Lotos PKH Gdańsk - Zagłębie Sosnowiec 4:1. Pewna wygrana hokeistów

Mikołaj Pachniewski
28 stycznia 2020 (artykuł sprzed 4 lat)
Hokeiści Lotosu PKH Gdańsk pewnie wygrali z Zagłębiem Sosnowiec 4:1. Było to ich czwarte zwycięstwo z sosnowiczanami w tym sezonie. Hokeiści Lotosu PKH Gdańsk pewnie wygrali z Zagłębiem Sosnowiec 4:1. Było to ich czwarte zwycięstwo z sosnowiczanami w tym sezonie.

Lotos PKH Gdańsk wygrał z Zagłębiem Sosnowiec 4:1 (2:0, 1:0, 1:1) w meczu 45. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Podopieczni Marka Ziętary od początku spotkania kontrolowali przebieg wydarzeń na lodzie i ich wygrana ani na moment nie była zagrożona. W meczu zadebiutował słowacki napastnik Roman Rac.

33 Fucik; 55 Bilcik, 22 Havlik - 24 Steber, 11 Polodna, 81 Rac; 14 Tesliukiewicz, 44 Szurowski - 66 Jełakow, 43 Rożkow, 25 Popow; 68 Pastryk, 3 Lehmann - 29 Danieluk, 93 Pesta, 71 Marzec; 15 Naróg, 10 Stasiewicz, 12 Smal
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Gabryszak, Marczuk, Lipiński, Szachniewicz(Toruń)
Widzów: 1300
34 Czernik; 16 Kaluza, 44 Kowalenko - 91 Dybaś, 89 Tyczyński, 90 Stoklasa; 37 Khoperia, 74 Cunik - 18 Kozłowski, 87 Blanik, 61 Citok; 20 Podsiadło, 8 Charousek - 10 Bernacki, 41 Dubinin, 19 Sikora; 12 Działo, 98 Domogała - 11 Piotrowski, 21 Jarosz, 59 Horzelski
  • 07:34' Jełakow as. Tesliukiewicz - Smal
  • 11:56' Pastryk as. Danieluk - Polodna
  • 22:44' Polodna as. Havlik - Steber 5 na 4
  • 49:07' Danieluk as. Marzec - Pesta
  • 55:56' Tyczyński as. Piotrowski - Jarosz

W niedzielę gdańszczanie zwyciężyli w derbach Pomorza. Podopieczni Marka Ziętary wygrali w Toruniu 3:2.

Energa Toruń - Lotos PKH Gdańsk 2:3. Zapis relacji live, oceny

Cały czas trwa głosowanie na ligowca roku. Na razie prowadzi bramkarz Arki Gdynia Pavels Steinbors. Przedstawicielem Lotosu jest Czech Petr Polodna. Głosować można do 2 lutego.

Najlepszy ligowiec 2019 roku. Wyniki po drugim tygodniu głosowania

W tym samym czasie prowadzimy dla Was także relację live z meczu koszykarek Arki Gdynia z Sopron Basket w Eurolidze kobiet. Aktualnie kończy się pierwsza kwarta, a na prowadzeniu są gdynianki.

