stat

Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok. Rafał Wolski: Wracam po gongach

11 sierpnia 2019, 11:00
Rafał Sumowski

Lechia Gdańsk

- Gol z Wisłą Płock cieszy, ale wiem, że przede mną lepsze i gorsze momenty. Złapałem kolejnego gonga od życia i potrzebuję minut na boisku, aby wrócić do pełni formy. Gdybym w to nie wierzył, zawiesiłbym buty na kołku - mówi Rafał Wolski. Pomocnik, który wrócił do gry po kolejnym zerwaniu więzadła krzyżowego w kolanie, wierzy, że Lechia Gdańsk ma obecnie to, czego brakowało jej wcześniej do walki o mistrzowski tytuł. W poniedziałek, 12 sierpnia o godzinie 18 na Stadionie Energa mecz z Jagiellonią Białystok w ramach 4. kolejki ekstraklasy.Relacja LIVE


Typowanie zakończone 3 pkt.

Piłka nożna - Ekstraklasa
LECHIA Gdańsk 1:1 Jagiellonia Białystok
12 sierpnia 2019, godz. 18:00

Tak typowano 456 typowań

79% LECHIA Gdańsk
13% REMIS
8% Jagiellonia Białystok


Bramka w meczu z Wisłą Płock to ostateczny komunikat, że Rafał Wolski na dobre wrócił po ciężkich kontuzjach?

Rafał Wolski: Bramka cieszy, ale zdaję sobie sprawę, że lepsze i gorsze momenty przede mną. Dwukrotnie zerwałem więzadło krzyżowe, w poprzednim sezonie grałem mało i cieszą mnie wszystkie minuty, które dostaję na boisku. Raz wygląda to lepiej, raz gorzej, ale najważniejsze, aby tych złych momentów było jak najmniej.

Dusan Kuciak Ligowcem Lipca. Zadaj pytanie bramkarzowi Lechii GdańskDwukrotne zerwanie "krzyżówki" to dla piłkarza koszmar. Co przeważało w pana głowie podczas kolejnej rehabilitacji - pokora, złość, a może coś innego?

Nie było to miłe. Wróciłem po kontuzji, zagrałem kilka spotkań, czułem się coraz lepiej i nagle złapałem kolejnego gonga od życia. To są trudne momenty, ale ja nie jestem typem człowieka, który się załamuje. Wiedziałem, że czeka mnie ciężka praca i że wrócę. Ta bramka z Wisłą Płock na pewno mi pomoże. Radość sprawia nawet gol zdobyty z połowy metra od linii bramkowej.

Ile jeszcze panu brakuje, aby mógł powiedzieć, że jest pan w optymalnej dyspozycji?

Mentalnie jest wszystko dobrze. Nie boję się, że coś mi się stanie, nic mnie nie boli i nie odstawiam nogi. Natomiast jeśli chodzi o formę sportową, potrzebuję jeszcze minut na boisku, grania w meczach. Liczę na to, że będę grał regularnie i forma wróci jak najszybciej.

Jarosław Kubicki: Lechia Gdańsk jest silniejsza w środku, rozwijamy się. Przeczytaj co mówił pomocnik przed meczem z JagielloniąRafał Wolski

Rafał Wolski

Dane:

ur.:
1992-11-10
wzrost.:
179
waga.:
70
Ocena z sezonu:
3.58 (2771 ocen)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

więcej »Lechia Gdańsk zaczyna nowy etap. Przeczytaj jakie mogą zajść zmiany w kadrzeJakby pan porównał pierwszy powrót po kontuzji, we wrześniu minionego roku z tym, który ma miejsce teraz?

Na pewno szybciej zacząłem grać, szybciej wróciłem do treningów z zespołem, do grania sparingów. Było łatwiej, bo wiedziałem co mnie czeka.

Czuje się pan na siłach żeby wkrótce stać się jednym z liderów Lechii?

Nie chcę stawiać sobie takich celów, bo nie wiem co będzie za miesiąc, za dwa. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Skupiam się na tym co tu i teraz. Trenerzy widzą jak to wszystko wygląda i jak pracuję. Monitorują wszystkie dane i wiedzą kiedy będę mógł grać pełne 90 minut. Ambicji mi nie brakuje, chcę grać jak najwięcej, ale natury się nie oszuka.

Rafał Wolski wraca po kontuzji. Przeczytaj co mówił przed sezonemCzy po takich dwóch gongach, o których pan wspomniał, można być jeszcze topowym piłkarzem jak na polskie warunki, celować w grę dla reprezentacji?

