Lechia przegrała z Legią w Warszawie

15 października 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Po indywidualnej akcji Rafał Wolski był bliski zdobycia gola na remis w Warszawie. Gdańszczanie mieli jednak więcej okazji, aby zapewnić sobie w stolicy przynajmniej punkt. Choć wynik jest niekorzystny, gra biało-zielonych wreszcie cieszyła oko. Po indywidualnej akcji Rafał Wolski był bliski zdobycia gola na remis w Warszawie. Gdańszczanie mieli jednak więcej okazji, aby zapewnić sobie w stolicy przynajmniej punkt. Choć wynik jest niekorzystny, gra biało-zielonych wreszcie cieszyła oko.

Piłkarze Lechii przegrali na wyjeździe z Legią Warszawa 0:1 (0:1). O zwycięstwie mistrzów Polski przesądziła bramka Jarosława Niezgody zdobyta już w 8. minucie. Biało-zieloni rozegrali jedno z lepszych spotkań w tym sezonie i mieli sytuacje, aby doprowadzić przynajmniej do remisu. Podopieczni Adama Owena zdominowali zwłaszcza drugą połowę, ale brakło im skuteczności.

1 Malarz - 28 Broź, 34 Astiz, 2 Pazdan, 14 Hlousek - 31 Mączyński, 3 Jodłowiec - 18 Kucharczyk, 22 Hamalainen, 6 Guilherme - 11 Niezgoda
Sędziowie: Stefański (Bydgoszcz), Boniek, Golis (Łódź)
Widzów: 18574
1 Kuciak - 26 Augustyn, 25 Nalepa, 3 Wawrzyniak - 2 Milos, 6 Sławczew, 35 Łukasik, 13 Lewandowski - 27 Wolski, 19 M.Paixao, 28 F.Paixao
  • 60' 22 Hamalainen Zmiany 7 Berto
  • 70' 31 Mączyński Zmiany 35 Moulin
  • 83' 6 Guilherme Zmiany 15 Kopczyński
  • 3 Wawrzyniak Zmiany 30 Nunes
  • 62' 13 Lewandowski Zmiany 96 Oliveira
  • 86' 35 Łukasik Zmiany 7 Krasić
  • 8' 11 Niezgoda
  • 28' Jodłowiec
  • 35' Astiz
  • 78' Berto
  • 3' Łukasik
  • 54' Kuciak

Przypomnijmy, że po raz ostatni Legia i Lechia mierzyły się na zakończenie poprzedniego sezonu, również w Warszawie. Bezbramkowy remis zapewnił mistrzostwo Polski zespołowi ze stolicy, do czego gdańszczanom zabrakło jednego gola. Zamiast tego biało-zieloni skończyli rozgrywki na 4. miejscu.

LEGIA MISTRZEM, LECHIA POZA PODIUM EKSTRAKLASY
W obecnej kadrze Lechii jest aż sześciu piłkarzy, którzy w przeszłości grali dla Legii: Rafał Wolski, Dusan Kuciak, Jakub Wawrzyniak, Błażej Augustyn, Daniel Łukasik i Jakub Arak.

- Legia nie straszy, ale nadal gra tam wielu świetnych zawodników. I tak jak było to w poprzednim sezonie, pewnie i w tym w pewnym momencie odpalą i zaczną wygrywać. Mają tak mocną kadrę, że w końcu ona załapie, ale mam nadzieję, że jeszcze nie teraz - mówi Wolski, który niedawno cieszył się z bramki dla reprezentacji Polski w meczu z Armenią.

CZY BYLI LEGIONIŚCI ZAPEWNIĄ LECHII WYGRANĄ W WARSZAWIE?
Dzisiejsze spotkanie będzie drugim, w którym Lechię jako pierwszy szkoleniowiec poprowadzi Adam Owen. Walijczyk w debiucie poprowadził gdańszczan do mało przekonującego, ale jednak zwycięstwa z Zagłębiem Lubin. Mało tego, była to pierwsza wygrana gdańszczan przed własną publicznością w tym sezonie.

ZWYCIĘSKI DEBIUT TRENERA OWENA
Do zmiany trenera przed miesiącem doszło w Legii, gdzie Romeo Jozak zastąpił Jacka Magierę. W ekstraklasie Chorwat poprowadził "wojskowych" w trzech spotkaniach, w których zdobyli oni zaledwie jedną bramkę w wygranym meczu z Cracovią. Następnie przegrali 0:1 z Jagiellonią Białystok i 0:3 z Lechem Poznań. Po tym ostatnim spotkaniu piłkarze Legii mieli nieprzyjemne spotkanie z własnymi kibicami. Na klubowym parkingu mieli zostać uderzani. To zdarzenie mocno zepsuło i tak nie najlepszą ostatnio atmosferę w stołecznym klubie.
Z kolei w Lechii tematem ostatnich dni miały przesunięcia w strukturze właścicielskiej. Jak zapewnił osobiście Franz Josef Wernze, szef grupy ETL, działania te mają jedynie usprawnić działalność, w którą mocniej zaangażowany będzie teraz jego syn Phillipp.

WERNZE O ZMIANACH W LECHII I CELACH KLUBU
Ławka rezerwowych Lechii: 77 Podleśny - 7 Krasić, 9 Lipski, 30 Nunes, 32 Matras, 41 Stolarski, 96 Oliveira

