Lotos PKH Gdańsk - Podhale Nowy Targ 1:3. Przegrana przed piątkowym play-off

Mikołaj Pachniewski
16 lutego 2020 (artykuł sprzed 4 lat)
Gdańszczanie przegrali z Podhalem Nowy Targ po raz piąty w tym sezonie. Gdańszczanie przegrali z Podhalem Nowy Targ po raz piąty w tym sezonie.

Lotos PKH Gdańsk przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:3 (0:1, 0:2, 1:0) w meczu ostatniej kolejki Polskiej Hokej Ligi. To była piąta porażka z tym rywalem w tym sezonie. Podopieczni Marka Ziętary fazę play-off rozpoczną już w piątek 21 lutego meczem z Unią w Oświęcimiu. Rywalizacja toczyć się będzie do czterech zwycięstw. Początek pierwszego meczu o godz. 18.

33 Fucik; 55 Bilcik, 22 Havlik - 24 Steber, 11 Polodna, 73 Vitek; 14 Tesliukiewicz, 70 Krasowski - 66 Jełakow, 43 Rożkow, 77 Gołowin; 68 Pastryk, 3 Lehmann - 29 Danieluk, 89 Rac, 71 Marzec; 90 Pichnarcik, 44 Szurowski - 12 Smal, 93 Pesta, 10 Stasiewicz
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Baca, Kozłowski - Hyliński, Majkut
Widzów: 1700
90 Odrobny; 55 Suominen, 27 Seed - 3 Stadel, 62 Svec; 24 Chaloupka, 4 Puzić - 17 Pettersson, 61 Dziubiński, 19 Nattinen; 77 Mrugała, 76 Sulka - 88 Franek, 86 Bulin, 9 Neupauer; 6 Wsół, 22 Siuty - 97 Słowakiewicz, 21 Valentino, 71 Campbell
  • 52:00' Polodna as. Vitek - Steber 5 na 4
  • 11:05' Franek as. Neupauer - Bulin
  • 33:14' Dziubiński
  • 35:50' Franek as. Sulka

Biało-niebiescy w piątek wygrali w Jastrzębiu-Zdroju. Podopieczni Marka Ziętary zwycięstwo wywalczyli w trzeciej tercji.

