Lechia Robod Gdańsk - AZS AWF Dębica Lincer Gdańsk. Byliśmy tam!

17 czerwca 2001 (artykuł sprzed 19 lat)

Lechia Rugby

Do ostatniej kolejki rozgrywek o mistrzostwo ekstraklasy w rugby na pozycji lidera przystąpi Lechia Robod Gdańsk. Podopieczni Stanisława Zielińskiego w derbach miasta nie mieli litości dla AZS AWF Dębicy Lincer. Akademicy zostali rozgromieni przy ul. Grunwaldzkiej 45:10. Przewaga obrońcow tytułu była tak wyraźna, że szansę gry otrzymali trzej debiutanci.

Jeśli ktoś liczył na niespodziankę to spotkał go srogi zawód. "Goście" już po kwadransie mogli się skupić na walce o jak najniższą przegraną. Zanim Piotr Wójcik zdobył z karnego dla nich trzy punkty, na koncie strat mieli już 19 "oczek". Udanymi przyłożeniami w tym okresie popisali się: Paweł Lipkowski, Stanisław Więciorek i Janusz Urbanowicz. Ponadto ten ostatni wykorzystał dwa z trzech podwyższeń. Po zmianie stron jedyną akcję zakończoną "piątką" dla akademików popisał się Aleksander Krobow. Lechia prowadziła już 38:10. Spokojny o wynik trener Zieliński zaczął stopniowo posyłać w bój dublerów. Debiut w ekstraklasie zaliczyli: Marcin Siedlar, Maciej Olęcki i Paweł Beslef.

- Graliśmy w osłabionym składzie, co spowodowane było niechęcią oszczędzania sił na mecz a Arką, ale stanowiło wypadkową kontuzji i absencji za żółte kartki. Na szczęście rywale nie zmusili nas po wysiłku. Jest to kolejny dowód na to, że jesteśmy dobrze przygotowani. Z optymizmem czekamy na sobotni mecz z Arką o tytuł - określa trener Zieliński.

Lechia Robod Gdańsk - AZS AWF Dębica Lincer Gdańsk (26:3) 45:10

skład Lechii: Marciniak, Sajur, Urbanowicz, Płonka (65' Olęcki), Więciorek, (75' Polter), Jeryś, Lipkowski (70' Beslef), Latopolski, Grebasz (75' Siedlar), Lenartowicz, Fedde (50' Trędowicz).

skład Dębicy: Ciesiołkiewicz (41' Szkudlerek), Zawadzki (41' Krakowski), Jumas, Deka, Piwko, Kamiński, Piekarek, Woronko (60' Daszkiewicz), Krawczenko, Wójcik, Czapkowski (60' Kosowski), Korobow, Paszczyk, Lincer (70' Skarbowski), Stencel.

Punkty zdobyli:
dla Lechii: Urbanowicz 15, Lipkowski 10, Więciorek 5, Fedde 5, Marciniak 5, Latopolski 5.
dla Dębicy: Wójcik 5, Krobow 5.

jag.




Byliśmy tam - sport.trojmiasto.pl
FOTOSTORY:


Takie starcia...


...najlepiej oglądać stąd.


Nieliczne ucieczki...


...kończyły się zazwyczaj tak.


Lechia dominowała...


...pod każdym względem.


Gra w zwarciu na full-contact...


...lekarze nie narzekali na nudę!

Man of the Match - Paweł Lipkowski!

zdjęcia: Radosław Rocławski & Wojciech Lesner
sport.trojmiasto.pl