Lechia Gdańsk - Legia Warszawa. Wejść do innego świata. Dać jakość i intensywność

2 października 2021, 17:15
Jacek Główczyński

Lechia Gdańsk

W tym sezonie frekwencja na meczu Lechii w Gdańsku nie przekroczyła jeszcze 10 tysięcy kibiców. W niedzielę ta granica zostanie znacznie przekroczona. Więcej zdjęć (1)

W tym sezonie frekwencja na meczu Lechii w Gdańsku nie przekroczyła jeszcze 10 tysięcy kibiców. W niedzielę ta granica zostanie znacznie przekroczona.

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

W tym sezonie frekwencja na meczu Lechii w Gdańsku nie przekroczyła jeszcze 10 tysięcy kibiców. W niedzielę ta granica zostanie znacznie przekroczona.

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Lechia Gdańsk na ponad dobę przed rozpoczęciem meczu z Legią Warszawa sprzedała już 18 tysięcy biletów. W niedzielę, 3 października na Polsat Plus Arena Gdańsk będzie je można nabywać od godziny 14:30. Wejściówki kosztują od 15 do 50 zł. Liczymy tak na święto na boisku jak i trybunach. Trener Tomasza Kaczmarek zapewnia, że biało-zieloni są w stanie wejść do piłkarskiego świata, w którym są w tej chwili liderzy grupy Ligi Europy oraz zademonstrować taką jakość i intensywność, aby podjąć walkę o zwycięstwo. Początek spotkania w ramach 10. kolejki PKO BP Ekstraklasa o 17:30.Czym najlepiej dojechać na mecz? Jak mogą pomóc kibice Lechii Gdańsk?Relacja LIVE


Typowanie zakończone 3 pkt.

Piłka nożna - Ekstraklasa
LECHIA Gdańsk 3:1 Legia Warszawa
3 października 2021, godz. 17:30
HIT

Tak typowano 339 typowań

50% LECHIA Gdańsk
25% REMIS
25% Legia Warszawa


Przypominamy, że na mecze Lechii Gdańsk nie ma karnetów. Bilety są dostępne w przedsprzedaży. W zależności od miejsca i przysługującej ulgi wycenione zostały od 15 do 50 zł. W dniu meczu na Polsat Plus Arena Gdańsk można będzie je nabyć od godziny 14:30 do 15:30 w sklepie klubowym, a od 15:30 w stadionowych kasach.

Już wiadomo, że będzie to mecz o najlepszej frekwencji w tym sezonie w Gdańsku. Otwieranych jest coraz więcej górnych sektorów. W sobotę można nabywać na nich miejsca na trybunie zielonej.

Fani biało-zielonych już kupili 18 tys. biletów. Ponadto w sektorze gości ma zasiąść około 1700 kibiców Legii Warszawa.

Przedsprzedaż biletów na mecze Lechii GdańskLegia stawi się w Gdańsku opromieniona zwycięstwem nad tegorocznym zdobywcą Pucharu Anglii - Leicester 1:0 i fotelem lidera grupy Ligi Europy. I to zdaniem Tomasza Kaczmarka jest lepszy wyznacznik faktycznych możliwości piłkarskich mistrza Polski niż zaledwie 9 punktów zgromadzonych w dotychczasowych 7 meczach ligowych bieżącego sezonu.

Poniżej prezentujemy wypowiedzi trenera Lechii Gdańsk odnośnie meczu 10. kolejki PKO BP Ekstraklasa, który rozpocznie się w niedzielę, 3 października o godzinie 17:30, jego pomysłów na wygraną, a także co w dalszej pracy z biało-zielonymi może zmienić ta gra. Śródtytuły pochodzą od redakcji.

Jakość i intensywnośćPotrzebujemy jakości i intensywności. Wszystkie elementy muszą być na najwyższym poziomie. Jeśli choć jeden taki nie będzie, to nie damy sobie optymalnej szansy. Dlatego chcemy jak najlepiej się przygotować, a potem zagrać, aby dać sobie maksymalną szansę, aby ten mecz wygrać.

Przeczytaj, dlaczego na Lechię Gdańsk nie można kupić karnetu?Lechia Gdańsk - Legia Warszawa. "20" gospodarzy
Bramkarze:
Dusan Kuciak, Zlatan Alomerović

Obrońcy:
Michał Nalepa, Mario Maloca, Bartosz Kopacz, Rafał Pietrzak, Mateusz Żukowski

Pomocnicy:
Maciej Gajos, Omran Haydary, Jarosław Kubicki, Ilkay Durmus, Miłosz Szczepański, Conrado, Egzon Kryeziu, Tomasz Makowski, Jan Biegański

Napastnicy:
Flavio Paixao, Łukasz Zwoliński, Bassekou Diabate, Kacper Sezonienko


Forma i koncentracjaMusimy trafić na ten dzień z formą, dyspozycją i koncentracją, a w tym co robimy musi być przekonanie i bardzo dobre wykonanie. Jesteśmy w stanie zrobić to jako zespół, razem atakujący, broniący, razem reagujący, gdzie nikt nie będzie sam. Zawsze musi być asekuracja i wsparcie.

