Lechia Gdańsk. Zgrupowanie przerwane. Piłkarze na kwarantannie

4 sierpnia 2020, 14:30
Rafał Sumowski
aktualizacja:21:01 (4 sierpnia 2020)

Lechia Gdańsk

Najnowszy artukuł na ten temat

Ile przytyliśmy w pandemii koronawirusa przez ograniczenie aktywności fizycznej?

U jednego z piłkarzy Lechii Gdańsk wykryto zakażenie koronawirusem. Zespół przebywający na zgrupowaniu w Kępie koło Sochocina wstrzymał treningi i wraca do Gdańska by udać się na kwarantannę. W poniedziałek 10 sierpnia zawodnicy przejdą dodatkowe testy pod kątem zakażenia. Biało-zieloni są drugą drużyną w ekstraklasie po Wiśle Płock, u której odnotowano przypadek COViD-19.Aktualizacja, godz. 21:01

Zgrupowanie w Kępie zostało przerwane. W środę po śniadaniu piłkarze wrócą do Gdańska i rozpoczną kwarantannę. Odwołany został także sobotni sparing z Rakowem Częstochowa.

- To działania wynikające z zaleceń sanepidu. W poniedziałek drużyna przejdzie kolejne testy na SARS-CoV-2. Wyniki poznamy we wtorek i wtedy zapadną kolejne decyzje - wyjaśnia Arkadiusz Bruliński, dyrektor Biura Komunikacji i Marketingu oraz rzecznik prasowy Lechii.Lechia Gdańsk. 25 piłkarzy na zgrupowaniuPiłkarze Lechii Gdańsk w poniedziałek rozpoczęli przedsezonowe zgrupowanie. Już pierwszego dnia pobytu w Kępie koło Sochocina, zostali przebadani na obecność koronawirusa. Jak poinformował serwis meczyki.pl, u jednego z zagranicznych zawodników badanie wykazało wynik dodatni.

- W związku ze zdiagnozowaniem COVID-19 w zespole, zajęcia zostały przerwane. Na dalsze decyzje musimy poczekać - powiedział nam Arkadiusz Bruliński, dyrektor Biura Komunikacji i Marketingu oraz rzecznik prasowy Lechii.
Następnie klub wystosował komunikat, który w całości cytujemy poniżej, wyróżnienia pochodzą od redakcji:

Lechia Gdańsk potwierdza, że test na SARS-CoV-2 u jednego z zawodników dał wynik dodatni. Z uwagi na dobro osobiste piłkarza nie podajemy do wiadomości publicznej jego danych osobowych.

Zawodnicy Lechii przygotowywali się do rozgrywek sezonu 2020/2021 w jednym z ośrodków treningowych pod Warszawą. Przed rozpoczęciem zgrupowania wszyscy zawodnicy i sztab przeszli zorganizowane przez klub testy na obecność koronawirusa. Do czasu otrzymania wyników nie odbywały się spotkania grupowe, a treningi prowadzone były w grupach kilkuosobowych. W hotelu oraz na obiektach sportowych zachowany był reżim sanitarny. Zawodnik, u którego stwierdzono obecność koronawirusa, czuje się dobrze i przechodzi chorobę bezobjawowo.

Klub niezwłocznie poinformował o wynikach testu odpowiednią Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną oraz Zespół Medyczny PZPN. Zaplanowane wcześniej treningi drużyny zostały zawieszone i obecnie klub czeka na zalecenia SANEPID-u odnośnie dalszego postępowania. Wyniki pozostałych członków drużyny oraz sztabu szkoleniowego i medycznego są negatywne.


Lechia Gdańsk. Patryk Lipski odchodzi do Piasta, Maciej Kalkowski opuszcza sztabPrzypomnijmy że zgrupowanie w hotelu "Bonifacio" zaplanowano do 8 sierpnia, a na jego zakończenie sparing w Warszawie z Rakowem Częstochowa. Później przygotowania mają być kontynuowane na boiskach przy ul. Traugutta.

Sezon w ekstraklasie biało-zieloni mają rozpocząć 22 lub 23 sierpnia wyjazdowym spotkaniem z beniaminkiem Wartą Poznań. Wcześniej, bo ok. 15 sierpnia czeka ich mecz 1/32 Totolotek Pucharu Polski ze zwycięzcą spotkania Skra Częstochowa - Stal Stalowa Wola.

Michał Nalepa najlepszym piłkarzem Lechii 2019/20. Ranking czytelników Trojmiasto.pl