Przełamanie hokeistów MH Automatyki Gdańsk. Pokonali JKH GKS Jastrzębie

Rafał Sumowski
17 listopada 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Hokeiści MH Automatyki Gdańsk pokonali w hali "Olivia" JKH GKS Jastrzebie 3:0 (0:0, 1:0, 2:0). Podopieczni Marka Ziętary przełamali się po serii ośmiu kolejnych porażek w PHL i to na drużynie, która zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

Carogorodcew; Aleksiuk, Maly - Steber, Polodna, Marzec; Dolny, Tesliukiewicz - Vitek, Rożkow, Smal; Kantor, Lehmann - Rompkowski, M.Wróbel, Stasiewicz
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Meszyński, Lipiński, Szachniewicz
Widzów: 700
Raszka; Sulka, Gimiński - Kasperlik, Dubinin, Kominek; Kubes, Radzieńciak - Paś, Fabus, K.Wróbel; Bigos, Matusik - Nahunko, Kulas, Świerski; Chorążyczewski, Michałowski - Ł.Nalewajka, Jarosz, R.Nalewajka
  • 20:56' Tesliukiewicz as. Marzec
  • 52:40' Rożkow as. Vitek - Smal
  • 56' Vitek

Pomeczowy dwugłos trenerów
Marek Ziętara (MH Automatyka): Wszyscy potrzebowaliśmy tego zwycięstwa. Mieliśmy ciężki okres w głównej mierze wynikający z kwestiii mentalnej. Nie biorę pod uwagę spraw motorycznych. Nie wszyscy byli w optymalnej dyspozycji i nie grali na tyle, na ile ich stać. Przede wszystkim dzisiaj mecz wybronił nam bramkarz. Jewgenij Carogorodcew przytrzymał nas w mecz, dał nam nadzieję swoimi interwencjami. Wierzę, że teraz będzie już tylko lepiej. Zawsze brakowało nam ciut ciut, aby wygrać pełną pulę, dziś było inaczej. Dobrze graliśmy w osłabieniach, rozegraliśmy je prawidłowo . Na zwolnienie Lukasa Chalupy trzeba patrzeć dwukierunkowo. Ściągaliśmy go do pierwszej piątki na powerplay, potrzebując silnego gracza z mocnym strzałem. Nie poprawiliśmy się w tym elemencie, więc nie było sensu kontynuować współpracy. Druga rzecz to fakt, że taki wstrząs był nam potrzebny. Zobaczymy jak to będzie się toczyło dalej. Nie wykluczam kolejnych korekt. Będę śledził jak zawodnicy pracują i reagował na bieżąco. Musimy sporo sobie poukładać w głowach.

Robert Kalaber (JKH GKS): Od dłuższego czasu nie gramy dobrze. Na początku drugiej tercji gdańszczanie strzelili nam bramkę i później nic nam nie wychodziło. Kombinowaliśmy, ale nie walczyliśmy jak drużyna. Niektórzy są zmęczeni, inni mają poprawić skuteczność, a tego nie robią. Musimy zrobić u siebie porządek. Gratulacje dla gdańszczan.