Arka Gdynia - Sopron Basket. Relacja na żywo

Gdańszczanie dziś bardzo osłabieni. Powodem absencji jest grypa panująca w szatni Lotosu. Brakuje Aleksandra Gołowina, Jana Krasowskiego, Josefa Vitka, Krystiana Mocarskiego.
1'
Rozpoczęła się pierwsza tercja. Wznowienie wygrali goście.
1'
Na lodzie jest już debiutant w barwach Lotosu Roman Rac (LOTOS PKH Gdańsk).
2'
Wrzutka Piotrowskiego (Zagłębie Sosnowiec) z połowy lodowiska. Na wszelki wypadek zamroził krążek Fucik (LOTOS PKH Gdańsk).
3'
Stoklasa (Zagłębie Sosnowiec) sam na sam z Fucikiem (LOTOS PKH Gdańsk)! Górą bramkarz Lotosu.
4'
Próbował zaskoczyć Czernika (Zagłębie Sosnowiec) Rożkow (LOTOS PKH Gdańsk), ale strzelił obok bramki.
5'
"Hej Stocznia gol..." z trybun.
kara
5'
Domogała (Zagłębie Sosnowiec) ukarany karą 2 minutową.
5'
Jełakow (LOTOS PKH Gdańsk) dogrywał przed bramkę, ale tam nikt nie zamknął tej akcji. Po chwili sam Rosjanin miał okazję na otwarcie wyniku, ale znakomicie przemieścił się pomiędzy słupkami Czernik (Zagłębie Sosnowiec).
6'
Gospodarze zamiast strzelać, szukają lepiej ustawionego partnera. Efekt jest taki, że tracą krążek.
7'
Marzec (LOTOS PKH Gdańsk) zza nóg obrońcy. Kąśliwy strzał, ale odbił krążek Czernik (Zagłębie Sosnowiec).
7'
Zagłębie gra już w pełnym składzie. Duży kocioł pod bramką gości po strzale Pastryka (LOTOS PKH Gdańsk), krążek zatańczył w polu bramkowym, ale gwizdek sędziego przerywa grę.
07:34'
[1:0] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jełakow. Smal zza bramki do Tesliukiewicza, ale ten nieczysto trafił w krążek. Guma szczęśliwe trafiła jednak do stojącego przed bramką Jełakowa, a ten dopełnił formalności.
9'
Citok (Zagłębie Sosnowiec) po strzelił po lodzie. Odbił krążek Fucik (LOTOS PKH Gdańsk). W odpowiedzi Pesta (LOTOS PKH Gdańsk), ale bramkarz gości dobrze sparował gumę.
11'
Kąśliwe uderzenie Jełakowa (LOTOS PKH Gdańsk), ale krążek poszybował nad poprzeczką.
11:56'
[2:0] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Pastryk. Danieluk do Pastryka, ten przyjął, przymierzył i strzałem z pełnego zamachu pokonał bramkarza Zagłębia.
13'
Przed szansą Bernacki (Zagłębie Sosnowiec), ale dobrze zablokował go jeden z gdańskich obrońców.
kara
14'
Pastryk (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
15'
Sosnowiczanie nie mogą założyć hokejowego zamka. Dobrze rozbijają ich ataki gospodarze.
kara
15'
Kara dla Lotosu za nadmierną liczbę zawodników na lodzie. Gdańszczanie przed 25 sekund będą bronić się w trójkę.
17'
Hokeiści Lotosu wyszli we trzech do kontry grając w osłabieniu. Steber (LOTOS PKH Gdańsk) położył Czernika (Zagłębie Sosnowiec) i wyłożył do Polodny (LOTOS PKH Gdańsk), a ten nie trafił do pustej bramki!
17'
Miejscowi już w pełnym składzie.
19'
Havlik (LOTOS PKH Gdańsk) wypatrzył Popowa (LOTOS PKH Gdańsk) przed bramką, ale ten uderzył prosto w Czernika (Zagłębie Sosnowiec).
20'
Koniec pierwszej tercji.
Gdańszczanie w pierwszej tercji kontrolowali przebieg wydarzeń na tafli. Mieli znacznie więcej okazji i przede wszystkim zdołali wykorzystać dwie z nich. Dobra gra w obronie i nieporadność Zagłębia sprawiły, że Tomas Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) był niemal bezrobotny.
21'
Rozpoczęła się druga tercja.
22'
Bernacki (Zagłębie Sosnowiec) uciekł Havlikowi (LOTOS PKH Gdańsk) pod bandą. Wyjechał przed bramkę, ale nie zdołał pokonać Fucika (LOTOS PKH Gdańsk).
kara
22'
Kowalenko (Zagłębie Sosnowiec) ukarany karą 2 minutową.
22'
Havlik (LOTOS PKH Gdańsk) uderzył spod niebieskiej, ale prosto w Czernika (Zagłębie Sosnowiec).
22:44'
[3:0] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Polodna. Szybko wymienili podania gdańszczanie, Polodna tylko dołożył łopatkę kija i umieścił krążek w odsłoniętej siatce.
24'
"Jeszcze jeden..." z trybun.
25'
Bliźniacza akcja. Znów Polodna (LOTOS PKH Gdańsk) trącił krążek po wrzutce Havlika (LOTOS PKH Gdańsk), ale tym razem Czernik (Zagłębie Sosnowiec) zdążył z interwencją.
kara
26'
Dubinin (Zagłębie Sosnowiec) ukarany karą 2 minutową.
26'
Popow (LOTOS PKH Gdańsk) bliski zdobycia czwartej bramki. Tylko jęk zawodu na trybunach.
27'
Rac (LOTOS PKH Gdańsk) z najbliższej odległości! Mógł strzelić bramkę w debiucie, ale źle trafił w krążek.
28'
Sosnowiczanie już w pełnym składzie.
29'
Praktycznie bezrobotny jest dziś Fucik (LOTOS PKH Gdańsk). Szczelne zasieki postawili dziś gdańszczanie.
30'
Dubinin (Zagłębie Sosnowiec) poprawiał po Piotrowskim (Zagłębie Sosnowiec). Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) rzucił się na krążek.
33'
Marzec (LOTOS PKH Gdańsk) kończył dwójkową kontrę, ale uderzył obok bramki.
kara
34'
Jełakow (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
35'
Kaluza (Zagłębie Sosnowiec) spod niebieskiej. Odbił krążek Fucik (LOTOS PKH Gdańsk).
35'
Marzec (LOTOS PKH Gdańsk) przejął krążek i wyszedł sam na sam. Nie ma bramki.
36'
Jełakow (LOTOS PKH Gdańsk) wrócił na lód. Nieporadni są sosnowiczanie w przewagach dlatego więcej okazji mieli hokeiści Lotosu.
37'
Rac (LOTOS PKH Gdańsk) sam na sam! Wygrał pojedynek z nim Czernik (Zagłębie Sosnowiec)!
kara
38'
Bernacki (Zagłębie Sosnowiec) ukarany karą 2 minutową.
40'
Zagłębie z kontrą 2 na 1. Citok (Zagłębie Sosnowiec) próbował dograć do Bernackiego (Zagłębie Sosnowiec), ale Bilcik (LOTOS PKH Gdańsk) przeciął to podanie.
40'
Zakończyła się druga tercja.
Druga tercja, podobnie jak pierwsza, pod dyktando Lotosu. Gospodarze oddawali więcej strzałów i udało im się powiększyć prowadzenie. Do bramki Zagłębia trafił Petr Polodna (LOTOS PKH Gdańsk). Biało-niebiescy grają także bardzo dobrze w obronie i nie pozwolili sosnowiczanom na praktycznie żadną groźną akcję.
41'
Rozpoczęła się trzecia tercja.
42'
Marzec (LOTOS PKH Gdańsk) sam na sam z Czernikiem (Zagłębie Sosnowiec). Bramkarz sosnowiczan zostawił parkan na lodzie i odbił krążek.
43'
Jełakow (LOTOS PKH Gdańsk) wjechał do tercji i oddał strzał, ale krążek przeleciał nad bramką.
45'
Płynna gra w tej tercji. Hokeiści obu drużyn chyba chcą już dograć ten mecz do końca,
47'
Dużo wiatru na lodzie, ale mało dobrych i składnych akcji.
48'
Rac (LOTOS PKH Gdańsk) do Stebera (LOTOS PKH Gdańsk), ten sam przed Czernikiem (Zagłębie Sosnowiec), ale znów bramkarz przyjezdnych górą.
49:07'
[4:0] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Danieluk. Zamieszanie pod bramką Zagłębia i do siatki trafił Danieluk, dla którego to trzeci gol w drugim meczu.
51'
Jełakow (LOTOS PKH Gdańsk) pod bramkę do Popowa (LOTOS PKH Gdańsk), ale w zakończeniu akcji przeszkodził kij sosnowieckiego obrońcy.
52'
Bilcik (LOTOS PKH Gdańsk) z bliska w poszukiwaniu piątej bramki. Trafił w Danieluka.
54'
Kotłuje się pod bramką gości. Piąte trafienie wisi w powietrzu.
56'
Szuka swojej debiutanckiej bramki Rac (LOTOS PKH Gdańsk), ale Słowak nie może pokonać Czernika (Zagłębie Sosnowiec).
55:56'
[4:1] Zagłębie Sosnowiec STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Tyczyński. Tyczyński dostał krążek przed bramką i skierował gumę do siatki pomiędzy parkanami Fucika.
57'
Oba zespoły już odliczają czas do końcowej syreny.
kara
58'
Tyczyński (Zagłębie Sosnowiec) ukarany karą 2 minutową.
59'
Tesliukiewicz (LOTOS PKH Gdańsk) mocno spod niebieskiej. Krążek jednak w łapaczce Czernika (Zagłębie Sosnowiec).
60'
Zagłębie w pełnym składzie.
60'
Koniec meczu. Lotos zwycięża 4:1.
Najlepszymi zawodnikami wybrani: Bilcik (LOTOS PKH Gdańsk) i Blanik (Zagłębie Sosnowiec).
Trzecia tercja w wykonaniu obu ekip słaba, ale wynikało to z tego, że wynik był już niezagrożony. Gdańszczanie spokojnie utrzymali prowadzenie do końca i zgarnęli 3 punkty do ligowej tabeli.

