stat

Lechia Gdańsk - Cracovia. Czy będzie determinacja i walka z derbów?

22 kwietnia 2018, 19:45
jag.

Lechia Gdańsk

Czy piłkarze Lechii Gdańsk będą tak samo zdeterminowani i waleczni w pozostałych do końca sezonu meczach jak w derbach Trójmiasta? Pierwszą odpowiedź na to pytanie da poniedziałkowe spotkanie u siebie z Cracovią. Ceny biletów normalnych obniżone zostały o połowę. Początek gry o godzinie 18. W przeszłości biało-zielonym trudno było się zmobilizować do skutecznej gry bezpośrednio po wygranych w ekstraklasie z Arką Gdynia. Z ośmiu takich meczów połowę przegrali, a tylko trzy rozstrzygnęli na swoją korzyść, w tym ostatnio, ponownie pokonując lokalnego rywala.PRZECZYTAJ WYWIAD Z LUKASEM HARASLINEM M.IN. O JEGO ZDROWIU I SYTUACJI W LECHII

Relacja LIVE
0:0
LECHIA
Gdańsk
Cracovia

23 kwietnia 2018, godz. 18:00  zobacz relację LIVE!


Typowanie meczu - zakończone

23 kwietnia 2018 , godz. 18:00

Gdańsk Pokoleń Lechii Gdańsk 1

Wartość: 3 pkt.

Tak typowano:

475 typowań


PIOTR STOKOWIEC: W LECHII DAWNO TAKIEJ SYTUACJI NIE BYŁO. SPRAWDŹ, CO MA NA MYŚLI TRENER?

- Przyjęcie po derbach wywarło na mnie ogromne wrażenie. Czegoś takiego jeszcze nie przeżyłem. Zrozumiałem, że w Gdańsku są oczekiwania adekwatne do moim ambicji. Utwierdziłem się w przekonaniu, że podjąłem dobrą decyzję, podejmując pracę w Lechii, gdyż są w tym klubie wielkie możliwości. Jednocześnie zrozumiałem, że przy takim zapotrzebowaniu na sukces, drużyna musi pracować jeszcze ciężej. Mecze z Arką już za nami. Teraz sześć meczów, które niosą tak samo wielkie emocje, można powiedzieć, że 6 finałów przed nami. Wiele rzeczy jest do poprawy, niczego nie jesteśmy pewni. Jednak z podniesioną głową możemy czekać na to, co nas czeka. Na pewno chcemy grać, nie czekamy aż sezon się skończy - deklaruje Piotr Stokowiec.
Trener Lechii Gdańsk stoi przed zadaniem, aby jego podopieczni byli tak samo zdeterminowani i waleczni w pozostałych do końca sezonu meczach jak w derbach Trójmiasta. A jak pokazuje historia wcale nie jest to łatwe wyzwanie. Sprawdziliśmy, jakie wyniki osiągnęli biało-zieloni bezpośrednio po każdym z ośmiu poprzednich spotkań wygranych z Arką. Okazuje się, że połowę z nich przegrali.

JAROSŁAW BAKO: NIE JESTEM KATEM. PRZECZYTAJ WYWIAD Z TRENEREM BRAMKARZY LECHII GDAŃSK

WYNIKI LECHII GDAŃSK W ZWYCIĘSKICH DERBACH ORAZ KOLEJNYCH MECZACH PO NICH
03.10.2008 Arka Gdynia wyjazd 1:0
07.10.2008 Jagiellonia Białystok dom 0:1 1/16 PP

25.04.2009 Arka Gdynia dom 2:1
02.05.2009 Górnik Zabrze wyjazd 0:2

31.07.2009 Arka Gdynia dom 2:1
07.08.2009 Cracovia wyjazd 6:2


25.11.2009 Arka Gdynia wyjazd 2:1
28.11.2009 Jagiellonia Białystok wyjazd 0:0

17.10.2010 Arka Gdynia dom 1:0
23.10.2010 Wisła Kraków wyjazd 2:5

17.04.2017 Arka Gdynia dom 2:1
22.04.2017 Pogoń Szczecin wyjazd 1:2

03.11.2017 Arka Gdynia wyjazd 0:1
18.11.2017 Wisła Płock dom 3:0


07.04.2018 Arka Gdynia dom 4:2
13.04.2018 Arka Gdynia wyjazd 2:1


PRZYPOMNIJ SOBIE JAK LECHIA ROZGROMIŁA CRACOVIĘ W... SOSNOWCU

- Po zwycięstwach w derbach wzrosło morale w drużynie. Jednak tydzień czasu w piłce to bardzo dużo. Pokazują to wyniki Ligi Mistrzów, czy nawet Arka, która była skazywana na pożarcie, łącznie z trenerem, a odbiła się. Pracuje nam się lepiej, ale to nie znaczy że tracimy czujność. Trzeba mieć się zdecydowanie na baczności, bo do czasu, gdy matematyka jest w grze, istnieje też zagrożenie. To nie jest tak, że jesteśmy czegokolwiek pewni. Nadal trzeba trzymać rękę na pulsie, koncentrować się na pracy, jej jakości - dodaje szkoleniowiec biało-zielonych.
STRZELCY GOLI W DERBACH: LECHIA MOŻE GRAĆ JESZCZE LEPIEJ. PRZECZYTAJ, CO JESZCZE MÓWIĄ F.PAIXAO I VITORIA

W przeszłości po zwycięstwie w derbach w ekstraklasie piłkarzom Lechii entuzjazmu na kolejny mecz wystarczyło tylko trzykrotnie. Latem 2009 roku ówczesna ekipa Tomasza Kafarskiego po zwycięstwie na inaugurację sezonu nad lokalnym rywalem 2:1, pojechała do Cracovii i rozbiła ją aż 6:2, zostając wiceliderem ekstraklasy. Czy tak okazały sukces jest możliwy w poniedziałek?