Jako pierwszy za ostatnie fatalne wyniki zapłacił sprowadzony przed zaledwie miesiącem Lukas Chalupa. Czeski obrońca nie będzie ostatnim hokeistą, który pożegnał się z drużyną, bo gdańscy działacze zapowiedzieli kolejne zmiany.
PORAŻKA Z UNIĄ, CHALUPA ZWOLNIONY
1'
Rozpoczęła się I tercja
2'
Pierwsze ataki gdańszczan powstrzymane przez gości
3'
Marzec (MH AUTOMATYKA Gdańsk) blisko zdobycia bramki, ale z bliskiej odległości odbił krążek Raszka (JKH GKS Jastrzębie). Szymon próbował jeszcze dobijać, ale nadal 0:0
4'
W kontrze poślizgnął się wychodzący do podania Rożkow (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
4'
Z dystansu Kubes (JKH GKS Jastrzębie), krążek odbił Carogorodcew (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
5'
Na trybunach przeciętna frekwencja i brak zorganizowanego dopingu. To zapewne efekt ostatnich porażek.
7'
Gdańszczanie często blisko bramki gości, ale nic z tego nie wynika
7'
Maly (MH AUTOMATYKA Gdańsk) spod niebieskiej, broni Raszka (JKH GKS Jastrzębie)
8'
Odważnie Smal (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale przegrał pojedynek z dwoma obrońcami
8'
Brawa z trybun nagrodziły kolejną akcję gdańszczan.
9'
Inicjatywa wa ataku ewidentnie po stronie gdańszczan
9'
Kantor (MH AUTOMATYKA Gdańsk) z dystansu, parkanami odbija krążek Raszka (JKH GKS Jastrzębie)
10'
Bardzo płynna i czysta gra, praktycznie bez przerw.
11'
Stasiewicz po lodzie, ale Raszka (JKH GKS Jastrzębie) mrozi krążek
12'
Kominek (JKH GKS Jastrzębie) z dystansu, odbija parkanami Carogorodcew (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
13'
To zdecydowanie jedna z najszybszych tercji w tym sezonie
15'
Polodna (MH AUTOMATYKA Gdańsk) stracił krążek wyjeżdżając z tercji
18'
Obok bramki Ł.Nalewajka (JKH GKS Jastrzębie)
19'
Krążek wędruje z jednej tercji obronnej do drugiej, ale żadna z drużyn nie może dojść do dobrej sytuacji strzeleckiej
20'
Koniec I tercji. Bez bramek w hali "Olivia"
Do tej pory gdańszczanie oddali 11 celnych strzałów, Jastrzębie tylko 7. Gospodarze przeważali optycznie w tej szybkiej, aczkolwiek mało porywającej tercji. Nie odnotowano żadnej kary, a łącznie z przerwami tercja trwała zaledwie 24 minuty.
21'
Rozpoczęła się II tercja
20:56'
[1:0] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Tesliukiewicz. Jedna z pierwszych akcji i od razu bramka dla gospodarzy. Obrońca pokonał Raszkę z bliska.
23'
Goście próbują wyrównać, ale nieskutecznie.
24'
Uderzał Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk), mrozi krążek Raszka (JKH GKS Jastrzębie)
25'
W dobrej sytuacji znalazł się Paś (JKH GKS Jastrzębie), ale na posterunku "Żenia" Carogorodcew (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
kara
28'
Rożkow (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową. To pierwsza kara w tym spotkaniu.
kara
31'
71 Marzec (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
33'
Gdańszczanie wytrzymali oba okresy gry w osłabieniu bez straty bramki
kara
34'
Świerski (JKH GKS Jastrzębie) ukarany karą 2 minutową.
35'
Goście zamknięci we własnej tercji
36'
Jeszcze 22 sekundy gry w przewadze MH Automatyki
37'
Gorąco pod bramką Raszki (JKH GKS Jastrzębie)
kara
37'
Matusik (JKH GKS Jastrzębie) ukarany karą 2 minutową.
38'
Gdańszczanie próbują niemal wjechać do bramki Raszki (JKH GKS Jastrzębie)
39'
Wygląda na to, że obie drużyny nadrabiają statystyki z pierwszej tercji jeśli chodzi o kary
39'
Goście w komplecie, a Raszka (JKH GKS Jastrzębie) razem z obrońcami ofiarnie broni dostępu do bramki. Gdańszczanie nie mogą się przebić
40'
Strzał na bramkę gdańszczan, w boczną siatkę
kara
40'
Dolny (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
40'
13 sekund do końca tercji
40'
Niecenzuralnie z trybun o... wszystkich polskich sędziach
40'
Koniec II tercji. Gdańszczanie prowadzą z JKH GKS 1:0 po bramce Tesliukiewicza (MH AUTOMATYKA Gdańsk).
Kapitan Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk) rozmawia z sędziami. Dodajmy, że w odróżnieniu od kibiców, swoje uwagi przekazuje bardzo kulturalnie.
Gra w drugiej tercji bardzo się zaostrzyła i jest znacznie ciekawsza. Kibice mają dużo pretensji do sędziego, ale to gdańszczanie prowadzą po bramce na samym początku partii. W całym meczu statystyka celnych strzałów to 20:17 dla MH Automatyki.
41'
Rozpoczęła się III tercja
42'
Gdańszczanie bronią się w osłabieniu, karę odsiaduje jeszcze Dolny (MH AUTOMATYKA Gdańsk).
42'
Gdańszczanie już w komplecie.
43'
Przerwa w grze. Podczas interwencji ucierpiał Carogorodcew (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
45'
Naciskają goście
46'
Gdańszczanie szczęśliwie odpierają ataki, pomimo pomyłek w defensywie
kara
46'
Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
46'
Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk) zjechał do boksu po karze za spowodowanie upadku rywala. Zawodnik gdańszczan kręci głową z niedowierzaniem a kibice i cała ławka głośno protestują
48'
Ofiarnie bronią się w osłabieniu gospodarze
48'
Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk) już na lodzie, Carogorodcew (MH AUTOMATYKA Gdańsk) zamroził krążek, a Kantor (MH AUTOMATYKA Gdańsk) wdał się w przepychankę. Dzieje się w hali "Olivia"
49'
Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk) i Marzec (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ruszyli z kontrą, ale gdańszczanie zostali zepchnięci pod bandy
52'
Strzał z dystansu obok bramki Raszki (JKH GKS Jastrzębie)
52'
Spory chaos w grze obu ekip
52:40'
[2:0] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Rożkow. Wykorzystał zamieszanie pod bramką gości.
kara
55'
Rożkow (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
55'
Kontrowersyjna kara dla zawodnika gospodarzy. Gdańszczanie głośno protestują
55'
Z trybun znów niepochlebnie o polskich sędziach
55'
Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk) blisko sam na sam z bramkarzem. Gonił za wystrzelonym po lodzie krążkiem. Zabrakło centymetrów.
56'
[3:0] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Vitek. Przyjął krążek, wyczekał bramkarza i z bliska wpakował gumę do siatki
58'
Carogorodcew (MH AUTOMATYKA Gdańsk) zamroził krążek
59'
Gdańszczanie szukają okazji na 4:0. Gorąco pod bramką Raszki (JKH GKS Jastrzębie)
60'
Czas dla gdańszczan
kara
60'
R.Nalewajka (JKH GKS Jastrzębie) ukarany karą 2 min + 10 min.
60'
Koniec meczu. MH Automatyka pokonała w hali "Olivia" JKH GKS Jastrzębie 3:0. Zasłużona wygrana przerwała serię ośmiu kolejnych porażek gdańszczan. Graczem meczu wybrany Jewgienij Carogorodcew (MH AUTOMATYKA Gdańsk)

