stat

Małgorzata Gapska kończy karierę

6 grudnia 2017, 12:30
ras., mad

GTPR Gdynia

Małgorzata Gapska zdecydowała się zakończyć karierę. Piłkarki ręcznej nie zobaczymy już zatem w bramce Vistalu Gdynia. - Nie ma to związku z sytuacją finansową klubu - zapewnia zawodniczka. Mistrzynie Polski opuszcza także kołowa Patrycja Kulwińska, choć klub nie potwierdził oficjalnie tej informacji.GIENNADIJ KAMIELIN TRENEREM VISTALU ZA AGNIESZKĘ TRUSZYŃSKĄ

Zmiana na stanowisku szkoleniowca z Agnieszki Truszyńskiej na Giennadija Kamielina nie jest jedyną z jaką Vistal Gdynia wznowi w styczniu rozgrywki PGNiG Superligi kobiet. Z zespołem rozstaje się bramkarka Małgorzata Gapska.

- Zdecydowała się na zakończenie sportowej kariery - potwierdza prezes gdyńskiego klubu Marek Gutteter.

Małgorzata Gapska

Małgorzata Gapska

Dane:

ur.:
1983-09-03
wzrost.:
177
waga.:
70
Ocena z sezonu:
3.28 (788 ocen)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

więcej »Była reprezentantka Polski, uczestniczka mistrzostw świata 2013 i mistrzostw Europy 2014 jest wychowanką AZS AWFiS Gdańsk, w Gdyni występowała nieprzerwanie od sezonu 2010/11 i świętowała z Vistalem dwa mistrzostwa i trzy Puchary Polski dokładając do tego srebrny i trzy brązowe medale mistrzostw kraju (wcześniej ze złota raz cieszyła się w Gdańsku i dwukrotnie w barwach klubu z Lublina). Ostatnio w Vistalu łączyła grę w bramce z rolą asystentki trenerki Truszyńskiej.

- Mogę tylko powiedzieć, że powody mojej decyzji nie mają związku z sytuacją finansową klubu, bo takie słuchy mnie doszły. Ten klub jest dla mnie na tyle ważny że zagrałabym do końca sezonu nawet bez gratyfikacji finansowych, bo nade wszystko liczy się zespół - mówi Gapska.
MŚ: POLKI PRZEGRAŁY Z NORWEŻKAMI. W CZWARTEK MECZ O ŻYCIE Z WĘGIERKAMIWedług naszych informacji, z Vistalem rozstaje się także Patrycja Kulwińska. Kołowa, która podobnie jak popularna "Ryba" jest wychowanką klubu z Gdańska. W Gdyni występowała od stycznia 2009 roku. W przypadku 28-latki klub nie potwierdził jednak odejścia.

- O ewentualnych ruchach kadrowych będziemy oficjalnie informować - ucina temat prezes Gutteter.
Gapska i Kulwińska to najbardziej doświadczone zawodniczki w dotychczasowej kadrze zespołu. Ich odejście sprawi, że i tak uchodząca za młodą drużyna będzie musiała jeszcze mocniej stawiać na młodzież lub poszukać wzmocnień.

Przypomnijmy, że w styczniu oprócz ligowych rozgrywek, gdyński zespół już pod wodzą trenera Kamielina czeka także udział w Pucharze EHF, do którego Vistal zakwalifikował się jako zespół odpadający z Ligi Mistrzyń.

RYWALKI VISTALU GDYNIA W PUCHARZE EHF

ras., mad