Lech Poznań - Arka Gdynia 1:0. Strefa spadkowa coraz bliżej

3 marca 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

Arka rozegrała wyrównany mecz z Lechem, ale nie zdobyła żadnego punktu. Rywale zrewanżowali się za porażkę w Gdyni w poprzedniej rundzie 0:1, wygrywając w takim samym stosunku. Na zdjęciu Michał Janota i Maciej Gajos. Arka rozegrała wyrównany mecz z Lechem, ale nie zdobyła żadnego punktu. Rywale zrewanżowali się za porażkę w Gdyni w poprzedniej rundzie 0:1, wygrywając w takim samym stosunku. Na zdjęciu Michał Janota i Maciej Gajos.

Arka Gdynia przegrała z Lechem w Poznaniu 0:1 (0:1), mimo że w wielu statystykach była lepsza. Żółto-niebiescy starali się postawić faworytowi, ale zabrakło im skuteczności, a defensywa wzmocniona debiutującym Marko Vejinoviciem, choć nie była zbyt często niepokojona przez rywali, nie zachowała czystego konta. Po 24. kolejce do ekipy Zbigniewa Smółki 15. pozycja, czyli pierwsza spadkowa, zbliżyła się zaledwie na 2 punkty.

Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone

1 Burić - 2 Gumny, 3 Rogne, 13 Vujadinović, 77 Tomasik - 7 Gajos, 3 de Marco - 29 Jóźwiak, 10 Jevtić, 17 Makuszewski - 32 Gytkjaer
Sędziowie: Gil (Lublin) oraz Sapela, Borkowski
Widzów: 18 587
1 Steinbors - 33 Zbozień, 3 Maghoma, 26 Danch, 21 Olczyk - 16 Deja, 18 Vejinović - 10 Zarandia, 22 Janota, 9 Aankour - 7 Jankowski
  • 72' 10 Jevtić Zmiany 6 Trałka
  • 78' 32 Gytkjaer Zmiany 11 Żamaletdinow
  • 90+2 29 Jóźwiak Zmiany 34 Klupś
Zmiany Zmiany
  • 62' 9 Aankour Zmiany 27 Banaszewski
  • 76' 10 Zarandia Zmiany 11 Siemaszko
  • 82' 18 Vejinović Zmiany 20 Cvijanović
  • 39' Gytkjaer
Bramki Bramki
  • 23' de Marco
  • 43' Jevtić
Kartki Kartki

Trener Smółka musiał zastąpić pauzujących za kartki obrońców Marciniaka (Lech Poznań) i Maricia. Ostatecznie zdecydował się na głębsze zmiany w składzie

Przeczytaj, jakie wybory w składzie miał trener Smółka
opaskę kapitana od Marciniaka (Lech Poznań), który opuszcza pierwszy mecz w tym sezonie, przejął Steinbors (ARKA Gdynia)
do obrony wchodzą Maghoma (ARKA Gdynia) i Olczyk (ARKA Gdynia). Pierwszy wiosną nie grał wcale, drugi wszedł na boisko raz, w 88. minucie w Sosnowcu

Przeczytaj wywiad z Olczykiem (ARKA Gdynia), który przez kilka lat grał z obecną gwiazdą Manchester City

jest też jeden absolutny debiutant. Vejinović (ARKA Gdynia) zaledwie w czwartek został wypożyczony z AZ Alkmaar

Przeczytaj, co mówi prezes Arki m.in. o nowym nabytku żółto-niebieskich

Holender o serbskich korzeniach jest wysokim defensywnym pomocnikiem. Zabiera miejsce w "11" Nalepie, a na środku drugiej linii zostaje inny defensywny pomocnik - Deja
(ARKA Gdynia)

Przeczytaj więcej o nowym pomocniku Arki Gdynia

to ustawienie pokazuje taktykę Arki. Najwyraźniej ma być zagęszczenie środkowej strefy boiska i wzmocniona defensywa. Holender powinien pomóc też przy stałych fragmentach gry

