Lechia Gdańsk w reprezentacjach. Gol Sulaemana, Kuciak nie poleci na mundial

12 października 2021, 12:00
ras.

Lechia Gdańsk

Dusan Kuciak nie pojedzie na mistrzostwa świata w Katarze. Reprezentacja Słowacji wypadła z gry o mundial. Natomiast Witan Sulaeman właśnie zdobył pierwszego gola dla seniorskiej kadry Indonezji. Więcej zdjęć (1)

Dusan Kuciak nie pojedzie na mistrzostwa świata w Katarze. Reprezentacja Słowacji wypadła z gry o mundial. Natomiast Witan Sulaeman właśnie zdobył pierwszego gola dla seniorskiej kadry Indonezji.

fot. M.Słodkowski, M.Czarniak/Trojmiasto.pl

Dusan Kuciak nie pojedzie na mistrzostwa świata w Katarze. Reprezentacja Słowacji wypadła z gry o mundial. Natomiast Witan Sulaeman właśnie zdobył pierwszego gola dla seniorskiej kadry Indonezji.

fot. M.Słodkowski, M.Czarniak/Trojmiasto.pl

Witan Sulaeman zdobył swoją pierwszą bramkę dla reprezentacji Indonezji w wygranym 3:0 meczu z Tajwanem. Pomocnik poczeka jeszcze na debiut w Lechii Gdańsk. Do Polski wróci dopiero w listopadzie, gdyż czekają go występy także w kadrze do lat 23. Z kolejnymi minutami rozegranymi dla reprezentacji Polski do lat 20 wracają Jan Biegański, Mateusz Żukowski i Jakub Kałuziński. Mecze eliminacji mistrzostw świata z ławki obejrzał z kolei Dusan Kuciak, a jego Słowacja straciła szansę, aby pojechać na przyszłoroczny mundial.Lechia Gdańsk. Karnety wrócą na wiosnę?Witan Sulaeman nie zdążył jeszcze zadebiutować w Lechii Gdańsk, ale zanotował pierwszy sukces od czasu transferu do biało-zielonych. 20-letni pomocnik zdobył pierwszą bramkę dla seniorskiej reprezentacji Indonezji. Witan wszedł na boisko po zmianie stron i zaliczył trafienie w 90. minucie meczu z Tajwanem ustalając wynik spotkania na 3:0.

Pierwszego z goli zdobył były zawodnik Lechii Egy Maulana Vikri, obecnie gracz słowackiego FK Senica. Indonezja awansowała do III rundy eliminacji Pucharu Azji 2023.

Witan Sulaeman. Nowy Indonezyjczyk w Lechii GdańskSulaeman do Gdańska wróci dopiero w listopadzie, bo teraz przenosi się do kary U-23, z którą pod koniec października rozegra trzy mecze w ramach eliminacji Pucharu Azji 2022 tej kategorii wiekowej. Przypomnijmy, że w reprezentacji do lat 23 ma na razie 2 gole w 12 występach. Wcześniej zanotował 8 trafień w 34 meczach dla kadry U-19.

W czwartek do treningów z Lechią mają dołączyć Jan Biegański, Jakub Kałuziński i Mateusz Żukowski. Wszyscy zaliczyli po dwa występy dla kadry U-20 podczas spotkań w ramach towarzyskich rozgrywek Elite League. W Rzeszowie biało-czerwoni zremisowali z Niemcami 0:0, a w Lillestroem pokonali 5:1 Norwegię.

Lechia Gdańsk pozyska nowego sponsora z Indonezji?Do Gdańska wraca też Dusan Kuciak. Bramkarz przesiedział na ławce reprezentacji Słowacji oba mecze w ramach eliminacji mistrzostw świata przegrywając rywalizację z Markiem Rodakiem z Fulham. Słowacy przegrali 0:1 z Rosją i zremisowali 2:2 z Chorwacją.

Po ośmiu z dziesięciu kolejek zajmują trzecie miejsce w grupie ze stratą 9 pkt do prowadzących w tabeli Rosjan i 7 pkt do drugich Chorwatów. To oznacza, że stracili już wszelkie szanse, aby pojechać na przyszłoroczny mundial. Nie spełni się zatem marzenie, którym Dusan Kuciak podzielił się z nami w lipcu, po powrocie z mistrzostw Europy.

Dusan Kuciak: Chcę jechać na mistrzostwa świataPiłkarze Lechii w kadrach narodowych - październik 2021


7 października
  • Jan Biegański - Polska U20, Rzeszów, 45 minut w meczu towarzyskim z Niemcami 0:0
  • Mateusz Żukowski - Polska U20, Rzeszów, 63 minuty w meczu towarzyskim z Niemcami 0:0
  • Jakub Kałuziński- Polska U20, Rzeszów, 27 minut w meczu towarzyskim z Niemcami 0:0


11 października
  • Jan Biegański - Polska U20, Lillestroem, 45 minut w meczu towarzyskim z Norwegią 5:1
  • Mateusz Żukowski - Polska U20, Lillestroem, 45 minut w meczu towarzyskim z Norwegią 5:1
  • Jakub Kałuziński - Polska U20, Lillestroem, 60 minut w meczu towarzyskim z Norwegią 5:1
  • Witan Sulaeman - Indonezja, Buriram, 45 minut i gol w meczu z Tajwanem 3:0 w barażach o III rundę el. Pucharu Azji


23 października
  • Witan Sulaeman - Indonezja U23, Tadżykistan, mecz z Brunei, el. Pucharu Azji


27 października
  • Witan Sulaeman - Indonezja U23, Tadżykistan, mecz z Chinami, el. Pucharu Azji


30 października
  • Witan Sulaeman - Indonezja U23, Tadżykistan, mecz z Australią, el. Pucharu Azji

ras.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (28)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.