Lotos PKH Gdańsk - Zagłębie Sosnowiec. Mateusz Danieluk: krążek jak magnes

Damian Konwent
27 stycznia 2020 (artykuł sprzed 4 lat)
Zdobyte bramki z Energą Toruń były odpowiednio szóstym i siódmym trafieniem Mateusza Danieluka w tym sezonie polskiej hokej ligi. Zdobyte bramki z Energą Toruń były odpowiednio szóstym i siódmym trafieniem Mateusza Danieluka w tym sezonie polskiej hokej ligi.

- Czasami trzeba znaleźć się w odpowiednim czasie i miejscu, trzeba poszukać krążka, a innym razem to on znajdzie ciebie. Widocznie, w niedzielę miałem magnes - mówi nam Matuesz Danieluk, który zdobył wyrównującą i zwycięską bramkę w meczu z Energą Toruń. Hokeista będzie chciał potwierdzić dobrą dyspozycję we wtorek, gdy Lotos PKH Gdańsk podejmie Zagłębie Sosnowiec. Zespół Marka Ziętary wesprzeć ma świeżo pozyskany Słowak Roman Rac. Początek starcia w hali "Olivia" o godz. 18:30.

LOTOS PKH Gdańsk
Zagłębie Sosnowiec

97% 253 typowania LOTOS PKH Gdańsk
2% 4 typowania REMIS
1% 3 typowania Zagłębie Sosnowiec

Dokładnie pięć meczów pozostało hokeistom Lotosu PKH Gdańsk do zakończenia rundy zasadniczej w sezonie 2019/20. Następnie podopieczni Marka Ziętary rozpoczną bój w fazie play-off, ale pierwszym przystankiem będzie spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec. Różnice w tabeli są niewielkie, dlatego każda zdobycz punktowa jest bardzo ważna. Z tego względu starcie z niżej notowanym rywalem będzie tym z kategorii meczów, które trzeba wygrać.

- Jesteśmy faworytem, ale w sporcie bywa różnie, dlatego nie nastawiamy się jakoś specjalnie do najbliższego meczu. Nie możemy lekceważyć rywala, tylko wyjść na 100 proc. Zostało mało spotkań i musimy walczyć o każdy punkt, bo nie ma co kalkulować i patrzeć na to, z kim zagramy w fazie play-off - mówi nam Mateusz Danieluk.

Energa Toruń - Lotos PKH Gdańsk 2:3. Relacja live, wystawianie ocen hokeistom i trenerowi

We wtorkowym starciu gdańskich hokeistów wesprzeć ma świeżo pozyskany Roman Rac. Słowak będzie ciekawym wzmocnieniem ataku. Może on występować zarówno na skrzydle, jak i na środku. Tegoroczne rozgrywki zaczął w słowackim ekstraligowcu HK Nitra, ale od listopada był bez klubu.

Z kolei w piątkowym starciu do drużyny dołączyć ma Michal Pichnarcik, który może być dobrze znany polskim kibicom, bo w sezonie 2017/2018 występował w Podhalu Nowy Targ, gdzie był zawodnikiem trenera Ziętary. Ostatnio rosły defensor (189 cm, 91 kg) grał w kazachskiej ekstralidze w drużynie HK Aktobe.

- To dla nas świetna wiadomość. Zwiększy się rotacja, a ponadto nowi gracze będą pomocnym wariantem w razie niedyspozycji któregoś z zawodników lub - odpukać - kontuzji - dodaje.

Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

Do najbliższego spotkania, gdańscy hokeiści przystępują w dobrych humorach, gdyż pokonali Energę Toruń 3:2 w poprzedniej kolejce, choć jeszcze 4 minuty przed końcem przegrywali 1:2. Wyrównującą bramkę w 57. minucie zdobył właśnie Danieluk. 33-latek strzelił również w dogrywce, zapewniając zwycięstwo swojej drużynie. W obu sytuacjach wykazał się świetnym wyczuciem.

