Lotos PKH Gdańsk - Re-Plast Unia Oświęcim 1:2. Hokeiści wypuścili wygraną z rąk

Mikołaj Pachniewski
2 lutego 2020 (artykuł sprzed 4 lat)
Hokeiści Lotosu PKH Gdańsk przegrali z Re-Plast Unią Oświęcim 1:2. Była to ich trzecia przegrana z oświęcimianami w tym sezonie. Hokeiści Lotosu PKH Gdańsk przegrali z Re-Plast Unią Oświęcim 1:2. Była to ich trzecia przegrana z oświęcimianami w tym sezonie.

Lotos PKH Gdańsk przegrał z Re-Plast Unią Oświęcim 1:2 (0:0, 1:0, 0:2) w meczu 47. kolejki Polskiej Hokej Ligi. O przegranej biało-niebieskich przesądziło niecałej półtorej minuty trzeciej tercji, w której gdańszczanie stracili dwie bramki grając w osłabieniu.

Re-Plast Unia Oświęcim Re-Plast Unia Oświęcim
33 Fucik; 55 Bilcik, 22 Havlik - 24 Steber, 11 Polodna, 73 Vitek; 14 Tesliukiewicz, 70 Krasowski - 66 Jełakow, 43 Rożkow, 25 Popow; 68 Pastryk, 3 Lehmann - 29 Danieluk, 89 Rac, 71 Marzec; 90 Pichnarcik, 44 Szurowski - 10 Stasiewicz, 93 Pesta, 21 Mocarski
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Kosidło, Meszyński - Bucki, Zień
Widzów: 1700
90 Saunders; 6 Zatko, 24 Luza - 12 Kowalówka, 93 Kalan, 9 Koblar; 4 Bezuska, 33 Saur - 32 Piotrowicz, 87 Trandin, 11 Przygodzki; 5 Wanacki, 57 P. Noworyta - 96 Garszyn, 91 Oriechin, 88 Themar; 18 M. Noworyta, 66 Raska - 20 Malicki, 44 Krzemień, 10 Wanat
  • 32:03' Krasowski as. Rożkow
  • 51:00' Kowalówka as. Kalan - Zatko 5 na 4
  • 52:25' Saur as. Przygodzki - Trandin

Biało-niebiescy w piątek przegrali w Tychach z mistrzem Polski 1:3. Co ciekawe, wszystkie bramki padły dopiero w trzeciej tercji.

GKS Tychy - Lotos PKH Gdańsk 3:1. Relacja, oceny

- Od listopada nie grałem, dlatego muszę wejść w rytm meczowy. Przydałaby mi się jakaś bramka, żeby się odblokować i będzie dobrze - powiedział nam Roman Rac. Słowak to nowy nabytek Lotosu.

Roman Rac: Polski hokej to dla mnie nowość

Do północy można oddawać głosy w plebiscycie na Ligowca Roku 2019. Przedstawicielem gdańskich hokeistów jest Petr Polodna. Zachęcamy do głosowania i przeczytania ocen ekspertów!

