Lotos PKH Gdańsk - GKS Katowice 0:1. Pierwsza porażka hokeistów w hali "Olivia"

dak.
8 października 2019 (artykuł sprzed 4 lat)
Tomas Fucik został najlepszym zawodnikiem Lotosu PKH Gdańsk. Tomas Fucik został najlepszym zawodnikiem Lotosu PKH Gdańsk.

Hokeiści Lotosu PKH Gdańsk przegrali z GKS Katowice 0:1 (0:0, 0:1, 0:0). To pierwsza porażka podopiecznych Marka Ziętary w hali "Olivia" w tym sezonie. Gospodarzom brakowało skuteczności, ale i świetnie w bramce rywali spisywał się Robin Rahm. Także do miejscowego golkipera Tomasa Fucika nie można mieć zarzutów, ale w ostatniej minucie drugiej tercji nie zdołał odbić krążka po strzale Mateusza Michalskiego.

Fucik; Bilcik, Havlik - Steber, Polodna, Vitek; Tesliukiewicz, Krasowski - Jełakow, Rożkow, Gołowin; Pastryk, Lehmann - Danieluk, Popow, Marzec; Naróg, Szurowski - Stasiewicz, Mocarski, Smal
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Kozłowski, Breske, Młynarski, Matlakiewicz
Widzów: 1700
Rahm; Cekajik, Dewecka - Krężołek, Pasiut, Kolusz; Fransilla, Wajda - Lahde, Makkonen, Turtiainen; Salmi, Jaskiewicz - Paszek, Uski, Cimzar; Tomasik, Mularczyk, Starzyński, Michalski
Bramki Bramki
  • 39:48' Michalski as. Cimzar 5 na 5

- Musimy uważać, aby nie zagrzać się po ostatnich zwycięstwach - mówił przed meczem Krystian Mocarski, hokeista Lotosu PKH Gdańsk.

