stat

Lacrosse Korsarze Trójmiasto. Dołącz do drużyny i popularyzuj dyscyplinę

21 października 2019, 15:00
dak.
Najnowszy artukuł na ten temat

Paralotniarze nad Akwarium. Zobacz video z przelotu


Zespół lacrosse Korsarze Trójmiasto otwiera nabory. Wszyscy chętni mogą wziąć udział w bezpłatnych testach na ul. Monte Cassino w Sopocie w środę o godz. 18:30. Treningi prowadzone są przez reprezentanta Polski Mateusza Rydzaka-Moca. To szansa, by w najbliższych miesiącach wyjechać na zagraniczne turnieje, a wiosną zagrać w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. - To nie tylko okazja do przyczynienia się do popularyzacji tego sportu w Polsce, ale także poznania wielu ciekawych ludzi - zapewnia trener zespołu.Początki lacrosse w TrójmieścieLacrosse istnieje w Polsce od 2007 r., a pierwsze ośrodki pojawiły się w Poznaniu i Wrocławiu. To drużynowy sport rozgrywany na trawiastym boisku wielkości piłkarskiego, ale można rywalizować również w hali. Mecz trwa 60 minut - podzielony na cztery kwarty po kwadransie.

Gra polega na umieszczeniu piłki w bramce przeciwnika za pomocą specjalnego kija z zakrzywioną główką, przypominającą koszyk. Można ją zebrać z ziemi i samodzielnie pokonać określony dystans lub podać do członka drużyny.

Zespoły składają się z 10 graczy: bramkarza, trzech obrońców, trzech pomocników i trzech atakujących. W skład podstawowego wyposażenia zawodnika wchodzą: rękawice, kask, ochraniacze i wspomniany kij.

Sprawdź, jak wyglądają polskie rozgrywki w lacrosse.


Dyscyplina ta do Trójmiasta zawitała w 2013 r. Początkowo Korsarze występowali w rozgrywkach Polskiej Ligi Lacrosse 2. Przed czterema laty doszło jednak do reformy amatorskich rozgrywek. Najwyższa klasa została połączona z jej zapleczem, a dziewięć zespołów podzielono na dwie dywizje: wschodnią i zachodnią.

W 2016 r. zespół trójmiejskich Korsarzy zawiesił działalność, ale włodarze chcą go utworzyć na nowo. Z tego względu ogłoszono nabory, które zostaną bezpłatnie przeprowadzone na "Monciaku" w Sopocie. Początek w środę o godz. 18:30.

- Miejsce naborów nie jest przypadkowe, gdyż chcemy trafić do jak największego grona odbiorców. Każdy zainteresowany może przyjść przygotowany w stroju sportowym lub zrobić to na miejscu. Przejdziemy podstawowe testy sprawnościowe i biegowe. Wszyscy będą mogli wziąć kije do ręki i zaznajomić się z podstawowym sprzętem - mówi nam Mateusz Rydzak-Moc, trener drużyny.
Zobacz, jak w lacrosse grają Korsarki.


Po wyselekcjonowaniu zespołu rozpoczną się pierwsze treningi. Zimą przeprowadzane najczęściej będą w hali, a mecze rozgrywane w weekendowych turniejach, nawet za granicą. Te mają przygotować drużynę do ligowych zmagań, które rozpoczną się w okresie wiosennym.

- Będziemy trenować jeden-dwa razy w tygodniu. Początkowo będziemy uczestniczyć w turniejach miejscowych, ale też w zagranicznych. Niewykluczone są zawody w Lizbonie, Brnie, Budapeszcie czy Berlinie. Gdy przyjdzie wiosna, przystąpimy do rozgrywek ligowych. Nie wiemy jednak jeszcze, jaką formę przyjmą. O decyzji poinformuje Polska Federacja Lacrosse - dodaje inicjator.
Treningi prowadzone będą przez Mateusza a. To doświadczony trener oraz reprezentant Polski w tejże dyscyplinie.

- Zapraszamy i zachęcamy do wspólnej zabawy każdego pasjonata aktywności fizycznej bez względu na wiek. To nie tylko okazja do przyczynienia się do popularyzacji tego unikalnego sportu w Polsce, ale także poznania wielu ciekawych ludzi. W drużynie zawsze panowała świetna, rodzinna i przyjazna atmosfera. Pierwszy miesiąc uczestnictwa jest darmowy, ale w kolejnych wszystkich będzie obowiązywała opłata członkowska w wysokości 40 zł - informuje szkoleniowiec.
Wszelkich informacji można dowiedzieć się na klubowym Facebooku.

dak.