Koniec passy Arki bez przegranej

29 października 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Pavels Steinbors popisał się kilkoma świetnymi interwencjami, ale tym razem nie był w stanie sprawić, aby powrót Arki Gdynia z Warszawy był tak szczęśliwy jak w lipcu, gdy po karnych zabrała Legii Superpuchar Polski. Pavels Steinbors popisał się kilkoma świetnymi interwencjami, ale tym razem nie był w stanie sprawić, aby powrót Arki Gdynia z Warszawy był tak szczęśliwy jak w lipcu, gdy po karnych zabrała Legii Superpuchar Polski.

Po ośmiu meczach ligowych i pucharowych bez porażki, dobiegła końca passa piłkarzy Arki Gdynia. Żółto-niebiescy przegrali pierwszy raz od końca sierpnia. W 14. kolejce ekstraklasy ulegli Legii w Warszawie 0:2 (0:1). Może inaczej potoczyłoby się spotkanie, gdyby podyktowano karnego po starciu Michała Pazdana z Rafałem Siemaszko jeszcze przy 0:0? Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego grali dobrze przy Łazienkowskiej do straty pierwszego gola, w 38. minucie. Odnosiło się wrażenie jakby przy niekorzystnym wyniku ich cała taktyka legła w gruzach. Gdyby nie kilka świetnych interwencji Pavelsa Steinborsa, sukces mistrzów Polski byłby jeszcze bardziej okazały. A przecież gospodarze także nie imponowali formą, ale zagrali bardzo efektywnie.

Legia Warszawa Legia Warszawa
1 Malarz - 28 Broź, 34 Astiz, 2 Pazdan, 14 Hlousek - 31 Mączyński, 3 Jodłowiec - 6 Guilherme, 22 Hamalainen, 18 Kucharczyk - 11 Niezgoda
Sędziowie: Złotek (Stalowa Wola) oraz Siejka, Arys
1 Steinbors - 33 Zbozień, 29 Marcjanik, 28 Helstrup, 23 Warcholak - 4 Sołdecki - 24 Kun, 17 Marciniak, 10 Szwoch, 13 Piesio - 11 Siemaszko
  • 66' 11 Niezgoda Zmiany 99 Sadiku
  • 74' 31 Mączyński Zmiany 8 Pasquato
  • 87' 22 Hamalainen Zmiany 15 Kopczyński
  • 60' 13 Piesio Zmiany 19 Jazvić
  • 70' 11 Siemaszko Zmiany 7 Zarandia
  • 80' 17 Marciniak Zmiany 9 Jurado
  • 38' Niezgoda
  • 85' Kucharczyk
  • 72' Astiz
  • 79' Guilherme

Puchar Polski na Stadionie Narodowym w maju i Superpuchar na obiekcie przy ul. Łazienkowskiej w lipcu. Te sukcesy Arka odniosła w Warszawie

TAK PRZYPOMINALIŚMY TEGOROCZNE SUKCESY ORAZ ZAPOWIADALIŚMY DZISIEJSZY MECZ
tak jak sugerowaliśmy trener Ojrzyński dokonał jednej zmiany w porównaniu z ostatnią kolejką i zwycięstwie nad Jagiellonią 4:1. Po pauzie za kartki do "11" wraca Marciniak (ARKA Gdynia), ale tym razem zagra na środku drugiej linii w miejsce Sambei

ARKA - JAGIELLONIA 4:1. VIDEO, FOTO, RELACJA. WYSTAW OCENY PIŁKARZOM
Tym samym miejsce na lewej obronie zachował Warcholak (ARKA Gdynia), który w ostatniej kolejce wskoczył do składu z powodu absencji Marciniaka
(ARKA Gdynia)

MARCIN WARCHOLAK: CZYM WIĘCEJ KIBICÓW, TYM ŁATWIEJ O PUNKTY. PRZECZYTAJ WYPOWIEDZI ARKI PO ZWYCIĘSTWIE NAD JAGIELLONIĄ 4:1
Marciniak (ARKA Gdynia) i Helstrup (ARKA Gdynia) to z kolei jedyni piłkarze z wyjściowego składu na Legię, którzy w środę rozpoczynali mecz Pucharu Polski z Chrobrym w Głogowie

