Lechia Gdańsk rozpoczyna przygotowania. 23 piłkarzy ma być na pierwszym treningu

13 czerwca 2021, 15:00

Lechia Gdańsk

Lechia Gdańsk 14 czerwca rozpoczyna przygotowania do sezonu 2021/22. Na pierwszym treningu spodziewanych jest 23 piłkarzy. Na zdjęciu od lewej: Flavio Paixao, Karol Fila, Tomasz Makowski i Maciej Gajos. Więcej zdjęć (1)

Lechia Gdańsk 14 czerwca rozpoczyna przygotowania do sezonu 2021/22. Na pierwszym treningu spodziewanych jest 23 piłkarzy. Na zdjęciu od lewej: Flavio Paixao, Karol Fila, Tomasz Makowski i Maciej Gajos.

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Lechia Gdańsk 14 czerwca rozpoczyna przygotowania do sezonu 2021/22. Na pierwszym treningu spodziewanych jest 23 piłkarzy. Na zdjęciu od lewej: Flavio Paixao, Karol Fila, Tomasz Makowski i Maciej Gajos.

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Lechia Gdańsk 14 czerwca rozpocznie przygotowania do sezonu 2021/22. Pierwszy trening został wyznaczony na stadionie przy ul. Traugutta na godzinę 16. Spodziewanych jest na nim 23 piłkarzy. Jedyną nową twarzą ma być wracający z wypożyczenia Kacper Sezonienko, który w sobotę z Bytovią pożegnał się 5. golem w rozgrywkach II-ligowych.Dusan Kuciak, bramkarz Lechii Gdańsk gotowy, aby zatrzymać Polskę. Przeczytaj wywiadLechia Gdańsk rozpoczyna przygotowania to sezonu 2021/22 jak większość drużyn ekstraklasy. Na poniedziałek, 14 czerwca pierwszy trening po urlopach wyznaczono aż w 10 klubach. Trener Piotr Stokowiec spotka się z podopiecznymi o godzinie 16. Jak informuje klub na zajęciach spodziewanych jest 23 piłkarzy. Z kadry z poprzednich rozgrywek brakować będzie 5 zawodników.

- Dusan Kuciak, Egy Maulana Vikri i Omran Haydary są na zgrupowaniach reprezentacji narodowych. Kenny Saief jest wypożyczony do 30 czerwca i wypożyczenie nie będzie przedłużone. Lechia Gdańsk i Żarko Udovicić doszli do porozumienia w kwestii wcześniejszego rozwiązania kontraktu za porozumieniem stron. W związku z tym od dzisiaj będzie mógł rozpocząć on treningi w drużynie Rakowa Częstochowa - przekazuje Michał Żurawski.
To nowy rzecznik prasowy Lechii Gdańsk. Na początku 2020 roku, przez kilka tygodni był już pełniącym tę funkcję. Teraz na dobre na tym stanowisku zmienił Arkadiusza Brulińskiego, który w klubie pracował od 1 kwietnia ubiegłego roku i był równocześnie dyrektorem biura komunikacji i marketingu.

Lechia Gdańsk szuka wzmocnień. Czy będzie nim Miłosz Szczepański?Lechia Gdańsk - lista piłkarzy, którzy mają być na pierwszym treningu


Bramkarze:
Zlatan Alomerović, Eryk Mirus, Antoni Mikułko

Obrońcy:
Karol Fila, Mykola Musolitin, Michał Nalepa, Kristers Tobers, Bartłomiej Kopacz, Mario Maloca, Rafał Pietrzak

Pomocnicy:
Conrado, Jan Biegański, Egzon Kryeziu, Jarosław Kubicki, Maciej Gajos, Tomasz Makowski, Jakub Kałuziński, Filip Koperski, Joseph Ceesay, Mateusz Żukowski

Napastnicy:
Flavio Paixao, Łukasz Zwoliński, Kacper Sezonienko


Rafał Pietrzak: Reprezentacja? Nie mam żalu, choć dałem argumenty. Przeczytaj wywiad z obrońcą Lechii GdańskZ końcem miesiąca kontrakty kończą się w Lechii jeszcze dwóm piłkarzom: Vikriemu i Mateuszowi Żukowskiemu. O ile Indonezyjczyk może mieć problemy z nowym angażem, gdyż przez trzy lata pobytu w Gdańsku rozegrał w ekstraklasie tylko 10 meczów, to Żukowski powinien otrzymać nową umowę.

W sezonie 2021/22 nadal będzie młodzieżowcem, a to ważne, gdyż ten wiek skończył już Tomasz Makowski. Tym samym Mateusz o miejsce w "11", przewidziane dla piłkarza urodzonego w 2000 roku i później, rywalizowałby z: Janem Biegańskim i Jakubem Kałuzińskim.

Jak Lechia Gdańsk ogranicza do minimum ryzyko nietrafionego transferu?To grono może powiększyć Kacper Sezonienko. Przed rokiem podczas treningów z pierwszą drużyną napastnik nie przekonał do siebie trenera. Na rozgrywki 2020/21 trafił na wypożyczenie do II-ligowej Bytovii. W 33 oficjalnych meczach w tym klubie 18-latek rozegra 33 mecze, w których strzelił 5 goli. Ostatnią bramkę zaliczył w sobotę, 12 czerwca w spotkaniu, który dla Bytovii był pożegnaniem z tym szczeblem rozgrywek, gdyż w tabeli zajęła ostatnie miejsce.

Sezonienko ma być na pierwszym treningu jedynym piłkarzem, który nie grał w Lechii w minionym sezonie.

Kacper Sezonienko wraca zahartowany. Przeczytaj wywiadCzasu na korekty w kadrze jest jeszcze dużo. Inauguracja ekstraklasy ma nastąpić 23 lipca. Ruch transferowy na dobre może ruszyć po 30 czerwca, kiedy piłkarze, którym skończą się kontrakty, będą mogli stawić się w nowych klubach bez pytania dotychczasowych pracodawców o zgodę i bez żadnych zobowiązań finansowych.

Wielkie zmiany w Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk. Sprawdź, kto odchodzi?Lechia Gdańsk - plan przygotowań do sezonu 2021/22


14-29 czerwca: treningi w Gdańsku
30 czerwca-9 lipca: zgrupowanie w Gniewinie
12 lipca-23 lipca: treningi w Gdańsku

Sparingi


23 czerwca: Raków Częstochowa
30 czerwca: Legia Warszawa
3 lipca: Lech Poznań
16 lipca: Wisła Płock

Opinie wybrane


wszystkie opinie (48)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.