Lechia Gdańsk po urlopach. Jeden piłkarz z COVID-19

5 stycznia 2021 (artykuł sprzed 1 roku)
Rafał Sumowski

Lechia Gdańsk

Tak jak w sierpniu, u jednego z piłkarzy Lechii wykryto po urlopach zakażenie koronawirusem. Tym razem nie ma jednak potrzeby nakładania kwarantanny na cały zespół trenera Piotra Stokowca. Więcej zdjęć (1)

Tak jak w sierpniu, u jednego z piłkarzy Lechii wykryto po urlopach zakażenie koronawirusem. Tym razem nie ma jednak potrzeby nakładania kwarantanny na cały zespół trenera Piotra Stokowca.

fot. G.Radtke/400mm.pl

Tak jak w sierpniu, u jednego z piłkarzy Lechii wykryto po urlopach zakażenie koronawirusem. Tym razem nie ma jednak potrzeby nakładania kwarantanny na cały zespół trenera Piotra Stokowca.

fot. G.Radtke/400mm.pl

U jednego z piłkarzy Lechii Gdańsk test na COVID-19 przeprowadzony po powrotach z urlopów, dał wynik pozytywny. Zawodnik został odizolowany, a pozostali mogą rozpocząć zajęcia grupowe. Wyjątek stanowi Żarko Udovicić, który wciąż czeka na zgodę od lekarza.Lechia Gdańsk wróciła z urlopów. Maloca, Kobryń i Sopoćko w rezerwachPrzeprowadzone w poniedziałek na grupie 24 piłkarzy Lechii Gdańsk, testy na koronawirusa dały jeden wynik pozytywny.

Identycznie było w przypadku letniego zgrupowania, które z tego powodu zakończono po jednym dniu. Klub wyciągnął jednak wnioski z tamtej sytuacji i nie pozwolił, aby piłkarze mieli styczność przed otrzymaniem wyników.

Lechia Gdańsk. Zgrupowanie przerwane. Piłkarze na kwarantannieCi z ujemnymi wynikami mogą rozpocząć zajęcia grupowe, a zakażony został skierowany na izolację. Do grupy po uzyskaniu negatywnych wyników testów, dołączą także Conrado i Egy Maulana Vikri, którzy mieli zgodę na to, aby stawić się po urlopach o dzień później od reszty kolegów.

Z rozpoczęciem treningów na zgodę lekarza czeka nadal Żarko Udovicić, który był wyłączony z zajęć przez dłuższy czas ze względu na komplikacje po przebytym wcześniej zakażeniu COVID-19.

Lechia Gdańsk. Zdolny snajper Kacper Okoniewski dostanie szansę?Lechia wznowi rozgrywki w sobotę 30 stycznia o godzinie 17:30 Lechia Gdańsk podejmie na Arenie Gdańsk Jagiellonię Białystok. Wcześniej sztab szkoleniowy zaplanował trzy sparingi. 15, 19 i 22 stycznia zespół zmierzy się kolejno z: Sokołem Ostróda, Wartą Poznań i Wisłą Płock.

Plan przygotowań Lechii Gdańsk do rundy wiosennej


  • 4 stycznia Testy na COVID-19, trening indywidualny
  • 5 stycznia Badanie krwi, testy szybkościowe, trening
  • 6 stycznia Testy wydolnościowe, trening
  • 7-29 stycznia Treningi (obiekty GOS, Traugutta 29)
  • 9 stycznia Gra wewnętrzna
  • 15 stycznia Sparing z Sokołem Ostróda, Traugutta 29
  • 19 stycznia Sparing z Wartą Poznań, Traugutta 29
  • 22 stycznia Sparing z Wisłą Płock, Traugutta 29


Typowanie zakończone 3 pkt.

Piłka nożna - Ekstraklasa
30 stycznia 2021, godz. 17:30

Tak typowano 322 typowania

75% LECHIA Gdańsk
15% REMIS
10% Jagiellonia Białystok

Opinie wybrane


wszystkie opinie (37)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.