Krystian Mocarski jak Zdenek Jurasek. Rozmowa z hokeistą

Hokeiści GKS Katowice wyjechali na taflę lodu.
Na lód wyjeżdżają również hokeiści Lotosu PKH Gdańsk.
Trybuny powoli się zapełniają. W hali "Olivia" pojawiło się już około 1000 kibiców
1'
Rozpoczęła się I tercja. Pierwsze wznowienie dla gdańszczan.
kara
1'
Havlik (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową za trzymanie.
2'
Pierwszy strzał Fransilli (GKS Katowice). Broni Fucik (LOTOS PKH Gdańsk)
2'
Miejscowi dobrze bronią się w osłabieniu. Częste wybicia do strefy przyjezdnych
3'
Havlik (LOTOS PKH Gdańsk) wraca na lód
4'
Strzał Cimzara (GKS Katowice), ale skutecznie broni Fucik (LOTOS PKH Gdańsk)
4'
Gdańszczanie zamykają zamek w tercji gości. Z niebieskiej strzela Tesliukiewicz, broni Rahm (GKS Katowice)
4'
Kolejny strzał na bramkę miejscowych. Czujnie bramkarz
5'
Krążek poza lodowiskiem. Wybijał Smal (LOTOS PKH Gdańsk)
kara
6'
Jaśkiewicz (GKS Katowice) ukarany karą 2 minutową za spowodowanie upadku rywala.
7'
Gdańszczanie przez 20 sekund w tercji gości. Dwukrotnie oddany strzał, ale górą znów Rahm (GKS Katowice)
7'
Jaśkiewicz wraca na lód
7'
Uwolnienie - wznowienie w tercji przyjezdnych
8'
Gdańszczanie wybijają krążek na uwolnienie
10'
gospodarze nie mogą wyjść z własnej tercji. Rywale oddają strzał na bramkę Fucika (LOTOS PKH Gdańsk), ale krążek nie wpada do bramki
11'
Goście coraz częściej atakują bramkę Fucika (LOTOS PKH Gdańsk)
11'
Marzec (LOTOS PKH Gdańsk) strzela, ale obok słupka
12'
Gospodarze utrzymają dłużej krążek, ale nic z tego nie wynika
13'
Piękne podanie Stebera (LOTOS PKH Gdańsk) przez całe lodowisko, Vitek (LOTOS PKH Gdańsk) uderza ale prosto w bramkarza
14'
Błąd Rahma (GKS Katowice), który niecelnie podał do kolegi. Przy krążku gospodarze
15'
Krążek poza lodowiskiem. Wznowienie w tercji gospodarzy
16'
Goście wymieniają podania, ale zmuszeni schodzą do defensywy
17'
Gołowin (LOTOS PKH Gdańsk) próbował indywidualnie, ale zbyt wielu rywali przed hokeistą z Gdańska
17'
Vitek (LOTOS PKH Gdańsk) do Danieluka (LOTOS PKH Gdańsk), ten strzela w poprzeczkę
18'
Atak gospodarzy uaktywnił kibiców z Gdańska
19'
Spalony na niebieskiej, wznowienie bliżej bramki gości
20'
Havlik (LOTOS PKH Gdańsk) wybija gumę na uwolnienie. 7 sekund do końca
20'
Koniec I tercji
Gospodarze weszli w mecz bardzo agresywnie, jednak w połowie tercji to hokeiści z Katowic narzucili własny styl gry, za którym miejscowi musieli nadążać. Mimo wszystko faworyt tego meczu, czyli GKS wcale nie jest lepszą drużyną. Zarówno Lotos, jak i goście mieli swoje okazje na strzelenie gola, ale to gdańszczanie byli bliżej za sprawą poprzeczki.
Hokeiści wyjeżdżają na lód. Za minutę początek II tercji.
21'
Początek II tercji. Wznowienie dla Lotosu
21'
Ostre zagranie gości, dwukrotnie dobijają Fucika (LOTOS PKH Gdańsk), ostatecznie guma między nogami bramkarza, ale nie wpada między słupki
kara
22'
22'
GKS zamykają zamek, wymieniają podanie, trzykrotnie strzelają, ale skutecznie bramkarz
23'
Akcja 2 na 2, ale goście strzelają obok bramki
23'
Havlik (LOTOS PKH Gdańsk) wyjeżdża na lód. Lotos w pełnym składzie
kara
23'
Marzec (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową za niesportowe zachowanie.
23'
Wznowienie w tercji miejscowych
24'
Niecelny strzał przyjezdnych, ale wciąż utrzymują się przy krążku
25'
GKS w natarciu. Hokeiści atakują bramkę Fucika (LOTOS PKH Gdańsk), ale ten wychodzi obronną ręką
26'
Marzec (LOTOS PKH Gdańsk) wrócił na lód
26'
Strzał Deweczki z niebieskiej, broni Fucik (LOTOS PKH Gdańsk)
28'
Potężny strzał Havlika (LOTOS PKH Gdańsk) spod niebieskiej, ale odbijaczką broni Rahm (GKS Katowice)
28'
Podobna sytuacja po drugiej stronie. Hokeista GKS uderza, a Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) także broni odbijaczką
29'
Zamieszanie pod bramką gości, krążek mrozi Rahm (GKS Katowice)
kara
30'
Salmi (GKS Katowice) ukarany karą 2 minutową za atak kijem trzymanym oburącz.
31'
Pasiut (GKS Katowice) urwał się sam na sam, przełożył krążek z backhandu na forehand i wystrzelił gumę, ale górą Fucik (LOTOS PKH Gdańsk)
32'
Gospodarze zamykają zamek. Rosyjska piątka w natarciu, strzał oddaje Tesiulkiewicz, ale górą Rahm (GKS Katowice)
32'