Ligowiec Roku 2019. Eksperci oceniają cz. 1

1'
Rozpoczęła się pierwsza tercja. Krążek dla Lotosu.
1'
Pierwszy strzał. Vitek (LOTOS PKH Gdańsk) z bekhendu, odbił krążek Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim).
2'
Strzał Pastryka (LOTOS PKH Gdańsk) dobrze zablokował Kalan (Re-Plast Unia Oświęcim).
3'
Malicki (Re-Plast Unia Oświęcim) do Wanata (Re-Plast Unia Oświęcim), ten jednak źle trafił w krążek i Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) nie musiał interweniować.
kara
4'
Szurowski (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
4'
Świetna szansa Przygodzkiego (Re-Plast Unia Oświęcim)! Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) instynktownie odbił gumę!
6'
Wrócił już na lód Szurowski (LOTOS PKH Gdańsk). Unici byli bezradni w przewadze. Znakomicie bronili się gdańszczanie.
7'
Oriechin (Re-Plast Unia Oświęcim) do Garszyna (Re-Plast Unia Oświęcim), uderzał ten drugi, ale dobrą interwencję parkanem zaliczył Fucik (LOTOS PKH Gdańsk).
8'
Groźnie uderzył Pesta (LOTOS PKH Gdańsk), krążek odbił się jeszcze od nóg Zatki (Re-Plast Unia Oświęcim), ale przeleciał nad bramką Saundersa (Re-Plast Unia Oświęcim).
9'
Sytuacji zbyt wielu na razie nie ma, ale tempo meczu bardzo dobre.
10'
Rac (LOTOS PKH Gdańsk) zza obrońcy, kąśliwe uderzenie, ale poradził sobie z nim Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim).
12'
Bardzo dobrze grają w destrukcji oba zespoły. Widać, że nie chcą popełnić błędu i stracić bramki jako pierwsi.
13'
Zamieszanie pod bramką Unii. Spadł kask Saundersowi (Re-Plast Unia Oświęcim) i gra przerwana.
14'
Od początku głośny doping gdańskich kibiców.
15'
Havlik (LOTOS PKH Gdańsk) do Bilcika (LOTOS PKH Gdańsk)...znakomita szansa, ale za bardzo odskoczył mu krążek i uderzał Czech z ostrego kąta. Bramkarz Unii znakomicie dysponowany.
17'
Szurowski (LOTOS PKH Gdańsk) spod niebieskiej. Odbił krążek Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim), ale zabrakło dobitki.
18'
Garszyn (Re-Plast Unia Oświęcim) z najbliższej odległości z bekhendu. Celował w okienko, ale przestrzelił!
20'
Zakończyła się pierwsza tercja.
W pierwszej tercji obejrzeliśmy dobre, szybkie widowisko. Lepsze okazje do otwarcia wyniku mieli goście, ale znakomicie, jak zawsze, spisywał się Tomas Fucik (LOTOS PKH Gdańsk). Oba zespoły grają niezwykle odpowiedzialnie w defensywie. Nikt nie chce stracić bramki jako pierwszy.
21'
Rozpoczęła się druga tercja.
22'
Rac (LOTOS PKH Gdańsk) uderzył od razu po wznowieniu, ale czujny pomiędzy słupkami Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim).
24'
"Gdańska Stocznia..." z trybun.
25'
Jełakow (LOTOS PKH Gdańsk) uderzył bez przyjęcia po podaniu Tesliukiewicza (LOTOS PKH Gdańsk). Krążek odbił Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim). Brawa na trybunach.
26'
Groźnie pod gdańską bramką po indywidualnej akcji Kalana (Re-Plast Unia Oświęcim). Po chwili ten sam zawodnik oddawał strzał po podaniu Koblara (Re-Plast Unia Oświęcim). Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) znakomicie usposobiony.
27'
Próbował zaskoczyć Saundersa (Re-Plast Unia Oświęcim) Marzec (LOTOS PKH Gdańsk), ale Kanadyjczyk w wysokiej formie.
28'
Błąd obrońcy Lotosu i znakomitą okazję miał Trandin (Re-Plast Unia Oświęcim). Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) ratuje gdański zespół!
29'
Dwójkowa kontra Lotosu. Rożkow (LOTOS PKH Gdańsk) do Jełakowa (LOTOS PKH Gdańsk), ale ten źle przyjął krążek i nie zdołał oddać strzału, który zaskoczyłby Saundersa (Re-Plast Unia Oświęcim).
30'
Kąśliwie pociągnął z nadgarstka Themar (Re-Plast Unia Oświęcim), ale zdołał odbić krążek Fucik (LOTOS PKH Gdańsk).
32'
Popow (LOTOS PKH Gdańsk) po lodzie! Broni parkanem Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim)!
32:03'
[1:0] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Krasowski. Duże zamieszanie pod bramką Unii, krążek odbił się od jednego z zawodników stojących przez Saundersem i trafił na łopatkę kija Krasowskiego, który umieścił gumę w pustej bramce!
kara
33'
Danieluk (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
kara
34'
Tesliukiewicz (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową. Gospodarze będą musieli przez 42 sekundy bronić się w trójkę przeciwko piątce rywali.
35'
Bomba Saura (Re-Plast Unia Oświęcim) spod niebieskiej! Zasłonięty był Fucik (LOTOS PKH Gdańsk), ale instynktownie odbił krążek! Piękna interwencja.
35'
