Lechia Gdańsk. Dusan Kuciak: Nie pozwolę, aby nas obrażano

22 września 2020, 18:00
Rafał Sumowski

Lechia Gdańsk

Dusan Kuciak wyjaśnił swoje zachowanie po meczu ze Stalą Mielec. Dla klubu sprawa jest załatwiona.  Więcej zdjęć (1)

Dusan Kuciak wyjaśnił swoje zachowanie po meczu ze Stalą Mielec. Dla klubu sprawa jest załatwiona.

fot. Mateusz Słodkowski / Trojmiasto.pl

Dusan Kuciak wyjaśnił swoje zachowanie po meczu ze Stalą Mielec. Dla klubu sprawa jest załatwiona.

fot. Mateusz Słodkowski / Trojmiasto.pl

- Na boisku trzymamy się razem i nie pozwolę, aby ktokolwiek nas obrażał. Potrafię przyjąć krytykę, ale tez wiem co to znaczy wspierać drużynę. Jeżeli ktoś mi "pluje w twarz" to ja nie będę za to dziękował - tak Dusan Kuciak tłumaczy swoje zachowanie po meczu ze Stalą Mielec. Klub nie zamierza karać zasłużonego piłkarza, a całą sprawę tłumaczy niepotrzebnymi emocjami z obu stron.Flavio Paixao śrubuje strzeleckie rekordy. Lechia Gdańsk mocniejsza fizycznieChoć Lechia Gdańsk pokonała u siebie Stal Mielec 4:2, tradycyjne wyjście piłkarzy do kibiców przebiegało nieco inaczej niż zwykle po wygranych meczach. Z trybun można było odnieść wrażenie, że piłkarze dyskutowali nad tym, czy podejść pod sektor za bramką, czy jedynie podziękować za doping z okolic środka boiska i zejść do szatni. Zdawało się, że aby iść w stronę kibiców, nawoływali Flavio Paixao czy Kenny Saief, a Dusan Kuciak wręcz przeciwnie. Na gesty bramkarza część kibiców zareagowała wulgarnymi okrzykami.

Lechia Gdańsk - Stal Mielec 4:2 - relacja, foto, video, możliwość wystawienia ocen piłkarzom i trenerowiOstatecznie drużyna podeszła do kibiców. Zrobił to również Dusan, ale wyraźnie ustawił się z tyłu. Wszystko wskazuje na to, że wydarzenia te były reperkusją tego, co działo się, gdy Lechia przegrywała 1:2. Wówczas fani nie szczędzili drużynie gorzkich słów, a z trybun skandowano m.in.: "Lechia grać kur... mać". Efekt był piorunujący, bo za chwilę padł wyrównujący gol.

"Zawsze będę stał murem za swoją/naszą drużyną. Na boisku trzymamy się razem i nie pozwolę, aby ktokolwiek nas obrażał! Potrafię przyjąć krytykę, ale tez wiem co to znaczy wspierać drużynę... Jeżeli ktoś mi "pluje w twarz" to ja nie będę za to dziękował. Kropka-koniec" - tak skomentował sytuację za pośrednictwem mediów społecznościowych bramkarz biało-zielonych.
Dusan Kuciak początkowo nie chciał wyjść do kibiców po meczu ze Stalą Mielec...


W reakcjach na zachowanie zawodnika podzielili się sami kibice. Jedni przyznają mu rację, inni krytykują. Są też tacy, którzy wyrażają zrozumienie dla Kuciaka, ale wytykają, że powinien panować nad emocjami. W Lechii uznano natomiast, że ich nadmiar udzielił się zarówno fanom jak i piłkarzowi.

- Wiemy, że oczekiwania kibiców wobec Lechii Gdańsk są duże, ale one odpowiadają też naszym ambicjom. Tym samym presja ciążąca na zawodnikach czy sztabie jest ogromna a mecz, do którego przygotowujemy się przez cały tydzień, jest tego kulminacją. Bramkarz jest ostatnią instancją w obronie naszej drużyny a Dusan jest jednocześnie wspaniałym motywatorem, który potrafi zmobilizować kolegów do walki. Podczas ostatniego spotkania emocje poniosły obydwie strony. Ostatni mecz był o tyle specyficzny, że kontrolowaliśmy grę, ale wynik był korzystny dla przeciwnika. Mecz trwa jednak 90 minut i udowodniliśmy, że w starciu z beniaminkiem byliśmy zespołem lepszym - komentuje Arkadiusz Bruliński, dyrektor Działu Komunikacji i Marketingu oraz rzecznik prasowy Lechii Gdańsk.

