Lechia Gdańsk - Radomiak 0:2. Beniaminek lepszy na koniec obozu w Gniewinie

9 lipca 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Karol Angielski (z lewej) tuż po przerwie dał prowadzenie Radomiakowi w sparingu z Lechią Gdańsk. Drugiego gola zdobył sprowadzony z CFR Cluj Mario Rondon. Karol Angielski (z lewej) tuż po przerwie dał prowadzenie Radomiakowi w sparingu z Lechią Gdańsk. Drugiego gola zdobył sprowadzony z CFR Cluj Mario Rondon.

Lechia Gdańsk przegrała z Radomiakiem 0:2 (0:0) w sparingu na zakończenie obozu w Gniewinie. Beniaminek ekstraklasy oba gole zdobywał tuż po tym jak trener Piotr Stokowiec dokonywał zmian w składzie biało-zielonych. Drużyna wraca do Gdańska, gdzie będzie kontynuowała przygotowania do sezonu 2021/22. Piłkarzy czekają jeszcze dwa mecze sparingowe zanim 24 lipca rozpoczną rozgrywki wyjazdowym spotkaniem z Jagiellonią Białystok.

Bramki: Karol Angielski 47 min, Mario Rondon 66

LECHIA: Alomerović (46 Kuciak) - Musolitin (63 Brylowski, Nalepa (63 Maloca), Tobers (63 Kopacz), Conrado (63 Pietrzak) - Makowski (63 Biegański) - Sarpei (46 Żukowski), Kałuziński (46 Koperski), Kubicki (63 Gajos), Durmus (63 Sezonienko) - Zwoliński (46 Paixao)

RADOMIAK: Kochalski - Abramowicz, Cichocki, Goncalo, Jakubik - Nascimento, Kaput - Kozak, Radecki, Leandro - Angielski oraz Rondon, Bodzioch, Simba, Grudziński, Sokół, Świdzikowski, Bogusz, Banasiak

Lechia Gdańsk na ostatni sparing podczas zgrupowania w Gniewinie wyszła bez Timura Gayreta, który oblał testy u biało-zielonych. Kolejną szanse otrzymał natomiast Kingsley Sarpei a ze względu na drobny uraz odpoczywał Joseph Ceesay. Wykurować zdążył się za to Rafał Pietrzak.

Timur Gayret nie zagra w Lechii Gdańsk. Miłosz Szczepański nie zdąży na inaugurację

Od początku to Radomiak prezentował się groźniej. Po strzałach piłkarzy beniaminka ekstraklasy piłka dwukrotnie lądowała w bocznej siatce bramki Zlatana Alomerovicia. Biało-zieloni słabo prezentowali się w ofensywie, w zasadzie ograniczający się do dwóch strzałów Mykoli Musolitina tuż przed przerwą. Pierwszy został zablokowany, a po drugim, zza pola karnego, piłkę złapał bez trudu Mateusz Kochalski.

Po zmianie stron trener Piotr Stokowiec dokonał w składzie czterech roszad, także w bramce. Po raz pierwszy po powrocie z mistrzostw Europy, między słupkami stanął Dusan Kuciak i praktycznie od razu musiał wyciągać piłkę z siatki. Z rzutu rożnego Miłosz Kozak zagrał wprost na głowę Karola Angielskiego, a ten dał prowadzenie Radomiakowi.

Dusan Kuciak Ligowcem Czerwca. Zadaj pytanie bramkarzowi Lechii Gdańsk, a zamieścimy je w specjalnym wywiadzie

Strzałem z pierwszej piłki zza pola karnego próbował odgryźć się Conrado, ale próba była kompletnie nieudana. Nie udało się także po rzucie wolnym, gdy dośrodkowywał Jarosław Kubicki a wysoko nad bramką uderzał głową Kristers Tobers. W 63. minucie trener Stokowiec dokonał kolejnych zmian i ponownie, zaraz po ich przeprowadzeniu gdańszczanie stracili gola.

Tym razem po stracie piłki przez biało-zielonych na własnej połowie, Kuciaka pokonał Mario Rondon, który wykorzystał sytuację sam na sam. 5 minut później wenezuelsko-portugalski napastnik sprowadzony z CFR Cluj, zmarnował okazję na 3:0 uderzając minimalnie nad poprzeczką. Lechia miała okazję na gole kontaktowego dopiero w 86. minucie spotkania, gdy główkował Flavio Paixao, ale perfekcyjnie zareagował w bramce Kochalski.

Po powrocie do Gdańska, Lechię czekają jeszcze dwa sprawdziany. 13 lipca biało-zieloni zmierzą się z Chojniczanką, a do ustalenia pozostaje rywal, z którym zmierzą się cztery dni później. Rozgrywki ekstraklasy gdańszczanie zainaugurują 24 lipca wyjazdowym meczem z Jagiellonią Białystok.