CHROBRY - ARKA 0:2. PRZECZYTAJ RELACJĘ, WYSTAW OCENY PIŁKARZOM
w wyjściowej "11" Arki Szwoch (ARKA Gdynia). To piłkarz ponownie wypożyczony z Legii w sierpniu, ale może grać, gdyż stołeczny klub nie zapisał żadnej klauzuli zabraniającej takiego występu

MATEUSZ SZWOCH: ŻAŁUJĘ, ŻE NIE ZDOBYŁEM SUPERPUCHARU
Na ławce piłkarze, którzy przyczynili się do goli w Głogowie: Jurado i Zarandia

PRZECZYTAJ WYPOWIEDZI PIŁKARZY I TRENERÓW PO ZWYCIĘSTWIE ARKI W GŁOGOWIE
pełna ławka rezerwowych Arki: 80 Pilarz, 2 Socha, 7 Zarandia, 9 Jurado, 14 Nalepa, 19 Jazvić, 26 Danch
największą bronią Arki w tym sezonie ekstraklasy są stałe fragmenty gry

NAJWIĘKSZA BROŃ ARKI: 9 z 15 GOLI PO STAŁYCH FRAGMENTACH GRY
przypomnijmy, że w sierpniu ubiegłego roku Arka wygrała pierwszy raz w historii ekstraklasy z Legią 3:1. 2 gole strzelił Marciniak (ARKA Gdynia), a pierwszego już w 6. minucie Marcus. Tego piłkarza nie ma teraz nawet w "18"

TAK RELACJONOWALIŚMY PIERWSZE ZWYCIĘSTWO W HISTORII EKSTRAKLASY ARKI NAD LEGIĄ W WARSZAWIE
nie ma w kadrze meczowej także Sobieraja, który w lipcu na Łazienkowskiej jako kapitan Arki wznosił w górę trofeum za wygranie Superpucharu

TAK RELACJONOWALIŚMY Z WARSZAWY ZWYCIĘSKI BÓJ ARKI O SUPERPUCHAR POLSKI
dla Arki to mecz o awans na 5. miejsce w tabeli, które obecnie zajmuje Legia. Mistrzowie Polski stracą te lokatę, jeśli żółto-niebiescy wygrają
Legii z kolei wygrana da pozycję wicelidera ekstraklasy. Zespół zapomniał o kryzysie. Wygrał dwa ostatnie mecze w ekstraklasie oraz zwyciężył w Pucharze Polski
Arka z kolei ma 6 meczów bez porażki w ekstraklasie z rzędu, a gdy doliczymy Puchar Polski to passa spotkań bez przegranej wydłuża się do 8
Legia wystawia tę samą "11", które rozpoczynała ostatnie ligowe mecze z Lechią i Wisłą, które dały jej wygrane po 1:0

