Lechia Gdańsk - Zagłębie Sosnowiec. Główny sponsor za 5,5 mln zł

5 października 2018 (artykuł sprzed 1 roku)
jag.

Lechia Gdańsk

Najnowszy artukuł na ten temat

Lechia Gdańsk. 39 mln zł długu zamienione na nowe akcje dla większościowego akcjonariusza

Energa SA za tytuł sponsora głównego Lechii Gdańsk na wyłączność na okres 10 miesięcy zapłaciła klubowi 5,5 miliona złotych bez VAT. Umowa obowiązuje do 30 czerwca przyszłego roku. W sobotę biało-zieloni zaprezentują się kibicom po raz ostatni przed ligową przerwą. O godzinie 18 ugoszczą Zagłębie Sosnowiec. Ochotę na grę mają m.in. Tomasz Makowski i Joao Nunes, ale czy to na tych zawodników, czy w ogóle na zmiany zdecyduje się Piotr Stokowiec, by przełamać serię trzech meczów bez zwycięstwa w ekstraklasie?PRZECZYTAJ CO TRENER LECHII GDAŃSK MÓWIŁ PRZED MECZEM Z ZAGŁĘBIEM

Relacja LIVE


Typowanie zakończone 3 pkt.

Piłka nożna - Ekstraklasa
LECHIA Gdańsk 4:1 Zagłębie Sosnowiec
6 października 2018, godz. 18:00

Tak typowano 502 typowania

90% LECHIA Gdańsk
5% REMIS
5% Zagłębie Sosnowiec


- Chciałbym uciąć spekulacje, że z tymi finansami jest coś nie tak - mówił Piotr Stokowiec na konferencji prasowej przed meczem Zagłębia Sosnowiec, jednocześnie zdradzając, że jego drużyna otrzymała zaległe premie za poprzedni sezon.
Także według informacji, które docierają do nas z innych źródeł, wynika, że klub tylko z tytułu dwóch zawartych umów w ostatnich tygodniach zarobił około 10 milionów złotych. Gdańsk promocję miasta i Gdańskiego Ośrodka Sportu przez klub w drugim półroczu 2018 roku wycenił na ponad 4,5 miliona złotych brutto.

REKORDOWE PIENIĄDZE W SKALI ROK OD GDAŃSKA DLA LECHII. POZNAJ SZCZEGÓŁY

Natomiast na mocy umowy o "Sponsoring drużyny piłki nożnej Lechii Gdańsk w okresie od 30 sierpnia 2018 roku do 30 czerwca 2019 roku" z Energi SA do klubu wpłynie 5,5 mln zł bez VAT.

"Na wstępie zaznaczyć należy, że działania Energa SA wpisują się w wytyczne Ministerstwa Skarbu Państwa określone w dokumencie "Dobre praktyki w zakresie prowadzania działalności sponsoringowej przez spółki skarbu państwa", w którym kładzie się mocny nacisk na wspieranie i promowanie polskiego sportu oraz polskich zawodników. Specyfika działalności sponsoringowej, uwzględniająca promocję marki poprzez wspieranie działań sportowych jest działalnością długofalową, zakładającą realizację wieloletnich planów marketingowych i sponsoringowych" - podkreśla sponsor.
ZOBACZ JAK LECHIA OGRAŁA KORONĘ: VIDEO I FOTO

W zamian wspomniane pieniądze w określonym powyżej terminie Lechia zobowiązała się do świadczeń reklamowych na rzecz Energi SA w różnym zakresie. Do najważniejszych należą m.in.:

  • przyznanie sponsorowi tytułu "Głównego Sponsora Lechii Gdańsk" na zasadach wyłączności.
  • umieszczenie firmy i logo sponsora na koszulkach meczowych zawodników, na strojach treningowych oraz wszystkich innych, w których zawodnicy drużyny oraz sztab szkoleniowy występują jako klub
  • uprawnienie do używania wizerunku drużyny we wszelkich działaniach informacyjnych, promocyjnych i reklamowych sponsora
  • zapewnienie, że dzieci wprowadzające zawodników drużyny oraz drużyny przyjezdnej ubrane będą w stroje z firmą i logo sponsora.


PRZYPOMNIJ SOBIE, ILE ENERGA ZAPŁACIŁA LECHII W POPRZEDNIM SEZONIE

Tym samym sprawy natury finansowej nie powinny w sobotę mieć wpływu na postawę drużyny. Mecz z Zagłębiem Sosnowiec to ostatnia szansa, aby w okresie między pierwszą, a drugą przerwą dla reprezentacji Lechia wygrała mecz. Poprzednio ta sztuka udała jej się właśnie tuż przed pierwszą pauzą w rozgrywkach. 31 sierpnia biało-zieloni pokonali u siebie Koronę Kielce 2:0.