JKH GKS Jastrzębie - Lotos PKH Gdańsk 1:2. Relacja, oceny

Niezależnie od wyników dzisiejszej kolejki, rywalem Lotosu w ćwierćfinale będzie Re-Plast Unia Oświęcim. Rywalizacja będzie się toczyć do czterech wygranych. Pierwszy mecz odbędzie się w piątek 21 lutego o godz. 18 w Oświęcimiu.
1'
Rozpoczęła się pierwsza tercja. Wznowienie wygrali gospodarze.
kara
1'
Chaloupka (Podhale Nowy Targ) ukarany karą 2 minutową.
1'
Gołowin (LOTOS PKH Gdańsk) pociągnął po lodzie. Znakomicie obronił ten strzał Odrobny (Podhale Nowy Targ).
3'
Szarpana gra. Dużo przerw, mało płynności i biało-niebiescy nie mogą wprowadzić krążka do tercji ataku.
3'
Po wrzutce Havlika (LOTOS PKH Gdańsk) krążek wypadł Odrobnemu (Podhale Nowy Targ) i turlał się za jego plecami. Na jego szczęście przeleciał obok bramki.
3'
Górale w pełnym składzie.
kara
4'
Danieluk (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
5'
Bliscy szczęścia Stadel (Podhale Nowy Targ) i Franek (Podhale Nowy Targ), ale Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) znakomicie interweniował!
6'
Marzec (LOTOS PKH Gdańsk) sam na sam w osłabieniu...obronił Odrobny (Podhale Nowy Targ)! Jeszcze dobijał Vitek (LOTOS PKH Gdańsk)...znów parkanem odbił bramkarz Podhala.
6'
Gdańszczanie w pełnym składzie.
8'
"Stocznia...Stocznia" z trybun.
9'
Rac (LOTOS PKH Gdańsk) próbował zaskoczyć Odrobnego (Podhale Nowy Targ) strzałem z bliska, ale krążek poleciał prosto w bramkarza "Szarotek".
11'
Dobre, szybkie tempo meczu. Akcja za akcję.
11:05'
[0:1] Podhale Nowy Targ STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Franek. Próbował wybić krążek Lehmann, trafił on w łyżwę Neupauera i trafił na łopatkę kija Franka. Ten nie zastanawiał się długo i wystrzelił w samo okienko.
12'
Błyskawicznie mogli odpowiedzieć gdańszczanie. Danieluk (LOTOS PKH Gdańsk) w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać Odrobnego (Podhale Nowy Targ)!
14'
Tesliukiewicz (LOTOS PKH Gdańsk) spod niebieskiej. Złapał krążek bramkarz gości.
kara
16'
Kara dla Podhala za sześciu zawodników na lodzie.
17'
Trzymają gdańszczanie w zamku Górali, ale nic z tego nie wynika.
18'
Kąśliwie uderzył Rac (LOTOS PKH Gdańsk). Krążek wypadł Odrobnemu (Podhale Nowy Targ) z rękawicy, ale zabrakło dobitki!
18'
Przyjezdni już w pełnym zestawieniu.
20'
Równo ze syreną próbował Puzić (Podhale Nowy Targ). Dobrze interweniował Fucik (LOTOS PKH Gdańsk).
20'
Koniec I tercji.
Pierwsza tercja szybka. Oba zespoły miały swoje sytuacje, ale to goście zdołali trafić do siatki. Fucika (LOTOS PKH Gdańsk) precyzyjnym strzałem zaskoczyć Franek (Podhale Nowy Targ). Gdańszczanie mogą żałować dwóch sytuacji sam na sam z Odrobnym (Podhale Nowy Targ).
21'
Rozpoczęła się druga tercja.
22'
Marzec (LOTOS PKH Gdańsk) strzelał z bekhendu. Nie zdołał zaskoczyć Odrobnego (Podhale Nowy Targ).
22'
Szybka kontra Podhala zakończona strzałem Campbella (Podhale Nowy Targ). Dobrze ustawiony był Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) i złapał krążek.
24'
Kąśliwe uderzenie Sveca (Podhale Nowy Targ). Szukał krótkiego słupka, ale odbił krążek Fucik (LOTOS PKH Gdańsk).
25'
Ładna sztuczka Dziubińskiego (Podhale Nowy Targ), wjechał przed bramkę, ale nie zdołał umieścić krążka w bramce.
27'
Protesty publiczności po tym, jak sędzia liniowy odgwizdał spalonego.
28'
Podhale z kontrą 2 na 1. Stadel (Podhale Nowy Targ) do Nattinena (Podhale Nowy Targ), ale tego dobrze przyblokował obrońca Lotosu i Fin nie umieścił krążka w pustej bramce.
29'
Kolejne dwie szanse przyjezdnych z najbliższej odległości. Spory kocioł, ale nie ma bramki.
30'
Znów kontra 2 na 1. Tym razem Svec (Podhale Nowy Targ) do Stadela (Podhale Nowy Targ), ale ten nie trafił w krążek.
