stat

Weekend piłki nożnej w Trójmieście

Las Arena na Morenie wraca do gry

18 maja 2017, 19:00
Marcin Dajos

Niemal przez trzy lata trwał remont boiska na Morenie. Wzięli się za niego głównie rodzice, których dzieci grają w młodzieżowych drużynach Gdańskiego Klub Sportowy Morena. Wspomagali ich także seniorzy. Koszty pokrywali remontujący, z własnych kieszeni. "Las Arena" została już dopuszczona do gry przez delegata Polskiego Związku Piłki Nożnej. Od weekendu będą grać na niej młodzieżowcy. Kiedy już trawa będzie na to gotowa, w sierpniu wystąpią tam B-klasowi seniorzy. W weekend będą musieli jeszcze raz zagrać na boisku przy Hallera w Gdańsku. Sprawdź, gdzie odbywają się inne mecze piłkarskie w Trójmieście. A za tydzień, bohaterką naszego cyklu będzie Nikola Sułek, która w 2015 roku zajęła 10 miejsce na mistrzostwach świata U-18 w pchnięciu kulą, a obecnie występuje w Akademii Piłkarskiej LG.W zeszłym roku klub piłkarki Morena Gdańsk obchodził 20-lecie istnienia. Jednym z celów był powrót na boisko zlokalizowane przy ul. Magellana zobacz na mapie Gdańska. W sobotę to się uda. Na razie w wykonaniu zespołów młodzieżowych, ale seniorzy będą grali tam już od kolejnego sezonu.

- Po blisko trzech latach tułaczki, w gościnnych progach u Jasia w Klukowie, wracamy na swoje. Wracamy na Las Arenę - napisał na oficjalnej stronie klubu Stanisław Gramann z Gdańskiego Klub Sportowy Morena.
TREŚĆ LISTU O LAS ARENIE STANISŁAWA GRAMANNA DO NASZEGO PORTALU Z 2015 ROKU

W 2015 roku wyjaśniał on wzburzonej czytelniczce naszego portalu kwestie użytkowania i remontu boiska. Te zostawała doprowadzane do stanu mogącego przyjąć piłkarzy głównie rękami i dzięki zaangażowaniu rodziców, których dzieci grają w młodzieżowych drużynach.

- Przychodzili, pomagali, bez nich nie byłoby tego boiska. Pokrywaliśmy większość kosztów z naszych kieszeni, nie było mowy o jakimkolwiek dofinansowaniu. Do tego dochodziło ciecie trawy, czy po prostu czyszczenie boiska ze śmieci - mówi
Jarosław Waraksa, pracujący z drużyną seniorów Moreny Gdańsk.

Ziemia dwukrotnie było przekopana i zasiana na niej trawa. Do tego ostatnio "ekipa remontowa" wynajęła 2,5-tonowy walec, aby je wyrównać. Namalowano również linie boiska. W końcu pojawił się delegat Polskiego Związku Piłki Nożnej.

- Sprawdził wymiary boiska, zobaczył czy bezpiecznie jest grać na nim w piłkę nożną i dał pozwolenie na użytkowanie. W sobotę i ogólnie jeszcze w tym sezonie, zagrają na nim tylko grupy młodzieże, które już tam trenowały. Ze względu na świeżą trawę seniorzy jeszcze na nie nie wejdą. Gdyby tak się stało murawa ponownie byłaby do wymiany. Na swoje boisko wrócimy w sierpniu - dodaje Waraksa.
W sobotę mecze zagrają na Las Arenie drużyny z roczników 2003 i 2005. Te gościły w ostatnim czasie na boiskach w Klukowie. Stamtąd trzeba było ponownie przewieźć na Morenę aluminiowe bramki.

A seniorzy dalej grać będą na boisku przy ul. Hallera. Wypożyczają je od Gedanii. Muszą za nie płacić za każdy mecz około 300 zł. Jak na B-klasowy klub jest to pewne obciążenie finansowe. Po powrocie na Las Arenę będą mieli do opłacenia już tylko sędziów.

Do zakończenia sezonu B klasy zostało 5. kolejek. W tym czasie Morena zagra u siebie trzy mecze. Najbliższy w niedzielę, o godz. 11 ze Słupią Sulęczyno. Morena jest na na 9. miejscu w tabeli grupy II. W 21 meczach wygrała 7 razy, a 3 zremisowała i ma 24 punkty. Wiadomo już, że w nowych rozgrywkach pozostanie na tym szczeblu rozgrywek.

Najbliższe mecze trójmiejskich drużyn piłkarskich w niższych ligach oraz kobiet i futsalu:
III liga
Vineta Wolin - Bałtyk Gdynia, sobota, godz. 17

IV liga
Jaguar Gdańsk - Stolem Gniewino, sobota, godz. 12:15, ul. Budowlanych 49
Arka II Gdynia - Gedania, niedziela, godz. 11, ul. Górskiego 10

V liga
Sokół Ełganowo - Polonia Gdańsk, niedziela, godz. 15

A klasa
MKS II Władysławowo - Portowiec Gdańsk, sobota, godz. 14
Zenit Łęczyce - KP Gdynia, sobota, godz. 16
Bałtyk II Gdynia - Kamionka Sopot, niedziela, godz. 13, ul. Górskiego 10
Zatoka 95 Puck - KP Sopot, niedziela, godz. 17
EX Siedlce Gdańsk - Gedania II, niedziela, godz. 16, ul. Wyzwolenia 8

B klasa
Wybrzeże Gdańsk - Gryf Goręczyno, sobota, godz. 11, ul. Zawodników 1
Karlikowo Sopot - KKS Koleczkowo, sobota, godz. 15:30, ul. Jana z Kolna 18
GKS II Sierakowice - Salos Gdańsk, sobota, godz. 17
GKS Żukowo - Zaspa Gdańsk, niedziela, godz. 11
Morena Gdańsk - Słupia Sulęczyno, niedziela, godz. 11, ul. Hallera 201

Ekstraliga kobiet
Mitech Żywiec - Sztorm AZS AWFiS Gdańsk, niedziela, godz. 13

II liga kobiet
Grom Wolsztyn - Akademia Piłkarska LG, sobota, godz. 14

III liga kobiet
GKS Żukowo - Checz Gdynia, sobota, godz. 16
Czarni Pruszcz Gdański - Biało-zielone Gdańsk, sobota, godz. 14

Centralna Liga Juniorów
Lech Poznań - Arka Gdynia, sobota, godz. 16
Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin, sobota, godz. 12, ul. Traugutta 29

Futsal ekstraklasa
Euromaster Chrobry Głogów - AZS UG Gdańsk, poniedziałek, godz. 20