- Wierzyliśmy do samego końca, zwyciężyliśmy i dlatego trzeba pochwalić całą drużynę. Fajnie, że zdobyłem bramki w ważnych momentach. Czasami trzeba znaleźć się w odpowiednim czasie i odpowiednim miejscu, trzeba poszukać krążka, a innym razem to on znajdzie ciebie. Widocznie, w niedzielę miałem magnes - tłumaczy napastnik Lotosu PKH.

Najlepszy Ligowiec 2019 Roku w Trójmieście. Hokeista Lotosu PKH Gdańsk na 6. miejscu po 2. tygodniu głosowania

Strzelone gole były odpowiednio 6. i 7. trafieniem Danieluka w tym sezonie. To najniższy dorobek bramkowy 33-latka, obok sezonu 2014/15, gdy ten grał w JKH GKS Jastrzębie. Obecna kampania jest pechową dla hokeisty, głównie przez urazy m.in. barku, przez które opuścił już 7 meczów.

- Osobiście muszę zaliczyć ten sezon do nieudanych, bo kontuzje wykluczały mnie z paru spotkań. Po absencjach trudniej jest wejść w rytm meczowy, o czym zresztą wie każdy sportowiec - ocenia 33-latek.
Na szczęście reprezentant Polski będzie miał jeszcze wiele okazji na podreperowanie swoich statystyk. Najbliższa nadarzy się we wtorek w hali "Olivia", o godz. 18:30.

11 Naprzód Janów 42 1 0 0 41 44:330 3
Drużyny Polskiej Hokej Ligi rozgrywają w sezonie zasadniczym pięć rund systemem każdym, z tym że ostatnia będzie według tabeli Bergera, do której wyjściem będzie kolejność po czterech rundach. W dwóch pierwszych rundach uczestniczyć będzie Kadra PZHL U-23.
Najlepszych 8 drużyn po sezonie zasadniczym awansuje do play-off.
Tabela wprowadzona: 2020-01-26

Wyniki 44 kolejki

• Energa Toruń - LOTOS PKH GDAŃSK 2:3 po dogrywce (1:1, 1:0, 0:1, d. 0:1)
  • Re-Plast Unia Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
  • GKS Tychy - Podhale Nowy Targ 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)
  • Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice 1:6 (1:1, 0:3, 0:2)
  • Naprzód Janów - Comarch Cracovia 1:12 (1:5, 0:4: 0:3)

Opinie (22) 6 zablokowanych

• Brawo brawo brawo! (6)

To jest charakter zespołu. Szkoda że nie pocisnęli w te ostatnie 2 minuty żeby za cała pulę.
    Na pohybel hejterom na B i innym niedowiarkom!

• 24 5

• Śmiech na sali. (5)

Docisnęli? Toruń na 2 sekundy przed końcem sam mógł strzelić trzecią bramkę. Wtedy byłoby dla Gdańska ZERO.
      Bramka zdobyta w dogrywce przypadkowa, ale dała wygraną.

• 5 18

• Dokładnie:

zremisowali, a później w dogrywce wygrali przegrany mecz taka prawda.

• 3 12

• No to trzeba było strzelić. Nikt im nie bronił a nie teraz jakieś żale.

• 13 2

• Czy przypadkowa?

Widziałem wszystkie mecze, w każdej dogrywce Szymon robi taką akcję. Wjazd na szybkości za bramkę i dogranie przed bramkę, a tam jest walka o krążek, bywa różnie. Czy bramka z dołożenia kija też jest przypadkowa?

• 14 3

• Przeciez Polodna obil chyba słupek lub poprzeczke na 5 minut przed końcem wiec wtedy tez mogło wpaść. Od polwy drugiej tercji Stocznia konsekwentnie atakowała, Toruń skupił się na grze z kontry, o tym ze przy 3 tercji oddychali rękawicami juz nie wspomnę. Niech ktos spyta trenera czemu mimo wzmocnień Torun cały czas gra na 3 formacje i cześć grzeje lawe. 36 strzałów Stoczni do 25 Torunia świadczy kto więcej grał na krążku i częściej atakował