Lotos już broni się w czwórkę.
36'
Gdańscy hokeiści już w pełnym składzie.
kara
37'
M. Noworyta (Re-Plast Unia Oświęcim) ukarany karą 2 minutową.
38'
Z pełnego zamachu uderzał Krasowski (LOTOS PKH Gdańsk), aż złamał mu się kij przy strzale!
39'
Unici już w komplecie. Nie potrafili zamienić tej przewagi na bramkę gdańszczanie.
40'
Potężnie uderzył Danieluk (LOTOS PKH Gdańsk), ale krążek minął słupek bramki Unii.
40'
Bezuska (Re-Plast Unia Oświęcim) spod niebieskiej. Pod bramką próbowali zmienić tor lotu krążka Przygodzki (Re-Plast Unia Oświęcim) i Trandin (Re-Plast Unia Oświęcim), ale Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) wyłapał gumę.
40'
Koniec II tercji.
Druga tercja, podobnie jak pierwsza, pod znakiem dobrej gry w defensywie obu ekip. Miejscowym udało się jednak przełamać oświęcimski mur i do bramki trafił Jan Krasowski (LOTOS PKH Gdańsk). Później gdańszczanie wytrzymali 42 sekundy gry w podwójnym osłabieniu, a doskonałą interwencją po strzale Saura (Re-Plast Unia Oświęcim) popisał się Fucik (LOTOS PKH Gdańsk). Przed trzecią tercją Lotos ma jednobramkową zaliczkę i wydaje się, że ta jedna bramka może przesądzić.
41'
Rozpoczęła się trzecia tercja.
42'
Wrzucił Zatko (Re-Plast Unia Oświęcim) spod niebieskiej. Krążek wylądował w łapaczce Fucika (LOTOS PKH Gdańsk).
43'
Teraz gdańszczanie przyczajeni. Wyczekują na jakiś błąd Unii, która przejęła inicjatywę i stara się wyrównać.
45'
Rac (LOTOS PKH Gdańsk) indywidualnie, zakończył akcję strzałem, ale nie ma zmiany wyniku.
45'
Dwójkowa akcja Kalana (Re-Plast Unia Oświęcim) z Koblarem (Re-Plast Unia Oświęcim), wymienili krążek i uderzał ten drugi. Na raty nakrył krążek Fucik (LOTOS PKH Gdańsk).
kara
46'
Zatko (Re-Plast Unia Oświęcim) ukarany karą 2 minutową.
47'
Mocno Vitek (LOTOS PKH Gdańsk) sprzed bulika, próbowali strącić krążek Steber (LOTOS PKH Gdańsk) z Racem, ale Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim) odbił krążek.
47'
Poprzeczka uratowała Saundersa (Re-Plast Unia Oświęcim) po strzale Polodny!
48'
Gdańszczanie nie wykorzystali przewagi. Unia już w komplecie.
49'
Ależ okazję zmarnował Garszyn (Re-Plast Unia Oświęcim)! Rosjanin dopadł do bezpańskiego krążka tuż przed bramką Lotosu, ale uderzył obok!
kara
50'
Kara dla Lotosu za nadmierną liczbę zawodników na lodzie.
51'
Saur (Re-Plast Unia Oświęcim) spod niebieskiej. Zasłonięty był Fucik (LOTOS PKH Gdańsk), ale poradził sobie z tym uderzeniem czeski bramkarz.
51'
Zatko (Re-Plast Unia Oświęcim) spod niebieskiej. Kolejna dobra interwencja Fucika (LOTOS PKH Gdańsk).
51:00'
[1:1] Re-Plast Unia Oświęcim STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kowalówka. Dobre przeszywające podanie Kalana przez szerokość lodu do Kowalówki, a ten pokonał Fucika, który nie zdołał się przesunąć.
kara
52'
Vitek (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
52'
Ucierpiał Piotrowicz (Re-Plast Unia Oświęcim). Goście pokazują, że ich zawodnik krwawi, ale sędziowie nie nałożyli żadnego wykluczenia.
52:25'
[1:2] Re-Plast Unia Oświęcim STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Saur. Strzał z niebieskiej Saura i zasłonięty Fucik przepuścił krążek do siatki. Druga bramka oświęcimian w przewadze i to w zaledwie półtorej minuty.
54'
Kibice domagają się wyrównania "Hej Stocznia gol...".
55'
Stasiewicz (LOTOS PKH Gdańsk) wjechał do tercji, oddał strzał, ale to nie mogło zaskoczyć Saundersa (Re-Plast Unia Oświęcim).
55'
Marzec (LOTOS PKH Gdańsk) przed bramkę, tam był Danieluk (LOTOS PKH Gdańsk), ale nie zdołał skierować krążka do siatki!
57'
Brakuje pomysłu gdańszczanom na wyprowadzenie składnej akcji i zaskoczenie Unii.
58'
Mądrze bronią się goście.
59'
Cała hala już na stojąco ogląda końcówkę tego meczu.
60'
Czas dla Lotosu. 49 sekund do zakończenia spotkania.
60'
Pusta gdańska bramka. Trener Ziętara stawia wszystko na jedną kartę.
60'
Pastryk (LOTOS PKH Gdańsk) mocno z niebieskiej. Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim) wypuścił krążek z rękawicy, ale nie wpadł on do bramki, a dobitki zabrakło.
60'
Koniec meczu. Lotos przegrał 1:2 z Re-Plast Unią.
Najlepszymi zawodnikami wybrani: Rac (LOTOS PKH Gdańsk) i Piotrowicz (Re-Plast Unia Oświęcim).
W trzeciej tercji gdańszczanie mimo korzystnego wyniku, złapali dwa wykluczenia i oświęcimianie wykorzystali te prezenty strzelając dwa gole. Mimo walki do końca i wycofania bramkarza, gospodarze nie zdołali doprowadzić do wyrównania.

