Lechia Gdańsk. Bassekou Diabate zatwierdzony, dwaj obrońcy kontuzjowani

31 lipca 2021, 15:45
jag.

Lechia Gdańsk

Bassekou Diabate, napastnik z Mali będzie mógł zadebiutować w Lechii Gdańsk w 2. kolejce PKO BP Ekstraklasa. Więcej zdjęć (1)

Bassekou Diabate, napastnik z Mali będzie mógł zadebiutować w Lechii Gdańsk w 2. kolejce PKO BP Ekstraklasa.

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Bassekou Diabate, napastnik z Mali będzie mógł zadebiutować w Lechii Gdańsk w 2. kolejce PKO BP Ekstraklasa.

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Lechia Gdańsk zatwierdziła do rozgrywek PKO BP Ekstraklasa Bassekou Diabate. Napastnik z Mali ma szansę na debiut w meczu z Wisłą Płock, który rozegrany zostanie na Letnicy 2 sierpnia o godzinie 18. Natomiast mniejsze pole manewru może być w obronie. Z kontuzjami zmagają się: Bartosz Kopacz i Kristers Tobers.Lechia Gdańsk pozyskała napastnika. Jak go ocenia Piotr Stokowiec?Lechia Gdańsk przed meczem 2. kolejki PKO BP Ekstraklasa, w którym w najbliższy poniedziałek, 2 sierpnia o godzinie 18 ugości Wisłę Płock, wzmocniła siła ataku. Poza pozyskaniem Łukasza Zjawińskiego nie ma przeszkód, aby oficjalny debiut zaliczył Bassekou Diabate.

- Został on uprawniony do gry i będzie się z nami przygotowywał do meczu. Cieszę się, że wzrasta rywalizacji, gdyż im więcej jej na poszczególnych pozycja, tym jest to z korzyścią dla drużyny - podkreślił Piotr Stokowiec.

Jak wygląda hierarchia w ataku Lechii Gdańsk?Oczywiście 21-latek z Mali nie będzie pierwszym wyborem szkoleniowca. O miejsce na pozycji nr 9 rywalizują Flavio Paixao z Łukaszem Zwolińskim. Ponadto Diabate jest rozpatrywany również jako alternatywa dla skrzydłowych.

Niespodziewanie do perturbacji kadrowych doszło w defensywie. Po meczu z Jagiellonią w Białymstoku na dolegliwości zdrowotne narzekał Bartosz Kopacz, a po piątkowym treningi uraz zgłosił Kristers Tobers.

- Bartek odczuwał dolegliwość w stawie skokowym. Powoli wraca do zdrowia. Zobaczymy, czy będzie na tyle dobrze, aby znalazł się w kadrze meczowej. Natomiast Kristers to świeża sprawa. Na treningu doznał urazu. Dopiero będziemy diagnozować, czy jest to coś groźnego - przyznał trener Stokowiec na przedmeczowej konferencji prasowej.

Dlaczego doszło do przemeblowania w defensywie Lechii Gdańsk?Przypomnijmy, że Kopacz na inaugurację sezonu zagrał pełne 90 minut na prawej obronie, choć jest nominalnym środkowym defensorem. Natomiast Tobers, który grywa w Lechii zarówno jako środkowy obrońca jak i defensywny pomocnik, całe spotkanie w Białymstoku obejrzał z ławki rezerwowych.

Gdyby Kopacz nie doszedł do pełni sił na poniedziałek, to na prawej obronie powinien zagrać Mykoła Musolitin. Ukrainiec w tej roli został sprawdzony m.in. w sparingu z Radunią Stężyca (4:4), który odbył się dzień po spotkaniu z Jagiellonią i był przeznaczony właśnie dla tych, co weszli z ławki bądź nie grali wcale na inaugurację.

Przypomnijmy, że w sparingach na prawej obronie był sprawdzany również młodzieżowiec Mateusz Żukowski, a w poprzednich sezonach, gdy była konieczność, to występował również na niej nominalny pomocnik - Tomasz Makowski.

Lechia Gdańsk na jaką frekwencję liczy, ile straciła przez ograniczenia?Natomiast nie powinno być zmiany w bramce, w której sezon rozpoczął Zlatan Alomerović.

- Pokuszę się o opinię, że z 4-5 najlepszych bramkarzy w ekstraklasie, dwóch jest w Lechii. Tym samym mamy fascynującą walkę o numer 1. Dusan Kuciak ma swoją markę, ale wiemy, że uczestniczył w Euro 2020 i później włączył się do przygotowań. Potrzebuje jeszcze chwilę czasu, aby nadrobić zaległości i wejść w pełny rytm - ocenił pierwszy szkoleniowiec Lechii Gdańsk.

Lechia Gdańsk traci sponsorów. Coraz więcej wolnych miejsc na koszulkachTypowanie zakończone 3 pkt.

Piłka nożna - Ekstraklasa
2 sierpnia 2021, godz. 18:00

Tak typowano 297 typowań

88% LECHIA Gdańsk
8% REMIS
4% Wisła Płock

jag.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (29)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.