Lechia Gdańsk i Arka Gdynia w kadrach. Gol Makowskiego, Steinbors w bramce Łotwy

22 marca 2019 (artykuł sprzed 5 lat)
Tomasz Makowski z Lechii zdobył bramkę dla reprezentacji Polski do lat 20 w towarzyskim meczu z Japonią. Tomasz Makowski z Lechii zdobył bramkę dla reprezentacji Polski do lat 20 w towarzyskim meczu z Japonią.

Tomasz MakowskiLechii Gdańsk zdobył bramkę dla reprezentacji Polski do lat 20 w wygranym 4:1 towarzyskim meczu z Japonią, a Konrad MichalakKarol Fila zagrali w kadrze U-21 remisując 1:1 z Anglią. W sumie z narodowymi reprezentacjami przebywa obecnie aż ośmiu piłkarzy Lechii. Natomiast Pavels Steinbors z Arki Gdynia wskoczył do bramki pierwszej reprezentacji Łotwy i prawdopodobnie zagra w niedzielę przeciwko Polsce.

Udanie rozpoczęli występy w narodowych reprezentacjach piłkarze Arki Gdynia i Lechii Gdańsk. Prowadzona przez Jacka Magierę, szykująca się do mistrzostw świata reprezentacja Polski U-20 wygrała towarzyski mecz z Japonią w Łodzi aż 4:1.

70 minut rozegrał pomocnik Lechii Tomasz Makowski, który zdobył bramkę na 2:1. Ponadto w meczowej kadrze znalazł się inny pomocnik biało-zielonych Mateusz Sopoćko.

Polska U20 - Japonia U20 4:1 (1:1)
Bramki: Szota 28, Makowski 68, Bednarczyk 72, Łyszczarz 82 - Saito 35

Polska:Mleczko - Szota, Walukiewicz, Sobociński, Stanilewicz - Puchacz (84 Kostrosz), Makowski (71 Benedyczak), Slisz, Bogusz (59 Łyszczarz), Skóraś (59 Bednarczyk) - Steczyk (84. Sokół)

Bramkarz Arki Pavels Steinbors doczekał się występu w mecze pierwszej reprezentacji Łotwy. Golkiper pojawił się na boisku w Skopje w 33. minucie eliminacji mistrzostw Europy z Macedonią Północną.

Przy stanie 0:2 zmienił kontuzjowanego Andrisa Vaninsa. Mecz zakończył się wprawdzie wynikiem 1:3, ale wygląda na to, że Steinbors wyjdzie w pierwszym składzie na niedzielny mecz z Polską.

Piłkarze Arki pojechali do Gniewina

Macedonia Północna - Łotwa 3:1 (2:0)
Bramki: Alioski 11 minuta, Elmas 29, 90 - Velkovski 87 samobójcza

Łotwa: Vaņins (33 minuta Steinbors) - Gabovs, Dubra, Ošs, Maksimenko - Rakels, Tarasovs, Isajevs, Cigaņiks - Karašausks (68 Tobers), Šabala (80 Uldriķis)

Szykowana do mistrzostw Europy reprezentacja Polski do lat 21 zremisowała w Bristol z Anglią 1:1. W towarzyskim meczu zagrało dwóch piłkarzy Lechii - Konrad MichalakKarol Fila.

Obaj wyszli w pierwszym składzie zespołu trenera Czesława Michniewicza. Michalak zagrał 62. minuty, a Fila dla którego był to debiut w narodowych barwach, rozegrał całe spotkanie. Nie wygrał jednak rywalizacji z Pawłem Stolarskim na prawej obronie. Selekcjoner wystawił go na lewej stronie defensywy.

Karol Fila o diecie i szansie na mistrzostwa Europy

Anglia U-21 - Polska U-21 1:1 (1:1)
Bramki: Calvert-Lewin 13 - Szymański 34

Polska: Grabara - Stolarski, Bielik, Wieteska, Fila - Kapustka, Dziczek, Piotrowski - Szymański (80 Wdowiak), Buksa (73 Świderski), Michalak (62 Gąska)

Reprezentacja Polski do lat 19 zremisowała bezbramkowo z Francją na inaugurację drugiej rundy turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Europy U-19. W starciu z gospodarzami Dariusz Gęsior wystawił w pierwszym składzie Mateusza Żukowskiego, który rozegrał pełne 90 minut. Biało-czerwoni zagrają jeszcze z Izraelem oraz Szwajcarią. Do lipcowych finałów w Armenii awansuje zwycięzca grupy.

