Lotos PKH Gdańsk - Zagłębie Sosnowiec 4:3. Petr Polodna dał wygraną w dogrywce

Rafał Sumowski
10 stycznia 2020 (artykuł sprzed 4 lat)
Hokeiści Lotosu PKH zafundowali kibicom nerwówkę, ale bramka w dogrywce pozwoliła im sięgnąć po wygraną za 2 pkt. Punkt pojechał do Sosnowca. Hokeiści Lotosu PKH zafundowali kibicom nerwówkę, ale bramka w dogrywce pozwoliła im sięgnąć po wygraną za 2 pkt. Punkt pojechał do Sosnowca.

Lotos PKH Gdańsk pokonał Zagłębie Sosnowiec 4:3 (1:0, 1:0, 1:3, d.1:0) w meczu Polskiej Hokej Ligi. Choć gospodarze prowadzili już 2:0 i dominowali w dwóch pierwszych tercjach, w trzeciej roztrwonili prowadzenie i po triumf sięgnęli dopiero w dogrywce. Złotego gola zdobył Petr Polodna a asystę przy nim zaliczył powracający po kontuzji Jan Steber. W niedzielę o godz. 17 gdańszczanie zagrają na wyjeździe z GKS Tychy.

33 Fucik; 55 Bilcik, 22 Havlik - 24 Steber, 11 Polodna, 73 Vitek; 44 Szurowski, 70 Krasowski - 66 Jełakow, 43 Rożkow, 77 Gołowin; 68 Pastryk, 3 Lehmann - 29 Danieluk, 93 Pesta, 71 Marzec; 15 Naróg, 25 Popow - 10 Stasiewicz, 21 Mocarski, 12 Smal
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Kaczmarek, Kryś
Widzów: 1500
34 Czernik; 16 Kaluza, 88 Karczocha - 57 Nahunko, 89 Tyczyński, 90 Stoklasa; 74 Cunik, 37 Koperia - 19 Sikora, 87 Blanik, 18 Kozłowski; 20 Podsiadło, 8 Charousek - 10 Bernacki, 98 Dubinin, 61 Citok; 12 Działo, 59 Horzelski - 21 Jarosz, 7 Stojek, 23 Jaskólski

Pomeczowy dwugłos trenerów
Marcin Kozłowski (Zagłębie): Jesteśmy nad morzem to powiem tak, po sztormie, który przeszedł nad naszą drużyną, zagraliśmy dobrze taktycznie. Chłopaki walczyli i w trzeciej tercji ruszyliśmy mocniej, posypały się gole. Miejscowi byli bardziej przy krążku, przy drugie bramce rozklepali nas na pamięć>

Marek Rączka (Lotos, II trener): Wydawało się, że to będzie dla nas spokojny mecz - mamy inicjatywę, prowadzimy 2:0 i wychodzimy na feralną trzecią tercje. Goście dostali wiatru w żagle i posypały się bramki. Ważne, że skończyło się zwycięsko. Konstantin Tiesliukiewicz powinien wrócić do składu za około 1,5 tygodnia.

Gdańszczanie w tabeli PHL plasują się na 7. pozycji. Zagłębie na 9., a obie drużyny dzieli 15 pkt. Walczący o jak najwyższą lokatę przed play-off miejscowi, nie powinni dziś gubić punktów.
Lotos PKH będzie chciał odbić sobie porażkę z Unią w Oświęcimiu. Pomóc w tym ma powracający po kontuzji pachwiny Steber.

- Jeżeli w piątek nie stanie się nic niespodziewanego na porannym rozjeździe, to zagram z Zagłębiem Sosnowiec - mówił nam kapitan gdańszczan.

Jan Steber wraca po kontuzji

Na uraz narzekał ostatnio także Fucik. Bramkarz opuścił lód w 10. minucie meczu z Unią. Jak wyjaśniał, kontuzja była efektem złego przygotowania tafli. Deklarował jednak, że prawdopodobnie będzie gotowy na piątkowy mecz.

