Lotos PKH Gdańsk - Naprzód Janów 11:1. Najwyższe zwycięstwo w sezonie

dak.
27 września 2019 (artykuł sprzed 4 lat)
Szymon Marzec skompletował hat-tricka w spotkaniu z zespołem Naprzód Janów. Gole numer 2 i 3 strzelił w odstępie 4 ostatnich minut. Szymon Marzec skompletował hat-tricka w spotkaniu z zespołem Naprzód Janów. Gole numer 2 i 3 strzelił w odstępie 4 ostatnich minut.

Hokeiści Lotosu PKH Gdańsk pokonali drużynę Naprzód Janów 11:1 (3:0, 4:0, 4:1). To najwyższa wygrana w tym sezonie podopiecznych Marka Ziętary. Hat-trickiem popisał się Szymon Marzec, a po dwa trafienia zaliczyli Ladislav HavlikJosef Vitek.

11:1 Marzec as. Steber 59:32

LOTOS: Fucik, Studziński; Bilcik, Havlik - Steber, Polodna, Vitek; Tesliukiewicz, Krasowski - Jełakow, Rożkow, Gołowin; Pastryk, Lehmann - Danieluk, Pesta, Marzec; Naróg, Szurowski, Popow - Stasiewicz, Mocarski, Smal

W tym sezonie hokeiści Lotos PKH Gdańsk w Hali Olivia rozegrali dotąd jedno spotkanie. Zakończyło się ono zwycięstwem 9:1, a rywalem wówczas była Kadra PZHL. Piątkowym przeciwnikiem był z kolei Naprzód Janów, który do tej pory przegrał wszystkie spotkania w lidze.

Pierwsza bramka padła w 7. minucie, a na listę strzelców jako pierwszy wpisał się Vlastimil Bilcik. Niekryty Czech domagał się podania, uderzając kijem w lód. Po chwili otrzymał je od Ladislava Havlíka, po czym mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi gości. Minutę później było już 2:0, a sędziowie przypisali bramkę Janowi Krasowskiemu, choć uderzał Jegor Rożkow po podaniu zza bramki od Wladislawa Jełakowa. Jeszcze przed końcem pierwszej tercji podwyższyć zdołał Josef Vitek, wykorzystując moment gry w przewadze.

Hokeiście groził koniec kariery - rozmowa z Damianem Szurowskim

Niedługo po rozpoczęciu drugiej partii bramkę numer 4 zdobył Szymon Marzec, który wyszedł na czystą pozycję mijając obrońców. Już dwie minuty później Michał Krofta ponownie wyjmował krążek z bramki, tym razem po drugim trafieniu Vitka. W 29. minucie po składnej akcji zespołu między słupki gumę wbił Aleksandr Gołowin po podaniu na milimetry od Rożkowa. Kropkę nad i w tej tercji postawił natomiast Jełakow, który nie miał większych trudności przy strzale na pustą bramkę, po tym jak bramkarz wyszedł po krążek, ale się z nim minął.

W ostatniej odsłonie obie ekipy zaczęły bardzo spokojnie, ale mecz zaczął nabierać tempa w 45. minucie, gdy Havlik strzelił na 8:0. Chwilę później goście trafili bramkę honorową po uderzeniu Maksima Citoka. Havlik nie potrzebował wiele czasu, by wpisać się na listę strzelców drugi raz, więc podwyższył na 9:1 w 51. minucie.

Dwucyfrówka pękła natomiast niespełna 3 minuty przed końcem spotkania. Marzec wykorzystał błąd Citoka, po czym wyszedł sam na sam i po położeniu Samuela Bernarda strzelił do siatki. Ten sam zawodnik jeszcze przed końcem zdążył trafić na 11:1, kompletując tym samym hat-tricka.

Wyniki 5 kolejki

• LOTOS PKH GDAŃSK - Naprzód Janów 11:1 (3:0, 4:0, 4:1)
  • Podhale Nowy Targ - Comarch Cracovia 3:5 (0;1, 0:3, 3:1)
  • GKS Jastrzębie - GKS Tychy 2:6 (1:1, 0:2, 1:3)
  • Re-Plast Unia - Zagłębie Sosnowiec 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)

• 24 3

• Gratulacje. Ale trochę mi szkoda zawodników Janowa. Tam się źle dzieje..

• 22 2

• Żebyś się BOLEC nie zdziwił.

• 12 4

• Bolec (1)

Czekalem.na Ciebie pajacu i co d*pa ściśnięta tylko pyskowanie tu i obrazanie ale ty cienki bolec jestes

• 12 2

• Bolec stolec

• 1 1

• Ty nie masz cos z glowa gamoniu z rybnej wioski (6)

• 10 6

• ale cie w dekiel wali po winie ... (5)

jakiej rybiej wioski kmiotku a może w dekiel by ci się przydała jakaś bomba od Bola żebyś zmądrzał !

• 1 11

• (3)

to przyjdz Bolo przecież wszyscy cie tu zapraszaja. A ty czopku bez honoru peniasz jak jakaś dziołcha.

• 6 1

• ale co mam lac wszystich jak leci czy tylko Ciebie bo nie kumam (2)

• 1 9

• Czopek bez honoru

• 4 2

• bolec

Zacznij. Ode mnie ile m cie za po raszac pozwole ci zadac pierwszy cios

• 5 1

• Hahahahahaha Bolo ty durniu :) jesteś takim cymbałem, ze na prawdę szkoda komentować :)

• 7 1

• "twoje" to są co najwyżej pryszcze na twym wielkim zadzie.

• 7 1

• Szymon Marzec.. (7)

Szymon Marzec Szymooon. Szymon Marzec Szymooon. brawo Szymon i cała Stocznia!!!

• 17 1

• Stefan wracaj! (6)

Panie Stefanie niech Pan wraca. Tych dwóch oszołomów nie mozna zrozumieć a i spikerowanie to dno kompletne!

• 31 13

• (3)

Z całym szacunkiem dla Pana Stefana ale wypalił się. Z sezonu na sezon Pan Stefan swoim głosem bardziej usypiał. Jednostajny głos. Ci nowi mają power. Chyba 1 to Gałek z Lechii.

• 20 14

• No nie i nawet jeśli trzeba coś podpowiedzieć Stefanowi to żadna filozofia (1)

• 4 10

• Stefan nic nie powiedział jeśli nie miał tego wpisanego w swój przedmeczowy skrypt

"Nie mógł" nawet wspomnieć kibica w rocznicę jego śmierci na hali, bo nie miał tego zapisane przed meczem. Generalnie był pod butem MK.
            Także skończcie już chrzanić. Stefan odszedł na zasłużoną emeryturę.

• 12 8

• pan stefan to historia i legenda stoczni nawet jak jego głos wg ciebie był usypiający

• 12 6

• (1)

Pan Stefan niczym Zbigniew Grygorec żużla...

• 2 1

• Był inny spiker, przed Grygorcem. Prawdziwa legenda Wybrzeża.

• 2 1

• Szkoda że nasza liga ma tak słabe drużyny jak Janów.Taki wynik niczego nie uczy (4)

• 25 3

• Potraktowali to jak sparing i tyle w temacie.
      3pkt odhaczone w dobrym wykonaniu.

• 6 0

• Chyba pierwszy raz mamy w lidze drużynę z którą SMS może powalczyć (1)

• 3 0

• No i ok. Może z czasem Janów poprawi skład i grę.

• 3 0

• Wynik nie może uczyć, uczyć może gra. A nawet taki mecz jest lepszy niż parę treningów.