Salmi (GKS Katowice) wychodzi z kary i goście w pełnym składzie
34'
GKS od kilkunastu sekund na połowie rywali, ale nic z tego nie wynika
35'
Długa wymiana podań w tercji gości, w końcu z niebieskiej strzela Krasowski (LOTOS PKH Gdańsk) ale bez problemu łapie Rahm (GKS Katowice)
35'
Szansa Danieluka (LOTOS PKH Gdańsk), ale znów górą bramkarz
36'
Gospodarze w natarciu, cały czas atakują bramkę rywala. Z kontrą wychodzą goście, ale bez powodzenia
kara
36'
Paszek (GKS Katowice) ukarany karą 2 minutową za sześciu graczy na tafli.
37'
Polodna (LOTOS PKH Gdańsk) podaje do Vitka przed niebieską i ostatecznie zbyt szybko wyjeżdżą, przez co sędzia gwiżdże spalonego
38'
Jełakow (LOTOS PKH Gdańsk) po indywidualnej akcji uderza w boczną siatkę
38'
tym razem próbuje Gołowin (LOTOS PKH Gdańsk), ale strzela w parkany
38'
Paszek (GKS Katowice) na lodzie. Goście w pełnym składzie
40'
Niecelnie Fransilla (GKS Katowice). Minuta do końca
40'
Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) broni po strzale Camzara
[0:1] GKS Katowice STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Michalski. Hokeista wyjechał zza bramki i oddał strzał przy krótkim słupku.
40'
Koniec II tercji.
W drugiej tercji obie drużyny popełniały błędy w taktyce. W hali "Olivia" widzieliśmy wiele strzałów i interwencji bramkarzy. Na 12 sekund przed końcem II tercji to gościom udało się wcisnąć gumę do bramki. Miejmy nadzieję, że Lotos odrobi lekcję w szatni i w III tercji poprawi swoją skuteczność.
Hokeiści są już na tafli. Za kilka chwil III tercja.
41'
Początek III tercji. Wznowienie dla gości
42'
Gołowin (LOTOS PKH Gdańsk) próbował indywidualnie, ale krążek uciekł pod nogami
43'
Ledmann dwukrotnie uderzony pod bandą, ale podnosi się i zjeżdża do boksu
44'
Zamieszanie pod bramką Fucika (LOTOS PKH Gdańsk). Do bójki stają Stasiewicz (LOTOS PKH Gdańsk) i Starzyński (GKS Katowice), ale rozdzielają ich sędziowie
kara
44'
Starzyński (GKS Katowice) ukarany karą 2 minutową.
kara
44'
Stasiewicz (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
45'
Polodna (LOTOS PKH Gdańsk) uderza, ale kierunek strzału zmienia Havlik (LOTOS PKH Gdańsk) i odbija Rahm (GKS Katowice)
45'
Mocne wejście Krasowskiego (LOTOS PKH Gdańsk) w Jaśkiewicza
46'
Starzyński (GKS Katowice) i Stasiewicz (LOTOS PKH Gdańsk) na lodzie
46'
Strzał spod niebieskiej Dewecki (GKS Katowice), ale łapie Fucik (LOTOS PKH Gdańsk)
47'
Goście od dłuższego czasu w tercji gospodarzy
47'
Akcja zakończona strzałem, ale ten ląduje nad bramką
48'
Strzał miejscowych z połowy boiska, ale daleko od bramki
kara
50'
Gdańszczanie przed szansą. Karę otrzymał Turtiainen
50'
Strzał z niebieskiej Havlika (LOTOS PKH Gdańsk), ale broni bramkarz
51'
Lotos przed szansą. Jełakow (LOTOS PKH Gdańsk) wyjeżdża zza bramki, podaje do Tiusielkiewicza na drugą stronę, ten chwilę czeka i ostatecznie strzela nad bramka
52'
Turtiainen (GKS Katowice) wraca z ławki kar
52'
Mocny strzał Turtiainena (GKS Katowice), broni Fucik (LOTOS PKH Gdańsk)
53'
Krążek poza lodowiskiem, wznowienie na niebieskiej dla Lotosu
55'
Kibice domagają się bramki. Głośne "My chcemy gola" z trybun
56'
Wznowienie w tercji gości
56'
Zamieszanie pod bramka gości. Dwukrotnie strzela Marzec (LOTOS PKH Gdańsk), ale broni Rahm (GKS Katowice)
57'
Vitek (LOTOS PKH Gdańsk) podaje do Stebera (LOTOS PKH Gdańsk), ten strzela ale znów skutecznie Rahm
57'
Wszyscy kibice w hali "Olivia" śpiewają i dopingują idoli. Dwie minuty do końca
58'
Trener Lotosu poprosił o czas.
58'
Trener Ziętara wycofuje bramkarza. Wznowienie w tercji gości
58'
Wszyscy kibice klaszczą na stojąco
59'
Pusta bramka. Strzelają goście ale ofiarnie broni Havlik (LOTOS PKH Gdańsk)
60'
Minuta do końca meczu
60'
KONIEC MECZU! Lotos PKH Gdańsk przegrywa w hali "Olivia" 0:1 z GKS Katowice
Bramkarze zostają zawodnikami meczu w swoich drużynach: Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) w Lotosie, a Rahm (GKS Katowice) w GKS
W III tercji widzieliśmy kawał dobrego hokeja, jednak bramkarze spisywali się na tyle dobrze, że żadna bramka nie wpadła. Lotos mocno chciał strzelić, ale zabrakło skuteczności. Pod koniec meczu goście bardzo dobrze się bronili i ostatecznie nie dopuścili gospodarzy do swojej bramki.