Gdybym myślał inaczej, mógłbym powiesić już buty na kołku i robić coś innego. Mam swoje długofalowe cele i ambicje . Wiem, że najlepsze jeszcze przede mną i po to pracuję, aby tak było.

Trener Piotr Stokowiec powiedział, że po odpadnięciu z eliminacji Ligi Europy rozpoczynacie nowy etap. Czy ten etap nazywa się gra o mistrzostwo Polski?

Myślę, że trener miał na myśli przede wszystkim inny cykl treningowy, nie będziemy grali co trzy dni. Kadra jest szeroka i najważniejsze, aby każdy był w wysokiej formie, bo rywalizacja jest potrzebna. Odpadnięcie z europejskich pucharów na pewno boli. Chcieliśmy być tam jak najdłużej, ale nie wyszło. Szkoda, bo było blisko. Zebraliśmy doświadczenie i liczę, że uda nam się w przyszłym roku.

Ma pan poczucie, że obecna Lechia ma to, czego jej brakowało do walki o mistrzostwo kraju w poprzednim sezonie?

Myślę, że tak. Czas pokaże, bo do końcowej fazy daleka droga. Najważniejsze są najbliższe mecze. Musimy zbierać teraz punkty, aby później ich nam nie zabrakło. Wiadomo, że ostatnie siedem spotkań w grupie mistrzowskiej jest ważne, ale punkty zbiera się przez cały sezon. Nikt w szatni nie krzyczy nam, że mamy zdobyć mistrzostwo, nie ma presji. Dobrze wiemy, jaki mamy potencjał i pracujemy na to, aby wygrywać. Wierzę, że jesteśmy w stanie dużo osiągnąć.

Lechia wykartkowana w Płocku, Balde znów zniknął. Sprawdź, co w tych kwestiach zrobi klub?Jakim przeciwnikiem jest obecna Jagiellonia, z którą zmierzycie się w poniedziałek? W ostatnim czasie Lechia ma na tego rywala patent. To się nie zmieni?

Każdy chce wygrać mecz, bez względu na to czy ostatnio przegrał z danym rywalem, czy go pokonał. Przyjadą do nas z nastawieniem na zwycięstwo, ale wiemy, że potrafimy grać swoje i będziemy chcieli zdobyć komplet punktów.

Analogie do wygranego przez was meczu o Puchar Polski mają jeszcze sens? Na koniec sezonu Jagiellonia zawitała do Gdańska i miała okazję do rewanżu, ale przegrała.

To już co innego, nowy sezon, inny stadion, inne rozgrywki, inny typ spotkania. Obie ekipy się wzmocniły, obie wyglądają nieźle na początku sezonu. Mam nadzieję, że czeka nas bardzo ciekawe spotkanie.

Rywalizacja w Lechii w środku pola jest bardzo duża. Trener Stokowiec już wcześniej stosował ustawienie z panem w roli fałszywego skrzydłowego. Ten wariant wciąż jest brany pod uwagę?

Jest, bo trener wie, że sobie poradzę bez względu na to, gdzie mnie ustawi. Docelowo to jednak środek pomocy jest pozycją, na której mnie widzi i ja też na niej czuję się najlepiej.

Wisła Płock - Lechia Gdańsk 1:2. Przeczytaj relację z ostatniej kolejkibilet Lechia Gdańsk
Bilety można kupić przez internet na stronie bilety.lechia.pl lub skorzystać także ze stacjonarnych punktów sprzedaży.

W sezonie 2019/2020 ulgi przysługują:
- dzieciom do lat 13,

- młodzieży uczącej się i studentom do 26 roku życia (warunkiem jest weryfikacja aktualnej legitymacji szkolnej/studenckiej – kupujesz przez Internet, prześlij skan legitymacji na adres bilety@lechia.pl aby aktywować ważność ulgi do końca jej ważności),

- seniorom w wieku powyżej 60 lat.
Dodatkowo obowiązuje 20% zniżki od cen zakupu biletów na trybunach kategorii IV dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, a dzieci do lat 6 mają możliwość wejścia na mecz bezpłatnie, bez zajmowania osobnego krzesełka (mecz mogą oglądać na kolanach u rodziców).

Posiadacz karnetu na sezon 2019/20 może go przekazać dowolnej osobie pięć razy w ciągu sezonu, w przypadku karnetów na jesień 2019 takich przekazań może być maksymalnie trzy.


Notował: