Mariusz Wlazły już trenuje z Treflem Gdańsk. Siatkarze zagrają 8 sparingów

13 lipca 2020, 18:40
dak.

Trefl Gdańsk

Mariusz Wlazły rozpoczął przygotowania do sezonu z Trefem Gdańsk. Na inauguracyjnym treningu stawiło się 14 z 15 zakontraktowanych siatkarzy. Podopiecznych Michała Winiarskiego czeka osiem sparingów. Ponadto niektórzy z nich zaprezentują się w plażowych rozgrywkach Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Natomiast 17 lipca o godzinie 17 odbędzie się spotkanie drużyny z kibicami.Siatkarze Trefla Gdańsk spotkają się z kibicami 17 lipca13 lipca Trefl Gdańsk rozpoczął przygotowania do sezonu 2020/21. Na wykucie odpowiedniej formy ma rozgrywki PlusLigi ma 9 tygodni. Na inauguracyjnych zajęciach stawiło się 14 z 15 zakontraktowanych siatkarzy. Zabrakło jedynie Moritza Reichtera, który dołączy po zgrupowaniu reprezentacji Niemiec. Natomiast do składu dołączył 18-letni Jordan Zaleszczyk. To środkowy z juniorskiej drużyny żółto-czarnych.

- Rozpoczęliśmy 13 lipca, a dla mnie trzynastka jest szczęśliwą liczbą. Zawsze grałem z tym numerem. Pierwszy tydzień zajęć jest wprowadzający, lżejszy, aczkolwiek zawodnicy już tak naprawdę od miesiąca wykonują program treningowy, który ułożyliśmy wcześniej z trenerem przygotowania fizycznego Wojtkiem Bańbułą, także nie zaczynamy zupełnie od zera. W pierwszym tygodniu poza jednym dniem trenujemy jednak raz dziennie, a od przyszłego poniedziałku ruszy już pełne osiem tygodni ciężkiej pracy. Oczywiście każdy z tych tygodni będzie troszeczkę inny, bo będziemy pracować nad różnymi elementami - mówi trener Trefla Gdańsk Michał Winiarski.
RUCHY TRANSFEROWE TREFLA GDAŃSK PRZED SEZONEM 2020/21:
Przyszli: Jordan Zaleszczyk (pozycja: środkowy, wychowanek), Moritz Reichert (przyjmujący, paszport: Niemcy, poprzedni klub: Berlin Recycling Volleys, Niemcy), Bartłomiej Lipiński (przyjmujący, Cuprum Lubin), Seweryn Lipiński (środkowy, wychowanek), Mariusz Wlazły (atakujący, PGE Skra Bełchatów) Mateusz Mika (przyjmujący, Indykpol AZS Olsztyn)

Przedłużyli kontakty: Bartłomiej Mordyl (środkowy), Kewin Sasak (atakujący), Maciej Olenderek (libero), Fabian Majcherski (libero), Pablo Crer (paszport Argentyna, środkowy bloku), Marcin Janusz (rozgrywający), Łukasz Kozub (rozgrywający)

Ważne kontrakty na nowy sezon: Karol Urbanowicz (środkowy bloku), Mateusz Janikowski (przyjmujący, wypożyczenie z Verva Warszawa Orlen Paliwa), Michał Winiarski (trener)

Odeszli: Ruben Schott (Niemcy, przyjmujący, Indykpol AZS Olsztyn), Szymon Jakubiszak (przyjmujący, Cuprum Lubin), Bartosz Filipiak (atakujący, PGE Skra Bełchatów), Paweł Halaba (przyjmujący, Aluron Virtu CMC Zawiercie), Wojciech Grzyb (koniec kariery, będzie trenerem Trefla w grupach młodzieżowych)

Aktualna kadra Trefla GdańskW tym czasie gdańszczanie rozegrają osiem sparingów. 14 i 15 sierpnia zmierzą się z Indykpolem AZS Olsztyn, ale miejsca tych spotkań są jeszcze w trakcie ustalania. 22 i 23 sierpnia udadzą się na turniej do Suwałk, gdzie jedynym znanym rywalem jest na razie gospodarz Ślepsk Malow. W kolejnych tygodniach mamy poznać dwóch kolejnych. Natomiast 28 i 29 sierpnia wystąpią w Kępnie w turnieju Tauron Giganci Mocy, gdzie zagrają także: Verva Warszawa Orlen Paliwa, Skra Bełchatów i Jastrzębski Węgiel. Tydzień przed startem ligi - 4 i 5 września - siatkarze spotkają się w Elblągu ze Ślepskiem Malow Suwałki.