Wówczas trener Stokowiec odważnie w miejsce kontuzjowanego Jarosława Kubickiego wprowadził do "11" Mateusza Sopoćko, a 19-latek m.in. rozpoczął akcję, która ustaliła końcowy rezultat. Czy w sobotę podobnym jokerem okaże się Tomasz Makowski?

- Po przykładzie Sopoćko i Karoli Fili widać, że młodzi dostają szansę. Warto ciężko pracować i czekać na swoją okazję do gry. Ja dostałem możliwość debiutu w pierwszej drużynie w Pucharze Polski. To było miłe uczucie. Nie spodziewałem się, że po meczu z Wisłą Kraków będę mógł poczytać o sobie tyle pochlebnych wpisów. Najlepiej czuję się w środku pola, na pozycjach "6" i "8", ale jest na nich duża rywalizacja, co tylko wszystkim naszym pomocnikom wychodzi na plus - podkreśla 19-letni Makowski, który na razie wiadomo, że po raz pierwszy znalazł się w "18" na ekstraklasę.
PRZECZYTAJ O DOTYCHCZASOWYCH OSIĄGNIĘCIACH TOMASZA MAKOWSKIEGO

Bogusław Kaczmarek, choć wysoko ocenia możliwości Lechii w tym sezonie, a nawet widzi ją w pierwszej "3" na koniec sezonu, dostrzega mankament na prawej stronie boiska.

- Na skrzydło przesunięty został Flavio Paixao i według mnie ten układ nie bardzo funkcjonuje. Młody Fila około 60 minuty zaczyna popełniać błędy, co wynika jeszcze z małego doświadczenia i wówczas przy grze jednym defensywnym pomocnikiem, brakuje mu wsparcia Flavio. Portugalczyk średnio wywiązuje się z zadań w destrukcji, a Lechia traci sporo bramek przez akcje z tego sektora - mówi popularny "Bobo".
Czy do podobnych wniosków dojdzie trener Stokowiec i na prawej obronie postawi na Joao Nunesa?

- Każdy chce grać. Jednak my-piłkarze możemy pracować na maksa, ale później i tak decyduje trener. To że w ostatnim czasie pogorszyła się pogoda, nie ma wpływu na moją formę, ani samopoczucie. Wiadomo, że w Portugalii aura jest lepsza, ale ja nie jestem tutaj na wakacjach, tylko przyjechałem do pracy. Zawsze mówiłem, że najlepiej czuje się jako środkowy obrońca, ale teraz twierdzę, że najlepiej będę czuł się na tej pozycji, która da mi miejsce na boisku - podkreśla Portugalczyk, który w tym sezonie zagrał w czterech meczach ligowych, ale tylko raz, przeciwko Śląskowi Wrocław (1:1) wystąpił w pierwszym składzie.
BOGUSŁAW KACZMAREK WIDZI LECHIĘ W "TRÓJCE" NA KONIEC SEZONU. PRZECZYTAJ, CAŁY KOMENTARZ

Jeśli któryś piłkarz nie zagra w sobotę przeciwko Zagłębiu, to na kolejną szansę na ligowy występ będzie musiał poczekać do 19 października i spotkania w Gliwicach przeciwko Piastowi.

Natomiast podczas przerwy na reprezentacje zawodnicy, którzy nie pojadą na kadrowe zgrupowania, będą mogli sprawdzić formę w meczu towarzyskim z III-ligowcem. Na 13 października na godzinie 13 zakontraktowano wyjazdowy sparing z KP Starogard Gdański. Wstęp na stadion będzie bezpłatny.

KOSZTOWNE POMYŁKI PAIXAO. ZAGŁOSUJ CZY LECHIA POWINNA ZMIENIĆ WYKONAWCĘ RZUTÓW KARNYCH?

bilet Lechia Gdańsk
Bilety można kupić przez internet na stronie bilety.lechia.pl lub skorzystać także ze stacjonarnych punktów sprzedaży.

W sezonie 2019/2020 ulgi przysługują:
- dzieciom do lat 13,

- młodzieży uczącej się i studentom do 26 roku życia (warunkiem jest weryfikacja aktualnej legitymacji szkolnej/studenckiej – kupujesz przez Internet, prześlij skan legitymacji na adres bilety@lechia.pl aby aktywować ważność ulgi do końca jej ważności),

- seniorom w wieku powyżej 60 lat.
Dodatkowo obowiązuje 20% zniżki od cen zakupu biletów na trybunach kategorii IV dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, a dzieci do lat 6 mają możliwość wejścia na mecz bezpłatnie, bez zajmowania osobnego krzesełka (mecz mogą oglądać na kolanach u rodziców).

Posiadacz karnetu na sezon 2019/20 może go przekazać dowolnej osobie pięć razy w ciągu sezonu, w przypadku karnetów na jesień 2019 takich przekazań może być maksymalnie trzy.

jag.