Tomas Fucik: Kontuzja przez dziurę w lodzie

Zarówno Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) jak i Steber (LOTOS PKH Gdańsk) znaleźli się w składzie gospodarzy. Nie ma natomiast Tesliukiewicza, który narzeka na uraz barku.
1'
Rozpoczęła się I tercja
3'
Havlik (LOTOS PKH Gdańsk) z dystansu, łapie krążek Czernik (Zagłębie Sosnowiec).
4'
Kontra gości, powstrzymany Sikora (Zagłębie Sosnowiec).
6'
Stasiewicz (LOTOS PKH Gdańsk) przytomnie zza bramki, niemal idealnie w tempo do najeżdzjącego Smala (LOTOS PKH Gdańsk), ale napastnik Lotosu został w ostatniej chwili zablokowany przez bramkarza.
8'
Strzelał Szurowski (LOTOS PKH Gdańsk), ale Czernik (Zagłębie Sosnowiec) złapał krążek.
9'
Gospodarze w natarciu, ale wszystkie krążki odbija lub łapie Czernik (Zagłębie Sosnowiec).
10'
Od początku meczu z trybun nieustanny doping dla gospodarzy.
11'
Goście zamknięci we własnej tercji.
11'
Czernik (Zagłębie Sosnowiec) mrozi krążek. Sporo pracy ma bramkarz przyjezdnych, ale cały czas zachowuje czyste konto.
12'
W końcu strzał gości, pierwszy celny w tym meczu. Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) odbija krążek parkanem po próbie Nahunko (Zagłębie Sosnowiec).
15'
Tempo gry siadło, Zagłębie przetrwało pierwszą nawałnicę ze strony Lotosu.
16'
Podanie do Vitka między dwóch obrońców, ale nie zdołał opanować krążka. Chwilę później ustawiony tyłem Havlik (LOTOS PKH Gdańsk) próbował podawać do Stebera (LOTOS PKH Gdańsk) pod bramką gości, ale nieskutecznie.
17:08'
[1:0] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marzec. Napastnik gospodarzy znalazł się na wprost bramkarza. Czernik dał się pokonać, ale na raty, dopiero po dobitce.
18'
- Stocznia, Stocznia my czekamy na zdobycie drugiej bramy - śpiewają kibice.
19'
Starcie pomiędzy Marcem, a Horzelskim (Zagłębie Sosnowiec). Gdańszczanin poklepał rywala po plecach w ramach przeprosin.
20'
Marzec (LOTOS PKH Gdańsk) równo z syreną z dystansu. Łapie krążek Czernik (Zagłębie Sosnowiec).
20'
Koniec I tercji. Lotos PKH prowadzi z Zagłębiem 1:0.
Szybka tercja, bez ani jednej kary, pod dyktando gospodarzy. Dobrze między słupkami gości spisywał się Czernik (Zagłębie Sosnowiec), ale w końcu skapitulował - na raty pokonał go Marzec (LOTOS PKH Gdańsk). Goście praktycznie nie byli w stanie zagrozić miejscowym. Na pierwszy celny strzał czekali do 12. minuty. Statystyka celnych uderzeń 12:5 dla gdańszczan.
21'
Rozpoczęła się II tercja
22'
Strzelał Gołowin (LOTOS PKH Gdańsk), broni Czernik (Zagłębie Sosnowiec).
23:15'
[2:0] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jełakow. Podanie z bocznego sektora do Rożkowa, ten zagrał przy słupku wzdłuż bramki, a gumę do siatki skierował z najbliższej odległości Jełakow.
25'
Po starciu z rywalem leży na lodzie Mocarski (LOTOS PKH Gdańsk).
kara
25'
Jarosz (Zagłębie Sosnowiec) ukarany karą 4 minutową. To pierwsza kara w tym meczu.
25'
Przerwa techniczna na usunięcie krwi z tafli, ale... nikt z obsługi się nie pojawia. Kijami i łyżwami robią to Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) i Steber (LOTOS PKH Gdańsk).
25'
Komiczna sytuacja, którą kibice podsumowali oklaskami dla zawodników.
28'
Jeszcze minuta gry w przewadze Lotosu.
29'
Szybka akcja gdańszczan. Vitek (LOTOS PKH Gdańsk) z impetem wpadł w bramkę i ją przesunął.
29'
Tym razem w bramkę wpadł jeden z zawodników gości - Działo (Zagłębie Sosnowiec), przerwa w grze.
30'
Kocioł pod bramką Zagłębia, ale goście przetrwali osłabienie.
32'
Marzec (LOTOS PKH Gdańsk) uciekał sam na sam, ale został zahaczony przez upadającego rywala, bez kary, przeciw czemu protestują kibice, a wściekły Marzec (LOTOS PKH Gdańsk) uderzył kijem o lód.
36'
Charousek mocno z dystansu tuż nad lodem, ale obok bramki Fucika (LOTOS PKH Gdańsk)!
38'
Stoklasa (Zagłębie Sosnowiec) obok bramki
40'
Koniec II tercji. Lotos PKH prowadzi z Zagłębiem 2:0
Tym razem gospodarze zdobyli bramkę na początku tercji. Później nie zdołali wykorzystać 4 minut gry w przewadze. Gdańszczanie nieco spuścili z tonu, ale Zagłębie dalej nie było w stanie poważnie zagrozić drużynie trenera Ziętary. Co warte podkreślenia, miejscowi nie otrzymali jeszcze ani jednej kary.
41'
Rozpoczęła się III tercja.
40:30'
[2:1] Zagłębie Sosnowiec STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Nahunko as. Tyczyński. Tyczyński objechał rywali, podał do Nahunko. Fucik nie zdążył się przesunąć.
45'
Zrobiło się nerwowo. Zdaje się, że Zagłębie "poczuło krew".
45'
Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) broni strzał Dubinina (Zagłębie Sosnowiec).
47:26'
[2:2] Zagłębie Sosnowiec STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Nahunko. Goście wygrali wznowienie. Zagrali wzdłuż bramki, a Nahunko zamknął akcję.
48'
Zemściły się sytuacje niewykorzystane przez gdańszczan, szczególnie w pierwszej tercji.
49'
"Wygramy, wygramy, wygramy" - śpiewają gdańscy kibice.
50:19'
[3:2] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Havlik. Zagranie zza bramki, Czernik rzucił się i wypchnął krążek, ale dopadł do niego Havlik i skierował do pustej bramki.
54'
Zrobiło się ciekawie. Gdańszczanie szukają kolejnej bramki, aby znów nie ryzykować, zaś goście próbują wyrównać. To będzie interesująca końcówka spotkania.
56'
Atak gości, Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) na posterunku.
56:32'
[3:3] Zagłębie Sosnowiec STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Citok. Wznowienie, szybka akcja gości, uderzenie z kąta i remis. Czyżby dogrywka?
58'
Marzec (LOTOS PKH Gdańsk) mocno z kąta, ale nie zdołał zamknąć akcji przy dalszym słupku Steber (LOTOS PKH Gdańsk).
59'
"Wszyscy wstają i śpiewają" z trybun.
60'
Z dystansu Polodna (LOTOS PKH Gdańsk), broni Czernik (Zagłębie Sosnowiec).
60'
Koniec III tercji. Lotos PKH remisuje z Zagłębiem 3:3. Przed nami maksymalnie 5 minut dogrywki 3 na 3. Przed czasem może skończyć ją "złota" bramka.
Gdańszczanie po dwóch tercjach prowadzili 2:0, choć mogli wyżej. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w trzeciej partii i już wiadomo, że trzeba będzie podzielić się punktami.
61'
Rozpoczęła się dogrywka
61'
Czernik (Zagłębie Sosnowiec) łapie krążek po strzale Polodny (LOTOS PKH Gdańsk)
63'
Nahunko (Zagłębie Sosnowiec) przejął krążek i omal nie wjechał do własnej bramki.
64'
Kontra gdańszczan, ale niedokładnie podawał Marzec (LOTOS PKH Gdańsk)
63:57'
[4:3] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Polodna. Znakomicie zagrał Steber, który wyprowadził kontrę, a potem mimo asysty obrońców zdołał podać krążek do Polodny, który skierował gumę do bramki!
63'
Koniec meczu. Lotos pokonał Zagłębie po dogrywce 4:3 MVP meczu wybrany Jełakow (LOTOS PKH Gdańsk).