Trefl Gdańsk zamknął skład siatkarzy. Dołączył Moritz Reichert- Typowego grania sparingowego byłoby pewnie więcej, gdyby nie rozgrywki Ligi Letniej, które - w przypadku awansu do turnieju finałowego - zajmą nam dwa weekendy w pierwszej połowie sierpnia. Na ten moment mamy potwierdzone mecze sparingowe z Olsztynem, następnie udajemy się do Suwałk, będziemy także w Kępnie na turnieju Tauron Giganci Mocy - jest to bardzo mocno obsadzony turniej, w którym będziemy się mierzyli z czołowymi zespołami ligi - dodaje szkoleniowiec.
Trefl Gdańsk przed sezonem 2020/21:
1 sierpnia - eliminacje GP Polskiej Ligi Siatkówki na piasku w Warszawie (Verva Warszawa Orlen Paliwa, Visła Bydgoszcz, Cuprum Lubin)
ew. 8 sierpnia - finał GP Polskiej Ligi Siatkówki na piasku w Gdańsku
14 sierpnia - Indykpol AZS Olsztyn (miejsce w trakcie ustalania)
15 sierpnia - Indykpol AZS Olsztyn (miejsce w trakcie ustalania)
22-23 sierpnia - turniej w Suwałkach (Ślepsk Malow Suwałki i jeszcze dwa zespoły)
28-29 sierpnia - turniej Tauron Giganci Mocy (Verva Warszawa Orlen Paliwa, Skra Bełchatów i Jastrzębski Węgiel)
4 września - Ślepsk Malow Suwałki (Elbląg)
5 września - Ślepsk Malow Suwałki (Elbląg)


PlusLiga przenosi się na piasek. Trefl Gdańsk będzie miał blisko na finałPierwsze mecze gdańskich siatkarzy odbędą się jednak jeszcze wcześniej. Przypomnijmy, że z końcem trzeciego tygodnia okresu przygotowawczego gdańszczan czeka nowość - rozgrywki na plaży w ramach PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Trefl w turnieju eliminacyjnym zmierzy się w sobotę 1 sierpnia w Warszawie z Vervą Warszawa Orlen Paliwa, Cuprum Lubin i BKS Visłą Bydgoszcz. Z każdej grupy do dalszej rywalizacji awansują dwa zespoły, a turniej finałowy odbędzie się w weekend 8-9 sierpnia na Lotos Stadionie Letnim Gdańsk.

- Na pewno będzie to nietypowa część przygotowań. Zgłosimy do tych rozgrywek cały zespół i potraktujemy te zmagania jako taki fajny etap okresu treningowego, z dużą dawką pozytywnej zabawy. W hali wylewamy zawsze siódme poty, a na plaży będzie to coś nowego - tłumaczy trener Winiarski.
Trefl Gdańsk pierwszy mecz w ramach PlusLigi rozegra w weekend 12 lub 13 września na wyjeździe. W Ergo Arenie sezon zainaugurowany zostanie natomiast najprawdopodobniej 18 września starciem z Cerradem Eneą Czarnymi Radom.

W piątek, 17 lipca o godzinie 17, na plaży Hotelu Haffner w Sopocie (wejście nr 14) odbędzie się spotkanie siatkarzy z kibicami. Do dyspozycji mają być zarówno nowi zawodnicy: Mariusz Wlazły, Mateusz Mika, Bartłomiej Lipiński i Seweryn Lipiński, a jak i ci dobrze znani z gry w Gdańsku: Marcin Janusz, Łukasz Kozub, Kewin Sasak, Mateusz Janikowski, Karol Urbanowicz, Maciej Olenderek, Fabian Majcherski, Bartłomiej Mordyl czy Pablo Crer.

Zachowane będą wszelkie obostrzenia epidemiologiczne, a maksymalna liczba uczestników wyniesie 150 osób. Zapisy nie są prowadzone, ale frekwencja będzie monitorowana na bieżąco. Kibice będą musieli pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego przy robieniu zdjęć, czy zbieraniu autografów.

Prezentacja siatkarzy Trefla Gdańsk z 2019 roku - galeria foto

dak.