Piotr Stokowiec: Wydostaliśmy się z leśnych drógDlatego też biało-zieloni nie zamierzają karać zawodnika. Klub będzie dążył do załagodzenia sytuacji i liczy na to, że mimo jednorazowego zgrzytu, żaden z piłkarzy nie będzie musiał się martwić o wsparcie z trybun.

- - Do ostatecznego rozstrzygnięcia trzeba było trochę cierpliwości, którą chyba nasi kibice w pewnym momencie stracili. To była akcja, która spowodowała reakcję, ale taki jest sport i wobec nikogo nie zamierzamy wyciągać konsekwencji. Wielokrotnie nasi zawodnicy deklarowali, że lepiej gra się im z kibicami i to się nie zmieniło. Piłkarze Lechii niezmiennie też liczą, że kibice będą z nimi w czasach triumfu, ale też gdy nie wiedzie im się najlepiej. Wierzę, że emocje już opadły i w przyszłości - podobnie jak do tej pory - kibice będą dodatkowym wsparciem drużyny zwłaszcza podczas meczów domowych - dodaje Bruliński.
...ale ostatecznie został na boisku, choć ustawił się daleko za kolegami z zespołu.


Dusan Kuciak wrócił do reprezentacji. Zrealizował marzenie i celPrzypomnijmy, że Dusan Kuciak w Lechii występuje nieprzerwanie od początku 2017 roku. Do tej pory rozegrał dla biało-zielonych 121 oficjalnych spotkań. Wpuścił w nich 158 bramek, a 39 razy zachował czyste konto. W sierpniu po 7-letniej przerwie doczekał się powołania do reprezentacji Słowacji.


Typowanie zakończone 3 pkt.

Piłka nożna - Ekstraklasa
LECHIA Gdańsk 4:0 Podbeskidzie Bielsko-Biała
26 września 2020, godz. 17:30

Tak typowano 326 typowań

90% LECHIA Gdańsk
6% REMIS
4% Podbeskidzie Bielsko-Biała


Tabela po 4 kolejkach

Piłka nożna - Ekstraklasa

Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Górnik Zabrze 4 4 0 0 12:3 12
2 Raków Częstochowa 4 3 0 1 10:5 9
3 Jagiellonia Białystok 4 2 2 0 6:4 8
4 Śląsk Wrocław 4 2 1 1 8:5 7
5 Pogoń Szczecin 4 2 1 1 5:4 7
6 Zagłębie Lubin 4 2 1 1 5:4 7
7 Legia Warszawa 4 2 0 2 5:6 6
8 LECHIA GDAŃSK 4 2 0 2 6:8 6
9 Wisła Płock 4 1 2 1 6:4 5
10 Lech Poznań 4 1 2 1 7:7 5
11 Stal Mielec 4 0 2 2 4:8 2
12 Podbeskidzie Bielsko-Biała 4 0 2 2 7:12 2
13 Wisła Kraków 4 0 2 2 4:9 2
14 Cracovia 4 1 3 0 6:5 1
15 Warta Poznań 4 0 1 3 0:3 1
16 Piast Gliwice 4 0 1 3 0:4 1

W tym sezonie rozgrywki trwać będą przez 30 kolejek systemem każdy z każdym. Nie będzie rywalizacji w drugiej fazie, w grupach. Zdegradowana zostanie jedynie najsłabsza drużyna, bo od kolejnego sezonu ekstraklasa zostanie powiększona do 18 drużyn.
Cracovia rozpoczęła sezon z pięcioma ujemnymi punktami.

Tabela wprowadzona: 2020-09-22
terminarz i tabela ligowa »

Wyniki 4 kolejki

LECHIA GDAŃSK - Stal Mielec 4:2 (2:2)
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Raków Częstochowa 1:4 (1:4)
Wisła Kraków - Wisła Płock 0:3 (0:2)
Legia Warszawa - Górnik Zabrze 1:3 (0:2)
Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 1:0 (0:0)
Zagłębie Lubin - Cracovia 1:1 (0:0)
Lech Poznań - Warta Poznań 1:0 (0:0)
Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:0)