12 Kadra PZHL 18 1 0 1 16 29:148 4
Po czterech rundach sezonu zasadniczego zespoły z miejsc 1-6 awansują do play-off, a drużyny z miejsc 7-10 rozegrają mecze rundy wstępnej Pre-Play-off. Zwycięzcy Pre-Play-off przystąpią do Play-off, natomiast drużyny które zostały pokonane przystąpią do barażu o utrzymanie w PHL. W ramach
barażu o utrzymanie w PHL do tych drużyn dołączy drużyna z miejsca 11 po sezonie zasadniczym oraz zwycięzca rozgrywek I ligi w sezonie 2018/2019. Kadra PZHL uczestniczy w sezonie wyłącznie w rundzie zasadniczej i rozgrywka mecze tylko na wyjazdach.
Tabela wprowadzona: 2018-11-18

Wyniki 21 kolejki

• MH AUTOMATYKA GDAŃSK - JKH GKS Jastrzębie 3:0 ( 0:0, 1:0, 2:0 )
  • Unia Oświęcim - Węglokoks Kraj Polonia Bytom 6:2 (1:1, 4:0, 1:1)
  • Comarch Cracovia - Energa Toruń 1:2 (0:1, 0:0, 1:0, d.0:1)
  • TatrySki Podhale Nowy Targ - Zagłębie Sosnowiec 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
  • PGE Orlik Opole - Kadra PZHL (przełożony na 6 grudnia)
  • Rozegrany awansem 18 września
  • Tauron KH GKS Katowice - Kadra PZHL 16:1 (3:0, 6:1, 7:0)

Opinie (178) ponad 10 zablokowanych

• (7)

A jednak można. Bramkarz dzisiaj zrobił dobra robotę.