- Szykuje się ciekawe widowisko, bo chcemy pokazać swoje walory na tle solidnego rywala. Dodatkowe smaczku z pewnością dodaje Michał Probierz, tym bardziej, że pracował w Gdańsku. Cieszę się, że skrócono mu karę, bo była zbyt surowa. Uważam, go za jednego z najlepszych trenerów w Polsce. W Cracovii miał kłopoty, ale dzięki własnej konsekwencji, a także cierpliwości klubu ta drużyna wygląda coraz lepiej - ocenia trener Stokowiec.
ZOBACZ, W JAKICH OKOLICZNOŚCIACH LECHIA POKONAŁA WISŁĘ. DZIAŁO SIĘ NIE TYLKO NA BOISKU, ALE I NA TRYBUNACH

Od wspomnianego meczu w Sosnowcu Lechia musiała czekać ponad 8 lat, by po zwycięstwie w derbach wygrać następne spotkanie. Karta odwróciła się dopiero w tym sezonie. Po jesiennym zwycięstwie w Gdyni była wysoka wygrana 3:0 u siebie nad Wisłą Płock. Natomiast po derbach w Gdańsku zakończonych wynikiem 4:2 przyszły... derby w Gdyni, w których biało-zieloni triumfowali 2:1.

- Ostatnie zwycięstwa to fundament, dobry cement pod budowę kolejnych pięter. To dopiero początek, który wymaga potwierdzenia w kolejnych meczach. Na pewno lepiej kontrolujemy drużynę, bardziej się poznaliśmy, ale przestrzegam przed nadmierną euforią. Na niektóre rzeczy potrzeba więcej czasu. Przez miesiąc nie da się wszystkiego zrobić czy odbudować. Zawodnicy są głodni, aby pokazywać swoje umiejętności, bo ostatnio niektórych rzeczy nie mogli robić, bo gdzieś to było zablokowane. Oni mają do odegrania główne role, bo wynik jest wypadkową wielu rzeczy i nie wszystko zależy od trenera. Ja tylko nawiguję i steruję - podkreśla szkoleniowiec biało-zielonych.
ZOBACZ, JAKIE AMBITNE CELE STAWIA SOBIE I LECHII PATRYK LIPSKI

Dla gospodarzy mecz ma kolosalne znaczenie. Wynik pokaże, czy Lechia ruszy jeszcze do walki nawet o 9. miejsce, które obecnie zajmuje Cracovia, czy jednak będzie musiała się oglądać za siebie, by znów nie zbliżyć się do strefy spadkowej. W poniedziałek można od niej oddalić się aż na 7 punktów, a de facto 8, bo Termalica bądź Sandecja, aby wyprzedzić gdańszczan na mecie rozgrywek muszą od nich mieć punkt więcej. Przy identycznej zdobyczy wyżej będą biało-zieloni, bo lepsze miejsce mieli po 30 kolejce.

- Praca nad mentalnością jeszcze przed nami. Ale już w ostatnich derbach zawodnicy pokazali, że potrafią działać w stresie oraz zmierzyć się z przeciwnościami losu. Odpowiedzieli na to spokojem i opanowaniem. Najlepsza recepta na stres na boisku jest zaangażowanie w walkę. Wtedy nie myśli się o niczym innym. Z każdym meczem dokładamy drużynie następne zadania w defensywie i ofensywie i oceniamy z ich wykonania, a nie tylko końcowego wyniku. Mamy rygorystyczne zasady. Dyscyplina jest na pierwszym miejscu. Zawodnicy też lubią, gdy jest porządek. Myślę, że także odzyskują radość z grania. Zaczynając pracę założyłem sobie, że każdy zawodnik Lechii będzie lepszy o co najmniej 5-10 procent. Do tego zmierzam - deklaruje Piotr Stokowiec.
Przypomnijmy, że mecz z Cracovią będzie pierwszym z trzech, który Lechia rozegra u siebie w rywalizacji o miejsca 9-16. Na tę fazę rozgrywek klub obniżył o połowę ceny biletów normalnych, a jednocześnie zlikwidował wszelkie ulgi. W zależności o trybuny wejściówki kosztują: 15, 25 i 35 zł.

DANIEL ŁUKASIK: WRACAMY NA WŁAŚCIWE TORY. PRZECZYTAJ WYWIAD Z POMOCNIKIEM LECHII

bilet Lechia Gdańsk

Bilety można kupić przez internet na stronie bilety.lechia.pl lub skorzystać także ze stacjonarnych punktów sprzedaży.

W sezonie 2018/2019 ulgi przysługują:
- dzieciom do lat 13,
- młodzieży uczącej się,
- studentom do 26 roku życia,
- seniorom w wieku powyżej 60 lat.
Ulgi nie łączą się ze sobą

Dodatkowo obowiązuje 20% zniżki od cen zakupu biletów na trybunach kategorii IV dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, a dzieci do lat 6 mają możliwość wejścia na mecz bezpłatnie, bez zajmowania osobnego krzesełka (mecz mogą oglądać na kolanach u rodziców).

Sprzedaż karnetów będzie prowadzona do 9. kolejki (do meczu Lechia Gdańsk – Zagłębie Lubin we wrześniu). W zależności od zapełnienia sektorów, Klub zastrzega sobie prawo do wyłączania sektorów ze sprzedaży karnetów i biletów na wskazane mecze.

jag.