11 Naprzód Janów 43 1 0 0 42 47:335 3
Drużyny Polskiej Hokej Ligi rozgrywają w sezonie zasadniczym pięć rund systemem każdym, z tym że ostatnia będzie według tabeli Bergera, do której wyjściem będzie kolejność po czterech rundach. W dwóch pierwszych rundach uczestniczyć będzie Kadra PZHL U-23.
Najlepszych 8 drużyn po sezonie zasadniczym awansuje do play-off.
Tabela wprowadzona: 2020-01-28

Wyniki 45 kolejki

• LOTOS PKH GDAŃSK - Zagłębie Sosnowiec 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
  • Podhale Nowy Targ - Re-Plast Unia Oświęcim 5:2 (0:1, 4:1, 1:0)
  • JKH GKS Jastrzębie - Naprzód Janów 5:3 (0:1, 1:0, 4:2)
  • Comarch Cracovia - Energa Toruń 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
  • GKS Katowice - GKS Tychy 5:3 (2:0, 3:2, 0:1)

Opinie (69) 10 zablokowanych

• Będą ludzie z Romana.

• 39 0

• I łoto chodzi

• 9 0

• Zagłębie dzisiaj bez żadnych szans :) (4)

Nasza gra w porównaniu do Zagłębia to 2 różne klasy

• 25 5

• Ale gdyby Fucik miał gorszy dzień to by nam parę goli wsadzili. (3)

Bo dobrych sytuacji też kilka mieli.
      Nasz główny problem to wciąż słaba skuteczność. Cztery gole, a sytuacji ze dwadzieścia.

• 1 0

• (2)

Gdyby ich mial gorszy to nasi by dołożyli jeszcze 4...tak gdybać to mozne.