Sprawdź, od czego uzależnione są wyniki Arki

ostatnia zmiana na lewym skrzydle. Po raz pierwszy w Arce na ławce siada Banaszewski, którego trener Smółka ściągnął za sobą ze Stali Mielec. Zastępuje go Aankour (ARKA Gdynia)
ławka rezerwowych Arki: 97 Staniszewski, 2 Socha, 4 Sołdecki, 11 Siemaszko, 14 Nalepa, 20 Cvijanović, 27 Banaszewski
Arka ma fatalną serię ośmiu oficjalnych gier bez zwycięstwa. Bez względu na wynik w Poznaniu gdynianie pozostaną na 11. miejscu w tabeli, choć muszą zacząć punktować, bo dół tabeli zbliża się coraz bardziej. Przewaga nad 15. pozycją, pierwszą spadkową stopniała do 2 punktów
Lech w przypadku wygranej przesunie się na 5. miejsce, a stratę do 3. lokaty zmniejszy do 1 punktu
w porównaniu z ostatnią kolejką, w której ekipa Nawałki wygrała z Legią 2:0, są dwie wymuszone zmiany. Za kartki pauzuje kapitan - Tiba, a z powodu dolegliwości zdrowotny Kostewycz siada na ławce
tym samym na lewej obronie Lecha były piłkarz m.in. Arki - Tomasik (Lech Poznań). Natomiast niespodzianka w środku drugiej linii. Tibę zamuje nominalny, boczny obrońca - de Marco (Lech Poznań)
ławka rezerwowych Lecha: 30, Putnocky, 8 Trałka, 11 Żamaletdinow, 22 Kostewycz, 24 Amaral, 26 Janicki, 34 Klupś
Przypominamy, że od godziny 16:45 relacjonujemy mecz, który hokeistom MH Automatyka Gdańsk może dać awans do półfinału play-off. W drugiej tercji prowadzi jednak GKS Tychy 1:0

