MKS Dąbrowa Górnicza - Trefl Sopot 72:81. Koszykarze zagrają o Puchar Polski

dak.
16 listopada 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

Trefl Sopot jako pierwszy w Energa Basket Lidze zakończył pierwszą rundę sezonu zasadniczego. W dotychczasowych meczach wygrali 9 spotkań i 6 przegrali. Trefl Sopot jako pierwszy w Energa Basket Lidze zakończył pierwszą rundę sezonu zasadniczego. W dotychczasowych meczach wygrali 9 spotkań i 6 przegrali.

Trefl Sopot pokonał MKS Dąbrowa Górnicza 81:72 (23:16, 16:15, 19:20, 23:21) w 13. kolejce Energa Basket Ligi. Tym samym koszykarze udanie zakończyli pierwszą rundę sezonu zasadniczego i awansowali do przyszłorocznego turnieju o Puchar Polski. Teraz w dobrych humorach spędzą ponad trzytygodniową przerwę w rozgrywkach.

Trefl Sopot chce wzmocnić strefę podkoszową. Poszukiwany nowy koszykarz

MKS: Moore 25 (2x3, 6 zb.), Nowakowski 9 (2x3), Mazurczak 4, Motylewski 2, Ratajczak 0 oraz Cizauskas 13 (1x3), Wilson 11 (1x3), Piechowicz 4, Kroczak 2, Dawdo 2

TREFL: Olejniczak 19 (8 zb.), Ł. Kolenda 11 (7 as.), Paliukenas 7 (6 zb., 6 as.), Gruszecki 3 (1x3), Moten 0 (6 zb.) oraz Haws 19 (3x3), M. Kolenda 18 (2x3), Leończyk 4, Ziółkowski 0, Rompa 0

Trefl Sopot jako pierwszy w tym sezonie Energa Basket Liga rozegrał mecze ze wszystkimi rywalami. Wyjazdowe spotkanie w Dąbrowie Górniczej było ostatnim w pierwszej rundzie rozgrywek zasadniczych.

Dzięki zwycięstwu i zaklasyfikowaniu się w pierwszej "7" ligowej tabeli po 15 meczach, żółto-czarni awansowali do przyszłorocznego turnieju o Puchar Polski. Zostanie rozegrany on w połowie lutego. Gospodarz nie jest jeszcze znany.

Trefl Sopot - Śląsk Wrocław 79:60. Relacja, możliwość wystawienia ocen koszykarzom i trenerowi

Natchnieni ostatnim zwycięstwem ze Śląskiem Wrocław, żółto-czarni od prowadzenia rozpoczęli poniedziałkowe spotkanie. Szczególnie dobrze w mecz weszli: Łukasz KolendaDominik Olejniczak, którzy w duecie zdobyli pierwsze 10 punktów dla swojego zespołu. Sopocianie mieli kontrolowali grę, a ich największa przewaga w premierowej partii wyniosła 9 "oczek".

Druga kwarta wyglądała już bardziej wyrównanie. Gospodarze dwukrotnie dobijali do rywali na 1 punkt, ale ci natychmiastowo udawali się w ucieczkę. Przed przerwą trafili jeszcze Michał KolendaTJ Haws, dzięki czemu schodzili do szatni przy przewadze 8 "oczek".

Po zmianie stron miejscowi od razu rzucili się do odrabiania strat. 5 punktów wystarczyło, by podopieczni Marcina Stefańskiego zaczęli nakręcać się na nowo. Chwilę później Olejniczak popisał się wsadem nad Jakubem Motylewskim. Drużyna z Dąbrowy nie zamierzała odpuścić i wreszcie w 27. minucie dopięła swego doprowadzając do remisu, a następnie do prowadzenia 51:49. Ich radość trwała krótko, bo do końca kwarty rywale zaliczyli serię 9:0.