11 Naprzód Janów 35 1 0 0 34 39:260 3
Drużyny Polskiej Hokej Ligi rozgrywają w sezonie zasadniczym pięć rund systemem każdym, z tym że ostatnia będzie według tabeli Bergera, do której wyjściem będzie kolejność po czterech rundach. W dwóch pierwszych rundach uczestniczyć będzie Kadra PZHL U-23.
Najlepszych 8 drużyn po sezonie zasadniczym awansuje do play-off.
Tabela wprowadzona: 2020-01-10

Wyniki 37 kolejki

• LOTOS PKH GDAŃSK - Zagłębie Sosnowiec 4:3 (1:0, 1:0, 1:3, d.1:0)
  • Re-Plast Unia Oświęcim - Naprzód Janów Katowice 8:4 (2:1, 4:2, 2:1)
  • GKS Tychy - Energa Toruń 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
  • JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 2:3 (1:0, 1:1, 0:1, 0:0, k. 0:1)
  • Podhale Nowy Targ - GKS Katowice 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)

Opinie (94) 2 zablokowane

• Ojjojoj... uciekł punkcik z Sosnowcem ! (6)

• 12 18

• (4)

ojojjoojjj uciekły 3 punkciki z Toruniem i to na własnym lodowisku

• 29 1

• (3)

trzeba było być na meczu byś widział jak nasza młodzież gra (3 piątki młodzi)

• 1 14

• (1)

Jaka młodzieżą przecież wasz wychowanek Bizacki nie gral haha dostaliście w d*pe i tyle hehe

• 9 0

• Haha

3 piatki młodzi! A najmłodszy z nich Bagiński

• 8 1

• Boluś nie zmyslaj.

Z Tychami masz tyle wspólnego że puszki po tyskim zbierasz.
          I na żadnym meczu hokeja nigdy nie byłeś.

• 12 0

• Pytanie do Bola za 100 punktów...

...umiesz ty niedojdo chociaż jeździć na łyżwach?

