Lechia Gdańsk zagra trzy sparingi. Plan przygotowań piłkarzy do wiosny

3 stycznia 2021 (artykuł sprzed 1 roku)
ras.

Lechia Gdańsk

W poniedziałek piłkarze Lechii Gdańsk przejdą testy na koronawirusa. Zdrowi rozpoczną czterotygodniowy okres przygotowań do rundy wiosennej. Więcej zdjęć (1)

W poniedziałek piłkarze Lechii Gdańsk przejdą testy na koronawirusa. Zdrowi rozpoczną czterotygodniowy okres przygotowań do rundy wiosennej.

fot. Piotr Hukało/Trojmiasto.pl

W poniedziałek piłkarze Lechii Gdańsk przejdą testy na koronawirusa. Zdrowi rozpoczną czterotygodniowy okres przygotowań do rundy wiosennej.

fot. Piotr Hukało/Trojmiasto.pl

W poniedziałek 4 stycznia piłkarze Lechii Gdański przejdą testy na COVID-19. Wszyscy zdrowi zawodnicy rozpoczną zajęcia w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Zespół ma w planach trzy sparingi, wszystkie na stadionie przy Traugutta: z II-ligowym Sokołem Ostróda oraz rywalami z ekstraklasy - Wartą Poznań i Wisłą Płock. Rozgrywki biało-zieloni wznowią 30 stycznia domowym meczem z Jagiellonią Białystok.Lechia Gdańsk. Kristers Tobers o kontuzji, koronawirusie i zmianie pozycjiPiłkarze Lechii Gdańsk rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej PKO BP Ekstraklasy 4 stycznia. Treningi odbywać się będą na obiektach Gdańskiego Ośrodka Sportu przy ul. Traugutta 29. Gdańszczanie rozegrają w tym czasie 3 gry kontrolne.

Piłkarze Lechii Gdańsk po urlopach spotkają się po urlopach w poniedziałek a ich pierwszym punktem przygotowań do wiosny będą testy na COVID-19. Do czasu uzyskania wyników, podopieczni trenera Piotra Stokowca trenować będą indywidualnie.

Drugiego dnia wszyscy zdrowi zawodnicy przejdą badanie krwi oraz testy szybkościowe. Ten dzień dodatkowo zakończą treningiem grupowym. Testy wydolnościowe oraz trening są zaplanowane na środę 6 stycznia. Treningi odbywać się będą na obiektach Gdańskiego Ośrodka Sportu przy ul. Traugutta 29, ze względu na sytuację pandemiczną o wyjazdowym zgrupowaniu nie mogło być mowy.

Lechia Gdańsk. Zgrupowanie przerwane. Piłkarze na kwarantanniePrzypomnijmy, że poprzednie - przed rundą jesienną - w Kępie koło Sochocina, zostało przerwane po jednym dniu, gdy u jednego z piłkarzy wykryto koronawirusa. Pechowcem był Conrado, co Brazylijczyk sam przyznał później w rozmowie dla Trojmiasto.pl.

- Przed rundą jesienną zabrakowało nam okresu przygotowawczego, bo grając w finale Pucharu Polski późno skończyliśmy poprzedni sezon a zaraz po wznowieniu przygotowań okazało się, że w drużynie wykryto koronawirusa i musieliśmy przerwać zgrupowanie. Tym bardziej cieszę się, że teraz będę miał komfort pracy z zawodnikami przez 4 tygodnie zanim zagramy pierwszy mecz o punkty. To będzie na pewno okres wytężonej pracy i dalszego cementowania drużyny oraz wdrażania nowych zawodników. Chcemy po przerwie wrócić silniejsi i walczyć o pozycję w pierwszej czwórce, do której dziś tracimy 4 punkty. Wciąż jesteśmy też w grze o Puchar Polski i celujemy w trzeci finał tych rozgrywek z rzędu - zapowiada trener Stokowiec.

Lechia Gdańsk. Michał Nalepa najlepszym piłkarzem jesieni. Ranking czytelnikówLechia wznowi rozgrywki w sobotę 30 stycznia o godzinie 17:30 Lechia Gdańsk podejmie na Arenie Gdańsk Jagiellonię Białystok. Wcześniej sztab szkoleniowy zaplanował trzy sparingi. 15, 19 i 22 stycznia zespół zmierzy się kolejno z: Sokołem Ostróda, Wartą Poznań i Wisłą Płock.

Plan przygotowań Lechii Gdańsk do rundy wiosennej


  • 4 stycznia Testy na COVID-19, trening indywidualny
  • 5 stycznia Badanie krwi, testy szybkościowe, trening
  • 6 stycznia Testy wydolnościowe, trening
  • 7-29 stycznia Treningi (obiekty GOS, Traugutta 29)
  • 9 stycznia Gra wewnętrzna
  • 15 stycznia Sparing z Sokołem Ostróda, Traugutta 29
  • 19 stycznia Sparing z Wartą Poznań, Traugutta 29
  • 22 stycznia Sparing z Wisłą Płock, Traugutta 29


Typowanie zakończone 3 pkt.

Piłka nożna - Ekstraklasa
30 stycznia 2021, godz. 17:30

Tak typowano 322 typowania

75% LECHIA Gdańsk
15% REMIS
10% Jagiellonia Białystok

ras.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (65)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.