Czytaj relację live z hokeja: Automatyka - GKS Tychy
drużyny wychodzą na prezentację. Arka dziś żółte stroje, Lech niebieskie koszulki, białe spodenki
w wyniku losowania drużyny zmieniają się stronami boiska. Losowali nowi kapitanowie obu drużyn: Steinbors i Gajos
1'
od środka rozpoczął Lech
3'
na razie gra głównie w środkowej strefie boiska
5'
pierwszy faul w tym spotkaniu. Gytkjaer (Lech Poznań) "wyciągnął" spod pola karnego Danch (ARKA Gdynia) i próbował go minąć. Obrońca ratował się przewinieniem
6'
na razie żadna z drużyn nie dyktuje mocniejszego tempa
8'
dobry powrót Zarandii (ARKA Gdynia). Wszedł we własnym polu karnym między piłkę a Tomasika (Lech Poznań) i obrońca Lecha faulował
10'
10 minut za nami i warto zwrócić uwagę, że przez prawie 8,5 minuty piłka była w grze
12'
Steinbors (ARKA Gdynia) nie utrzymał piłki w rękach po dośrodkowaniu Makuszewsiego. Róg dla Lecha
12'
Maghoma (ARKA Gdynia) wybił piłkę głową po dośrodkowaniu z rogu Jevticia (Lech Poznań)
13'
zablokowany strzał z dystansu Gumnego (Lech Poznań)
14'
z trybun duży doping dla Arki, ale oczywiście znacznie większe wsparcie dla Lecha
15'
posiadanie piłki 70 do 30 na korzyść Lecha. Arka ma duże problemy, by z piłką dłużej pograć na połowie rywali
16'
w polu karnym gości przewraca się Aankour (ARKA Gdynia), ale o faulu nie ma mowy
17'
coraz mocniej pada w Poznaniu
17'
rośnie też liczba przewinień Arki. Już pięć
19'
róg dla Lecha
20'
Danch (ARKA Gdynia) wybił piłkę po dośrodkowaniu Jevticia (Lech Poznań) z rogu
20'
na razie niezbyt interesujący mecz, dość monotonne rozgrywanie akcji, mało spięć podbramkowych
22'
bardziej składna akcja Lecha. Rogne (Lech Poznań) zagrał do Makuszewski (Lech Poznań), skrzydłowy z pola karnego wycofał piłkę do Gytkjaera (Lech Poznań) na strzał, ale napastnik gospodarzy uderzył nad poprzeczką
23'
Żółtą kartką został ukarany de Marco (Lech Poznań) po faulu na Olczyku
24'
mocne uderzenie z dystansu Zarandii (ARKA Gdynia). Piłkę na ciało przyjął odważnie Gajos (Lech Poznań)
25'
duży respekt gospodarze mają przed Zarandią (ARKA Gdynia). Gdy Gruzin próbuje się rozpędzić na prawym skrzydle, od razu jest "podwajany", czyli ruszają na niego pomocnik i obrońca Lecha
27'
na razie w grze Arki mało jest Janoty (ARKA Gdynia). Piłkę starają się rozegrać środowi obrońcy bądź defensywni pomocnicy
27'
Deja (ARKA Gdynia) zdecydował się na strzały. Pierwszy zablokowany, drugi nad bramką
29'
nadal wolne tempo gry z obu stron
30'
Arka w ostatnich minutach znacznie zniwelowała przewagę Lecha w posiadaniu piłki. Teraz to 58:42 na korzyść gospodarzy
30'
zablokowany strzał z dystansu Vejinovicia (ARKA Gdynia)
32'
Deja (ARKA Gdynia) przerwał kontrę Tomasika (Lech Poznań)
34'
rośnie optyczna przewaga Arki
34'
po dośrodkowaniu Zbozienia (ARKA Gdynia) główkował Jankowski (ARKA Gdynia), ale za słabo, by pokonać Buricia (Lech Poznań)
35'
Aankour (ARKA Gdynia) i Janota (ARKA Gdynia) przeszkodzili sobie w polu karnym i nie było strzału
35'
jeszcze przed polem karnym próbował dojść do piłki Olczyk (ARKA Gdynia), ale na uderzenie nie pozwolił mu wślizg Jevticia (Lech Poznań)
36'
trener Nawałka wstał z ławki, by pobudzić swoją drużynę, bo od kilkunastu minut Lecha nie ma zupełnie w ofensywie
37'
nieznacznie niecelny strzał Makuszewskiego (Lech Poznań)
37'
na niektórych sektorach kibica Lecha zaczęli się cieszyć z gola, gdyż być może widzieli piłkę w siatce, ale ona po uderzeniu Makuszewskiego (Lech Poznań) spadła na górną siatkę
39'
[1:0] LECH POZNAŃ STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Gytkjaer. Gospodarze zaatakowali prawym skrzydłem. Gumny wrzucił piłkę w pole karne nad Olczykiem, Jóźwik dobiegł z nią niemal do linii końcowej boiska, mimo asysty Aankoura i wycofał przed bramką. Gytkjaer z 5. metra wpakował piłkę do poprzeczkę, uprzedzając Maghomę
40'
szkoda tej bramki straconej przez Arkę, gdyż padła ona w okresie optycznej przewagi gdynian. Jednak wystarczyło, że Lech przypomniał sobie, że może zaatakować skrzydłem, a jest zmiana wyniku
43'
Żółtą kartką został ukarany Jevtić (Lech Poznań) po faulu na Aankourze
44'
Lech po zdobyciu gola znów cofnął się na własną połowę
45'
minuta doliczona do pierwszej połowy
45+1
Steinbors (ARKA Gdynia) odbił piłkę po ostrym strzale Makuszewskiego (Lech Poznań)
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PRZEGRYWA W POZNANIU 0:1
Jeśli chodzi o emocje, to nie było ich wiele. Lech oddał 2 celne strzały, Arka 1. Oba zespoły wymieniły dużo celnych podań (Lech 85 procent, a Arka nawet 88), ale było to na ogół z dala od bramki rywali.
Gdynianie mogą sobie pluć w brodę, bo stracili gola w okresie optycznej przewagi. Gospodarzom udał się schemat, który zagrali po raz drugi tego dnia. Nastąpił atak ze skrzydła i wycofania piłki na strzał do Gytkjaera (Lech Poznań). W pierwszej takiej sytuacji Duńczyk spudłował, w drugiej, gdy miał znacznie bliżej celu, był bezbłędny.
Arka wystawiła defensywny, wysoki skład, co też odbija się na jakości akcji. Czy gdy wynik będzie dłużej niekorzystny, trener Smółka podejmie większe ryzyko i wprowadzi bardziej ofensywnych graczy? Na szansę czekają m.in. ulubieńcy żółto-niebieskich kibiców: Siemaszko i Nalepa.
Przypomnijmy, że relacjonujemy także mecz hokeja, który może dać MH Automatyce półfinał play-off. Trwa trzeci tercja. Na razie GKS Tychy prowadzi 1:0