Ławka rezerwowych Legii: 33 Cierzniak - 5 Dąbrowski, 7 Berto, 8 Pasquato, 15 Kopczyński, 75 Moulin, 99 Sadiku
W składzie Lechii trzy zmiany w stosunku do meczu z Zagłębiem. Poza jedenastką Wojtkowiak, Krasić i Oliveira a w ich miejsca Augustyn (LECHIA Gdańsk), Wolski (LECHIA Gdańsk) i F.Paixao (LECHIA Gdańsk).
Z kapitańską opaską pod nieobecność Krasicia (na ławce), Peszki i Mili zagra dziś Wawrzyniak (LECHIA Gdańsk).
Przypomnijmy, że do Warszawy nie mogli pojechać zorganizowaną grupą kibice Lechii. To kara od Komisji Ligi za zachowanie podczas meczu z Jagiellonią
1'
Rozpoczęła się I połowa
1'
Zdecydowanie zaczęła Legia. Niecelnie po rzucie wolnym uderzał Astiz (Legia Warszawa)
3'
Żółtą kartką został ukarany Łukasik (LECHIA Gdańsk). Czwarta, więc w kolejnym meczu czeka go przymusowa pauza
5'
Hamalainen (Legia Warszawa) na spalonym po kombinacyjnej akcji Legii
6'
Złe wyprowadzenie piłki przez Nalepę (LECHIA Gdańsk), który podał prosto w pięty Guilherme (Legia Warszawa). Na szczęście udało się zażegnać niebezpieczeństwo, choć legioniści domagali się karnego po interwencji Łukasika (LECHIA Gdańsk) - upadł po niej Guilherme, ale arbiter nie dopatrzył się przewinienia
8'
W natarciu gospodarze. To oni prowadzą grę
8'
[1:0] Legia Warszawa STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Niezgoda. Guilherme podał na lewą stronę do Kucharczyka, który urwał się obrońcom oddając strzał. Kuciak odbił piłkę, ale do opadającej futbolówki dopadł Niezgoda, który wpakował ją do bramki. Nie upilnował go Nalepa, ale ogólnie za tą akcje należy się bura defensywie gdańszczan.
10'
Sporo strat notują w tym meczu gdańszczanie
12'
Podanie Milosa do Lewandowskiego (LECHIA Gdańsk) przed pole karne, ale zawodnik Lechii nie utrzymał się przy piłce. Będzie jednak rzut rożny
13'
Wrzutka z kornera na głowę F.Paixao (LECHIA Gdańsk). Nie udało mu się skutecznie zamknąć dośrodkowania.
13'
Na spalonym F.Paixao (LECHIA Gdańsk)
14'
Świetny, niesygnalizowany strzał F.Paixao (Lechia Gdańsk) zza pola karnego broni Malarz (Legia Warszawa)
15'
F.Paixao (LECHIA Gdańsk) wywalczył rzut rożny.
16'
Milos przerwał akcję Legii wybijając piłkę na rzut rożny
17'
Kiepski korner Legii i kontra Lechii, ale goście znów tracą piłkę
17'
Kontrowersja, bo wydaje się, że w polu karnym ręką zagrał Augustyn (LECHIA Gdańsk), ale sędzia nakazał grać dalej.
18'
Blisko sytuacji sam na sam M.Paixao (LECHIA Gdańsk), ale Malarz (Legia Warszawa) zdążył do zagranej na dojście piłki i wybił ją Portugalczykowi spod nóg
20'
Spóźnił się Nalepa (LECHIA Gdańsk) i Niezgoda (Legia Warszawa) doszedł do sytuacji sam na sam z Kuciakiem (LECHIA Gdańsk)! Puścił bramkarzowi Lechii "kanał", ale Dusan zdołał jakoś odbić piłkę wewnętrzną stroną uda i piłka nie wpadła do bramki!
21'
Zupełnie niegroźny strzał Wolskiego (LECHIA Gdańsk) z dystansu po ziemi
22'
Faulowany Milos (LECHIA Gdańsk)
23'
Dobre podanie do Wolskiego (LECHIA Gdańsk), ten chciał podać do F.Paixao (LECHIA Gdańsk) przed linię bramkową, ale podanie przeciął Pazdan (Legia Warszawa), a następnie piłkę złapał Malarz (Legia Warszawa).
24'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) świetnie broni uderzenie Guilherme (Legia Warszawa) po szybkiej akcji Legii!
24'
Jest 24. minuta, a w tym meczu mogły paść już przynajmniej 4 bramki. Póki co jest 1:0 dla Legii.
26'
Faulowany Guilherme (Legia Warszawa). Rzut wolny dla Legii, ale bez zagrożenia dla gości
28'
Żółtą kartką został ukarany Jodłowiec (Legia Warszawa).
28'
Dośrodkowanie w pole karne do M.Paixao (LECHIA Gdańsk), ale ten obstawiony przez obrońców zdołał tylko "dziubnąć" piłkę