Francja U-19 - Polska U-19 0:0

Polska: Miszta - Tabiś, Nawrocki, Kiwior, Grabowski - Klupś, Praszelik (61 Poręba), Kubica, Żurawski (77 Mosakowski), Żukowski - Sobol (46 Bida)

O mistrzostwa Europy w swojej kategorii walczy też polska kadra do lat 17. W pierwszym meczu turnieju w Szkocji podopieczni Przemysława Małeckiego ulegli Rosji, a niemal całe spotkanie rozegrał obrońca Lechii Filip Dymerski, zmieniony w 87. minucie. Plaków czeka jeszcze mecz z Portugalią i z Danią. Awans na majowy turniej w Irlandii uzyskają zwycięzcy oraz siedem najlepszych drużyn z drugich miejsc w ośmiu grupach.

Polska U-17 - Rosja U-17 2:3 (2:1)
Biegański 4, Marchwiński 39 - Gubżokow 17, Oznobichin 50, Szapowałow 78

Polska: Bieszczad - Iskra, Bejger, Dymerski (87 Dudziński), Niewiadomski - Kamiński (65 Górski), Biegański, Kozłowski, Rakoczy (65 Turski), Zalewski - Marchwiński

Filip Mladenović z Lechii dowołany do reprezentacji Serbii

Powodów do zadowolenia nie ma Egy Maulana Vikri. Wprawdzie pomocnik Lechii zagrał całe spotkanie w reprezentacji Indonezji do lat 22, ale jego zespół wysoko przegrał w Wietnamie z Tajlandią na inaugurację turnieju eliminacyjnego Pucharu Azji U-23.

Skrzydłowy aby uzyskać awans musi ze swoim zespołem wygrać grupę K, w której zagra jeszcze z Wietnamem i Brunei albo liczyć na to, że znajdą się w gronie czterech najlepszych drużyn z drugich miejsc spośród jedenastu grup (pięciu jeśli na premiowanym miejscu rywalizację zakończy Tajlandia, która i tak zagra na turnieju jako jego gospodarz).

Indonezja U-22 - Tajlandia U-22 0:4 (0:1)

Mateusz Żukowski, reprezentacja Polski U-19
23 marca, Saint-Cyr-sur-Loire, godz. 17, mecz Izraelem, eliminacje mistrzostw Europy
26 marca, Avoine, godz. 15, mecz ze Szwajcarią, eliminacje mistrzostw Europy

Filip Dymerski, reprezentacja Polski U-17
23 marca, Greenock, godz. 12, mecz z Portugalią, eliminacje mistrzostw Europy
26 marca, Glasgow, godz. 17, mecz ze Szkocją, eliminacje mistrzostw Europy

Opinie (24) ponad 10 zablokowanych

• Pilne: Przywrócić Marcusa do 1 zespołu na mecz ze Śląskiem!!! (2)

Niech zagra w drugiej linii albo w ataku z Jankowskim ,bo gorzej od Banaszewskiego nie zagra.Banaszewski nic nie wniósł do gry i może Marcusowi buty czyścić.

• 25 19

• Co kogo obchodzi ta arka?

• 12 12

• Markus to już geriatria, młodszy nie będzie

• 1 0

• (4)

Brawo Karol, brawo Tomek , brawo P.Stokowiec.Brawo Lechia.A jest jeszcze Chrzanowski,Sopoćko i Żukowski.

• Brawo nasi ! (2)

Dzięki wspaniałej postawie naszych , wybrzeżowych zawodników Reprezentacja Polski pokonała Austrię.

• 17 3

• (1)

Dzieki pilkarzom Lechii!!!!!

• 5 5

• I trenerowi Lechii :)

• 1 2

• Makowski to najbardziej obiecujący zawodnik na Pomorzu (2)

Szczęście w nieszczęściu kontuzji Lipskiego i Wolskigo ma możliwość ogrywania się.

Za to Sobiecha już bym ogrywał w 4 lidze

• 35 5

• Sobiech w 4 lidze to będzie stał w miejscu przez 90 minut. (1)

• 3 1

• Tak ja to robi w 1 składzie

• 0 0

• Lechia Gdańsk Obłuże

Brawo Nasi

• 22 19

• nie ma kim tam grac-szkoda pisac-dziadostwo (2)

• 2 9

• Zebranie

Co tam na walnym? Dziś miało się odbyć. Czy ktoś coś wie? Cisza jak w kościele po śmierci organisty.