę fauli, a mało składnych akcji. Poza strzałem z pierwszych sekund ŁKS nie było więcej uderzeń na bramki
16'
Rygaard (ŁKS Łódź) wybił piłkę po dośrodkowaniu Valcarce (ARKA Gdynia)
17'
po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Rosołek (ARKA Gdynia) i Danch (ARKA Gdynia) przeszkodzili sobie. Główkował Adam, ale trafił piłką w Macieja
19'
Żebrowski (ARKA Gdynia) próbował zdobyć kolejny rzut wolny w pobliżu pola karnego, ale nie tym razem
20'
niecelny strzał Pirulo (ŁKS Łódź) po kombinacyjnej, szybkiej akcji ŁKS. Ricardinho (ŁKS Łódź) zagrywał m.in. piętą
21'
po 6 fauli z obu stron
25'
Malarz (ŁKS Łódź) przejął piłkę, do której próbował dojść Danch (ARKA Gdynia)
28'
Tosik (ŁKS Łódź) sfaulował Hiszpańskiego (ARKA Gdynia) ponad 30 metrów od bramki, ale Deja (ARKA Gdynia) przymierza się do strzału, bo wciąż pada deszcz i bramkarz może mieć kłopoty ze śliską piłką
28'
zablokowany strzał Deji (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego
30'
Arka nadal pusto w statystykach strzałów celnych i niecelnych. Przy ŁKS 3 uderzenia, w tym jeden celny
30'
Posiadanie piłki 68:32 na korzyść ŁKS
31'
Aleman (ARKA Gdynia) potrzebuje pomocy medycznej. Ekwadorczyk jest po urazie łydki, a zatem grząskie boisko daje mu się we znaki
32'
Aleman (ARKA Gdynia) schodzi z boiska przy pomocy masażystów, szybko rozgrzewa się Ł.Wolsztyński
32'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Aleman, w jego miejsce wchodzi Ł.Wolsztyński.
34'
Żółtą kartką został ukarany Wolski (ŁKS Łódź).
34'
kontra Arki 3 na 3
35'
Dąbrowski (ŁKS Łódź) sfaulował Rosołka, sędzia zastosował przywilej korzyści, ale gdy w dobrej pozycji do strzału znalazł się Żebrowski (ARKA Gdynia), sędzia przerwał grę i podyktował rzut wolny
35'
Żółtą kartką został ukarany Dąbrowski (ŁKS Łódź) za ten faul
36'
strzał z rzutu wolnego Deji (ARKA Gdynia) nad poprzeczką. To uderzenie jako pierwsze trafi do statystyk strzałów Arki w tym meczu
38'
po ziemi, z dystansu celny strzał Dancha (ARKA Gdynia). Piłkę złapał Malarz (ŁKS Łódź)
39'
Janczukowicz (ŁKS Łódź) nie doszedł do długiej piłki od Rygaarda (ŁKS Łódź). Od bramki rozpocznie Kajzer (ARKA Gdynia)
40'
na spalonym Rosołek (ARKA Gdynia)
41'
w faulach Arka "wyprzedziła" ŁKS - 11:10. Musi uważać na kartki, bo na razie trafiały one tylko do rywali
42'
[1:0] ŁKS Łódź STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Ricardinho. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Rygaarda Brazylijczyk wbiegł na 5 metr od bramki i główkował. Piłka odbiła się od słupka, następnie uderzyła w nogi Ricardinho i wpadła do siatki
42'
8 lat temu za Ricardinho (ŁKS Łódź) FC Sheriff z Mołdawii zapłacił Lechii Gdańsk 350 tys. euro. W Łodzi napastnik gra od tej wiosny
44'
Żółtą kartką został ukarany Tosik (ŁKS Łódź).
45'
rzut wolny w podobnej odległości jak gola zdobywał ŁKS, ale tym razem dla Arki. Po dośrodkowaniu Deji (ARKA Gdynia) w pole karne jednak nikt nie oddał strzału
45'
minuta doliczona i kolejny rzut wolny dla Arki, tym razem z wysokości pola karnego
45+1
mogło być wyrównanie. Po dośrodkowaniu Deji (ARKA Gdynia) główkował Marcjanik (ARKA Gdynia), a Ł.Wolsztyński (ARKA Gdynia) nie zdążył dostawić nogi do piłki w polu bramkowym. Nieznacznie minęła futbolówka słupek
45+2
Żółtą kartką został ukarany Klimczak (ŁKS Łódź) po faulu na Kasperkiewiczu
45'
Kasperkiewicz (ARKA Gdynia) schodzi z boiska, zobaczymy, czy wróci na nie po przerwie, bo mocno ucierpiał jego strzał skokowy po faulu Klimczaka
45+3
nie ma strzału po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Valcarce (ARKA Gdynia) w pole karne
45+3
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ŁKS ŁÓDŹ - ARKA GDYNIA 1:0
Za nami dość wyrównana pierwsza połowa, w której piłkarze obu drużyn nie odstawiali nóg, co skutkowało przede wszystkim dużą liczbą fauli. Łącznie było ich aż 25. Żółte kartki zarabiali łodzianie i kto wie, czy nie będzie to czynnik, który po przerwie pomoże Arce, bo ukaranych zostało aż trzech obrońców i defensywny pomocnik. Jeśli nie będą zmieniani, po przerwie będą musieli mieć się na baczności.