11 Naprzód Janów 45 1 0 0 44 49:353 3
Drużyny Polskiej Hokej Ligi rozgrywają w sezonie zasadniczym pięć rund systemem każdym, z tym że ostatnia będzie według tabeli Bergera, do której wyjściem będzie kolejność po czterech rundach. W dwóch pierwszych rundach uczestniczyć będzie Kadra PZHL U-23.
Najlepszych 8 drużyn po sezonie zasadniczym awansuje do play-off.
Tabela wprowadzona: 2020-02-13

Wyniki 47 kolejki

• LOTOS PKH GDAŃSK - Re-Plast Unia Oświęcim 1:2 (0:0, 1:0, 1:2)
  • Energa Toruń - Zagłębie Sosnowiec 6:5 (4:0, 1:3, 1:2)
  • GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
  • Comarch Cracovia - GKS Tychy 5:2 (0:2, 3:2, 2:0)
  • Podhale Nowy Targ - Naprzód Janów 13:1 (5:1, 6:0, 2:0)
  • Zaległy mecz 41. kolejki
  • JKH GKS Jastrzębie - Energa Toruń 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)

Opinie (124) ponad 10 zablokowanych

• Kurde (1)

Niestety muszę to napisać oddaliście im dziś te 3 pkt bo taka kara za 5 na lodzie ,nie może się przytrafić w takiej minucie przy takim wyniku ,wielka szkoda ,dalej z Wami na dobre i na zle !!!

• 34 5

• Żeby grać z Unia w po trzeba było im dać dziś wygrać ;)

• Panie Zietara ! (5)

Dlaczego nie zdejmujesz bramkarza 2,3 min przed czasem ? I tak nie mamy nic do stracenia , to samo z Cracovia !

• 9 18

• Podziwiam tych (4)

Którzy negują tego posta , chyba nie macie pojęcia o hokeju ...

• 6 9

• Kolego

popieram Cię w całości.

• 6 5

• Żeby zdjąć bramkarza, trzeba mieć dwie rzeczy: przerwę w grze i wznowienie pod bramką rywala. (2)

2 czy 3 minuty przed końcem po prostu nie było takiej sytuacji.

I gdybyś miał pojęcie o hokeju to sam byś to zauważył.

• 10 2

• Mordo (1)

Była taka sytuacja niecałe 3 minuty przed końcem. Była przerwa i wznowienie w tercji Unii. Mógł już wtedy wziąć czas. Kolejna sprawa to dlaczego później jak wzięli czas to wszystko ustala Rączka. To nie pierwszy raz kiedy Zietara stoi z boku a drugi trener pokazuje co mają grać. Kolejna sprawa pierwsza piątka. Za karę ich już nie wypuścił?

• 4 5

• Bo Rączka jest od gier specjalnych

Tak jak w NHL, wzorujemy się na najlepszych.

• 3 0

• (2)

Przedsmak play off, to już chyba pewne że z nimi gramy. Niestety są mocni i mają dobrego bramkarza.

• 21 3

• Mają bramkarza z którym już podpisali kontrakt na kolejny sezon (1)

A u nas cisza nic nie wiadomo, a Fucik wg. Mnie lepszy i też powinni mu już zaproponować kolejny kontrakt... Ale tu żyjemy z sezonu na sezon

• 3 1

• A mamy sponsora który tak jak w Unii określił plan na trzy lata?

No właśnie.

• 5 3

• (1)

Dlaczego przez ostatnie kilka minut na lodzie nie było 1 piątki? Wchodził tylko Havlik w obronie. Jakaś masakra ta końcówka.....