30'
Milos (LECHIA Gdańsk) wywalczył rzut rożny
30'
Fatalne dośrodkowanie Lewandowskiego (LECHIA Gdańsk)
31'
Dobry odbiór Wolskiego (LECHIA Gdańsk), ale sędzia uznał, że faulował. Piłkarz Lechii jest wściekły i tego nie ukrywa. Arbiter zaprosił go na rozmowę, ale skończyło się na upomnieniu
33'
Sporo przebitek w środku boiska
34'
M.Paixao (LECHIA Gdańsk) na minimalnym spalonym
35'
Żółtą kartką został ukarany Astiz (Legia Warszawa).
37'
Dobra akcja Lechii zakończona zablokowanym uderzeniem Lewandowskiego (LECHIA Gdańsk). Korner dla gdańszczan
37'
Wrzutka Wolskiego (LECHIA Gdańsk), na głowę M.Paixao (LECHIA Gdańsk), ale piłkę pięścią zbił Malarz (Legia Warszawa). W zamieszaniu Portugalczyk wepchnął jednak piłkę do siatki, ale wcześniej sędzia odgwizdał faul F.Paixao na bramkarzu miejscowych. Na pewno kontrowersja
39'
Zderzenie Wawrzyniaka (LECHIA Gdańsk) z Guilherme (Legia Warszawa). Przerwa w grze, ale już wszystko w porządku
40'
Obudziła się do ataków Lechia pod koniec pierwszej połowy
43'
Wolski (LECHIA Gdańsk) faulowany przed polem karnym Legii podczas dryblingu
43'
Niezłe dośrodkowanie Lewandowskiego (LECHIA Gdańsk), ale bez strzału na bramkę
45'
Przerwa w grze. Po zderzeniu z Broziem (Legia Warszawa) nie może podnieść się Mączyński (Legia Warszawa). Astiz (Legia Warszawa) pokazuje, że kolega z drużyny potrzebuje zmiany
45+2
Mączyński (Legia Warszawa) już za linią boczną. Nie wygląda na to, aby wrócił do gry
45+3
Koniec I połowy. Legia prowadzi z Lechią 1:0. Za nami 45 minut szybkiej, emocjonującej gry. Obie drużyny miały sporo dogodnych sytuacji, ale z dobrej strony prezentowali się obaj bramkarze. Legia oddała 4, a Lechia 2 celne strzały na bramkę. Posiadanie piłki minimalnie na korzyść gości 51 do 49 proc. Początek meczu przebiegał ewidentnie pod dyktando miejscowych, ale z czasem Lechia zaczynała się rozkręcać. Niemniej prowadzenie legionistów jest zasłużone.
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wawrzyniak, w jego miejsce wchodzi Nunes. Natomiast opaskę kapitana przejął Kuciak
Mączyński (Legia Warszawa) wyszedł jednak na II połowę.
46'
Rozpoczęła się II połowa
48'
Obiecująca akcja Lechii zakończona za mocnym podaniem do M.Paixao (LECHIA Gdańsk)
50'
Rzuty wolne dla Lechii, ale nieskuteczne. Gdańszczanie od początku drugiej części gry "panoszą" się na połowie Legii
52'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) przerywa wślizgiem rajd Hamalainena (Legia Warszawa). Rzut rożny dla Legii
53'
M.Paixao (LECHIA Gdańsk) świetna okazja M.Paixao (LECHIA Gdańsk) po błędzie Guilherme (Legia Warszawa). Portugalczyk wymanewrował wracającego Brozia (Legia Warszawa) i wyszedł sam na sam z Malarzem (Legia Warszawa), ale trafił w bramkarza. Rożny dla Lechii
53'
Rozpędzony Guilherme (Legia Warszawa) faulował Sławczewa (LECHIA Gdańsk). Bez kartki, choć Bułgar padł na murawę i z pewnością nie symulował po takim zderzeniu.
54'
Żółtą kartką został ukarany Kuciak (LECHIA Gdańsk). Bramkarz, który przejął opaskę kapitańską od Wawrzyniaka, został ukarany za dyskusje
55'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) przerwał wślizgiem akcję Niezgody (Legia Warszawa). Obrońca póki co, prezentuje się znacznie lepiej niż przed przerwą
56'
Niecelnie strzelał na bramkę F.Paixao (LECHIA Gdańsk), ale Malarz (Legia Warszawa) nie zdołał złapać piłki. Poślizgnął się, a Lechia wywalczyła rzut rożny
58'
Łukasik (LECHIA Gdańsk) w ostatniej chwili powstrzymał dochodzącego do prostopadłej piłki w pole karne Niezgodę (Legia Warszawa). Nie popisał się w tej akcji chwalony chwilę wcześniej Nalepa. Dobra i czysta interwencja Daniela, który uchronił Kuciaka (LECHIA Gdańsk) przed sytuacją sam na sam