Założe się, że nie

• 1 0

• (3)

Sędziowie mają po 60lat, że takie kocie ruchy mają?

• 3 1

• Oczy bolą ,coraz ciężej chodzić na mecze (6)

Panowie, ogarnijcie się bo potraficie grać znacznie lepiej

• 29 8

• Brawo Janek super powrót po kontuzji 1 piątka 2 gole i Twoje 2 asysty jeszcze nie ma tej mocy ale jest dobrze

• 10 0

• Mnie tam przez pierwsze dwie tercje oczy nie bolały. (4)

Owszem w trzeciej nasi chyba byli już myślami w Tychach, ale przez dwie tercje Sosnowiec nie istniał, nasz bramkarz się nudził.
      Ważne że mimo wpadki w 3 tercji jednak wygrali ci co powinni :)

• 8 1

• (3)

tylko że nieważne jak facet zaczyna ale jak kończy

• 0 6

• No i ok. Mecz zakończył się naszą wygraną. (2)

Wyszedłes przed dogrywka ze tego nie wiesz?

• 7 1

• Tylko po co my chcemy grać w play off... (1)

Jak w regulaminowym czasie nie potrafimy wygrać u siebie z Sosnowcem?

• 3 6

• Co za maruda...

Mecz był ciekawy, emocji nie brakował, nasi ładnie cisnęli przez dwie tercje, potem siedli, ale w końcu i tak wygrali, a Sosnowiec już niejednym krwi napsuł.

Po co ty oglądasz sport? Może przerzuć się na seriale, tam masz z góry podane co się stanie.

• 5 4

• Słabiutko

• 14 4

• Dzis mevz = dno (6)

Przepraszam ale mam prawo ocenić mecz chcą zająć 6 miejsce mieli okazję dogonić Cracovię a tak po dogrywce 2 pkt zamiast 3...Sosnowiec zespół który z różnych powodów zwolnił 7 podstawowych graczy ściągnął 3 Nowych gra juniorami i pierwszy raz w tym sezonie zdobywa punkt w meczu z nami...porażka jeśli wiecie o.c.b?! Sam Havlik oddał chyba połowę strzałów dla nas co Zagłębie...A ci w 3 tercji 3 gole , nawet Marek z nimi nie gadał jak wziął czas

• 19 6

• Są na 6 miejscu i to tego mamy jeden mecz mniej rozegrany niż Cracovia. Trzeba się spiąć w środę i dać z siebie wszystko bo może to być najważniejszy mecz sezonu przed playoff.

• 11 0

• (2)

Havlik już od dawna powinien grać a ataku.

• 2 6

• Jak Havlik pójdzie do ataku to kto pójdzie na obronę?

• 15 0

• Bzdura.

Obrońca który umie rozegrać i strzelić to skarb. Bez sensu pchać go do ataku, a z tyłu postawić kogoś słabszego.

• 8 0

• Bo Marek nie umie mówić tylko krzyczeć

• 6 6

• A kiedy ty czas widziales w tym meczu?

Poza tym to nie pierwsze punkty Sosnowca z nami, na początku ligi też wygrali.
      Sam mecz był dobry, sporo się działo.

• 3 1

• Dno niestety jak tak można

• 9 6

• (1)

1 i 2 tercja bylo ok mielismy sporo sytuacji i moglo by coś wpasc ale skutecznosc byla slaba za to 3 to tragedia. Jakby wyszla inna druzyna na mecz.

• 20 0

• No niestety, tak też bywa.

Szkoda że przez to średnia Fucikowi spadła.

• 1 0

• Bolec stole (5)

I co twoje Tychy w czapkę u siebie buhehehe

• 19 0

• Moje Tychy liderem ...sprawdzamy młodziez na lige mistrzów (4)

• 2 8

• (2)

Jaka młodzież oświeć nas haha?

• 8 0

• Wg bolca do czterdziestki to młodzież. (1)

On też wiecznie młody czterdziestolatek na garnuszku mamy.

• 3 0

• wiecznie młodzi tyszanie są dobrzy jak stare wino

• 0 0

• Liga Mistrzów?

Tak. Ty jej liderujesz w konkursie: kto szybciej wciągnie biedronowego winiacza.

Czyli niesiesz dumnie dziedzictwo swojej mamy.

Gratulacje!

• 1 0

• Trener (10)

najsłabsze ogniwo - niestety

• 17 29

• (4)

Mistrz motywacji i wytrawny taktyk dobrze że jest u nas -oaza spokoju musi dużo oglądać NHL i uczyć się prowadzenia zespołu od najlepszych .Trzeba zrobić wszystko by został w Gdańsku

• 14 0

• Strzał (3)

w 10

• 4 5

• Trener (2)

oglądał nhl, khl i w szczególności VHV :)))