Lotos PKH Gdańsk - Zagłębie Sosnowiec 4:1. Hokeiści znów na fali

Rafał Sumowski
25 października 2019 (artykuł sprzed 4 lat)
Lotos PKH Gdańsk wygrał drugi mecz z rzędu. W niedzielę Jegor Rożkow i jego koledzy pojadą po kolejne zwycięstwo. Zagrają z ostatnim w tabeli Naprzodem Janów. Lotos PKH Gdańsk wygrał drugi mecz z rzędu. W niedzielę Jegor Rożkow i jego koledzy pojadą po kolejne zwycięstwo. Zagrają z ostatnim w tabeli Naprzodem Janów.

Lotos PKH Gdańsk pokonał u siebie Zagłębie Sosnowiec 4:1 (1:0, 1:1, 2:0). Po pięciu porażkach z rzędu podopieczni Marka Ziętary złapali nową, tym razem zwycięską falę w Polskiej Hokej Lidze. To ich druga wygrana z rzędu, a są szansę i na trzecią, bo w niedzielę o godz. 17 hokeiści zagrają na wyjeździe z ostatnią drużyną w tabeli, którą jest Naprzód Janów.

33 Fucik; 55 Bilcik, 22 Havlik - 24 Steber, 11 Polodna, 73 Vitek; 14 Tesliukiewicz , 70 Krasowski - 25 Popow, 43 Rożkow, 77 Gołowin; 68 Pastryk, 3 Lehmann - 66 Jełakow, 21 Mocarski, 71 Marzec; 15 Naróg, 44 Szurowski - 10 Stasiewicz, 93 Pesta, 12 Smal
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Radzik, Pyrskała oraz Kucharewicz, Szachniewicz
Widzów: 1500
31 Radziszewski; 74 Cunik, 12 Działo - 18 Kozłowski, 14 Bucenko, 90 Stoklasa; 16 Kaluza, 20 Podsiadło - 91 Oriechin, 88 Korczocha, 69 Garszyn; 59 Horzelski, 44 Triasunow - 10 Bernacki; 89 Tyczyński, 57 Nahunko; 37 Khoperia, 61 Salamon - 7 Stojek, 23 Jaskólski, 21 Jarosz
  • 19:38' Rożkow as. Gołowin - Popow
  • 24:35' Steber as. BIlcik - Polodna
  • 47:12' Polodna as. Gołowin
  • 59:25' Havlik as. Bilcik
  • 29:22' Garszyn as. Tyczyński - Oriechin

Pomeczowy dwugłos trenerów:
Marcin Kozłowski (Zagłębie): Gratuluję gdańszczanom naprawdę dobrego meczu. To było spotkanie bramkarzy. Tak na gorąco, nie mam pretensji do chłopaków. Walczyli na tyle, na ile starczyło mocy. Z siedmiu chłopaków powinno zostać w domu z kontuzjami. W końcówce gdańszczanie zagrali bardzo dobrze z przodu.

Marek Ziętara (Lotos PKH): To był ważny mecz, wręcz za podwójne punkty. Pierwsza tercja wyrównana, zobaczyliśmy dwie zdyscyplinowane drużyny. Od połowy drugiej tercji przejęliśmy inicjatywę, graliśmy więcej na krążku, bardziej odpowiedzialnie. Byliśmy skoncentrowani, choć mecz był na styku. Nie brakowało poprzeczek, słupków, ale udało się strzelić bramkę na 3:1. To był trudny mecz dla nas, z dobrym zespołem, więc cieszymy się ze zwycięstwa.

Pojedynek z Naprzodem na papierze może wydaje się łatwy, ale na papierze to ja mogę być prezydentem Polski. Proszę zdać sobie sprawę, że zagraliśmy dziś 10 mecz w 25 dni. Proszę dołożyć 700 km na południe Polski. Chłopaki mają prawo być zmęczeni. Cud, że jeszcze nie ma kontuzji. Jeśli ktoś popatrzy na ten kalendarze, zobaczy że ktoś nie szanuje zdrowia zawodników. To nie są maszyny. Pojedziemy maksymalnie skoncentrowani i wykrzesamy tyle, ile będziemy mieli sił. Nikt się przed nami nie położy.

- To najbardziej wyrównany sezon jaki pamiętam. Drużyna, która teraz jest na ósmym czy dziewiątym miejscu, zaraz może być w czołówce. Różnice są niewielkie. Nie ma żadnego zespołu, z którym nie da się wygrać i nie ma żadnego, któremu możesz choćby trochę odpuścić. Z każdym trzeba walczyć na maksimum możliwości. Nie chcę oceniać swojej gry, od tego są inni. Ja czuję się dobrze, gram najlepiej jak potrafię. Czasem wychodzi, czasem nie, ale robię co mogę, aby pomóc drużynie. Nie wiem co będzie za dwa czy trzy miesiące. Nie jestem w stanie tego przewidzieć. Mam jednak swoje doświadczenie i wiem na co mnie stać. Ważne żebym bym zdrowy i tego sobie życzę. Myślę, że w takim wypadku nie zabraknie mi paliwa - mówił nam po zwycięstwie nad Unią Josef Vitek, zdobywca zwycięskiej bramki.

