Lechia Gdańsk. Testy na COVID-19. Dusan Kuciak zrealizował marzenie i cel

31 sierpnia 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
jag.

Lechia Gdańsk

Dusan Kuciak zrealizował marzenie i cel, który w ostatnim czasie "nakręcał" go do jak najlepszej gry. Po siedmiu latach przerwy wrócił do reprezentacji Słowacji. Więcej zdjęć (1)

Dusan Kuciak zrealizował marzenie i cel, który w ostatnim czasie "nakręcał" go do jak najlepszej gry. Po siedmiu latach przerwy wrócił do reprezentacji Słowacji.

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Dusan Kuciak zrealizował marzenie i cel, który w ostatnim czasie "nakręcał" go do jak najlepszej gry. Po siedmiu latach przerwy wrócił do reprezentacji Słowacji.

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Piłkarze Lechii po dwóch dniach wolnych wracają do treningów. Najpierw czekają ich testy na COVID-19. W tym tygodniu trener Piotr Stokowiec zaplanował zajęcia do soboty włącznie. W programie przygotowań nie ma sparingu. Klub opuściło ostatecznie sześciu piłkarzy z ośmiu powołanych na kadrowe zgrupowania. Największą satysfakcję miał Dusan Kuciak, który po siedmiu latach zrealizował marzenia.Trener Lechii Gdańsk wskazuje powody przegranej z Rakowem CzęstochowaPiłkarze Lechii Gdańsk 1 września, we wtorek wracają do treningów po dwóch dniach wolnych, które otrzymali po meczu 2. kolejki ekstraklasy. Nim przystąpią do dalszych zajęć, przejdą testy na COVID-19.

W tym tygodniu trener Piotr Stokowiec zaplanował treningi do soboty włącznie. Nie jest przewidziany żaden sparing. Kadra pierwszego zespołu zostanie uszczuplona o kadrowiczów. Ostatecznie z ośmiu powołanych do zgrupowania drużyn narodowych pojechało sześciu graczy.

W domu zostali: Kristers Tobers, który na 7. mecz w pierwszej reprezentacji Łotwy będzie musiał poczekać, gdyż należy leczy kontuzję, a także Kacper Urbański. Ten ostatni był powołany do reprezentacji Polski U-17, ale z uwagi na sytuacje pandemiczną PZNPN odwolał zgrupowania nie tylko tej kadry, ale także zespołów do lat 16 i 15, a także juniorskich kobiet oraz młodzieżowych futsalu.

Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa 1:3 - relacja, foto, video, możliwość wystawienia ocen piłkarzom i trenerowiCo usłyszeli piłkarze Lechii Gdańsk od kibiców? Jak cieszył się Raków Częstochowa


Z sześciu powołanych piłkarzy Lechii dwóch może wystąpić w pierwszej reprezentacji. Dusan Kuciak do reprezentacji Słowacji wraca do 7-letniej przerwie. W latach 2006-13 w drużynie narodowej zagrał 10 meczów, uczestniczył w finałach mistrzostw świata 2010 roku w RPA.

- Nigdy z gry w reprezentacji nie zrezygnowałem. Przez pewien czas nie liczyłem już na powołania, ale gdy moje nazwisko zaczęło się pojawiać w szerokiej kadrze, to znów się na ten cel "nakręciłem".(...)Bardziej jest to marzenie, które nakręca mnie do codziennej pracy. Chciałbym jeszcze chociaż raz dostać powołanie, by sobie powiedzieć, że jestem bramkarzem reprezentacji Słowacji - mówił nam na początku tego roku Kuciak.

Dusan Kuciak nie tylko o celach na 2020 rok - wywiadKrótszy rozbrat z kadrą, gdyż od czerwca 2019 roku, miał Jaroslav Mihalik. Skrzydłowy Lechii dotychczas w seniorskiej reprezentacji Słowacji rozegrał 6 meczów i strzelił 1 gola, w towarzyskim spotkaniu z Jordanią.

W tym samym terminach co Słowacy (3 i 7 września) w reprezentacji Polski do 19 zadebiutować będzie mógł Jakub Kałuziński.

Najdłużej poza klubem będą przebywać Karol Fila i Tomasz Makowski, który mogą wystąpić w dwóch meczach eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy, w tym ostatni z nich zaplanowany jest na 8 września.

Natomiast najszybciej z powrotem w Gdańsku zamelduje się Egzon Kryeziu, który do rozegrania ma tylko jedno spotkanie towarzyskie w młodzieżowej reprezentacji Słowenii.

Piłkarze Lechii Gdańsk w reprezentacjach narodowych - kiedy, z kim, o co?


3 września
Jakub Kałuziński, Polska U-19 - mecz towarzyski z Niemcami, Kalisz

Egzon Kryeziu, Słowenia U-21 - mecz towarzyski z Włochami, Lignano Sabbiadoro

4 września
Dusan Kuciak, Jaroslav Mihalik, pierwsza reprezentacja Słowacji - mecz Ligi Narodów z Czechami, Bratysława

Karol Fila, Tomasz Makowski, Polska U-21 - eliminacje młodzieżowych mistrzostw Europy, mecz z Estonią, Parnu

7 września
Dusan Kuciak, Jaroslav Mihalik, pierwsza reprezentacja Słowacji - mecz Ligi Narodów z Izraelem, Natanja

Jakub Kałuziński, Polska U-19 - mecz towarzyski z Czechami, Brzeg

8 września
Karol Fila, Tomasz Makowski, Polska U-21 - eliminacje młodzieżowych mistrzostw Europy, mecz z Rosją, Łódź

jag.

Opinie (59) ponad 10 zablokowanych

 • (5)

  Jaki trener jest do wzięcia? Którego trenera w lidze cenicie najbardziej? Powodzenia.

  • 8 19

  • (3)

   jakikolwiek, byle nie rudobrody

   • 6 12

   • Co tam mamroczesz z pierwszej ligi? (2)

    Z waszym trenerem spadliście do pierwszej i pewnie za rok do drugiej.

    • 8 9

    • tak, tak... Arka spadnie do drugiej ligi a Lechia zagra w lidze mistrzów... nie ćpaj więcej! (1)

     • 8 9

     • W Ekstraklasie są tylko poważne i profesjonalne zespoły. W pierwszej lidze występują amatorzy.

      • 8 2

  • Andrzej Strejlau

   • 0 4

 • (1)

  jak nie radzą sobie z beniaminkiem czy z Rakowem, to gdzie oni do kadry?

  • 25 10

  • Lechia wygrała z beniaminkiem.

   To wasza arka spadla. Lechia da sobie radę i trenerzy kadry też. Nie martw się.

   • 8 2

 • Po co testy? (2)

  Przecież widać że są chyba chorzy. Biegają jak by chcieli a nie mogli, kręcą się bez sensu po boisku...no ewidentnie COVID

  • 47 8

  • Wrócą Conrado, Saief, Tobers. (1)

   Będzie dobrze. Nie wolno narzekać. Najłatwiej być kibicem Realu czy Bayernu. Ale nie o to chodzi.

   • 8 2

   • Szczególnie Tobers wnosi tyle ze szok

    Conrado tez nierówny

    • 2 8

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.