stat

Trener Lechii stawia na stabilizację

Piotr Nowak: Bez minimalizmu i zabezpieczania

9 lipca 2017, 19:00
Marcin Dajos

Lechia Gdańsk

- Razem z prezesem Adamem Mandziarą i radą nadzorczą mamy wizję zespołu i wiemy, jak chcemy, żeby on grał. Mamy swoje wysokie cele. To że o nich nie mówiliśmy na prezentacji, nie jest z naszej strony minimalizmem czy zabezpieczaniem się przed ewentualną porażką - podkreśla Piotr Nowak, który kontrakt z Lechią Gdańsk ma ważny na dwa najbliższe sezony. Na razie z sezonu na sezon poprawia się o jedną pozycję. Po piątym, było czwarte miejsce w ekstraklasie.PIŁKARZE LECHII ZAPREZENTOWALI SIĘ KIBICOM. ZOBACZ VIDEO I FOTO

Marcin Dajos: Zazwyczaj ocenia trener piłkarzy po meczu. Teraz, wyjątkowo parę słów o tym, jak wypadli na prezentacji?

Piotr Nowak: Widać, że piłkarze są zmęczeni po dwóch tygodniach obozu przygotowawczego w Gniewinie. Na prezentację przyjechaliśmy prosto z niego. Obóz był prowadzony na wysokich obciążeniach, a do tego stosowaliśmy je podczas długich treningów. Po tych dwóch tygodniach wszyscy czekali tylko na to, aby pójść do domów i nieco odpocząć.

Czyli można uznać ten okres za udany?

Nie mamy wątpliwości, że był to okres dobrze przepracowany. Zmieniliśmy go trochę w porównaniu do tego sprzed roku. Większość rzeczy była robiona z piłką. Do tego doszły rzeczy fitnessowe i siłowe. Dzięki temu było więcej przyjemności z ćwiczeń i obóz szybciej zleciał.

Na spotkanie z fanami chyba jednak nie trzeba była szukać sił?

Mamy wyśmienitych kibiców, a my jesteśmy zawsze do dyspozycji. Chodzi o to, żeby żyć życiem miasta i wspólnie z fanami. To nie jest tylko tak, że wychodzimy na arenę i gramy w piłkę. Robimy to tak dla siebie, jak i dla kibiców. Jesteśmy częścią miasta i społeczności, która dopinguje nas codziennie. Każdy z fanów wspiera nas w tym, abyśmy grali jak najlepiej i chcemy się im za to odwdzięczyć także takimi spotkaniami.

DYREKTOR SPORTOWY LECHII: NEGOCJUJEMY Z PIŁKARZAMI OFENSYWNYMI. PRZECZYTAJ CAŁY WYWIAD

Tak zaprezentowali się w sobotę kibicom piłkarze Lechii.


ENERGA ROZSZERZYŁA WSPÓŁPRACĘ Z LECHIĄ

Wracając do obozu, jak wyglądali nowi piłkarze? Po sparingach wydaje się, że dobrze, skoro zdobywali bramki.

Tak, ale to nie tylko o zbywanie goli chodzi. Starają się przede wszystkim wkomponować w nasze systemy, a nie jest to łatwe. Przez dwa tygodnie wspieraliśmy ich i chcieliśmy pokazać, jak to wygląda. Było dużo zajęć dydaktycznych, przeanalizowanie tego jak graliśmy. Jest to trudne i nie można złapać wszystkiego tak szybko. Florian Schikowski, Michał Nalepa, Mateusz Matras, Mateusz Lewandowski w miarę szybko zaaklimatyzowali się, lubią być z resztą zawodników. Zatem team spirit wciąż jest na tym samym, bardzo dobrym poziomie.

W OSTATNIM SPARINGU LECHIA POKONAŁA SANDECJĘ 3:2

Piotr Nowak

Piotr Nowak

Dane:

ur.:
1964-07-15
Ocena z sezonu:
2.34 (2013 ocen)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

więcej »LECHIA BEZ UJEMNYCH PUNKTÓW W NOWYM SEZONIE, ALE ZAPŁACI WYŻSZĄ KARĄ FINANSOWĄ

Jest szansa, że w składzie ponownie znajdzie się gdańszczanin? Na prezentacji pojawił się m.in. Karol Fila.

Karol grał ostatnio dobrze i to na nietypowej dla siebie pozycji. Jego miejscem jest środek pomocy, a wystąpił na prawym skrzydle, jako wahadłowy. Poradził sobie bardzo dobrze, dlatego jestem z niego zadowolony. Mam nadzieję, że dalej będzie robił postępy w takim tempie, jak czynił to przez ostatnie pół roku. Może jeszcze nie w najbliższych miesiącach, ale będziemy starali się zbliżyć go do składu meczowego.

Na razie brakuje konkretnych celów dla Lechii? Żadne deklaracje związane z nimi nie padły ze sceny podczas prezentacji.

Rozmawialiśmy w klubie o celach. I to, że o nich nie mówiliśmy na prezentacji, nie jest z naszej strony minimalizmem czy zabezpieczaniem się przed ewentualną porażką. Jest to po prostu konsekwentne prowadzenie drużyny, polegające na selekcji zawodników. Razem z prezesem Adamem Mandziarą i radą nadzorczą mamy wizję zespołu i wiemy, jak chcemy, żeby on grał.

Czyli jak będzie grała Lechia?

Czasami bardziej ofensywnie, innym razem mniej. A czasami bardziej wyrachowanie, czy nonszalancko albo radośnie. Ważna jest u nas stabilizacja, czyli to, że nie musimy martwić się, czy w nowym sezonie zagramy o pierwszą ósemkę. Mamy swoje wysokie cele i na tym na razie poprzestańmy.

LECHIA NA 3. MIEJSCU POD WZGLĘDEM PRZYCHODÓW W PIŁKARSKIEJ LIDZE FINANSOWEJ. NA WYNAGRODZENIA WYDAJE AŻ 81 PROCENT WPŁYWÓW.

Typowanie meczu - zakończone

14 lipca 2017 , godz. 18:00

Wartość: 3 pkt.

Wisła Płock

Tak typowano:

646 typowań