Ligowiec Roku 2020 - wywiady. Rasmus Jensen: Zimą pracuję, spawam stalowe rury

15 stycznia 2021, 12:00
Rafał Sumowski

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Rasmus Jensen był jednym z objawień minionego sezonu w eWinner 1. Lidze Żużlowej. Czy w tym roku poprowadzi Zdunek Wybrzeże Gdańsk po awans do ekstraligi? Więcej zdjęć (1)

Rasmus Jensen był jednym z objawień minionego sezonu w eWinner 1. Lidze Żużlowej. Czy w tym roku poprowadzi Zdunek Wybrzeże Gdańsk po awans do ekstraligi?

fot. M.Słodkowski/Trojmiasto.pl

Rasmus Jensen był jednym z objawień minionego sezonu w eWinner 1. Lidze Żużlowej. Czy w tym roku poprowadzi Zdunek Wybrzeże Gdańsk po awans do ekstraligi?

fot. M.Słodkowski/Trojmiasto.pl

- Zimą chodzę normalnie do pracy. Zajmuję się spawaniem stalowych rur. W wolnym czasie siedzę w warsztacie i odrestaurowuję oldschoolowe skutery. Poza tym gram w Counter Strike - zdradza nam Rasmus Jensen, żużlowiec Zdunek Wybrzeże Gdańsk. To czwarty bohater wywiadów z nominowanymi do tytułu Najlepszego Ligowca Roku 2020 w Trójmieście. Poprzednio zaprezentowaliśmy Artura Chmielińskiego, a 19 stycznia opublikujemy rozmowę z Michałem Winiarskim, trenerem siatkarzy Trefla Gdańsk. Głosować można do 24 stycznia.GŁOSUJ
Ligowiec Roku 2020


Rafał Sumowski: Gratuluję nominacji do tytułu Ligowca Roku. Przywiązuje pan uwagę do takich wyróżnień?

Rasmus Jensen: Teraz już tak, nawet udostępniłem informację o głosowaniu w mediach społecznościowych. O samym istnieniu plebiscytu dowiedziałem się, gdy zostałem Ligowcem Miesiąca. Fajnie, że kibice mnie doceniają. Dziękuję za to wyróżnienie.

9. Plebiscyt Trojmiasto.pl na Najlepszego Ligowca Roku 2020 - lista nominowanych i zasady głosowaniaJak zapamiętał pan rok 2020?

Pierwsza połowa to nic specjalnego. Pandemia pokrzyżowała wszystkim szyki. Za to druga połowa była dla mnie udana. W Danii mamy różne restrykcje, ale mieszkam w małej miejscowości, gdzie aż tak tego nie odczuwam.

Błyskawicznie przedłużył pan kontrakt w Gdańsku. To chyba pierwszy klub w Polsce, o którym może pan powiedzieć, że znalazł w nim swoje miejsce?

Zdecydowanie. W Gdańsku traktowano mnie bardzo dobrze, klub mi się spodobał. Szybko też złapałem dobry kontakt z nowym menedżerem Erykiem Jóźwiakiem. Wiem, że mnie tu doceniają.

PGE Ekstraliga powiększona od sezonu 2022?Jak szykuje się pan do sezonu 2021?

Główny punkt przygotowań stanowią biegi przełajowe, od czasu do czasu jeżdżę na nartach. Nie mam natomiast dostępu do siłowni, gdyż są zamknięte. Ostatnio sprzedałem mój motocykl do jazdy na motocrossie. Ponadto zimą, gdy nie startuję na żużlu, chodzę normalnie do pracy. Zajmuję się spawaniem stalowych rur. To prosta robota, a miejsce pracy mam blisko domu.

Czym zajmuje się pan w wolnym czasie?

Siedzę w warsztacie i odrestaurowuję oldschoolowe skutery. Mam taką małą kolekcję. Poza tym gram w "strzelankę" Counter Strike. Za starych czasów graliśmy w to z kolegami ze szkoły i można powiedzieć, że wspólnie wróciliśmy do tego po latach.Kilka lat temu wystąpił pan w jednym z duńskich reality show...

Nie chcę już wracać do tego tematu.

Słyszałem, że mówi pan biegle w czterech językach.

Nie przesadzajmy. Mówię biegle po duńsku, szwedzku i angielsku. Niemiecki znam tylko trochę.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - artykuły, wyniki, składy, relacje z meczówJakie ma pan plany i cele na nadchodzący sezon?

Przede wszystkim mam nadzieję, że sezon normalnie ruszy i większość restrykcji zostanie zniesiona. Ja chcę prezentować równy, wysoki poziom i jeszcze podbić swoją średnią biegową. Na pewno chciałbym też z dobrej strony pokazać się we wszelkich indywidualnych eliminacjach, powalczyć o awans do cyklu SEC, czyli mistrzostw Europy. Na sezon szykuję pięć motocykli, choć wtedy pod uwagę brałem jeszcze starty w Anglii. Niestety Swindon Robins, z którym w 2019 roku świętowałem mistrzostwo kraju, wycofało się z rozgrywek.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk pojedzie po awans do ekstraligi?

Stać nas na to i na pewno powalczymy. Wygląda na to, że w tym sezonie nie będzie zespołu jak Apator Toruń, który dla innych byłby poza zasięgiem. Walka o awans zapowiada się zdecydowanie ciekawiej.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk szykuje się do sezonu, zgrupowanie na koniec styczniaRasmus Jensen

Rasmus Jensen

Dane:

ur.:
1993-10-16
wzrost.:
175
waga.:
64
Ocena z sezonu:
4.73 (194 oceny)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

więcej »