• 54 0

• (6)

Wychodzi na to, że on jednak potrafi bronić na bardzo wysokim poziomie, a te przytrafiające mu się babole to nie wiem, może nie zawsze jest skoncentrowany tak jak powinien ?

• 9 1

• Jest coraz lepiej. (4)

Miał rok przerwy, dopiero wchodzi w stały rytm. Poza tym nigdy nie grał poza Rosją. Nie jest tak hop siup wskoczyć w inne środowisko i od razu grać dobrze i równo, tym bardziej że nasi obrońcy dopuszczają często do wielu sytuacji.

• 9 6

• (1)

nie wiedziałem że ukraina jest poza rosja ale w sumie donieck jest jakby rosyjski a kazachstan tez jest poza rosja czy jednak w rosji? moze cos konstruktywnego napiszesz? albo chociaz zajrzysz na eliteprospects

• 3 12

• To wszystko była Rosja, a raczej ZSRR, podobna mentalność itp. On tam się czuł jak u siebie, u nas jednak jest troszkę inaczej.

• 9 2

• (1)

Dobrze że jak Oviechin jak przechodził do Capitalsów to nie musiał sie aklimatyzować hehe

• 2 2

• Też porównanie.

Z milionami na koncie i ludźmi którzy się tobą zajmują a ty masz tylko grać, jest jednak nieco łatwiej, nieprawdaż? Roku przerwy w grze też nie miał. I był sporo młodszy.
            Poza tym zobacz, taki as, a Stana dopiero w tym roku zdobył. Po ilu sezonach w NHL?

• 1 1

• Nie zapominajmy, że jak miał dołek to od razu wszedł Witek, który potem cały czas bronił - długi okres. Żenia w jednych z meczów doznał kontuzji, a następnego dnia Witek odszedł z zespołu, Car grał potem na blokadzie z powodu urazu przez ten okres... Trzeba trzymać za niego kciuki, dziś pokazał, że potrafi!

• 18 0

• jastrzebie oddały mecz ! (3)

• 14 46

• No to tak samo jak Ty oddałeż mózg kupe lat temu.... bo wypowiedzi masz wprost proporcjonalne do jego barku:)

• 25 3

• (1)

Oddały to nie, ale pozwolili na więcej niż Unia wczoraj.

• 5 10

• Pozwoliły bośmy to na nich wymusili swoją grą.

• 5 1

• (2)

I o co chodzi z tą drużyną? 8 przegranych z rzędu z rywalami w zasięgu, wczoraj dramat, a dziś wygrana z przyzwoitym Jastrzębiem.
    Walka, agresja i zapał. Bardzo dobry mecz!
    Takie spotkania i taką Stocznię chcemy oglądać!!!

• 45 2

• Walka, agresja i zapał...słowa kluczowe.

• 18 0

• Tak Tychy i Katowice były w zasięgu, chyba wzroku a tez to wliczyli do serii porażek.

• 4 6

• (1)

Nie myślcie tylko że gwiazdeczki zrobiły to dla kibiców. Po prostu przestraszyli się że będą musiały pieniążki na chlebek z innymi robolami ci*lac, no co najwyżej ze studentami za barem w Sopocie 1500 plus napiwki. Ten mecz tylko o tym świadczy.

• 12 42

• Nie pisz bzdur ty jesteś tam stałym bywalcem to wystarczy nie masz towarzystwa a to pech

• 6 3

• Jednak zawodnicy czytają to forum... (1)

Brawo za wygraną i przede wszystkim poziom gry. Czekam na kolejne decyzje zarządu. Jeżeli zwolnienie Chalupy będzie oznaczać, że ściągniemy kogoś jeszcze lepszego to ok.