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z MECZU LEGIA - LECHIA 1:0
ławka rezerwowych Legii: 33 Cierzniak, 5 Dąbrowski, 8 Pasquato, 15 Kopczyński, 53 Szymański, 55 Jędrzejczyk, 99 Sadiku
Trudne warunki do gry. Bardzo grząskie boisko
piłkarze sposobią się do prezentacji. Rozbrzmiewa hymn Legii, jaki stał się przebój Czesława Niemena: "Sen o Warszawie"
Legia białe stroje. Arka żółte koszulki i getry, niebieskie spodenki
kapitanem Arki jest dziś Marciniak (ARKA Gdynia)
serdeczne przywitanie trenerów. Niemal padli sobie w objęcia, a inicjatywa należała do szkoleniowca gospodarzy. Przypomnijmy, że na stałe w Warszawie zameldowany jest... Ojrzyński
sędzia jest Złotek, który prowadził również mecz Arki z Legią w sierpniu ubiegłego roku, wygrany 3:1
1'
od środka rozpoczęła Arka
1'
pierwszy wrzut z autu Zbozienia (ARKA Gdynia). Na razie bez zagrożenia dla gospodarzy
2'
próba kontry Legii. Niezgoda (Legia Warszawa) przewrócił się przed polem karnym, a sędzia nie zagwizdał
5'
dobre wyjście Steinborsa (ARKA Gdynia). Złapał piłkę, do której próbował dojść Kucharczyk (Legia Warszawa). Skrzydłowy Legii był jeszcze na spalonym
6'
niektórzy piłkarze Arki w rękawiczka. Min. Warcholak (ARKA Gdynia) i Marcjanik (ARKA Gdynia)
6'
gdy Legia atakuje, Arka cała drużyną cofa się na własną połowę i ustawia się wedle ustawienia 1-4-4-1-1. Z przodu nieco tylko Szwoch (ARKA Gdynia) i Siemaszko (ARKA Gdynia)
7'
po przyjęciu piłki do ataku najszybciej mają się włączać skrzydłowi Kun (ARKA Gdynia) i Piesio (ARKA Gdynia)
10'
Siemszko stracił piłkę w ataku, a po chwili sfaulował Kucharczyka (Legia Warszawa). Sędzia napomniał ustnie napastnika gości
11'
zablokowany strzał Sołdeckiego (ARKA Gdynia) z dystansu
11'
Bardzo dobry strzał Kuna z linii 16. metra. Malarz (Legia Warszawa) z trudem wybił piłkę na róg
11'
po dośrodkowaniu z rogu Szwocha (ARKA Gdynia) piłkę głową przedłużył Marcjanik (ARKA Gdynia). Zamykał akcję Siemaszko (ARKA Gdynia). Nikt go nie atakował. Niestety, Rafał uderzył obok bramki
13'
Steinbors (ARKA Gdynia) znów dobrze na przedpolu. Przejął piłkę, którą Guilherme (Legia Warszawa) próbował dograć do Hamalainena (Legia Warszawa)
15'
Legia buduje ataki pozycyjne wieloma podaniami. Arka ma przejęciu piłki jak najszybciej stara się przejść pod bramkę rywali
15'
Helstrup (ARKA Gdynia) zagrał z pominięciem drugiej linii, ale prosto w ręce Malarza (Legia Warszawa)
16'
Malarz (Legia Warszawa) interweniuje poza "16", wyprzedzając nieznacznie Siemaszko (ARKA Gdynia), który na pełnej szybkości poszedł do piłki, który od początku zdawała się zbyt mocno zagrana z własnej połowy
17'
błąd Pazdana (Legia Warszawa), który nie potrafił wybić piłki. Ruszył na niego zdecydowanie Siemaszko (ARKA Gdynia) i próbował zdobyć karnego. Sędzia nie zagwizdał, mimo że napastnik Arki przewrócił się, zahaczając o rękę rywala. Będzie kontrowersja
18'
zablokowany strzał Siemaszki (ARKA Gdynia), a po chwili nieudane dośrodkowanie Warcholaka (ARKA Gdynia)
21'
posiadanie piłki na korzyść Legii (57:43), ale w sytuacjach podbramkowych na razie tego nie widać
22'
niecelny strzał głową Niezgody (Legia Warszawa) po dośrodkowaniu z wolnego Guilherme (Legia Warszawa)
23'
po wrzucie z autu Zbozienia (ARKA Gdynia) zamieszanie w "16" Legii. Jednak nie przebili się ze strzałem Sołdecki (ARKA Gdynia) i Warcholak (ARKA Gdynia)
24'
