Lechia Gdańsk. Filip Mladenović odejdzie do Grecji?

16 maja 2020, 17:00
ras.

Lechia Gdańsk

Filip Mladenović znalazł się na okładce greckiego dziennika. Obrońca Lechii Gdańsk łączony jest z transferem do trzeciego zespołu greckiej ekstraklasy AEK Ateny. Biało-zielonych nie stać na zatrzymanie Serba, a jego obecny kontrakt wygasa z końcem sezonu.Lechia Gdańsk. Zmiana w radzie nadzorczej. Nowy dyrektor generalnyGrecki dziennik "Sport Day" na pierwszej stronie poinformował o zainteresowaniu AEK Ateny Filipem Mladenoviciem. Reprezentantem Serbii już wcześniej interesowały się Achmat Grozny czy HNK Rijeka. Teraz "Mladen" ma być głównym celem trzeciej drużyny greckiej ekstraklasy podczas letniego okienka transferowego.

AEK potrzebuje ofensywnie usposobionego lewego obrońcy, a piłkarz Lechii znakomicie wpisuje się w tę koncepcję. Zwolennikiem jego pozyskania ma być przede wszystkim rodak Mladenovicia, Ilija Ivić. Obecny dyrektor sportowy podobnie jak piłkarz, był swego czasu związany z Crveną Zvezdą Belgrad.

Flavio Paixao leczy kontuzję, ale na derby będzie gotowyMladenović do Lechii trafił na zakręcie piłkarskiej kariery w styczniu 2018. W Gdańsku odbudował się i zapracował na powołania do reprezentacji. Obecnie jego wartość wyceniana jest na 1,5 mln euro, a więc trzy razy tyle niż w momencie, gdy trafił nad morze.

Przypomnijmy, że Lechia zdołała wcześniej przedłużyć wygasające umowy z Flavio Paixao i Jakubem Arakiem. Kontrakt, który miał obowiązywać jeszcze rok, przedłużył też Michał Nalepa. Mladenović jest jednak poza zasięgiem finansowym Lechii, która oficjalnie ogłosiła politykę zaciskania pasa. Po zakończeniu obecnych rozgrywek, będzie wolnym zawodnikiem i odejdzie za darmo.

- Wciąż trwają rozmowy dotyczące podpisania przez Filipa aneksu, który pozwoli na jego występy w Lechii po 30 czerwca, do końca przedłużonych rozgrywek - informuje Arkadiusz Bruliński, , dyrektor Działu Komunikacji i Marketingu oraz rzecznik prasowy gdańskiego klubu.

Michał Nalepa i Jakub Arak na dłużej w Lechii GdańskTypowanie zakończone 3 pkt.

Tak typowano 511 typowań

67% LECHIA Gdańsk
7% REMIS
26% ARKA Gdynia

ras.