Lechia Gdańsk. Dusan Kuciak: Nie pozwolę, aby nas obrażano

22 września 2020, 18:00
Rafał Sumowski

Lechia Gdańsk

- Na boisku trzymamy się razem i nie pozwolę, aby ktokolwiek nas obrażał. Potrafię przyjąć krytykę, ale tez wiem co to znaczy wspierać drużynę. Jeżeli ktoś mi "pluje w twarz" to ja nie będę za to dziękował - tak Dusan Kuciak tłumaczy swoje zachowanie po meczu ze Stalą Mielec. Klub nie zamierza karać zasłużonego piłkarza, a całą sprawę tłumaczy niepotrzebnymi emocjami z obu stron.Flavio Paixao śrubuje strzeleckie rekordy. Lechia Gdańsk mocniejsza fizycznieChoć Lechia Gdańsk pokonała u siebie Stal Mielec 4:2, tradycyjne wyjście piłkarzy do kibiców przebiegało nieco inaczej niż zwykle po wygranych meczach. Z trybun można było odnieść wrażenie, że piłkarze dyskutowali nad tym, czy podejść pod sektor za bramką, czy jedynie podziękować za doping z okolic środka boiska i zejść do szatni. Zdawało się, że aby iść w stronę kibiców, nawoływali Flavio Paixao czy Kenny Saief, a Dusan Kuciak wręcz przeciwnie. Na gesty bramkarza część kibiców zareagowała wulgarnymi okrzykami.

Lechia Gdańsk - Stal Mielec 4:2 - relacja, foto, video, możliwość wystawienia ocen piłkarzom i trenerowiOstatecznie drużyna podeszła do kibiców. Zrobił to również Dusan, ale wyraźnie ustawił się z tyłu. Wszystko wskazuje na to, że wydarzenia te były reperkusją tego, co działo się, gdy Lechia przegrywała 1:2. Wówczas fani nie szczędzili drużynie gorzkich słów, a z trybun skandowano m.in.: "Lechia grać kur... mać". Efekt był piorunujący, bo za chwilę padł wyrównujący gol.

"Zawsze będę stał murem za swoją/naszą drużyną. Na boisku trzymamy się razem i nie pozwolę, aby ktokolwiek nas obrażał! Potrafię przyjąć krytykę, ale tez wiem co to znaczy wspierać drużynę... Jeżeli ktoś mi "pluje w twarz" to ja nie będę za to dziękował. Kropka-koniec" - tak skomentował sytuację za pośrednictwem mediów społecznościowych bramkarz biało-zielonych.
Dusan Kuciak początkowo nie chciał wyjść do kibiców po meczu ze Stalą Mielec...


W reakcjach na zachowanie zawodnika podzielili się sami kibice. Jedni przyznają mu rację, inni krytykują. Są też tacy, którzy wyrażają zrozumienie dla Kuciaka, ale wytykają, że powinien panować nad emocjami. W Lechii uznano natomiast, że ich nadmiar udzielił się zarówno fanom jak i piłkarzowi.

- Wiemy, że oczekiwania kibiców wobec Lechii Gdańsk są duże, ale one odpowiadają też naszym ambicjom. Tym samym presja ciążąca na zawodnikach czy sztabie jest ogromna a mecz, do którego przygotowujemy się przez cały tydzień, jest tego kulminacją. Bramkarz jest ostatnią instancją w obronie naszej drużyny a Dusan jest jednocześnie wspaniałym motywatorem, który potrafi zmobilizować kolegów do walki. Podczas ostatniego spotkania emocje poniosły obydwie strony. Ostatni mecz był o tyle specyficzny, że kontrolowaliśmy grę, ale wynik był korzystny dla przeciwnika. Mecz trwa jednak 90 minut i udowodniliśmy, że w starciu z beniaminkiem byliśmy zespołem lepszym - komentuje Arkadiusz Bruliński, dyrektor Działu Komunikacji i Marketingu oraz rzecznik prasowy Lechii Gdańsk.