długa piłka Brozia (Legia Warszawa) w pole karne w kierunku Guilherme (Legia Warszawa), ale ten nie oddał uderzenia na bramkę. Legia nadal bez celnego strzału
27'
ostatnie minuty głównie w środku boiska
28'
Marciniak (ARKA Gdynia) w pojedynku z Jodłowcem wywalczył róg
28'
Szwoch (ARKA Gdynia) z rogu nie dośrodkowywał, a zagrywał przed pole karne w kierunku Piesio (ARKA Gdynia). Zorientował się w tym Guilherme (Legia Warszawa) i wybił piłkę głową
30'
pół godziny za nami. Arka bez żadnych kompleksów walczy z Legią. Nawet oddała więcej strzałów
30'
Guilherme (Legia Warszawa) próbował wyprowadzić piłkę, ale trafił w nogi Niezgody (Legia Warszawa)
31'
Kun (ARKA Gdynia) faulował Kucharczyka (Legia Warszawa). Okazja do dośrodkowania w pole karne Arki
31'
Piesio (ARKA Gdynia) odbił piłkę po dośrodkowaniu Guilherme (Legia Warszawa) z wolnego, ale po chwili Brazylijczyk złoży ł się do strzału. Szukał górnego rogu bramki Arki. Kapitalna parada Steinborsa (ARKA Gdynia). Wybił piłkę na róg
32'
Steinbors (ARKA Gdynia) wybił piłkę po dośrodkowaniu z rogu Guilherme (Legia Warszawa)
33'
Guilherme (Legia Warszawa) zagrał z prawego skrzydła. W polu bramkowym w piłkę nie trafił Niezgoda (Legia Warszawa), a mógł być gol dla gospodarzy
34'
przycisnęła Legia. Zdobyła kolejny róg
34'
bez zagrożenia dla Arki po rogu Mączyńskiego (Legia Warszawa)
35'
Pazdan (Legia Warszawa) wybił piłkę po dośrodkowaniu Kuna. Z 14. metra strzelał jeszcze Warcholak (ARKA Gdynia), ale niecelnie
36'
tym razem z autu wrzucił Warcholak (ARKA Gdynia), a do strzału doszedł Zbozień (ARKA Gdynia). Uderzył celnie po ziemi, ale zbyt lekko, by pokonać dobrze ustawionego Malarza (Legia Warszawa)
38'
[1:0] Legia Warszawa STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Niezgoda. Po dośrodkowaniu z wolnego Mączyńskiego, na spalonym był Astiz, ruszył za nim Marciniak, a dzięki temu do piłki doszedł Niezgoda, który nie był na spalonym i celnie strzelił z 7. metra, choć niezbyt czysto trafił w piłkę
38'
Arka straciła gola w najmniej oczekiwanym momencie. To ona miała zaskakiwać po stałych fragmentach gry, a sama w takiej sytuacji dała się zaskoczyć. Do tego momentu Legia mocniej nie zagrażała gdynianom
40'
dobry powrót Piesio (ARKA Gdynia), który zabrał Hlouskowi piłkę we własnym polu karnym
41'
Jodłowiec (Legia Warszawa) zablokował dośrodkowanie Kuna. Róg dla gości
41'
znów trochę zamieszania w "16" Legii po dośrodkowaniu Szwocha (ARKA Gdynia), ale bez strzału Arki
42'
kapitalny wślizg Helstrupa (ARKA Gdynia), który przerwał kontrę Mączyńskiego (Legia Warszawa)
43'
Steinbors (ARKA Gdynia) obronił strzał przewrotką Guilherme (Legia Warszawa). Doskonała interwencja bramkarza, gdyż odbił bardzo trudną piłkę do boku, a już do dobitki biegł Niezgoda
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PRZEGRYWA W WARSZAWIE 0:1
Arka odważnie zagrała w pierwszej połowie, miała swoje sytuacje, zwłaszcza stałe fragmenty gry, a być może należał się i jej karny, po starciu Pazdana z Siemaszko. Jednak gościom zabrakło takich indywidualności, jakie są w Legii. Piłkarzem, który sprawił, że to gospodarze przejęli inicjatywę był Guilherme (Legia Warszawa). Brazylijczyk dwukrotnie świetnie strzelał, a przy obronach tych uderzeń najwyższym kunsztem popisał się Steinbors (ARKA Gdynia).
Natomiast gola po wolnym zdobył Niezgoda, który po raz kolejny w tym sezonie potwierdził, że potrafi znaleźć się pod bramką przeciwnika. Asystę zaliczył reprezentant Polski - Mączyński.