46'
drugą połowę rozpoczęła Arka
46'
obie drużyny bez zmian w składach
47'
celny strzał Jevticia (Lech Poznań). Broni pewnie Steinbors (ARKA Gdynia)
50'
indywidualna akcja Zarandii (ARKA Gdynia) zakończona strzałem sprzed pola karnego. Burić (Lech Poznań) nie ma kłopotu z dobrą interwencją
51'
kontra Lecha. Steinbors (ARKA Gdynia) pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Jóźwiaka
52'
kolejny strzał Zarandii (ARKA Gdynia). Tym razem nad poprzeczką
53'
dużo żywsza gra na początku drugiej połowy niż w pierwszych 45 minutach
56'
Lech znów zmusza Arkę do gry w ataku pozycyjnym
57'
Tomasik (Lech Poznań) zablokował strzał Zarandii (ARKA Gdynia) po bardzo dobrym prostopadłym podaniu Janoty (ARKA Gdynia)
Gdańscy hokeiści przegrali z GKS Tychy. Konieczny siódmy, decydujący mecz na tafli rywali

60'
była niezła sytuacja na dośrodkowanie po faulu Gajosa (Lech Poznań) na Vejinoviciu (ARKA Gdynia), ale Janota (ARKA Gdynia) nie dorzucił piłki w "16"
60'
rozgrzewa się Banaszewski, czyli skrzydłowy, który w poprzednich wiosennych kolejkach grał w pierwszym składzie
62'
ARKA Gdynia przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Aankour, w jego miejsce wchodzi Banaszewski.
64'
strzał Gajosa (Lech Poznań) z dystansu zablokowany przez Vejinovicia (ARKA Gdynia)
65'
Arka zamyka Lecha na jego połowie
66'
piłka dośrodkowała przez Zbozienia (ARKA Gdynia) z prawego skrzydła doszła do Jankowskiego (ARKA Gdynia). Główka z 6 metra w sam środek bramki, a tam był Burić (Lech Poznań)
68'
po dośrodkowaniu Jóźwiaka (Lech Poznań) piłka odbiła się od Olczyka (ARKA Gdynia). Steinbors (ARKA Gdynia) próbował ratować przed rogiem, ale nie utrzymał piłki w boisku
68'
Steinbors (ARKA Gdynia) pewnie złapał piłkę po strzale głową Gumnego (Lech Poznań) po rogu. Dośrodkowywał z narożnika boiska Jevtić (Lech Poznań)
70'
indywidualna akcja Zarandii (ARKA Gdynia). Po jego dośrodkowaniu źle uderzył piłkę głową Deja (ARKA Gdynia)
72'
Lech Poznań przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Jevtić, w jego miejsce wchodzi Trałka.
72'
trener Nawałka najwyraźniej ma respekt przed Arką, bo za ofensywnego wprowadził defensywnego pomocnika
74'
74'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z rogu Gajosa (Lech Poznań)
75'
rozgrzewa się Siemaszko
75'
Oficjalna frekwencja 18 587 kibiców
76'
ARKA Gdynia przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Zarandia, w jego miejsce wchodzi Siemaszko.
76'
dość dziwna zmiana, bo Zarandia (ARKA Gdynia) w tej połowie był piłkarzem, który indywidualnymi rajdami potrafił mijać rywali
77'
celny strzał Jankowskiego (ARKA Gdynia), ale za słaby by zaskoczyć Buricia (Lech Poznań)
78'
Lech Poznań przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Gytkjaer, w jego miejsce wchodzi Żamaletdinow.
78'
Lech wymienił napastników
78'
rozgrzewa się Cvijanović. To byłaby również niespodzianka, gdyby wszedł Słoweniec, a nie Nalepa
82'
Maghoma (ARKA Gdynia) ostro zaatakował Żamaletdinowa (Lech Poznań). Rosjanin się przewrócił, sędzia nakazuje grać dalej
82'
sędzia czeka na podpowiedź z VAR
82'
ARKA Gdynia przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Vejinović, w jego miejsce wchodzi Cvijanović.
83'
sędzia uznał, że karnego dla Lecha nie będzie. Gra wznowiona
85'
Maghoma (ARKA Gdynia) wybił piłkę po dośrodkowaniu z wolnego Tomasika (Lech Poznań)
87'
Lech zwalnia grę przy każdej okazji, Arka nie potrafi podkręcić tempa
89'
Lech już nawet po przejęciu piłki nie angażuje do kontr większej liczby zawodników. Wyraźnie nastawiony, by nie strzelić gola
90'
po dośrodkowaniu Janoty (ARKA Gdynia) nad bramką główkował Siemaszko (ARKA Gdynia)
90'
trener Smółka cały czas zagrzewa piłkarzy Arki do walki
90'
3 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
celny strzał sprzed pola karnego Janoty (ARKA Gdynia). Zbyt lekkie uderzenie, by Burić (Lech Poznań) popełnił błąd
90+2
Lech Poznań przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Jóźwiak, w jego miejsce wchodzi Klupś.
ARKA PRZEGRAŁA W POZNANIU Z LECHEM 0:1
Arka przegrała mecz, w którym oddała więcej strzałów (16:9, miała lepszy procent celnych podań (88:80) oraz przebiegła więcej kilometrów (117:115). Po przerwie Buricia (Lech Poznań) starali się niepokoić: Jankowski (ARKA Gdynia), Janota (ARKA Gdynia), Zarandia (ARKA Gdynia) i Siemaszko (ARKA Gdynia), ale nich strzały były albo niecelne, albo za słabe, aby pokonać Buricia (Lech Poznań). Żółto-niebieskich wyraźnie brakowało skuteczności.
Natomiast Lech zagrał bardzo pasywnie po zmianie stron. Nastawił się na utrzymanie nikłego prowadzenia i niewiele zrobił w ofensywie, by choć na chwilę podjąć ryzyko i zaatakować większą liczbą zawodników. Dla gospodarzy priorytetem było, by gola nie stracić.