60'
Fatalne uderzenie Augustyna (LECHIA Gdańsk) z dystansu
60'
Legia Warszawa przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Hamalainen, w jego miejsce wchodzi Berto.
61'
Sławczew (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę z pola karnego po rzucie rożnym Legii
62'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Lewandowski, w jego miejsce wchodzi Oliveira.
64'
Sławczew (LECHIA Gdańsk) zagrał górą w pole karne do M.Paixao (LECHIA Gdańsk), ale Portugalczyka w ostatniej chwili powstrzymał Malarz (Legia Warszawa).
66'
M.Paixao (LECHIA Gdańsk) faulowany przed polem karnym
66'
Rzut wolny z 25 metra dla Lechii. Wolski (LECHIA Gdańsk) przy piłce
66'
Dośrodkowanie nad murem, ale Legia wybija piłkę
68'
Dośrodkowanie Wolskiego (LECHIA Gdańsk) w pole karne do F.Paixao (LECHIA Gdańsk) przed samą linię bramkową i Portugalczyk znów był o krok od bramki. Z ostrego kąta nie zdołał pokonać Malarza (Legia Warszawa)
70'
Legia Warszawa przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mączyński, w jego miejsce wchodzi Moulin.
71'
Groźne uderzenie Nunesa (LECHIA Gdańsk) po podaniu Oliveiry (LECHIA Gdańsk) sprzed pola karnego. Niewygodny strzał, ale pewnie złapał piłkę Malarz (Legia Warszawa)
71'
Po przerwie Legia nie prezentuje niczego specjalnego i z całą pewnością jest do ogrania
74'
Nieudany korner w wykonaniu Lechii
78'
M.Paixao (LECHIA Gdańsk) na spalonym
78'
Żółtą kartką został ukarany Berto (Legia Warszawa).
79'
Legia ewidentnie gra już na utrzymanie wyniku
82'
Indywidualna akcja Wolskiego (LECHIA Gdańsk), który minął dwóch graczy z pomocą stawiającego koszykarską "zasłonę" Paixao i oddał strzał na bramkę Malarza (Legia Warszawa). Minimalnie obok słupka! To powinien być gol!
83'
Legia Warszawa przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Guilherme, w jego miejsce wchodzi Kopczyński.
86'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Łukasik, w jego miejsce wchodzi Krasić.
87'
Wrzutka Kucharczyka na głowę Moulain, który uderza "szczupakiem", ale świetnie interweniuje Kuciak (LECHIA Gdańsk)
88'
Zablokowany strzał legionistów po rzucie rożnym
90'
Złe dośrodkowanie Krasica (LECHIA Gdańsk)
90'
Arbiter doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry
90+1
Z rzutu wolnego dośrodkowywał... Kuciak (LECHIA Gdańsk). Piłka jednak wylądowała w rękach Malarza (Legia Warszawa) po tym, gdy podanie głową przedłużył Nalepa (LECHIA Gdańsk)
90+3
Koniec meczu. Legia Warszawa pokonała Lechię Gdańsk 1:0 (1:0). Mimo wszystko, to było dobre spotkanie biało-zielonych, którym nie brakowało okazji do strzelenia gola. Wydaje się, że najbardziej szkoda minimalnie niecelnego strzału Wolskiego po indywidualnej akcji w drugiej części meczu. Z dobrej strony zaprezentowali się także bramkarze obu drużyn. Druga połowa należała do Lechii, której zabrakło jednak skuteczności.

Wyniki 12 kolejki

• Bruk-Bet Termalica Nieciecza - ARKA GDYNIA 1:1 (1:1)
  • Legia Warszawa - LECHIA GDAŃSK 1:0 (1:0)
  • Korona Kielce - Wisła Płock 2:0 (1:0)
  • Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 1:1 (0:1)
  • Piast Gliwice - Sandecja Nowy Sącz 2:2 (1:1)
  • Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 0:2 (0:0)
  • Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 3:2 (2:1)
  • Cracovia - Pogoń Szczecin 3:0 (1:0)

Opinie (268) ponad 20 zablokowanych

• szkoda opon, ale napewno mała "motywacja" dla kopaczy by nie zaszkodziła... (8)

bo inaczej Bankructwo, Komornik, Spadek

• 71 28

• Niby coś sie zmieniło... Coś tam pograli (1)