Częściej przy piłce byli łodzianie, ale sytuacji podbramkowych z obu stron nie było zbyt wiele. W tych nielicznych, kreowanych często po stałych fragmentach gry szczęście dopisało ŁKS. Piłka tak odbiła się od słupka, że trafiła w Ricardinho (ŁKS Łódź) i wpadła do gdyńskiej siatki.
Podobnego farta zabrakło Arce w doliczonym czasie gry, gdy Ł.Wolsztyński (ARKA Gdynia) nie zdążył dostawić nogi do piłki, po główce Marcjanik (ARKA Gdynia).
w przerwie rozgrzewa się Marcus
cały czas pada deszcz
46'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Kasperkiewicz, który pod koniec pierwszej połowy doznał kontuzji, w jego miejsce wchodzi Marcus.
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka
46'
ŁKS bez zmian w składzie
46'
Arka zmieniła ustawienie. Przeszła na trzech obrońców. Do Marcjanika i Memicia dołączył Danch. Na wahadłach Hiszpański (ARKA Gdynia) i Żebrowski, a Marcus na środku drugiej linii
47'
Malarz (ŁKS Łódź) z dużymi kłopotami wybił piłkę poza bramkę po strzale Rosołka
47'
po rzucie rożnym niewiele zabrakło do celnego strzału Marcusowi (ARKA Gdynia)
48'
faulowany Marcus (ARKA Gdynia), będzie okazja do bezpośredniego strzału z rzutu wolnego
49'
Malarz (ŁKS Łódź) łapie piłkę po strzale Deji (ARKA Gdynia)
50'
dobry początek Arki w drugiej połowie
52'
Kajzer (ARKA Gdynia) złapał piłkę po dośrodkowaniu Wolskiego (ŁKS Łódź)
53'
dośrodkowanie Janczukowicza (ŁKS Łódź) nie zaskoczyło defensywy Arki
54'
mimo kartek ŁKS nie rezygnuje z faulowania, już 15 przewinień
56'
Memić (ARKA Gdynia) strzelił w słupek sprzed pola karnego
58'
Dąbrowski (ŁKS Łódź) fauluje Marcusa (ARKA Gdynia) niespełna 25 metrów od łódzkiej bramki
58'
po strzale Valcarce (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego pewnie łapie piłkę Malarz (ŁKS Łódź), którego nie zmilił rykoszet pod odbiciu od muru futbolówki
60'
trener Marzec zachęca piłkarzy Arki do ataku, wymownymi gestami ręką
61'
po indywidualnej akcji Klimczaka (ŁKS Łódź) jego strzał zablokowany
61'
Marcus (ARKA Gdynia) podaje w kierunku Rosołka, ale Maciek na spalonym
62'
Dąbrowski (ŁKS Łódź) znów fauluje, mimo że ma na koncie żółtą kartkę
62'
rzut rożny dla Arki po zablokowanym dośrodkowaniu Hiszpańskiego (ARKA Gdynia)
63'
zablokowany strzał Dancha (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu z narożnika boiska Valcarce (ARKA Gdynia)
63'
Żebrowski (ARKA Gdynia) wrzucił piłkę z autu w pole karne ŁKS, Memić (ARKA Gdynia) zgrał ją głową, ale nie było nikogo na strzał
64'
nieznacznie pomylił się Żebrowski (ARKA Gdynia). Sprzed pola karnego uderzył tuż nad poprzeczką
64'
po przerwie przeważa Arka. Poprawiła m.in. statystyki strzałów do 7, w tym 3 celnych. Przy ŁKS w obu rubrykach "2"
66'
kontra ŁKS, ale Ricardinho (ŁKS Łódź) nie zdążył dołożyć nogi, choć atakował ją wślizgiem, po zagraniu wzdłuż bramki Klimczaka (ŁKS Łódź)
67'
na spalonym Janczukowicz (ŁKS Łódź)
67'
ŁKS przygotowuje zmiany
68'
Malarz (ŁKS Łódź) łapie piłkę po dośrodkowaniu Dancha (ARKA Gdynia) z prawego skrzydła
69'
[1:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Rosołek. Arka wykorzystała prezent od ŁKS. Malarz podał piłkę ręką do Rygaarda, który kopnął futbolówkę w Żebrowskiego. Po odbiciu od niego, piłka trafiła do Rosołka, który z 16. metra strzelił do siatki
71'
Trąbka (ŁKS Łódź) zdobył rzut rożny dla ŁKS
72'
niecelnie główkuje Januczukowicz po dośrodkowaniu z narożnika boiska Rygaarda (ŁKS Łódź)
73'
ŁKS Łódź przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pirulo, w jego miejsce wchodzi Dominguez.