Piotr Stokowiec: Wydostaliśmy się z leśnych drógDlatego też biało-zieloni nie zamierzają karać zawodnika. Klub będzie dążył do załagodzenia sytuacji i liczy na to, że mimo jednorazowego zgrzytu, żaden z piłkarzy nie będzie musiał się martwić o wsparcie z trybun.

- - Do ostatecznego rozstrzygnięcia trzeba było trochę cierpliwości, którą chyba nasi kibice w pewnym momencie stracili. To była akcja, która spowodowała reakcję, ale taki jest sport i wobec nikogo nie zamierzamy wyciągać konsekwencji. Wielokrotnie nasi zawodnicy deklarowali, że lepiej gra się im z kibicami i to się nie zmieniło. Piłkarze Lechii niezmiennie też liczą, że kibice będą z nimi w czasach triumfu, ale też gdy nie wiedzie im się najlepiej. Wierzę, że emocje już opadły i w przyszłości - podobnie jak do tej pory - kibice będą dodatkowym wsparciem drużyny zwłaszcza podczas meczów domowych - dodaje Bruliński.
...ale ostatecznie został na boisku, choć ustawił się daleko za kolegami z zespołu.


Dusan Kuciak wrócił do reprezentacji. Zrealizował marzenie i celPrzypomnijmy, że Dusan Kuciak w Lechii występuje nieprzerwanie od początku 2017 roku. Do tej pory rozegrał dla biało-zielonych 121 oficjalnych spotkań. Wpuścił w nich 158 bramek, a 39 razy zachował czyste konto. W sierpniu po 7-letniej przerwie doczekał się powołania do reprezentacji Słowacji.


Typowanie zakończone 3 pkt.

Piłka nożna - Ekstraklasa
LECHIA Gdańsk 4:0 Podbeskidzie Bielsko-Biała
26 września 2020, godz. 17:30

Tak typowano 326 typowań

90% LECHIA Gdańsk
6% REMIS
4% Podbeskidzie Bielsko-Biała


Tabela po 4 kolejkach

Piłka nożna - Ekstraklasa

Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Górnik Zabrze 4 4 0 0 12:3 12
2 Raków Częstochowa 4 3 0 1 10:5 9
3 Jagiellonia Białystok 4 2 2 0 6:4 8
4 Śląsk Wrocław 4 2 1 1 8:5 7
5 Pogoń Szczecin 4 2 1 1 5:4 7
6 Zagłębie Lubin 4 2 1 1 5:4 7
7 Legia Warszawa 4 2 0 2 5:6 6
8 LECHIA GDAŃSK 4 2 0 2 6:8 6
9 Wisła Płock 4 1 2 1 6:4 5
10 Lech Poznań 4 1 2 1 7:7 5
11 Stal Mielec 4 0 2 2 4:8 2
12 Podbeskidzie Bielsko-Biała 4 0 2 2 7:12 2
13 Wisła Kraków 4 0 2 2 4:9 2
14 Cracovia 4 1 3 0 6:5 1
15 Warta Poznań 4 0 1 3 0:3 1
16 Piast Gliwice 4 0 1 3 0:4 1

W tym sezonie rozgrywki trwać będą przez 30 kolejek systemem każdy z każdym. Nie będzie rywalizacji w drugiej fazie, w grupach. Zdegradowana zostanie jedynie najsłabsza drużyna, bo od kolejnego sezonu ekstraklasa zostanie powiększona do 18 drużyn.
Cracovia rozpoczęła sezon z pięcioma ujemnymi punktami.

Tabela wprowadzona: 2020-09-22
terminarz i tabela ligowa »

Wyniki 4 kolejki

LECHIA GDAŃSK - Stal Mielec 4:2 (2:2)
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Raków Częstochowa 1:4 (1:4)
Wisła Kraków - Wisła Płock 0:3 (0:2)
Legia Warszawa - Górnik Zabrze 1:3 (0:2)
Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 1:0 (0:0)
Zagłębie Lubin - Cracovia 1:1 (0:0)
Lech Poznań - Warta Poznań 1:0 (0:0)
Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:0)