11 Naprzód Janów 7 0 0 0 7 7:56 0
Drużyny Polskiej Hokej Ligi rozgrywają w sezonie zasadniczym cztery rundy systemem
„każdy z każdym”, piątą rundę systemem rozstawienia według tabeli Bergera, przy czym
rozstawienie drużyn odbędzie się na podstawie miejsc uzyskanych po czterech rundach
oraz dwa mecze z Kadrą PZHL (łącznie 47 spotkań). Najlepszych 8 drużyn awansuje do play-off.
Tabela wprowadzona: 2019-10-09

Wyniki 9 kolejki

• LOTOS PKH GDAŃSK - GKS Katowice 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
  • Unia Oświęcim - Comarch Cracovia 9:1 (2:0, 2:1, 5:0)
  • Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)
  • Naprzód Janów - Kadra PZHL przełożony na 16.10
  • Energa Toruń - Podhale Nowy Targ przełożony na 31.10
  • Pauzuje: JKH GKS Jastrzębie
  • Zaległy mecz z 7. kolejki
  • Unia Oświęcim - Kadra PZHL 8:0 (2:0, 4:0, 2:0)
dak.

Opinie (50) 10 zablokowanych

• Wsporcie różne cuda widziałem ... (4)

ale dziś te cuda były niemożliwe jak najzwyczajniej było się po prostu gorszym,może taki prysznic był potrzebny bo troszkę obrośli w piórka.

• 2 0

• Nie myli sie tylko ten co nic nie robi.... (4)

a jedyna osobą jest pAN Bolo....
    Panowie dzięki za walkę. Mecz można było wygrać....a przynajmniej zremisować.
    Różnicy klas nie było więc jest dobry prognostyk na przyszłość...
    Utrzymać tylko koncentracje w kluczowych sytuacjach i każdego można pyknąc:)

Nie słuchajcie nadwornego hejtera na B...bo On w końcu na wszystkim się zna.... a jak mówi stare przysłowie...jak się jest dobrym ze wszystkiego to jest się do niczego:)

• 39 0

• (3)

Było widać, ze Katowice cisnęła wysoki forchecking, po prostu bardziej chcieli wygrać ten mecz. Nie było dla nich straconych krążków. Zostawili więcej serca na lodzie .... taka obiektywna obserwacja. Głowy do góry i do następnego meczu .

• 9 6

• (1)

Katowice bardziej chciały wygrać ?! No już większej bzdury nie spodziewałem się przeczytać. Chociaż nie, to że Katowice zostawiły więcej serca jest jeszcze gorsze, bo nasi gryźli lód niesamowicie, walczyli bardzo ambitnie i dzielnie, ale Katowice to bardzo silny zespół i po prostu w pewnych elementach nas przewyższają. Na pewno jednak nie w kwestii chęci i serca, bo tym właśnie nadrabialiśmy i to sprawiło, że mecz był na styku

• 16 2

• Katowice przyjechały grać z zespołem, który pokonał dwie najlepsze ekipy zeszłego sezonu więc chcieli bardzo to wygrać. Widać było, że grali na 95% swoich możliwości i wygrali trochę fartownie po takim śmierdzącym babolu. Jak na Katowice to zostawili dużo serducha na lodzie aby pokonać Stocznię. Nie zmienia to tego, że my zagraliśmy też fajny poukładany hokej i mało brakło aby wynik byłby inny.

• 10 0

• Jakos bardziej nie cisnely Kato od naszych

ale fakt - faktem - wygrali z nami w 3 piątki.. A to znaczy ze byli dobrzy!