Josef Vitek: Nie zabraknie mi paliwa

W kadrze gdańszczan zmiany w piątkach. Do trzeciej przesunięty został Jełakow (LOTOS PKH Gdańsk) kosztem Popowa (LOTOS PKH Gdańsk). Danieluk nie gra z powodu urazu.
Hokeiści już na lodzie. Zaraz rozpocznie się mecz.
1'
Rozpoczęła się I tercja
1'
Z dystansu próbował Kaluza (Zagłębie Sosnowiec), ale niecelnie
3'
Cunik (Zagłębie Sosnowiec) prosto w Fucika (LOTOS PKH Gdańsk). Były obrońca gdańskiej drużyny nie zdołał zaskoczyć bramkarza.
5'
Konkretniej zaczęło Zagłębie, gospodarze na razie bez celnego strzału
5'
Popow (LOTOS PKH Gdańsk) z ostrego kąta, ale po kiju rywala.
5'
Krasowski (LOTOS PKH Gdańsk) z backhandu, odbił krążek Radziszewski (Zagłębie Sosnowiec).
6'
Cały czas głośny doping gdańskich kibiców.
7'
Przejęli inicjatywę gracze Lotosu PKH.
8'
Popow (LOTOS PKH Gdańsk) strzelał z prawej strony, ale złapał krążek Radziszewski (Zagłębie Sosnowiec).
10'
"Stocznia, Stocznia my czekamy na zdobycie pierwszej bramy!" - śpiewają kibice.
10'
Radziszewski (Zagłębie Sosnowiec) odbił krążek po strzale Szurowskiego (LOTOS PKH Gdańsk).
11'
Strzelał Vitek (LOTOS PKH Gdańsk), broni Radziszewski (Zagłębie Sosnowiec).
12'
Marzec (LOTOS PKH Gdańsk) był bliski strzału mając przed sobą tylko bramkarza, ale w ostatniej chwili krążek wybił mu Stojek (Zagłębie Sosnowiec).
14'
Gra przeniosła się do tercji gdańszczan.
14'
Strzelał Marzec (LOTOS PKH Gdańsk), ale prosto w Radziszewskiego (Zagłębie Sosnowiec).
15'
Znowu Marzec (LOTOS PKH Gdańsk), odbija Radziszewski (Zagłębie Sosnowiec).
16'
Składna akcja gości i wrzutka krążka pod bramkę przez Działo (Zagłębie Sosnowiec), ale zamroził gumę Fucik (LOTOS PKH Gdańsk).
16'
Havlik (LOTOS PKH Gdańsk) dobija po Polodnie (LOTOS PKH Gdańsk), ale broni Radziszewski (Zagłębie Sosnowiec).
18'
Krążek odbija się od poprzeczki po strzale Działo (Zagłębie Sosnowiec), wcześniej zablokowany Nahunko (Zagłębie Sosnowiec).
20'
19:38'
[1:0] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Rożkow. Napastnik dostał podanie zza bramki i z najbliższej odległości posłał krążek obok Radziszewskiego do siatki.
20'
Koniec I tercji. Lotos PKH prowadzi z Zagłębiem 1:0
Wyrównane 20 minut za nami. Raz przewaga gdańszczan, raz gości, ale gra obu ekip dość chaotyczna. Dobrze dysponowanego Radziszewskiego (Zagłębie Sosnowiec) tuż przed przerwą pokonać zdołał Rożkow (LOTOS PKH Gdańsk). Szybki mecz, w I tercji ani jednej kary.
21'
Rozpoczęła się II tercja
23'
Dużo walki pod bandami i chaotyczna gra.
24:35'
[2:0] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Steber. Zablokowany w dobrej sytuacji Steber, ale krążek przechwycił Polodna i podał do Bilcika, który uderzył na długi słupek. Krążek w ostatniej chwili trącił jeszcze Steber i ten wpadł pod ręką bramkarza.
27'
Próbują się odgryźć goście, ale nieskutecznie.
29'
Triasunow (Zagłębie Sosnowiec) wstrzelił krążek przed bramką, a kija dokładał Stoklasa (Zagłębie Sosnowiec), ale znakomicie spisał się Fucik (LOTOS PKH Gdańsk).
29:22'
[2:1] Zagłębie Sosnowiec STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Garszyn. Fucik odbił strzał Oriechina, przejął krążek Tyczyński i podał Garszynowi do pustej bramki.
kara
33'
Gołowin (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową. To pierwsza kara w tym spotkaniu.
kara
35'
Kozłowski (Zagłębie Sosnowiec) ukarany karą 2 minutową.
35'
Do końca kary Gołowina (LOTOS PKH Gdańsk) 20 sekund.
35'
Rożkow (LOTOS PKH Gdańsk) obok bramki
36'
Tesliukiewicz (LOTOS PKH Gdańsk) strzelał, ale odbił krążek Radziszewski (Zagłębie Sosnowiec).
37'
Havlik (LOTOS PKH Gdańsk) spod niebieskiej, złapał krążek Radziszewski (Zagłębie Sosnowiec).
37'