Poziom, którego jeszcze nie byłoMusimy jako zespół zagrać na naszym najwyższym poziomie, na poziomie, na którym jeszcze na pewno razem nie zagraliśmy. Nie ma mowy jeszcze o zarządzaniu sukcesem, bo - bądźmy szczerzy - dużo jest jeszcze do poprawy. Zespół jest otwarty i głodny wiedzy, ale jesteśmy na początku. Na przykład w ostatnich meczach to przeciwnik miał zawsze jako pierwszy szanse na gola.

Lechia Gdańsk dobrze wylosowała w Pucharze Polski. Sprawdź, z kim zagra w 1/16 finałuWejść do innego świataLegia Warszawa to na tę chwilę najlepszy polski zespół, co do jakości i indywidualności. Dla nas to wyzwanie. W tamtym sezonie ligowym straciliśmy do Legii 22 punkty. W w piłce nożnej taka różnica to różne światy, ale chcemy się mierzyć z najlepszymi i wejść na ten poziom. Zrobimy wszystko, aby na 90 minut tę różnicę zniwelować. Jestem przekonany, że jesteśmy w stanie to zrobić. Dobrać tak formę i strategię, by nie było widać różnicy.

Wszystko jak pod mikroskopemMecze z najlepszymi mają element weryfikacji. Właśnie podczas największych wyzwań zespół jest jak pod mikroskopem. Wszystko dokładnie widać, w czym jest dobry, z czym sobie gorzej radzi, jak komfortowo czuje się z piłką, czy chce grać nią, jak radzi sobie z pressingiem, kiedy ma naprzeciw siebie dobrze zaawansowanych technicznie zawodników... To dzień, w którym dostanę kilka odpowiedzi odnośnie rzeczy, których teraz tylko się domyślam, bo nie można było ich sprawdzić na boisku. Jednak na pewno nie zmienię zdania o zawodnikach, czy drużynie. Po prostu będę miał o nich więcej informacji, które na pewno pomogą w dalszej pracy.

Ilkay Durmus o recepcie na piłkarski sukces z Lechią GdańskPodstawa pod detaleSztab Piotra Stokowca, nie tylko te osoby, które odeszły, ale i ci co zostali, jak Damian Korba, Tomasz Byszko, czy Jarek Bieniuk, dobrze przygotował zespół. Dzięki także ich pracy w ciągu 6 dni mogliśmy wygrać 3 spotkania. Pomaga też to, że mamy dobrych zawodników, co pokazuje, że klub w tym względzie wykonał dobrą pracę. Teraz dokładamy nowe pomysły. Bardzo dużo detali trzeba poprawić. Na przykład, kiedy wychodzić do pressingu, czy spowolnić, czy przyspieszyć grę w danym momencie, kiedy zagrać do środka, a kiedy skrzydłami...

Mecz pod kontroląChcemy zrobić mecz, nad którym będziemy mieć kontrolę zarówno, gdy będziemy przy piłce, jak i bez niej. Jednak to jest kawał ciężkiej roboty. Musi być nastawienie wszystkich ludzi, tak na boisku, jak i na trybunach, że jesteśmy w stanie zagrać bardzo dobre zawody. Na pewno pomysłem nie będzie, aby się wycofać. Będziemy próbowali grać to, co staramy się robić w każdym meczu. Chcemy mieć piłkę i odważnie atakować. Będziemy bronić wysoko, ale będą takie momenty, że przeciwnik zaatakuje, zepchnie nas na naszą połowę. Ważne, aby po przejęciu piłki, jak najdynamiczniej iść do mocnych kontr.

Lechia Gdańsk według Tomasza Kaczmarka. Kto jest pewniakiem, a kto walczy o skład?Bez taryfy ulgowej od przeciwnikaArtur Boruc jest kontuzjowany, a to pomaga, gdy najlepsi zawodnicy rywali nie grają. Jednak my nastawiamy się na najlepszą Legię, na taką, która co 3 dni robiła dobre wyniki w Europie. Takiej Legii chcemy dorównać i zmusić ją do błędów. Nie liczymy na zmęczenie rywali, ani że będzie się oszczędzał, gdyż przed przerwą na kadrę nie ma takiej potrzeby. Wiemy, kto tam jest w dobrej formie, a kto pod formą i na kim będziemy chcieli wywrzeć największą presję.

Zobacz, jak mają wyglądać nowe koszulki piłkarzy Lechii Gdańskbilet Lechia Gdańsk

Lechia Gdańsk nie prowadzi sprzedaży karnetów na rundę jesienną 2021/22. Ważność karnetów z jesieni 2020 przedłużona jest o cztery pierwsze mecze Lechii w sezonie 2021/2022 rozgrywane na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk (2, 4, 6 i 8 kolejka).

W sezonie 2021/22 ulgi przysługują:
– osoby do 18. roku życia
– osoby uczące się do 26. roku życia – w tym studenci
– seniorzy powyżej 60. roku życia

Rabat dodatkowy:
20 proc. przy zakupie minimum 3 biletów w jednej transakcji

Opinie wybrane


wszystkie opinie (189)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.