Lechia zremisowała sparing z KP Starogard Gdański. Liderzy dostali wolne

13 października 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Tak po strzale głową wynik sobotniego sparingu otworzył Steven Vitoria. Spotkanie z III-ligowcem grająca w eksperymentalnym składzie Lechia zakończyła jednak remisem. Tak po strzale głową wynik sobotniego sparingu otworzył Steven Vitoria. Spotkanie z III-ligowcem grająca w eksperymentalnym składzie Lechia zakończyła jednak remisem.

Piłkarze Lechii Gdańsk zremisowali w wyjazdowym sparingu z III-ligowym KP Starogard Gdański 1:1 (1:0). Jedynego gola dla grających w eksperymentalnym i pozbawionym liderów składzie biało-zielonych zdobył Steven Vitoria.

Bramka dla Lechii: Vitoria 7 min

LECHIA
I połowa: Kuciak - Nunes, Augustyn, Vitoria, Wojtkowiak - Borysiuk, Sopoćko, Fila - Mak, Sobiech, Arak
II połowa: Alomerović - Dymerski, Wojtkowiak, Kapuściński, Szukiełowicz - Lizakowski, Cegiełka, Landowski, Kopania, Petk - Rugowski

W sobotnim spotkaniu trener Piotr Stokowiec nie mógł skorzystać z zawodników pełniących obowiązki reprezentacyjne, w tym skrzydłowych Lukasa HaraslinaKonrada Michalaka. Z tych powodów zabrakło też Adama Chrzanowskiego, Tomasza MakowskiegoEgy'ego Maulany Vikriego.

LUKAS HARASLIN Z ASYSTĄ W ELIMINACJACH EURO U21

Wolne dostali za to Flavio Paixao, Patryk Lipski, Michał Nalepa, Daniel Łukasik, Jarosław Kubicki, Rafał Wolski, Filip Mladenović, a także Sławomir Peszko, któremu po najbliższym meczu ligowym z Piastem Gliwice kończy się 3-miesięczna dyskwalifikacja za niesportowy faul.

W stosunku do ostatniego meczu ligowego z Zagłębiem Sosnowiec, szkoleniowiec w wyjściowej jedenastce zostawił wyłącznie Joao Nunesa na prawej obronie i Błażeja Augustyna na pozycji stopera. Poza tym zdecydował się na ustawienie 1-4-3-3, z którego zespół w trakcie spotkania płynnie przechodził na 1-4-4-2 z Arturem SobiechemJakubem Arakiem jako dwójką napastników.

NOWY LIDER LECHII? PATRYK LIPSKI: NIE MÓWMY TAK PO JEDNYM MECZU

Nominalny prawy obrońca Karol Fila wyszedł w drugiej linii, a po tej stronie defensywy zagrał występujący ostatnio jedynie w rezerwach Grzegorz Wojtkowiak.

Eksperymentalne zestawienie nie zachwyciło. Wprawdzie już w 7. minucie wynik spotkania otworzył Steven Vitoria. Kanadyjczyk wyskoczył po dośrodkowaniu z prawej strony i w zamieszaniu pod bramką skierował piłkę głową do siatki.

Gol stopera, który dwa ostatnie mecze ligowe przesiedział na ławce, nie okazał się bynajmniej zwiastunem kolejnych trafień. Lechia miała do przerwy kilka sytuacji, ale nie była w stanie ich wykorzystać.

Na drugą część meczu trener Stokowiec wymienił cały skład poza Wojtkowiakiem i desygnował do gry juniorów z roczników 2000-02: Jakuba Lizakowskiego, Filipa Dymerskiego, Mateusza Cegiełkę, Jakuba Kapuścińskiego, Karola Landowskiego, Sebastiana Rugowskiego, Jana Kopanię, Dominika SzukiełowiczaAdriana Petk.

Ci wsparci Zlatanem Alomeroviciem w bramce i Wojtkowiakiem, nie byli jednak w stanie choćby obronić prowadzenia. Na kwadrans przed końcem Lechia straciła gola po dośrodkowaniu i spotkanie zakończyło się remisem.

- Mieliśmy okazję przyjrzeć się kilku zawodnikom, na co dzień występujących w drużynie Lechii U-23. Niektórzy pojawiają się już na treningach pierwszego zespołu. Zamknęliśmy ciężki tydzień grą kontrolną i jesteśmy z tego zadowoleni - podsumował trener Stokowiec.
Teraz gdańszczanie będą przygotowywać się bezpośrednio do piątkowego meczu wyjazdowego z Piastem Gliwice. Zawodnicy powołani do kadr wrócą dopiero dwa dni wcześniej, gdyż jeszcze we wtorek mecze w reprezentacjach czekają: Haraslina, Michalaka, Makowskiego i Chrzanowskiego. Najbliżej będzie miał Michalak, bo kadra U-21 zagra z Gruzją w Gdyni w ostatnim meczu eliminacji do młodzieżowego Euro.

19 października 2018, godz. 18:00
Piast Gliwice

20% 102 typowania Piast Gliwice
26% 127 typowań REMIS
54% 269 typowań LECHIA Gdańsk

• Lechia na kacu... (3)

jak zwykle w przerwie na tzw reprezentacje (kadra pzpn'u brzeczy przez kwadrans potem zdycha)
    ...piją, lulki palą, tance, hulanka, swawola; ledwie karczmy nie rozwalą... final izba...