Zablokowany Kozłowski (Zagłębie Sosnowiec).
38'
Lehmann (LOTOS PKH Gdańsk) z dystansu, odbity krążek i zamieszanie pod bramką gości, ale wyszli z niego obronną ręką.
40'
Blisko zamknięcia akcji gdańszczanie po podaniu Stebera (LOTOS PKH Gdańsk), ale zablokował próbę Radziszewski (Zagłębie Sosnowiec).
40'
Koniec II tercji. Lotos PKH prowadzi z Zagłębiem 2:1
Druga tercja podobna w przebiegu do pierwszej, dość chaotyczna. Więcej z gry mieli gdańszczanie, ale świetnie dysponowany jest Radziszewski (Zagłębie Sosnowiec). Swoje udane interwencje zaliczył też Fucik (LOTOS PKH Gdańsk), ale obaj stracili po bramce.
41'
Rozpoczęła się III tercja
42'
Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) łapie krążek po strzale Salamona (Zagłębie Sosnowiec).
44'
Radziszewski (Zagłębie Sosnowiec) broni strzał po indywidualnej akcji Rożkowa (LOTOS PKH Gdańsk).
44'
Zablokowany przed bramką Jełakow (LOTOS PKH Gdańsk).
46'
Obok bramki Gołowin (LOTOS PKH Gdańsk)
46'
Krasowski (LOTOS PKH Gdańsk) spod niebieskiej, odbija Radziszewski (Zagłębie Sosnowiec). Krążek poza lodowiskiem.
47'
Strzelał Pesta (LOTOS PKH Gdańsk), próbował dobić Pastryk (LOTOS PKH Gdańsk), ale został powstrzymamy przez obrońców.
47:12'
[3:1] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Polodna. Strzelał Havlik, odbił Radziszewski, ale gdańszczanie przejęli krążek. Podanie dostał Polodna i strzelił po kiju obrońcy.
51'
Zatrzymany Marzec (LOTOS PKH Gdańsk), który był bliski wyjścia do sytuacji sam na sam.
kara
53'
Działo (Zagłębie Sosnowiec) ukarany karą 2 minutową.
55'
Zagłębie już w komplecie.
57'
Strzelał Pastryk (LOTOS PKH Gdańsk), broni Radziszewski (Zagłębie Sosnowiec).
58'
Gdańszczanie cały czas szukają czwartej bramki. Goście zepchnięci do defensywy
58'
Kibice już na stojąco: "Wszyscy wstają i śpiewają!"
59'
Krasowski (LOTOS PKH Gdańsk) z prawej strony na dalszy słupek, ale łapie Radziszewski (Zagłębie Sosnowiec).
60'
Vitek (LOTOS PKH Gdańsk) sam na sam po dalekim podaniu, ale górą Radziszewski (Zagłębie Sosnowiec). Gdyby nie on, gdańszczanie prowadzili by już znacznie wyżej.
59:25'
[4:1] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Havlik. Z własnej tercji do pustej bramki po wycofaniu Radziszewskiego.
60'
Koniec meczu. Lotos PKH pokonał w Gdańsku Zagłębie Sosnowiec 4:1.
Za nami dość chaotyczny mecz, ale zasłużone zwycięstwo gdańszczan. Na dobre przejęli inicjatywę w ostatniej tercji. Trzeba oddać jednak Radziszewskiemu (Zagłębie Sosnowiec), że rozegrał bardzo dobre spotkanie. MVP drużyn wybrani Rożkow (LOTOS PKH Gdańsk) i Cunik (Zagłębie Sosnowiec). Ten drugi jeszcze w poprzednim sezonie grał dla gdańszczan, o czym pamiętali kibice skandując jego nazwisko.

11 Naprzód Janów 14 0 0 0 14 12:96 0
Drużyny Polskiej Hokej Ligi rozgrywają w sezonie zasadniczym cztery rundy systemem
„każdy z każdym”, piątą rundę systemem rozstawienia według tabeli Bergera, przy czym
rozstawienie drużyn odbędzie się na podstawie miejsc uzyskanych po czterech rundach
oraz dwa mecze z Kadrą PZHL (łącznie 47 spotkań). Najlepszych 8 drużyn awansuje do play-off.
Tabela wprowadzona: 2019-10-25

Wyniki 15 kolejki

• LOTOS PKH GDAŃSK - Zagłębie Sosnowiec 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
  • Energa Toruń - Naprzód Janów 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
  • Podhale Nowy Targ – GKS Tychy 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
  • GKS Katowice - Comarch Cracovia 3:2 (0:0, 1:1, 1:1, 0:0, k. 2:1)
  • JKH GKS Jastrzębie - Kadra PZHL przełożony na 13 listopada
  • Pauzuje:
  • Re-Plast Unia Oświęcim

• Znowu im się fuksnęło (13)

Sosnowiec był lepszy, a moje Tyhy są najlepsze.