Lechia Gdańsk. Energa sponsorem kolejny rok. Nowy napastnik Bassekou Diabate

15 lipca 2021, 19:50
Rafał Sumowski
aktualizacja:12:00 (16 lipca 2021)

Lechia Gdańsk

Bassekou Diabate ma na koncie 6 występów w reprezentacji Mali. Napastnik został wypożyczony do Lechii Gdańsk na rok z możliwością wykupu. Więcej zdjęć (1)

Bassekou Diabate ma na koncie 6 występów w reprezentacji Mali. Napastnik został wypożyczony do Lechii Gdańsk na rok z możliwością wykupu.

fot. Lechia Gdańsk

Bassekou Diabate ma na koncie 6 występów w reprezentacji Mali. Napastnik został wypożyczony do Lechii Gdańsk na rok z możliwością wykupu.

fot. Lechia Gdańsk

Energa z Grupy Orlen pozostanie sponsorem Lechii Gdańsk na kolejny sezon. Koncern energetyczny przygotował rozbudowany system premiowania za rezultaty w ekstraklasie i Pucharze Polski. Wcześniej nowym piłkarzem Lechii został Bassekou Diabate. 21-latek będzie występował z numerem 10. Napastnik reprezentacji Mali jest wypożyczony do końca sezonu 2021/2022 z rodzimego Yeelen Olympique. Umowa zawiera również opcję wykupu.Aktualizacja, 16 lipca, godz. 12

Energa z Grupy Orlen przedłużyła o kolejny rok kontrakt z Lechią Gdańsk. Koncern energetyczny, który jest sponsorem głównym klubu od 2016 roku, a do niedawna był też sponsorem tytularnym stadionu w Letnicy, związał się z biało-zielonymi na szósty sezon. Jeszcze w sezonie 2019/20 firma wspierała klub kwotą 4,5 mln zł, a w zeszłych rozgrywkach podwyższyła tę kwotę o ponad 60 proc. Kwota wsparcia zawarta w nowej umowie, będzie na tym samym poziomie co ostatnio. Koncern nadal będzie wspierał także klubową akademię.

- Energa z Grupy Orlen nie tylko zwiększa swoje zaangażowanie w inwestycje związane z projektami energetycznymi, ale równie mocno dba o rozwój Pomorza. Sport to ważny element zaangażowania w życie społeczności lokalnych, dlatego w nowym sezonie utrzymujemy nasze wsparcie dla klubu piłki nożnej Lechia Gdańsk. Nie zapominamy też o najmłodszych, przyszłych mistrzach, których rozwój gwarantujemy w ramach Akademii Lechii Gdańsk - mówi Daniel Obajtek, prezes Zarządu PKN Orlen.

Zmiana nazwy stadionu bez konsekwencji dla Lechii, Energa zostajeW nadchodzącym sezonie rozgrywek rozbudowany został system premiowania za rezultaty zespołu osiągane w ekstraklasie oraz Pucharze Polski, co ma stanowić dla zawodników dodatkową motywację.

- Przedłużenie umowy sponsoringowej z Energą pozwoli klubowi na dalszy rozwój sportowy oraz zbilansowanie budżetu na sezon 2021/2022, w którym chcemy walczyć o jak najwyższe lokaty w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy oraz w Pucharze Polski. Słowa uznania dla Zarządu Energi za dalsze zaufanie i kontynuację umowy. Współpraca z takim partnerem biznesowym daje możliwość budowania silnych lokalnych więzi - zaznacza Paweł Żelem, prezes Zarządu Lechii Gdańsk SA.Lechia Gdańsk pozyskała Bassekou Diabate. 21-letni napastnik, który ma na koncie sześć występów i jedną bramkę w reprezentacji Mali, został wypożyczony na rok z rodzimego Yeelen Olympique, z którym w sezonie 2019/2020 sięgnął po wicemistrzostwo kraju. Umowa zawiera opcję wykupu.

Lechia Gdańsk, Piotr Stokowiec zapowiada transfer. Nowy piłkarz na prezentację?Diabate jest pierwszym Malijczykiem w historii polskiej ekstraklasy. To jednocześnie transfer, który jeszcze w środę zapowiadał trener Piotr Stokowiec. Jest trzecim zawodnikiem po Miłoszu Szczepańskim i Ilkayu Durmusie, którzy wzmocnili Lechią tego lata, nie licząc wracającego z wypożyczenia do Bytovii Kacpra Sezonienko.

Malijczyk, który w reprezentacji swojego kraju debiutował 12 stycznia 2021 roku, wygranym spotkaniu przeciwko Burkina Faso, w Gdańsku zdecydował się występować z numerem 10.

Lechia Gdańsk rezygnuje z karnetów. Ceny biletów 2021/22 bez zmianPrzypomnijmy, że wcześniej występował z nim inny piłkarz z egzotycznego kierunku, Egy Maulana Vikri, który później oddał "dychę" Kacprowi Urbańskiemu, obecnie zawodnikowi włoskiej Bolonii.

Diabate będzie obecny podczas prezentacji zespołu, która odbędzie się w piątek 15 lipca o godz. 18 na Polsat Plus Arena. Na godz. 19 zaplanowano ostatni letni sparing, z litewskim FK Panevezys. Wstęp jest bezpłatny, dla tych, którzy zgłosili się po zaproszenia przez internet na Bilety.Lechia.pl. Limit wejściówek wynosi 5000. Obowiązuje zasada "kto pierwszy, ten lepszy".

Ruchy transferowe Lechii Gdańsk przed sezonem 2021/22


Przyszli:
  • Bassekou Diabate, pozycja: napastnik, poprzedni klub: Yeelen Olympique, wypożyczenie do 30.06.2022 z opcją wykupu
  • Miłosz Szczepański (pomocnik, Raków Częstochowa, wolny transfer, w Lechii Gdańsk kontrakt do 30.06.2024)
  • Ilkay Durmus (paszport: Turcja/Niemcy, skrzydłowy, ostatni klub: St. Mirren, Szkocja, wolny transfer, kontrakt w Lechii Gdańsk do 30.06.2023)
  • Kacper Sezonienko (napastnik, powrót z wypożyczenia do Bytovii, 30.06.2022)


Odeszli:
  • Eggy Maulana Vikri (Indonezja, pomocnik, koniec kontraktu)
  • Karol Fila (obrońca, transfer definitywny, nowy klub: Racing Strasbourg/Francja)
  • Żarko Udovicić (pomocnik, wolny transfer, Raków Częstochowa)
  • Kenny Saief (pomocnik, koniec wypożyczenia z Anderlechtu Bruksela/Belgia)

Lechia Gdańsk - aktualna kadra pierwszej drużynyTypowanie zakończone 3 pkt.

Piłka nożna - Ekstraklasa
Jagiellonia Białystok 1:1 LECHIA Gdańsk
24 lipca 2021, godz. 17:30

Tak typowano 273 typowania

41% Jagiellonia Białystok
23% REMIS
36% LECHIA Gdańsk

Opinie wybrane


wszystkie opinie (113)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.