Lechia Gdańsk - Stomil Olsztyn 2:0 w sparingu. Testy dwóch niemieckich piłkarzy

6 lipca 2021 (artykuł sprzed 2 lat)
aktualizacja: godz. 18:48 (6 lipca 2021)

Testy w Lechii Gdańsk rozpoczęli (od lewej): Timur Gayret i Kingsley Sarpei. Testy w Lechii Gdańsk rozpoczęli (od lewej): Timur Gayret i Kingsley Sarpei.

Lechia Gdańsk pokonała I-ligowy Stomil Olsztyn 2:0 (1:0). W pierwszej połowie zaprezentowało się dwóch niemieckich piłkarzy, którzy stawili się na testy. 18-letni Kingsley Sarpei jest juniorem Bayeru Leverkusen, a 22-letni Timur Gayret grał ostatnio w rezerwach Herthy Berlin. Obaj są ofensywnymi zawodnikami. W piątek, 9 lipca na koniec zgrupowania w Gniewinie biało-zieloni zmierzą się z beniaminkiem ekstraklasy - Radomiakiem Radom. Na razie podopieczni Piotra Stokowca wygrali trzy z czterech gier kontrolnych, w tym dwie ostatnie bez straty gola.

Dusan Kuciak Ligowcem Czerwca. Zadaj pytanie bramkarzowi Lechii Gdańsk, a zamieścimy je w specjalnym wywiadzie

Tobers 31, Paixao 49

LECHIA (do 60. minuty): Alomerović - Żukowski, Maloca, Tobers, Brylowski - Biegański (31 Sezonienko) - Sarpei (46 Sumiński), Kałuziński, Gajos, Gayret (46 Niewiadomski) - Paixao

LECHIA (od 61. minuty) Mikułko - Musolitin, Kopacz, Nalepa, Conrado - Makowski - Ceesay, Kubicki, Koperski, Durmus - Zwoliński

Drugi transfer Lechii Gdańsk. Miłosz Szczepański - piłkarskie cv

W dniu sparingu Lechia Gdańsk poinformowała o testach niemieckich piłkarzy. Kingsley Sarpei jest wychowankiem Bayeru Leverkusen. Mierzy 184 cm. Jest napastnikiem, ale może występować również na obu skrzydłach. W drużynach młodzieżowych dotychczasowego klubu w 51 meczach strzelił 13 bramek. Grał m.in. w Młodzieżowej Lidze Mistrzów.

Timur Gayret to prawoskrzydłowy, który grać może też na lewej stronie drugiej linii oraz w roli ofensywnego pomocnika. Mierzy 176 cm. Jest piłkarzem Herthy Berlin, ale w tym klubie grał tylko w rezerwach, które występują na czwartym szczeblu seniorskich rozgrywek w Niemczech. W 24 spotkaniach zdobył 3 bramki.

Sarpei skończył się kontrakt w Leverkusen. Gayret ma umowę w Berlinie ważną jeszcze przez 2 lata. Jednak w przypadku pomyślnego przejścia testów przez Niemców Lechia nie będzie miała problemów z pozyskaniem tych graczy.

Zlatan Alomerović chce z Lechią Gdańsk grać o najwyższe cele. Przeczytaj wywiad z bramkarzem

Obaj Niemcy zaprezentowali się w pierwszej połowie meczu ze Stomilem Olsztyn w Gniewinie. Sarpei dwukrotnie próbował strzelać, ale nie trafiał do celu.

Jedyny gol przed przerwą po zasługa akcji Macieja Gajosa. Po jego dograniu z prawej strony boiska piłkę do siatki posłał Kristers Tobers. Na początku drugiej połowy na 2:0 poprawił Flavio Paixao.

Po godzinie gry trener Piotr Stokowiec wymienił całą "11". Ze zmienników najbliżej trzeciego gola był Joseph Ceesay. Jego strzał obronił bramkarz... Eryk Mirus. 16-latek Lechii po przerwie wszedł między słupki bramki I-ligowca.

Jan Biegański pod obserwacją Lazio Rzym? Przeczytaj wywiad

Łącznie szkoleniowiec sprawdził aż 25 piłkarzy. Po raz pierwszy po kontuzji zagrał Jan Biegański. Po kwadransie dostali juniorzy: Ryszard SumińskiMarek Niewiadomski, którzy dołączyli do zespołu na zgrupowaniu w Gniewinie.

Na koniec tego etapu przygotowań Lechia zmierzy się z Radomiakiem. Potem wraca do Gdańska, gdzie trenować będzie do inauguracji ekstraklasy, którą ma zaplanowaną 24 lipca w Białymstoku.

Ranking - wszystkie seniorskie drużyny piłkarskie z Trójmiasta. Lechia Gdańsk liderem trzeci rok z rzędu