stat

Kolejny powrót w gdańskim hokeju

Marek Wróbel z Cracovii do MH Automatyki

8 sierpnia 2017, 17:55
Rafał Sumowski

MH Automatyka Gdańsk

Marek Wróbel podpisał kontrakt z MH Automatyką. 28-letni napastnik wraca do Gdańska po rozstaniu Comarch Cracovią. To już drugi zawodnik mistrzów Polski po Dawidzie Maciejewskim, który wzmocnił zespół Andrieja Kowaliowa. W sobotę o godz. 18 jego podopieczni rozegrają w hali "Olivia" pierwszy sparing, przeciwko Neście Toruń. Z drużyną trenuje jej były kapitan Jakub Stasiewicz, który jest sprawdzany pod kątem powrotu.Wychowanek GKS Stoczniowca Marek Wróbel ma na swoim koncie 232 występy w Polskiej Hokej Lidze, w których zdobył 147 punktów (średnia na mecz 0.63) za 52 bramki i 95 asyst. Poza Gdańskiem w PHL grał w Toruniu, Bytomiu i ostatnio w Krakowie, gdzie dwa razy z rzędu zdobył złoty medal Mistrzostw Polski oraz Puchar Polski w sezonie 2015-16.

PRZYPOMNIJ SOBIE JAK MAREK WRÓBEL PRZENOSIŁ SIĘ DO CRACOVII

Marek brał udział w reaktywacji ligowego hokeja w Gdańsku, gdy w sezonie 2014/15 udało się zebrać zespół zawodników, którzy bez wynagrodzenia grali w I lidze. Wróbel w 12 meczach zdobył 24 punkty, a po bezpośrednim starciu w Pucharze Polski zainteresowała się nim Comarch Cracovia, w której występował przez kolejne sezony.

O powrocie napastnika mówiło się już w marcu, ale negocjacje przedłużały się, gdyż rozważał on grę w lidze zagranicznej. Ostatecznie mierzący 189 centymetrów wzrostu i ważący 90 kilogramów zawodnik porozumiał się jednak z MH Automatyką.

TRENER KOWALIOW JUŻ W GDAŃSKU. HOKEIŚCI ZACZYNAJĄ TRENINGI

- Konsekwentnie realizujemy naszą strategię polegającą na umożliwianiu powrotu wychowankom gdańskiego hokeja. Marek Wróbel zdecydowanie wyróżniał się podczas gry w naszym pierwszoligowym zespole. Zrozumiała była dla nas jego decyzja o przeprowadzce do klubu, gdzie mógł się dalej rozwijać. Dziś okazuje się, że warunki, jakie stworzyliśmy w Gdańsku razem z trenerem Andriejem Kowaliowem sprawiają, że możliwości rozwoju są porównywalne. Nie bez znaczenia jest fakt innej roli, którą Marek Wróbel będzie odgrywał w naszym zespole w porównani do ekipy Mistrza Polski. Myślę, że sztab szkoleniowy będzie potrafił wykorzystać pełny wachlarz możliwości tego zawodnika i będziemy mieli z niego wiele pożytku - mówi dyrektor sportowy gdańskiego klubu Przemysław Tutaj.
Wróbel w 31 meczach ubiegłego sezonu zasadniczego zdobył 14 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej za 6 bramek i 8 asyst. Razem z Maciejem Urbanowiczem, Mateuszem Rompkowskim, Dawidem Maciejewskim i Filipem Drzewieckim stanowił gdański "zaciąg" w ekipie Comarch Cracovii Kraków, która w finale rywalizacji o Mistrzostwo Polski pokonała w serii do 4 zwycięstw GKS Tychy.

JOSEF VITEK WRACA DO GDAŃSKA

Marek pochodzi z hokejowej rodziny. Jego ojciec Antoni Wróbel był zawodnikiem i wieloletnim trenerem hokejowym, a z występów przed gdańską publicznością znani są również jego dwaj bracia - Bartłomiej i Adam, którzy niedawno stanowili trzon Reprezentacji Polski w hokeju na rolkach podczas rozgrywanych we Wrocławiu The World Games 2017.

Powrót Wróbla nie musi być ostatnim. Z drużyną trenuje bowiem Jakub Stasiewicz. Napastnik, który występował w Gdańsku jeszcze w sezonie 2015/16 i pełnił rolę kapitana drużyny, przeniósł się później do JKH GKS Jastrzębia , a ostatni sezon spędził w Toruniu.

RUCHY KADROWE W MH AUTOMATYCE PRZED SEZONEM 2017/18
Przyszli: Marek Wróbel (pozycja: napastnik, poprzedni klub: Comarch Cracovia), Josef Vitek (napastnik, narodowość: Czechy, GKS Tychy), Dawid Maciejewski (obrońca, Comarch Cracovia), Kirył Gierasimienko (obrońca), Gilbert Leśniak (obrońca), Konrad Zgrzebnicki (bramkarz) - wszyscy z drużyny juniorów, Vlastimil Bilcik (obrońca, Czechy, Dukla Jihava, Czechy)

Może przyjść: Jakub Stasiewicz (napastnik, Nesta Toruń)

Przedłużyli umowy: Adam Skutchan (napastnik, Czechy), Oskar Lehmann (obrońca), Sebastian Wachowski (obrońca), Szymon Marzec (napastnik), Tomasz Witkowski (bramkarz), Krzysztof Kantor (obrońca), Maciej Rompkowski (napastnik), Wojciech Wrycza (napastnik), Filip Pesta (napastnik), Mateusz Strużyk (napastnik), Jan Steber (napastnik, Czechy/Polska), Petr Polodna (napastnik, Czechy), Kacper Różycki (napastnik), Kamil Dolny (obrońca), Dymitr Szczerbakow (napastnik, Ukraina)

Odeszli: Zachary Josepher (obrońca, USA, nowy klub: Etoile noire de Strasbourg, Francja), Patryk Wsół (obrońca, Podhale Nowy Targ), Mateusz Gosciński (napastnik, GKS Tychy), Arkadiusz Nowak (obrońca, JKH GKS Jastrzębie), Michał Kieler (bramkarz, Orlik Opole), Adrian Kastel-Dahl (napastnik, Szwecja), Phillip Nasca (napastnik, USA), Hampus Falk (obrońca, Szwecja, Sollentuna HC, Szwecja)

ZOBACZ AKTUALNĄ KADRĘ AUTOMATYKI