W Arce dyspozycje Malarza (Legia Warszawa) sprawdzili najmocniej: Kun (ARKA Gdynia) i Zbozień (ARKA Gdynia), a zwłaszcza ten pierwszy strzał był przedniej marki.
W drugiej połowie Arkę czeka trudniejsze zadanie. Legia bowiem cofnie się i teraz ona spróbuje zagrać z kontry. Gdynianie gorzej sobie radzą w ataku pozycyjnym niż w szybkich akcjach. Ale po to trener Ojrzyński ma teraz kwadrans, by znalazł sposób, aby po meczu żółto-niebiescy mogli znów zaśpiewać: "Warszawa da się lubić"
46'
drugą połowę rozpoczęła Legia. Obie drużyny bez zmian w składach
46'
Pazdan (Legia Warszawa) do spółki z Jodłowcem wybili piłkę po dośrodkowaniu Kuna, który teraz zaatakował lewym skrzydłem, choć ustawiony jest na prawej pomocy
49'
Arce brakuje większej kreatywności w środku pola. Z tą rolą na razie nie radzi sobie Szwoch (ARKA Gdynia). Najciekawsze Arki akcje są przez skrzydła. Na ławce nie ma dziś żadnego ofensywnego pomocnika. Ze środkowych rozgrywających trener zostawił sobie tylko Nalepę
51'
starcie Warcholaka (ARKA Gdynia) i Kucharczyka (Legia Warszawa) w polu karnym Arki. Obaj padli na murawę. Faul na obrońcy Arki
52'
na spalonym Siemaszko (ARKA Gdynia)
53'
nieporozumienie Warcholaka (ARKA Gdynia) i Steinborsa (ARKA Gdynia). Bramkarz wybił piłkę w aut
55'
niecelny strzał z woleja Kucharczyka (Legia Warszawa)
55'
Guilherme (Legia Warszawa) zagrał w pole bramkowe, a Niezgoda (Legia Warszawa) próbował strzelać lub odgrywać piętą
56'
na spalonym Zbozień (ARKA Gdynia)
58'
Helstrup (ARKA Gdynia) wygrał pojedynek główkowy z Niezgodą (Legia Warszawa) po dośrodkowaniu Hlouska
59'
rozgrzewa się Jazvić w Arce
60'
w drugiej połowie przewaga zdecydowała w grze Legii. Arka gorzej prezentuje się niż w pierwszej połowie
60'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę na skrzydle. Boisko opuszcza Piesio, w jego miejsce wchodzi Jazvić.
61'
widać, że trener Ojrzyński założył sobie, iż jego podopieczni przeprowadzą dobre akcje skrzydłem i dlatego zdjął Piesio (ARKA Gdynia), choć on na pewno nie był najsłabszy na boisku
61'
Jazvić (ARKA Gdynia) gra na lewym skrzydle, Kun (ARKA Gdynia) został na prawym
64'
kolejne ataki Legii
64'
zablokowany strzał Guilherme (Legia Warszawa). Róg dla gospodarzy
65'
Sadiki, czyli napastnik, rozgrzewa się w Legii
65'
Steinbors (ARKA Gdynia) przejął piłkę po rogu Mączyńskiego (Legia Warszawa)
65'
Malarz (Legia Warszawa) na róg
66'
Legia poradziła sobie z dośrodkowaniem z rogu Szwocha (ARKA Gdynia)
66'
Legia Warszawa przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Niezgoda , w jego miejsce wchodzi Sadiku.
67'
o mały włos byłby samobójczy gol Legii. Po zagraniu Jazvicia (ARKA Gdynia) piłkę do własnej bramki mógł skierować Astiz (Legia Warszawa), ale kapitalnie wybił piłkę Malarz (Legia Warszawa)
67'
bez zagrożenia dla Legii po rogu Szwocha (ARKA Gdynia)
67'
rozgrzewa się Zarandia
68'
dobry powrót Helstrupa (ARKA Gdynia), który na własnym polu karnym przerwał kontrę Legii
68'
na spalonym Kun
70'
ARKA Gdynia przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Siemaszko, w jego miejsce wchodzi Zarandia.
71'
Arka teraz bez klasycznego napastnika. Do ataku przesunięty Kun (ARKA Gdynia), a na skrzydłach Zarandia (ARKA Gdynia) i Jazvić (ARKA Gdynia)
71'
Guilherme (Legia Warszawa) zablokowany przez Helstrupa (ARKA Gdynia). Gospodarze sygnalizowali, że obrońca Arki zagrał ręką. Sędzia puścił grę
72'
Żółtą kartką został ukarany Astiz (Legia Warszawa) po faulu na Kunie
