Lechia Gdańsk będzie miała nowego prezesa. Adam Mandziara zrezygnował

29 kwietnia 2021, 22:45
jag.

Lechia Gdańsk

Adam Mandziara po raz drugi odchodzi z funkcji prezesa Lechii Gdańsk, by zasiadać w radzie nadzorczej. Więcej zdjęć (1)

Adam Mandziara po raz drugi odchodzi z funkcji prezesa Lechii Gdańsk, by zasiadać w radzie nadzorczej.

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Adam Mandziara po raz drugi odchodzi z funkcji prezesa Lechii Gdańsk, by zasiadać w radzie nadzorczej.

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Adam Mandziara złożył rezygnację z funkcji prezesa Lechii Gdańsk. Obecnie zasiadać będzie w radzie nadzorczej klubu. Jego następcą ma zostać Paweł Żelem. Nie jest to niespodzianką. Na możliwość takiej roszady wskazywaliśmy już w styczniu tego roku.9.01.2021 Trojmiasto.pl: Paweł Żelem wrócił do Lechii Gdańsk, Adam Mandziara przejdzie do rady nadzorczejWalne Zgromadzenie Lechii Gdańsk m.in. zatwierdziło sprawozdanie finansowe za okres 01.07.20219 - 30.06.2020 oraz dokonało zmian we władzach spółki piłkarskiej. Z pełnienia funkcji prezesa zrezygnował Adam Mandziara. Nie jest to niespodzianką. Na możliwość takiej roszady wskazywaliśmy już w styczniu, gdy do klubu zatrudniono Pawła Żelema.

- W funkcjonowaniu klubu nic się nie zmienia. Moja rezygnacja ze stanowiska prezesa zarządu i przejście do Rady Nadzorczej było przygotowywane od dłuższego czasu. Nadal będę pracował na rzecz Lechii Gdańsk. Klub jest w stabilnej sytuacji, a pozyskanie do składu zarządu pana Pawła Żelema, managera wyróżniającego się bogatym i wieloletnim doświadczeniem w kierowaniu klubami Ekstraklasy, jest doskonałą rękojmią do dalszego rozwoju Lechii - powiedział Adam Mandziara, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Lechia Gdańsk przed meczem z Wisłą Płock. Na co liczą Flavio Paixao i Jarosław Kubicki?Poza Żelemem w składzie zarządu pozostają: Robert Krupski i Piotr Zejer. Dwaj pierwsi są wskazani przez akcjonariusza większościowego - Lechia Rights Management, a ten ostatni to reprezentant akcjonariuszy mniejszościowych. Formalnie stanowiska między członków zarządu przydzieli rada nadzorcza na pierwszym posiedzeniu nowej kadencji.

Rada nadzorcza liczy obecnie czworo członków. W jej składzie pozostali: Adriana Seget i Dariusz Krawczyk. Doszli Mandziara oraz Michał Hałaczkiewicz, dyrektor generalny Lechii Gdańsk. Natomiast rezygnację złożyła Joanna Parchem.

Przypomnijmy, że nie jest to pierwszy raz, gdy Mandziara przenosi się do rady nadzorczej z funkcji prezesa. Podobnie było latem 2019 roku. Wówczas został przewodniczącym rady nadzorczej, a funkcję prezesa przekazał Januszowi Biesiadzie. Jednak już na początku października ten ostatni został zwolniony, a Mandziara znów został prezesem Lechii i funkcję tę sprawował aż do dziś.

Pod koniec marca Mandziara ustąpił z zasiadania w Radzie Nadzorczej Ekstraklasa SA. Należne Lechii Gdańsk w tym sezonie miejsce w tym gremium obsadził Paweł Żelem.

jag.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (50)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.