73'
[1:2] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marcus. I znów prezent. Malarz wybił piłkę na 20 metr od własnej bramki pod nogi Marcusa. Marcus wykorzystał okazję i posłał piłkę do siatki
73'
dla Marcusa (ARKA Gdynia) to 62. gol w historii oficjalnych występów w Arce. Zrównał się tym samym dorobkiem z liderem tej klasyfikacji - Gadeckim
77'
Malarz (ŁKS Łódź) z trudem odbił piłkę po strzale Deji (ARKA Gdynia)
77'
ŁKS Łódź przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Tosik, w jego miejsce wchodzi Sekulski.
78'
napastnik za defensywnego pomocnika w ŁKS
79'
rozgrzewa się R.Wolsztyński
80'
zablokowany strzał Dąbrowskiego (ŁKS Łódź). Rzut rożny dla ŁKS
80'
80'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Żebrowski, w jego miejsce wchodzi R.Wolsztyński.
80'
to trzecia zmiana Arki, ale pierwsza, która nie jest wymuszona kontuzją
82'
niecelny strzał Deji (ARKA Gdynia)
85'
kontra Arki 4 na 4 po kolejnej stracie Rygaarda (ŁKS Łódź). Niecelny strzał Marcusa (ARKA Gdynia) kończy tę akcję
85'
ŁKS przygotowuje podwójną zmianę
86'
Marcjanik (ARKA Gdynia) wybił poza własną bramkę. Rzut rożny dla rywali
86'
zamieszanie w "16" Arki po dośrodkowaniu z narożnika boiska Rygaarda (ŁKS Łódź). Gospodarze sygnalizują, że było zagranie ręką Ł.Wolsztyńskiego, ale gramy dalej. Przypomnijmy, że w I lidze nie ma VAR
87'
ŁKS Łódź przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Janczukowicz, w jego miejsce wchodzi Sajdak.
87'
ŁKS Łódź przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Trąbka, w jego miejsce wchodzi Nawotka.
88'
bardzo dobre podanie Marcusa (ARKA Gdynia), który do strzału wyprowadził Rosołka. Uderzenie Maćka jednak niecelne
88'
Kajzer (ARKA Gdynia) odbił piłkę po strzale z dystansu Domingueza (ŁKS Łódź). Sekulski (ŁKS Łódź) nie trafia w piłkę przy dobitce
90'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Deja, w jego miejsce wchodzi Sasin.
90'
3 minuty doliczone
90+1
niecelny strzał Klimczaka (ŁKS Łódź) z pola karnego. Źle trafił w piłkę
90+2
Kajzer (ARKA Gdynia) piąstkuje piłkę po zagraniu głową Dąbrowskiego (ŁKS Łódź)
90+2
w doliczonym czasie ataki ŁKS
90+3
KONIEC MECZU. ŁKS ŁÓDŹ - ARKA GDYNIA 1:2
Arka "wyrwała" po przerwie zwycięstwo w Łodzi. W drugiej połowie gdynianie zagrali zdecydowanie odważniej. Trafnym posunięciem okazała się w przerwie zmiana ustawienia, choć to nie tylko noc trenera Marca, ale także wymuszona roszada po kontuzji Kasperkiewicza (ARKA Gdynia).
Marcus (ARKA Gdynia), który wszedł do gry, wyrównał rekord Gadeckiego w liczbie strzelony goli w historii Arki. Natomiast zwycięstwo zapewnił żółto-niebieskim Rosołek (ARKA Gdynia).
Oba gole to efekt pressingu Arki już na połowie rywali i prezentów rywali, którzy pogubili się przy wyprowadzaniu piłki. Przy obu bramkach "zawalił" Malarz (ŁKS Łódź), a przy pierwszej do spółki z Rygaardem (ŁKS Łódź).

18 GKS Bełchatów 25 4 7 14 18:34 17
Obowiązuje system każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z miejsc 3-6 o jedno miejsce premiowane grą w elicie zagrają w barażach. Do II ligi zdegradowana zostanie tylko jedna ekipa, która zajmie 18., ostatnie miejsce.
GKS Bełchatów rozpoczął sezon z minus 2 punktami.
Tabela wprowadzona: 2021-04-21

Wyniki 25 kolejki

• ŁKS Łódź - ARKA GDYNIA 1:2 (1:0)
  • Górnik Łęczna - Puszcza Niepołomice 0:0
  • Resovia - Stomil Olsztyn 1:0 (0:0)
  • Sandecja Nowy Sącz - Widzew Łódź 3:1 (2:0)
  • Zagłębie Sosnowiec - GKS Bełchatów 1:1 (1:0)
  • Odra Opole - Korona Kielce 1:0 (0:0)
  • GKS Tychy - Radomiak Radom 1:0 (1:0)
  • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Chrobry Głogów (odwołany z powodu zakażenia koronawirusem w zespole gospodarzy)
  • GKS 1962 Jastrzębie - Miedź Legnica (odwołany z powodu zakażenia koronawirusem w zespole gości)