74'
Legia Warszawa przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mączyński, w jego miejsce wchodzi Pasquato.
75'
druga ofensywna zmiana trenera Legii. Włoch Pasquato (Legia Warszawa) jest bardziej teoretycznie kreatywnym piłkarzem niż reprezentant Polski
75'
w Arce rozgrzewa się Jurado. Jeśli nadal trener Ojrzyński będzie zmieniał wedle dzisiejszego klucza to zejdzie Kun (ARKA Gdynia)
76'
Arka w drugiej połowie nadal nie ma pomysłu na grę przeciwko Legii. Dobra gra gdynian skończyła się wraz ze stratą gola
78'
trener Ojrzyński pokazuje podopiecznym, by oddalili grę od własnej bramki
78'
Steinbors (ARKA Gdynia) i poprzeczka ratują Arkę. Po interwencji bramkarza będzie róg
79'
Pasquato (Legia Warszawa) i drugi róg z rzędu
79'
Żółtą kartką został ukarany Guilherme (Legia Warszawa), który przeszkadzał Steinborsowi we wznowieniu gry
79'
chwilę wcześniej Steonbors popisał się refleksem. Po dośrodkowaniu z rogu Legii piętą strzelał Kucharczyk (Legia Warszawa), w polu bramkowym kierunek lotu piłki zmienił jeszcze Guilherme (Legia Warszawa), ale bramkarz Arki nie dał się zaskoczyć. Złapał futbolówkę
80'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Marciniak, w jego miejsce wchodzi Jurado.
81'
Trener Ojrzyński zaskoczył tą zmianą, gdyż wycofał defensywnego pomocnika, a wprowadził napastnika. Inna sprawa, że wcześniej zdjąć innego napastnika, a zatem teraz z przodu ma napastnika i trzech nominalnych skrzydłowych
82'
Steinbors (ARKA Gdynia) odbił piłkę po strzale Pasquato (Legia Warszawa). Jeszcze dobijał Sadiku (Legia Warszawa), ale zdołał zablokować to uderzenie Warcholak (ARKA Gdynia). Róg dla gospodarzy
82'
Guilherme (Legia Warszawa) dwa razy z rogu, bo pierwsza piłka znów wybita poza bramkę
83'
nieudane dośrodkowanie z rogu Guilherme (Legia Warszawa)
83'
po dośrodkowaniu Zbozienia (ARKA Gdynia) róg dla Arki. Piłkę wybił Broź (Legia Warszawa) w pojedynku powietrznym z Jurado (ARKA Gdynia)
84'
Malarz (Legia Warszawa) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu z rogu Szwocha (ARKA Gdynia)
84'
zablokowany strzał Szwocha (ARKA Gdynia)
85'
[2:0] Legia Warszawa STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kucharczyk. Skrzydłowy gospodarzy znalazł się sam na sam z bramkarzem, gdyż utrzymał piłkę ze środka boiska od Sadiku. Strzelił dobrze w "długi róg". Za skrzydłowym Legii nie zdążył Warcholak
87'
Legia Warszawa przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Hamalainen, w jego miejsce wchodzi Kopczyński.
87'
teraz defensywna zmiana Legii, defensywny za ofensywnego pomocnika
87'
po wrzutce z wolnego Szwocha (ARKA Gdynia) niewiele zabrakło, aby Marcjanik (ARKA Gdynia) skierował piłkę do siatki, ale nie sięgnął futbolówki
89'
niecelny strzał Brozia (Legia Warszawa)
90'
3 minuty doliczone do 2 połowy
90+2
Pazdan (Legia Warszawa) wybił na róg piłkę spod nóg Jurado (ARKA Gdynia)
90+2
bez zagrożenia dla Legii po dośrodkowaniu z rogu Warcholaka (ARKA Gdynia)
90+3
Zablokowany strzał Guilherme (Legia Warszawa)
90+3
KONIEC MECZU. ARKA PRZEGRAŁA W WARSZAWIE 0:2
Znacznie słabsza postawa Arki w drugiej połowie niż w pierwszej. Kluczowa dla gry gdynian była strata gola. Goście sprawiali wrażenie jakby mieli taktykę tylko na korzystny wynik. Gdy trzeba było odrobić straty, nie mieli na to pomysłu. Nie tylko wzrosła przewaga Legii w posiadaniu piłki (do 63 procent), strzałach (do 18), co i w golach

