MH Automatyka Gdańsk minimalnie gorsza od Cracovii. Niedziela w "Olivii"

14 września 2018 (artykuł sprzed 5 lat)
Jakub Stasiewicz zdobył w Krakowie dla MH Automatyki honorowe trafienie. Jakub Stasiewicz zdobył w Krakowie dla MH Automatyki honorowe trafienie.

Hokeiści MH Automatyki Gdańsk ulegli minimalnie na wyjeździe Cracovii 1:2 (1:1, 0:1, 0:0). Waleczna postawa przyniosła bramkę Jakuba Stasiewicza. Niestety gospodarze strzelili jednego gola więcej i to oni cieszą się z kompletu punktów. W niedzielę, o godz. 17 w Hali Olivia rozpocznie się mecz 2. kolejki Polskiej Hokej Ligi. MH Automatyka podejmie w nim JKH GKS Jastrzębie. Bilety w cenach 20 zł normalny i 10 zł ulgowy.

1:0 Csamango as. Vachovec, Bepierszcz 09:16 5 na 4
1:1 Stasiewicz as. Vitek 18:28
2:1 Noworyta as. Vachovec 30:01

Cracovia: Kowalówka; Kruczek, Musioł - Drzewiecki, Svec, Kapica; Mateusz Rompkowski, Noworyta - Bepierszcz, Vachovec, Csamango; Dąbkowski, Gajor - Kamiński, Domogała, Brynkus; Szurowski, Sordon - Zygmunt, Dziurdzia, Sztwiertnia

MH AUTOMATYKA: Carogorodcew; Aleksiuk, Maly - Steber, Polodna, Danieluk; Tesliukiewicz, Dolny - Vitek, Rożkow, Stasiewicz; Kantor, Pastryk - Strużyk, Pesta, Marzec; Lehmann, Nowak - Maciej Rompkowski, Wróbel, Szczerbakow

Po wstępie, jakim był mecz rozegrany awansem z Kadrą PZHL (4:2), hokeiści MH Automatyki Gdańsk pojechali do Krakowa, aby tam rozegrać spotkanie w ramach 1. kolejki. Choć Cracovia nie wydaje się tak mocna jak w poprzednich sezonach, to i tak była faworytem piątkowego starcia.

Trener Marek Ziętara nie mógł zabrać do stolicy Małopolski mocno przeziębionego Tomasza Witkowskiego. Do tego, w porównaniu do składu z pierwszego starcia Arkadiusz Nowak zmieni w kadrze meczowej Gilberta Leśniaka.

MH Automatyka miała przede wszystkim walczyć i od początku meczu pokazywała, że postanawia ten cel zrealizować. Mieliśmy kilka wymian akcja za akcję. W 8. minucie sędziowie odgwizdali pierwszą, 2-minutową karę. Otrzymał ją Kamil Dolny. A gospodarzom udało się wykorzystać grę w przewadze. Nie do obrony dla Jewgenija Carogorodcewa okazał się strzał Stephana Csamango.

Gdańszczanom udało się odpowiedzieć jeszcze w tej samej części gry. Josef Vitek podał do Jakuba Stasiewicza. Ten oddał strzał w kierunku Roberta Kowalówki, a krążek znalazł drogę do siatkę pomiędzy parkanami bramkarza.

Remis na tablicy wyników mieliśmy na początku drugiej kwarty. Ponownie przez dziesięć minut gra była w miarę równa. Pod koniec 29. min karę otrzymał jednak Władymir Aleksiuk. Ponownie Cracovii udało się wykorzystać grę w przewadze 5 na 4. Tym razem spod linii niebieskiej mocno strzelił Patryk Noworyta, czym odzyskał prowadzenie dla gospodarzy.

Ostatnia tercja upłynęła pod znakiem pogoni MH Automatyki co najmniej za remisem. Strzały gości nie były jednak na tyle trudne, aby Kowalówka skapitulował. Pod koniec tej części gry mieliśmy po 2-minutowej karze dla każdej z drużyn, ale także one nie wpłynęły już na wynik.

12 Kadra PZHL 5 0 0 0 5 7:38 0
Po czterech rundach sezonu zasadniczego zespoły z miejsc 1-6 awansują do play-off, a drużyny z miejsc 7-10 rozegrają mecze rundy wstępnej Pre-Play-off. Zwycięzcy Pre-Play-off przystąpią do Play-off, natomiast drużyny które zostały pokonane przystąpią do barażu o utrzymanie w PHL. W ramach
barażu o utrzymanie w PHL do tych drużyn dołączy drużyna z miejsca 11 po sezonie zasadniczym oraz zwycięzca rozgrywek I ligi w sezonie 2018/2019. Kadra PZHL uczestniczy w sezonie wyłącznie w rundzie zasadniczej i rozgrywka mecze tylko na wyjazdach.
Tabela wprowadzona: 2018-09-16

Wyniki 1 kolejki

• Comarch Cracovia - MH AUTOMATYKA GDAŃSK 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
  • JKH GKS Jastrzębie - Polonia Bytom 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
  • TatrySki Podhale Nowy Targ - Nesta Mires Toruń, przerwany ze względu na unoszącą się mgłę nad lodem
  • Unia Oświęcim - PGE Orlik Opole 3:2 (0:1, 1:1, 1:0, d. 1:0)
  • Tauron KH GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
  • GKS Tychy - Kadra PZHL U23 (przełożony na 10 października)
  • Awansem mecz 3. kolejki
  • Tauron KH GKS Katowice - Kadra PZHL 12:0 (7:0, 2:0, 3:0)
  • Awansem mecz 6. kolejki
  • MH AUTOMATYKA GDAŃSK - Kadra PZHL 4:2 (2:0, 0:2, 2:0)
  • Awansem mecz 8. kolejki
  • Nesta Mires Toruń - Kadra PZHL 12:1 (2:0, 5:1, 5:0)
  • Awansem mecz 9. kolejki
  • JKH GKS Jastrzębie - Kadra PZHL 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
  • Awansem mecz 10. kolejki
  • Zagłębie Sosnowiec - Kadra PZHL 7:2 (3:0, 2:1, 2:1)

Opinie (28) 2 zablokowane

• Bedzie dobrze

• 18 4

• szkoda !

Tak , słaba craxa już nigdy więcej nie będzie ...!