Ta sama dwójka udanie rozpoczęła ostatnią partię, jednak Vytenis Cizauskas w pojedynkę walczył pod koszem Trefla i zdobył 5 kolejnych punktów. Koszykarze Trefla odpowiadali na każde trafienie gospodarzy, ale po "trójce" Lee Moore'a na niespełna 4 minuty przed końcem zrobiło się gorąco (68:73). Tylko na chwilę, bo przewaga znów wzrosła i ostatecznie zatrzymała się na 9 "oczkach".

Darious Moten, koszykarz Trefla Sopot wybierał prezydenta USA. Jak głosował?

Sopocianie dominowali niemal pod każdym względem. Ich skuteczność z gry wyniosła 55 proc. (32 z 58 rzutów), przy 42 proc. gospodarzy (28 z 66). Natomiast celność z dystansu zatrzymała się na 35 proc. (6 z 17) przy 30 proc. rywali (6 z 20). Byli minimalnie lepsi pod tablicami (35 do 34 zbiórek), ale gorsi w stratach (20 do 15).

Teraz żółto-czarnych czeka ponad trzytygodniowa przerwa. Najbliższy mecz zagrają dopiero 10 grudnia z Zastalem Enea BC Zielona Góra.

Wyniki 13 kolejki

• MKS Dąbrowa Górnicza - TREFL SOPOT 72:81 (16:23, 15:16, 20:19, 21:23)
  • ASSECO ARKA GDYNIA - PGE Spójnia Stargard 82:92 (21:17, 23:20, 26:33, 12:22)
  • Pszczółka Start Lublin - Polski Cukier Toruń 82:73 (21:16, 15:15,18:21, 28:21)
  • Polpharma Starogard Gd. - Zastal Enea BC Zielona Góra 77:103 (16:24, 22:23, 22:27, 17:29)
  • Anwil Włocławek - HydroTruck Radom 97:86 (24:19, 29:22, 23:25, 21:20)
  • Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. - Enea Astoria Bydgoszcz 78:86 (27:17, 15:26, 15:27, 21:16)
  • Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 73:68 (16:19, 13:14, 20:16, 14:14, d. 10:5)
  • GTK Gliwice - King Szczecin (przełożony na 3.12)
  • Mecz zaległy z 4. kolejki
  • Polski Cukier - MKS 94:99 (27:20, 15:25,28:24, 24:30)
  • Mecz zaległy z 8. kolejki
  • Polski Cukier - Spójnia 108:85 (29:17, 26:33, 26:18, 27:27)
  • Astoria - Zastal 87:101 (32:29, 14:26, 23:21, 18:25)
  • Mecz zaległy z 9. kolejki
  • Zastal - HydroTruck 111:80 (32:17, 21:22, 27:17, 31:24)
dak.

Opinie (16) 1 zablokowana

• Brawo!Liczy się zwycięstwo!

• 13 0

• Gdzie są krytykanty Stefana i braci Kolendów? (12)

Raz dwa trzy plucie start

• 14 1

• (5)

A gdzie mają być ? Tam gdzie byli. Chcesz powiedzieć że Stefan to trener ? Spokojnie popatrz kto ile rozegrał męczy do tej pory, weź pod uwagę początek rozgrywek, wypij melisę i nie prowokuj. Czas pokaże wszystko, jak z Brzęczkiem. Znajdź analogię, pomysł na spokojnie i nie szczuj.

• 7 13

• (4)

Nie szczuj, nie prowokuj frustraci z gdynskiej Wólki bo na pewno nie z Sopotu.
        Zapowiada się najlepszy sezonu od lat a zapluci oszczymury szczekają spod stołu

• 11 6

• (3)

ja jestem z Gdyni i kibicuję treflowi z wyjątkiem derbów, więc nie szczuj spod stołu zapluty obszczymurku)))

• 7 4

• (2)

To pluj na swojego trenera i swoich zawodników jak to macie w śledziowym zwyczaju a nie hejtujesz dumę Sopotu