Losowanie MŚ U-20. Polska z Kolumbią na otwarcie, w Gdyni Meksyk - Włochy

24 lutego 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
ras.

Polska zagra z Kolumbią w Łodzi na inaugurację mistrzostwa świata do lat 20 w piłce nożnej. Oprócz tego biało-czerwoni zagrają z Senegalem i Tahiti. Dziesięć spotkań turnieju odbędzie się w Gdyni. W fazie grupowej zobaczymy tu: Meksyk, Włochy, Japonię, Ekwador, Francję, Arabię Suadyjską i Mali.Przeczytaj więcej o przydzieleniu Gdyni finałów MŚ U-20Turniej mistrzostw świata do lat 20 w piłce nożnej odbędzie się od 23 maja do 15 czerwca w sześciu polskich miastach. Rozegrane zostaną 52 mecze z udziałem 24 drużyn. Mecz otwarcia i finał zaplanowano w Łodzi, podobnie jak wszystkie mecze eliminacyjne z udziałem Polski.

To jednak w Gdyni odbędzie się najwięcej, bo aż dziesięć spotkań. Na Stadionie Miejskim przy ul. Olimpijskiej rozegrane zostaną po trzy spotkania z grupy B i E, a następnie po jednym pojedynku 1/8 finału, ćwierćfinałów i półfinałów, a także mecz o 3. miejsce. Ponadto rozgrywki prowadzone będą w: Bydgoszczy, Lublinie, Tychach oraz Bielsko-Białej.

Gdynia w niedzielę gościła ceremonię losowania grup, która odbyła się w Gdynia Arenie. Uczestników ceremonii przywitał prezes PZPN Zbigniew Boniek, a następnie zastępca prezydenta Gdyni Marek Łucyk. Głos zabrała również sekretarz generalny FIFA Fatma Samoura.

Grupy mistrzostw świata U20 w Polsce
Grupa A: POLSKA, Kolumbia, Senegal, Tahiti
Grupa B: Meksyk, Włochy, Ekwador, Japonia
Grupa C: Urugwaj, Nowa Zelandia, Honduras, Norwegia
Grupa D: USA, Nigeria, Ukraina, Katar
Grupa E: Francja, Mali, Arabia Saudyjska, Panama
Grupa F: Portugalia, Korea Południowa, Argentyna, RPA


Zespoły losowano z czterech koszyków przy czym Polska jako gospodarz została od razu przypisana do pierwszej pozycji w grupie A. Losowania dokonali byli znakomici piłkarze: Brazylijczyk Bebeto, Portugalczyk Fernando Couto oraz Andrzej Juskowiak i Marek Koźmiński. Wszystko nadzorował Jaime Yarza, szef departamentu turniejów FIFA. Przypomniał m.in. o zasadzie, że dwa zespoły z tego samego regionu nie mogą zagrać w jednej grupie.

Polaków czeka mała powtórka z ubiegłorocznego mundialu w Rosji, bo zagrają z Kolumbią i Senegalem. Zamiast Japonii, będzie jednak Tahiti. Jeśli chodzi o mecz w Gdyni, w fazie grupowej zobaczymy tu: Meksyk, Włochy, Japonię, Ekwador, Francję, Arabię Saudyjską i Mali. Pierwszym meczem przy Olimpijskiej będzie spotkanie Meksyk - Włochy 23 maja o godz. 18.

Podczas ceremonii losowania zaprezentowana została oficjalna maskotka turnieju. To Grzywek, młody polski żubr. Jego nazwa pochodzi od słowa "grzywa - w jego przypadku to długie, grube włosy, które zdobią m.in. szyję i głowę tego niezwykłego zwierzęcia, symbolizującego również narodową dumę z powodu organizacji mistrzostw.

Przeczytaj o pomyśle Gdyni na bardzo dobre boisko na mistrzostwa świataFIFA ustaliła ceny biletów na mistrzostwa świata U20 w dwóch kategoriach. Na spotkanie grupowe oraz 1/8 finału kosztować będą 10 i 20 zł. Pojedynki ćwierćfinałowe, półfinałowe i o 3. miejsce wyceniono na 20 i 30 zł. Natomiast za finał trzeba zapłacić 30 i 40 zł. Jedyna oficjalna platforma do zakupu wejściówek będzie dostępna pod tym adresem: FIFA.com/tickets/U20WC.

Sprzedaż ruszy 26 lutego o godzinie 12. Do południa 5 marca będą mogli z niej korzystać tylko posiadacze kart Visa. Dla wszystkich chętnych portal otwarty zostanie 7 marca o 12. Wówczas przy zakupie biletów obowiązywać będzie zasada "kto pierwszy, ten lepszy".

Sprawdź kompletny harmonogram meczów mistrzostw świata U-20TERMINY MECZÓW MISTRZOSTW ŚWIATA U-20 W GDYNI:
Mecze grupy B
23 maja, godzina 18, Meksyk - Włochy
26 maja, 15:30, Meksyk - Japonia
29 maja, 18, Ekwador - Meksyk

Mecze grupy E
25 maja, 18, Francja - Arabia Saudyjska
28 maja, 20:30, Arabia Saudyjska - Mali
31 maja, 18, Mali - Francja

Mecz 1/8 finału
2 czerwca, 17:30

Mecz ćwierćfinałowy
8 czerwca, 17:30

Mecz półfinałowy
11 czerwca, 17:30

Mecz o 3. miejsce
14 czerwca 20:30

ras.