16 Zagłębie Sosnowiec 24 4 6 14 32:52 18
Po rozegraniu 30 kolejek, nastąpi podział na grupę mistrzowską (pozycje 1-8) oraz spadkową (9-16). Drużyny zagrają w grupach każdy z każdym bez rewanżów z zachowaniem całego dotychczas zdobytego dorobku punktowego.
Tabela wprowadzona: 2019-03-04

Wyniki 24 kolejki

• Zagłębie Lubin - LECHIA GDAŃSK 2:1 (1:1)
  • Lech Poznań - ARKA GDYNIA 1:0 (1:0)
  • Piast Gliwice - Śląsk Wrocław 2:0 (1:0)
  • Legia Warszawa - Miedź Legnica 2:0 (1:0)
  • Zagłębie Sosnowiec - Korona Kielce 4:1 (1:1)
  • Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 2:2 (1:1)
  • Wisła Płock - Cracovia 3:2 (1:0)
  • Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 2:3 (0:2)

Opinie (281) ponad 10 zablokowanych

• wstydu nie ma.... tak jak i wyniku! (14)

Jedno jest pewne...Arka nie ma nie miała i nie będzie mieć sternika! Czary Pana Smółki już się zdeprecjonowały!. Takie eksperymenta i czekanie na zmiany i przełamania to można było prowadzić 10 kolejek temu! Teraz czas na zmiany.... z nim nic dobrego nas Arkowców nie czeka! Deklaruje jedno...ja nie dołożę ani złotówki na takie brakoróbstwo i amatorkę trenerską!
    Jeden plus w tej padace…. to nowy nabytek! Chłopak sprawdził sie w obronie:) Choć nie obrony potrzebujemy a strzelonych bramek:)

• 117 9

• Amika i cieplak na ławce poznańskiej dalej na farcie. Szkoda Arki

• 21 2

• Racja

Smolka najgorszy. Sciagniecie Zarandi z boiska ?

Tez mojej zlotowy nie dam .

Nie ma napastnika .

Co to ma byc ?

Moja uwaga .

Zespol zajechany w zimie .

Zero szybkosci .

To jest to co jest powodem takiej jak nie innej gry .

Jak tak dalej bedzie to mamy spadek na zyczenie trenerka zarzadu i wlascicieli Przykre ale prawdziwe .Niestety .

• 27 3

• A ja tam widzę plusy tego wyniku. (3)

Zespół będzie bardziej zmotywowany na mecz z Legią.

• 14 6

• Taaa...i wyciagniemy 1:4 zamiast 0:4 (2)

• 10 2

• Liczę na wygraną Arki :)

Serio.

• 8 5

• A co ? Ma byc samoboj ze strony Leglej?

• 10 1

• Arka jest konsekwentna

Co jak co, ale konsekwencji nie można Arce odmówić. Konsekwentnie przegrywają z każdą drużyną w rundzie wiosennej. A konsekwencja jest bardzo ważna w sporcie...

• 19 2

• Wstydu nie ma jak i wyniku (1)

Czy po spadku dalej będziesz tak mówił ze nieźle grali przez ten sezon tylko jakimś cudem spadli.
      Piłka to prosta gra i nie o wrażenia w niej chodzi tylko o punkty

• 4 4

• Chyba nie rozumiesz co napisałem.

