Lechia Gdańsk. Trzy transfery, bez dwóch na inaugurację ekstraklasy

21 lipca 2021, 13:30
ras.

Lechia Gdańsk

Lechia Gdańsk pozyskała latem trzech piłkarzy. Od lewej: Bassekou Diabate, Ilkay Durmus i Miłosz Szczepański. Na inaugurację w Białymstoku będzie mogła jednak skorzystać tylko z Turka. Więcej zdjęć (1)

Lechia Gdańsk pozyskała latem trzech piłkarzy. Od lewej: Bassekou Diabate, Ilkay Durmus i Miłosz Szczepański. Na inaugurację w Białymstoku będzie mogła jednak skorzystać tylko z Turka.

Lechia Gdańsk pozyskała latem trzech piłkarzy. Od lewej: Bassekou Diabate, Ilkay Durmus i Miłosz Szczepański. Na inaugurację w Białymstoku będzie mogła jednak skorzystać tylko z Turka.

Lechia Gdańsk będzie mogła wystawić tylko jednego z trzech piłkarzy pozyskanych tego lata na inaugurację rozgrywek ekstraklasy. Do występu 24 lipca o godz. 17:30 przeciwko Jagiellonii Białystok szykuje się Ilkay Durmus. Klub czeka natomiast na dopełnienie formalności związanych z uprawnieniem do gry Bassekou Diabate, a Miłosz Szczepański gotowy do gry będzie najwcześniej za dwa miesiące.Marcin Pietrowski wraca do Gdańska. Wychowanek Lechii zagra w IV lidzeLechia Gdańsk do tej pory dokonała trzech letnich transferów. Z tego zaciągu jedynie Ilkay Durmus będzie mógł zagrać na inaugurację sezonu, 24 lipca w Białymstoku przeciwko Jagiellonii.

W sprawie wypożyczonego z malijskiego Yeelen Olympique Bassekou Diabate wciąż nie dopełniono bowiem wszystkim formalności, dzięki którym można zatwierdzić go do występów w polskich rozgrywkach.

- Czekamy na certyfikat Diabate, a sam piłkarz jako zawodnik spoza Unii Europejskiej, musi otrzymać pozwolenie na pracę. Wszystko wskazuje na to, że w pierwszej kolejce nie będzie jeszcze uprawniony do gry - wyjaśnia nam Michał Żurawski, rzecznik Lechii Gdańsk.

Ilkay Durmus: Szkocja mnie zahartowała. Przeczytaj wywiad z piłkarzem LechiiNatomiast już wcześniej trener Piotr Stokowiec informował o tym, że od początku sezonu gotowy do gry nie będzie Miłosz Szczepański. Pomocnik pozyskany z Rakowa Częstochowa do Gdańska trafił jako rekonwalescent po uszkodzeniu więzadła krzyżowego w kolanie. Jak się okazuje, Szczepańskiego zabraknie w kadrze nie tylko na pierwsze mecze. Na jego powrót do gry będzie trzeba poczekać przynajmniej do końca września

- Według informacji przekazanych przez sztab szkoleniowy, Miłosz będzie gotowy do gry za około dwa miesiące. Zawodnik jest zdrowy, ale rehabilitacja i odbudowa mięśni po urazie kolana nie przebiegła do końca prawidłowo. Miłosz potrzebuje czasu na odbudowę mięśniową, która przygotuje go do występów. Zbyt szybkie wprowadzenie go do gry to ryzyko kolejnej kontuzji - wyjaśnia Żurawski.

Dusan Kuciak: Lechia Gdańsk w TOP 5. Przeczytaj wywiadPrzypomnijmy, że już na starcie przygotowań do nowego sezonu, z kadry wypadł Omran Haydary. Afgańczyk w połowie czerwca wrócił z kontuzją barku ze zgrupowania reprezentacji. Skrzydłowy do treningów ma wrócić we wrześniu.

Lechia Gdańsk. Omran Haydary opowiada m.in. o: kontuzji, talibach i grze w AzjiRuchy transferowe Lechii Gdańsk przed sezonem 2021/22


Przyszli:
  • Bassekou Diabate, pozycja: napastnik, poprzedni klub: Yeelen Olympique, wypożyczenie do 30.06.2022 z opcją wykupu
  • Miłosz Szczepański (pomocnik, Raków Częstochowa, wolny transfer, w Lechii Gdańsk kontrakt do 30.06.2024)
  • Ilkay Durmus (paszport: Turcja/Niemcy, skrzydłowy, ostatni klub: St. Mirren, Szkocja, wolny transfer, kontrakt w Lechii Gdańsk do 30.06.2023)
  • Kacper Sezonienko (napastnik, powrót z wypożyczenia do Bytovii, 30.06.2022)


Odeszli:
  • Eggy Maulana Vikri (Indonezja, pomocnik, koniec kontraktu)
  • Karol Fila (obrońca, transfer definitywny, nowy klub: Racing Strasbourg/Francja)
  • Żarko Udovicić (pomocnik, wolny transfer, Raków Częstochowa)
  • Kenny Saief (pomocnik, koniec wypożyczenia z Anderlechtu Bruksela/Belgia)

Lechia Gdańsk - aktualna kadra pierwszej drużyny

Który z piłkarzy na koniec sezonu okaże się największym wzmocnieniem Lechii?
Bassekou Diabate
Ilkay Durmus
Miłosz Szczepański
żaden z nich nie będzie wzmocnieniem

ras.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (64)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.