31'
Co chwilę groźnie jest pod gdańską bramką. Tylko znakomita postawa Fucika (LOTOS PKH Gdańsk) sprawia, że nadal jest 0:1.
33'
Dłuższy okres gry bez przerwy. Akcja za akcję. To może się podobać.
33:14'
[0:2] Podhale Nowy Targ STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Dziubiński. Kuriozalna bramka! Tesliukiewicz miał krążek za bramką Fucika i wyjeżdżał z nim zza niej. W tym momencie zaatakowało go dwóch zawodników gości i krążek wpadł do bramki zdezorientowanego Fucika. Trener Ziętara aż złapał się za głowę.
35'
"Hej Stocznia gol..." Kibice próbują pobudzić Lotos do lepszej gry i zdobycia kontaktowej bramki.
35:50'
[0:3] Podhale Nowy Targ STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Franek. Sulka dograł do Franka, a ten obrócił się z krążkiem i strzelił z klepki. Guma wpadła pod pachą Fucika do siatki.
37'
Dużo błędnych decyzji podejmują dziś sędziowie.
39'
Mocno spod niebieskiej Havlik (LOTOS PKH Gdańsk). Krążek przeleciał jednak obok bramki.
40'
Indywidualnie Rac (LOTOS PKH Gdańsk), ale strzelił obok bramki Odrobnego (Podhale Nowy Targ).
40'
Zakończyła się druga tercja.
Druga tercja wyraźnie ze wskazaniem na Podhale. Co rusz groźnie było pod bramką Tomasa Fucika (LOTOS PKH Gdańsk). Biało-niebiescy niewiele razy zatrudniali Przemysława Odrobnego (Podhale Nowy Targ). Wielki błąd Tesliukiewicza (LOTOS PKH Gdańsk) wykorzystał Dziubiński (Podhale Nowy Targ), a po chwili swoją drugą bramkę zdobył Franek (Podhale Nowy Targ). Gdańszczanie chyba już odpuszczą ten mecz, wszak i tak nic on nie zmieni w ligowej tabeli.
41'
Rozpoczęła się trzecia tercja.
41'
Vitek (LOTOS PKH Gdańsk) wrzucił na bramkę z czerwonej linii. Bez problemu odbił krążek Odrobny (Podhale Nowy Targ).
43'
Vitek (LOTOS PKH Gdańsk) szukał podaniem Jełakowa (LOTOS PKH Gdańsk). Lepiej by zrobił gdyby samemu strzelił na bramkę.
44'
Valentino (Podhale Nowy Targ) od własnej tercji jechał sam na sam. Górą w tej sytuacji Tomas Fucik (LOTOS PKH Gdańsk)!
45'
Pozmieniał formacje w tej tercji trener Ziętara. Próbuje jeszcze pobudzić swój zespół.
46'
Nie klei się gra Lotosu. Brakuje pomysłu na zaskoczenie Podhala.
46'
Stasiewicz (LOTOS PKH Gdańsk) wyszedł sam na sam z Odrobnym (Podhale Nowy Targ), ale miał na plecach Mrugałę (Podhale Nowy Targ) i ten dobrze mu przeszkodził w oddaniu dobrego strzału.
49'
Fatalna strata Tesliukiewicza (LOTOS PKH Gdańsk) na własnej linii niebieskiej. Na jego szczęście Pettersson (Podhale Nowy Targ) nie wykorzystał tego prezentu.
51'
Wynik już chyba rozstrzygnięty. Żaden z zespołów nie kwapi się do szaleńczych ataków.
kara
52'
Dziubiński (Podhale Nowy Targ) ukarany karą 2 minutową.
52:00'
[1:3] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Polodna. W końcu gdańszczanie przełamali Odrobnego! Vitek dograł do Polodny, a ten tylko dołożył łopatkę kija i krążek zatrzepotał w siatce.
53'
Głośne "Jeszcze jeden!" z trybun.
56'
Z pełnego zamachu uderzył Lehmann (LOTOS PKH Gdańsk). Refleksem popisał się Odrobny (Podhale Nowy Targ).
kara
56'
Marzec (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
57'
Dobrze rozbijają ataki przyjezdnych gdańszczanie.
58'
Ładnie rozegrali to Górale. Svec (Podhale Nowy Targ) miał pustą bramkę, ale nie trafił w krążek.
58'
Lotos w pełnym składzie.
60'
Koniec meczu.
Najlepszymi zawodnikami wybrani: Roman Rac (LOTOS PKH Gdańsk) i Tomas Franek (Podhale Nowy Targ).
W trzeciej tercji żaden z zespołów nie wysilał się na zbyt wiele. Honorową bramkę udało się zdobyć Lotosowi. Petr Polodna (LOTOS PKH Gdańsk) przekierował krążek do siatki po dograniu Josefa Vitka. Gdańszczanie po raz piąty w tym sezonie przegrali z Podhalem i jest to jedyna drużyna, której nie udało im się pokonać.