W żadnym stopniu nie pochwalam tego co sie dzieje w Arce a wręcz ganie i piętnuje!
        A wstyd to odpowiedź na opinie cześci kibiców że Lech nas rozjedzie!
        Dwa pozutywy....brak kompromitacji i nowy zawodnik...reszta jak zwykle....marność.... bez koncepcji bez ambicji bez głowy....a juz sfrustrowany Luca pokazał jaka jest atmosfera w szatni! Ale to tylko i wyłącznie zasługa Smółki..... i jego przypupasów z Deją na czele....jeździec bez głowy:) Mecz bez brutalnego falu meczem straconym:)

• 5 0

• Jesli chodzi o nowy nabytek.. (4)

Kopacz z Hollandi przy straconej bramce wlasnie pokazal pilkarka nieudolnosc.
      Tuz przed podaniem do Gjetkiera truchta sobia od polowy boiska,nikogo nie kryl do momentu utraty gola!!!
      Uwazam ze ktos powinien mu wytlumaczyc co to " krycie i obrona!

• 5 1

• haha..... dobra diagnoza pseudo trenera kolejnego:) (2)

A Ty oczekiwałeś ze po 3 godzinach grania w Arce nie popełni błedu???
        Jak mu wyliczasz to zastanów się co powinno być wyliczone naszym zawodnikom ....ile to oni błedów popełnili i dla czego jesteśmy w tym miejscu w którym jesteśmy a nie w pierwd\szej 8ce:)
        Z faceta będzie jeszcze dobry chleb tylko trzeba czasu zgrania i wiary w jego umiejętności....niestety czasu nie ma....i wiary że starzy zawodnicy zaczną grać nie pieprzyć.... to nie ma! Cóz...zostaje nam walka o utrzymanie....szkoda że z tabeli nie wygląda to dobrze ....bo w spadkowej nikt nam nie odda punktów do utrzymania! P

• 1 0

• Tak! (1)

Nie bede wdawal sie w polemike nt.czy jestem czy nie pseudotrenerem...
          Wystarczy posluchac analitykow pilkarskich ktorzy jednoznacznie stwierdzili ze od tak doswiadczonego zawodnika nalezaloby wymagac odrobiny wiecej zaangazowania ,szczegolnie w 1 meczu!
          Reszta schodzi na 2 plan..mowimy o zaangazowaniu!!
          A to mozna pokazac nawet w 1 meczu!
          Bo jesli nie, to jak dla mnie facet jest pomylka.Stracona bramka ewidentnie prze brak odp krycia Czarnoskorego i brak zaangazowania holendra.

• 2 0

• A jak Maghoma miał kryć Gytkjaer'a ?! Przecież Gytkjaer dostał piłkę za plecy

Jak by Maghoma poszedł mu za plecy to był by lament że nie stał przed zawodnikiem. To była trudna piłka, a Gytkjaer pokazał kunszt, bo nie dość że wpakował piłkę spod kolana to jeszcze uciekającą za plecy. Maghoma zrobił wszystko co mógł. Jedynym piłkarzem który w tej akcji mógł się bardziej postarać, co nie znaczy że ciąży na nim jakaś wina, to Nabil. Niestety nie dołożył nogi i nie zablokował dośrodkowania.

• 1 2

• Marko był tam gdzie powinien być czyli w okolicach przedpola

w akcji brała udział odpowiednia ilość innych zawodników i Vejinović nie był tam potrzebny. Dośrodkowanie mógł tylko zablokować Aanakour ale czegoś mu zabrakło. Deja ładnie krył słupek, Maghoma pilnował Gytkjaer'a, ale on dostał piłkę za plecy i mógł się osłonić. Do tego strzelał spod kolana w murawę przez co piłka jak automat podskoczyła w górę pod porzeczkę. Ani Maghoma ani Sainbors nie mieli szans, a już na pewno Vejinović nie miał by co tam robić.

• 0 2

• Siemaszko blisko pięknego gola (3)

niestety nie trafił czysto ręką tylko barkiem.

• 156 29

• Hahaha

Najlepszy tekst, od dawna

• 28 4

• Betonowy palant jesteś.

• 11 44

• a da się trafić czysto do bramki ręką w piłce nożnej ?

Chyba nie. Zawsze to będzie przewinienie tylko czasami (bez VAR'u) nie zawsze da się to wyłapać. Ja znam tylko jedną sytuacje gdzie piłkarz trafił czysto ręką do bramki i był to Jojko. Przyjaciele Nikodema opisywali że by dostać ekwiwalent za wkład w zwycięstwo lechii musiał pocałować "honorowego" obywatela gdańska w sygnet.