stat

Lukas Haraslin zagra w Galatasaray? Sprawdź, kto może go zastąpić w Lechii Gdańsk

9 stycznia 2019, 20:00
Rafał Sumowski

Lechia Gdańsk

55 procent głosujących opowiedziało się za tym, że to Lukasowi Haraslinowi należy się tytuł najlepszego piłkarza rundy jesiennej 2018 roku w Trójmieście. - To dla mnie coś wyjątkowego. Dziękuję, ale to nie tylko wyróżnienie dla mnie, lecz dla całej drużyny - mówi nam skrzydłowy Lechii Gdańsk. Słowak rozpoczął z biało-zielonymi przygotowania do rundy wiosennej, ale nadal nie wiadomo, czy doczeka inauguracji. Poza włoskimi klubami zainteresowany nim jest turecki Galatasaray Stambuł. Rośnie także lista piłkarzy, którzy mogą zastąpić 22-latka. Do Martin Kostala z Wisły Kraków dołączyli Serb Filip Marković (RC Lens) i Konrad Wrzesiński z Zagłębia Sosnowiec. Ten ostatni mógłby zostać wymieniony na Michała Maka.ZOBACZ TRÓJMIEJSKĄ JEDENASTKĘ JESIENI W EKSTRAKLASIE I WYNIKI GŁOSOWANIA NA NAJLEPSZEGO PIŁKARZA

Rafał Sumowski: Czytelnicy Trojmiasto.pl wybrali pana najlepszym piłkarzem rundy jesiennej. Co oznacza dla pana takie wyróżnienie, czy zwraca pan większą uwagę na to jak postrzegają go kibice?

Lukas Haraslin: To dla mnie coś wyjątkowego. W ogóle nie myślałem, że mogę zostać wybrany najlepszym piłkarzem minionej rundy. Dziękuję, ale to nie tylko wyróżnienie dla mnie, lecz dla całej drużyny, która pomaga mi notować takie a nie inne występy. Oczywiście to wraca, bo ja też daję z siebie wszystko dla Lechii. Cieszę się, że kibice mnie docenili. Nie jest łatwo, każdy z nas ma słabsze momenty i trzeba sobie z nimi radzić. Mam nadzieję, że w nowym roku będziemy kontynuować dobrą passę.

W "jedenastce Trójmiasta" znalazło się ośmiu piłkarzy Lechii i trzech Arki Gdynia. Myśli pan, że Lechia byłaby silniejsza, gdyby w swoich szeregach miała Michała Janotę, Lukę Zarandię czy Macieja Jankowskiego? Kto z nich przydałby się najbardziej i w ogóle, którego z piłkarzy Arki ceni pan najbardziej?

Ciężko mi powiedzieć, czy bylibyśmy mocniejsi z nimi w składzie. Jestem zawodnikiem, a to pytanie raczej do trenera. To on decyduje, kogo chciałby mieć w zespole. Nie mam jednak wątpliwości, że Michał Janota, Luka Zarandia i Maciej Jankowski to piłkarze dużej klasy i dzięki nim Arka gra dobrą piłkę.

PIERWSZE WYPOŻYCZENIE Z LECHII ZIMĄ. PRZYPOMNIJ SOBIE, KTO JUŻ ODSZEDŁ, A KTO MOŻE JESZCZE ODEJŚĆ

Zaliczył pan znakomitą rundę, choć ma za sobą długą walkę o powrót do zdrowia. To jak sobie pan poradził z zerwaniem więzadeł wynika z pana predyspozycji, ciężkiej pracy, czy czegoś jeszcze? Dlaczego wielu piłkarzom nie udaje się po tym urazie wrócić do formy tak jak panu?

Trzeba odpowiednio nastawić głowę. Zaraz po kontuzji ciężko było ze mną rozmawiać, o czym wiedzą wszystkie bliskie mi osoby, zwłaszcza moja dziewczyna. Nie było ze mną łatwo, ale najbliżsi okazali mi ogromne wsparcie. Kocham piłkę nożną i gdybym nie pracował nad swoim nastawieniem, ciężko byłoby mi znaleźć się tu, gdzie jestem teraz. Przez cztery miesiące moje życie wyglądało tak, że trenowałem trzy razy dziennie. To była ciężka praca, ale na pewno się opłaciła. Rehabilitacja i ćwiczenia to jedno, ale głowa jest najważniejsza.

SPRWADŹ, JAKIE WŁOSKIE KLUBY INTERESOWAŁY SIĘ HARASLINEM I CO NA TO SAM PIŁKARZ?

Lukas Haraslin

Lukas Haraslin

Dane:

ur.:
1996-05-26
wzrost.:
182
waga.:
71
Ocena z sezonu:
4.58 (4360 ocen)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

więcej »ZOBACZ NA ZDJĘCIACH JAK WYPOCZYWALI TRÓJMIEJSCY PIŁKARZE

Jak spędził pan urlop, czy udało się wypocząć i naładować baterie?

Nie lubię się wylegiwać na urlopie. Wolę odpoczywać aktywnie i pograć w tenisa czy w hokeja. Cokolwiek, byle nie siedzieć bezczynnie. Tak było też teraz. Z dziewczyną, z rodziną i z przyjaciółmi byliśmy w górach na Słowacji. Było nas bodajże piętnaście osób i spędziliśmy wakacje w dużej grupie. Uwielbiam taki odpoczynek, świetnie się bawiłem.

Lechia zacznie rundę wiosenną zupełnie w innych nastrojach i z innymi oczekiwaniami niż jesień. Nie obawiacie się, że oczekiwania po znakomitej jesieni mogą was trochę przytłoczyć? czujecie się gotowi zadeklarować walkę o najwyższe cele?

Myślę, że zaczniemy rundę spokojnie. W szatni wyraźnie powiedzieliśmy sobie, czego chcemy i na co się nastawiamy. Musimy nie tylko utrzymać dotychczasowe tempo, ale dodatkowo je podkręcać. Czeka nas jeszcze trudniejsza runda niż ta poprzednia. Do tej pory nie było nam łatwo i teraz też nie będzie. Na pewno będziemy odpowiednio skoncentrowani.

TRENER LECHII NOMINOWANY W VII PLEBISCYCIE NA NAJLEPSZEGO LIGOWCA W TRÓJMIEŚCIE. SPRAWDŹ, Z KIM KONKURUJE?

Typowanie meczu - zakończone

9 lutego 2019 , godz. 20:30

Wartość: 3 pkt.

Pogoń Szczecin

Tak typowano:

703 typowania