11 Naprzód Janów 47 1 0 0 46 49:363 3
Drużyny Polskiej Hokej Ligi rozgrywają w sezonie zasadniczym pięć rund systemem każdym, z tym że ostatnia będzie według tabeli Bergera, do której wyjściem będzie kolejność po czterech rundach. W dwóch pierwszych rundach uczestniczyć będzie Kadra PZHL U-23.
Najlepszych 8 drużyn po sezonie zasadniczym awansuje do play-off.
Tabela wprowadzona: 2020-02-16

Wyniki 49 kolejki

• LOTOS PKH GDAŃSK - Podhale Nowy Targ 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)
  • Energa Toruń - Re-Plast Unia Oświęcim 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)
  • Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie 5:3 (3:2, 1:1, 1:0)
  • Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)
  • GKS Katowice - Naprzód Janów 5:0 (walkower, Naprzód został zawieszony w prawach członka Polskiej Hokej Ligi)

• 1 0

• Wstęp powinien być za darmo przy takiej olewce kibiców (4)

• 12 18

• (3)

Mecz o pietruszkę tak na prawdę był. Wiadomo które miejsca zajmą drużyny.

• 14 2

• (2)

Szacunek i uznanie kibiców to chyba nie pietruszka.

• (1)

Szybsze to Podhale było nieporównywalnie w starcie do krążka,jeździe, reakcji na podanie i strzał.Będąc ospałym nie da się w hokeja wygrać...

• 26 2

• Ciężkie nogi nasi mieli bo szykują się na Unię.

A Podhale grało o 3 miejsce dlatego tak cisnęli do końca.
      Ot i cała tajemnica tego meczu.

• 10 0

• Dzieki chłopaki za fajny mecz !!

Troche puzle się posypały w 2 tercji. Ale to nic.

zawsze z wami!!

Tomek

• 28 1

• (1)

Po meczu to co się działo na parkingu to dramat.

• 14 3

• Parking Kosteckiego więc mnie to nie dziwi.

On potrafi spieprzyc najprostszą sprawę.

• 8 0

• Gościnny Lotos (5)

Cóż,ewidentnie 2 bramki to prezent dla przyjezdnych.Nasi za długo bawili się krążkiem zamiast strzelać-zbyt kombinowali.Sprawiali także wrażenie zmęczonych sezonem,ale też nie widziałem przysłowiowej iskry między zawodnikami Lotosu.Odbijali się od nowotarżan bezradnie .Miejsce w tabeli adekwatne do gry.

• 12 12

• miejsce w tabeli miejscem w tabeli a teraz play-offy i tyle na ten temat

• 11 2

• Przecież dla PKH to był sparing. Najważniejsze mecze sezonu zaczynają się za kilka dni i najważniejsze, że nikt nie złapał kontuzji.

• 17 1

• (2)

Idąc tym tokiem rozumowania to jestem spokojny skoro Unia dzisiaj przegrała z 8 Toruniem to tym bardziej przegra z 7 drużyna czyli z nami.

• 6 0

• Dla Uni kolego to była rozgrzewka ! (1)

Przetrenowała sobie różne warianty gry na Toruniu! A my jak zwykle, nawet bramkarza nie zdjął by przetrenować wariant. Wynik i tak był w tym meczu bez znaczenia. Chociaż kibice nie zasłużyli na taki piach w ich wykonaniu. Jak frekwencja spadnie na PO to sami sobie będziecie winni .

• 3 6

• ch ci spadnie a nie frekwencja w PO.

Lepiej przyjdź szybciej na halę, nawet jak przegrają 0-2 w Oświęcimiu bo możesz się nie zmieścić albo wejdziesz dopiero na drugą tercję...

• 13 1

• trzy mozliwosci (2)

1.Gardzą kibicami bo potrafią wygrywac ciezkie mecze na wyjezdzie a dostają w d*pe przed własną publicznoscią rególarnie.Z podhalem nie wygrali w sezonie ani razu.
    2 Mecz z podhalem jak zwykle ustawiony i całujemy górali w d*pę żeby mieli lepsza pozycje ma play off.ale kogo to obchodzi.Kibic placi za widowisko sportowe a nie parodie.
    3 Taki jest ich prawdziwy żenujący pożiom i wtedy Unia oklepie ich jak burą kobyłę.Mamy wiec problem bo bedzie wypad po pierwszej fazie.Jak zwykle zreszta.

• 8 31

• No to sobie ulżyłeś a teraz się popłacz!

• 14 4

• Nikim nie gardzą. Zagrali naprawdę dobrą pierwszą tercję, a potem bardziej już uważali, żeby nie złapać kontuzji. Zauważ, że zresztą jedni i drudzy unikali ostrzejszych zagrań, a mecz toczył się płynnie. Podhale miało o co grać, bo od wyniku zależało ich miejsce w tabeli, nasi grali o przysłowiową pietruszkę więc wygrali ci bardziej zmotywowani. Nie wiem jak można było liczyć na inny wygląd tej gry w sytuacji, kiedy za kilka dni zaczyna się play off i najważniejsze jest, aby mieć w pełni dysponowanych zawodników, a nie szpital po meczu bez znaczenia.