Wyniki 14 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Korona Kielce 0:5 (0:4)
  • Legia Warszawa - ARKA GDYNIA 2:0 (1:0)
  • Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 3:0 (2:0)
  • Lech Poznań - Wisła Kraków 1:1 (0:1)
  • Piast Gliwice - Wisła Płock 2:1 (1:0)
  • Cracovia - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 (0:0)
  • Sandecja Nowy Sącz - Górnik Zabrze 1:2 (1:0)
  • Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 3:1 (2:0)

Opinie (188) ponad 20 zablokowanych

• Ojrzyński w wywiadzie przed meczem powiedział, że przyjechał zrobić niespodziankę:))) (6)

Pewnie miał na myśli, aby nie przegrać trzy, albo więcej do zera, no i mu się udało.
    Taktyka godna najbardziej utytułowanego klubu pomorza, przegrywać 1 :0 i postawić autobus na własnej połowie.
    W piątek Lechia dobije gwoźdź do trumny arki i spadek śledzi murowany.

...
    Trójmiasto do Lechii należy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• 93 142

• Pycha i zaślepienie

niejednokrotnie były ukarane.

• 19 1

• tak jak mówiłem jeszcze 1 mecz aRKI i wszystko wróci do normy (1)

wynik nie wszedł bo stawiałem 3:0. Cały mecz się tylko zastanawiałem której drużyny bardziej nie lubię :) Fatalny Kucharczyk was rozjechał. Derby blisko dziewczyny.

• 18 12

• ooooooo arka najlepszy skad w polsce ma..... (1)

• 7 9

• Fryzjer na trenera arki , inaczej spadamy

• 8 7

• A tak się napinaliście, i co?

Szkoda was w tej Warszawie bo tak na fakcie każdy moze tam wygrać tak jak i przegrać.

Teraz się ponapinajcie przed Lechią, a mecz wszystko zweryfikuje

• 9 4

• 5:0

i co teraz gdański cieciu?

• 0 0

• Ojrzyński od 2:0 bronił wyniku...co za melepeta.. (5)

• 50 23

Teraz ponapinajcie się jeszcze przed meczem z Lechią...

• 6 6

• Ojrzynski ma plan tylko do straconej bramki a jak odrabiac to.. (2)

czekac tylko na gimbazy ze ci przegrali z legla 1 a ci 2 :D. Guzik macie a nie sklad i nadrabiacie ambicją co sie akurat chwali. Nic sie nie zmienilo tylko wyniki ponad stan na starcie ligi.

• 0 2

• Tylko debilu stwierdziłem postawę trenera drukAry..

Jacy wy?Jestem od zawsze kibicem Lechii!

• 0 3

• punkty

Arka- 19
        Lechia-14, przed meczem z Koroną

• 0 0

• Nie mialo znaczenia czy przegramy 1:0 czy 5:0. Przy 1:0 chlopaki probowali wyszarpac remis, brakuje skutecznosci i nawet najlepszy trener na swiecie nic tu nie zmieni.

• 0 0

• (2)

Źle nie graliście!W piàtek przegracie też!